توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 156140
ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه بررسی شد
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۱۵
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از جلسه کمیسیون تلفیق برای بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه ۹۱ خبر داد و گفت: هفته جاری صحن علنی هر روز جلسه خواهد داشت تا کارهای معوق مجلس هشتم به پایان برسد.

حسین سبحانی نیا در گفتگو با مهر با بیان اینکه کمیسیون تلفیق امروز صبح ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه را برطرف کرد ، گفت: حدود ۶ تا ۷ بند از لایحه بودجه مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود که با حضور اعضای این شورا در کمیسیون تلفیق اصلاح شد.

وی تصریح کرد: براساس اعلام ریاست مجلس از امروز بعدازظهر تا پایان هفته هر روز جلسه صحن علنی برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این جلسات طرح‌ها و لوایح باقی‌مانده مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

سبحانی نیا در خصوص قرائت گزارش تحقیق و تفحص‌های کمیسیون‌های مختلف مجلس گفت: هیات رئیسه به کمیسیون‌ها اعلام کرده بود که گزارش‌های تحقیق و تفحصی که آماده هستند و مورد تایید کارگروه و کمیسیون مربوطه قرار گرفته‌اند به هیات رئیسه اعلام شوند تا در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گیرند که در این میان تنها کمیسیون اقتصادی گزارش تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را آماده کرده بود که در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان از مغایرت برخی بندهای لایحه بودجه با اصل ۵۳ قانون اساسی خبر داد.

براساس این ماده باید تمام دریافت‌های دولت در حساب‌های خزانه داری کل متمرکز شود و همه پرداخت‌ها نیز در حدود اعتبارات مصوب به موجب قانون انجام شود.

علاوه بر این ذکر نام شرکت ملی نفت و شرکت ملی گاز از دیگر ایرادات لایحه بودجه بوده چرا که هنوز اساسنامه این شرکت ها به تصویب نرسیده است.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.