توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 426645
دومین تیم تبریز هم قربانی ذوب آهن شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۶
تیم ذوب آهن موفق شد با شکست تیم گسترش فولاد دومین نماینده تبریز را پس از ماشین سازی حذف کند و حالا در مرحله بعد باید به مصاف تراکتورسازی برود.

به گزارش "ورزش سه"، تیم فوتبال ذوب آهن در ادامه روزهای خوب خود در تبریز میهمان گسترش فولاد بود که در پایان موفق شد با ارائه یک بازی منطقی حریف خود را از پیش رو بردارد. این دیدار در نیمه اول پایاپای دنبال شد ولی در نیمه دوم سبزپوشان اصفهانی نبض بازی را در اختیار گرفتند و با اختیار داشتن میانه میدان موفق شدند در دقیقه 76 با نفوذ از سمت راست خط دفاعی حریف خود و ضربه فنی مهدی رجب زاده به گل برتری دست یابند. تیم گسترش فولاد که از دریافت این گل غافلگیر شده بود برای گل تساوی تلاش کرد و همین موضوع باعث عدم تمرکز آن ها در خط دفاعی شد. جایی که احسان پهلوان تنها 4 دقیقه بعد از گل اول، این بار با حرکت از سمت چپ خط دفاعی این تیم و عدم تمرکز خط دفاعی موفق به تثبیت پیروزی شاگردان مجتبی حسینی و ثبت گل دوم ذوب آهن شد تا این تیم با حذف دومین نماینده تبریز در نیمه نهایی  به مصاف قدرتمندترین نماینده این استان یعنی تراکتورسازی تبریز برود و هم چنان به رکورد پیروزی های خود که به عدد 7 رسید، ادامه دهد.

مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی، چهارشنبه 01 /95/10، ساعت 13:30، ورزشگاه بنیان دیزل.

داور: بیژن حیدری ، مهدی الوندی کمک اول، یعقوب حجتی کمک دوم، وحید صالحی داور چهارم؛ ناظر بازی: محسن قهرمانی.

اخطار:

داریوش شجاعیان(28) از گسترش فولاد

ترکیب گسترش فولاد: 
فرناندو خسوس، مرتضی اسدی، محسن حمیدی، داریوش شجاعیان (82 بابایی)، مگنو باتیستا،سید محسن حسینی، علیرضا نقی زاده، لوسیانو پریرا، محمدامین درویشی (78 محمدرضا خلعتبری )، مسعود ابراهیم زاده و رضا خالقی فر (60 یوسف سیدی).
سرمربی: فراز کمالوند

ترکیب ذوب آهن:
رشید مظاهری-  علی حمام (66 حجت حق وردی) ، وحید محمدزاده،  محمد نژاد مهدی،  مهران درخشان مهر،  دانیال اسماعیلی فر، مهدی مهدی پور،  مهدی رجب زاده (90 محمد ستاری)، احسان پهلوان، مرتضی تبریزی (85 جری بنگستون)  و محمدرضا حسینی.
سرمربی: مجتبی حسینی.

شرح گل ها

1-0(ذوب آهن)- در دقیقه 77 حرکت دانیال اسماعیلی فر از سمت راست خط دفاعی گسترش فولاد و پاس دقیق او که روی زمین به محوطه جریمه فرستاده شد، با ضربه دقیق و فنی مهدی رجب زاده همراه شد تا گل اول این دیدار به ثمر برسد.

2-0(ذوب آهن)- در دقیقه 81 تیم ذوب آهن که به تازگی به گل برتری رسیده بود توسط حرکت تکنیکی احسان پهلوان و به هم ریختگی خط دفاعی گسترش فولاد موفق به ثبت گل دوم ذوب آهن  شد. این گل با یک سرتوپ و ضربه پای چپ از داخل محوطه جریمه به دست آمد، در شرایطی که چند بازیکن گسترش مقهور حرکت تکنیکی احسان پهلوان شدند.

شرح نیمه اول:

نیمه اول دیدار دو تیم بیشتر در میانه میدان در جریان بود و هر دو تیم بازی پایاپایی را به نمایش گذاشتند. البته در این نیمه به دلیل احتیاط دو تیم برای گل نخوردن شاهد صحنه های خطرناک زیادی نبودیم تا یک بازی آرام را شاهد باشیم. تیم ذوب آهن که در دیدارهای گذشته انسجام خوبی در خط دفاعی خود نشان داده بود، در این نیمه هم به نمایش بی نقص خود در این نقطه ادامه داد و سعی داشت تا با نفوذ از کناره ها روی دروازه میهمان خود خطرساز شود، اما تجمع بازیکنان خط دفاعی گسترش با چند بازیکن در کناره ها مانع از ایجاد حملات خطرناک شد؛ البته آن ها در دو صحنه به محوطه جریمه گسترش فولاد نفوذ کردند که بی دقتی رجب زاده مانع از گلزنی سبزپوشان شد. در مقابل تیم گسترش فولاد بیشتر دل به استفاده از سرعت بازیکنان خود و ارسال های بلند از زمین خود به یک سوم دفاعی ذوب آهن داشت تا آنجا با استفاده از حرکات تکنیکی بازیکنانی مثل داریوش شجاعیان به عمق خط دفاعی ذوب آهن نفوذ کند، که البته مدافعین ذوب آهن و رشید مظاهری این اجازه را به مهاجمین حریف ندادند. در نهایت این نیمه با نتیجه بدون گل به پایان رسید که نتیجه عادلانه ای برای هر دو تیم به شمار می رفت.

بهترین بازیکن

احسان پهلوان در این دیدار مهم ترین بازیکن ذوب آهن بود؛ چرا که سیستم تدافعی فراز کمالوند فضاها را برای شاگردان مجتبی حسینی تنگ کرده بود و با حرکات پا به توپ این بازیکن دفاع گسترش فولاد دچار مشکل و اشتباه می شد. اولین گل تیم ذوب آهن هم از فضایی به ثمر رسید که احسان پهلوان حضور داشت و دومین گل سبزپوشان هم با حرکت انفرادی و تکنیکی این بازیکن به ثمر رسید که پس از خروج مهدی رجب زاده بازوبند کاپیتانی را در اختیار گرفته بود.

دقایق حساس

دقیقه 1: سانتر بازیکنان ذوب اهن با ضربه مهدی رجب زاده همراه شد که ده خسوس با واکنش خود مانع از گلزنی سبزپوشان شد.

دقیقه 10: باز هم بازیکنان ذوب آهن با یک پاس زمین رجب زاده را در موقعیت گلزنی قرار دادند ولی ضربه این بازیکن با بی دقتی به توپ زده شد و با فاصله از بالای دروزاه به بیرون رفت.

دقیقه 40: روی یک پاس مورب به محوطه جریمه داریوش شجاعیان بلافاصله پس از کنترل توپ با پای راست به توپ ضربه زد که توپ با اختلاف یک متری از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 42: ارسال زمانی و ضربه سر خالقی فر به شکل خطرناکی از بالای دروازه رشید مظاهری راهی بیرون شد.

دقیقه 52: ضربه بازیکن تیم ذوب آهن با واکنش خوب ده خسوس و مشت این گلر مواجه شد تا ذوب آهن در رسیدن به گل ناکام باشد.

دقیقه 66: حرکت تکنیکی داریوش شجاعیان و ضربه او به سمت دروازه با واکنش خوب رشید مظاهری روبر و شد تا این موقعیت نصفه و نیمه برای گسترش از میان برود.

دقیقه 3+90: باز هم حرکت از جناحین تیم گسترش فولاد و پاس کات بک یک موقعیت عالی را در اختیار احسان پهلوان قرار داد که ضربه این بازیکن به شکل خطرناکی به بیرون رفت.

درحاشیه

* سرمای هوا باعث شده تا هواداران حاضر در ورزشگاه بنیان دیزل ایستاده بازی را تماشا کنند.

* داریوش شجاعیان در محوطه جریمه سرنگون شد که داور مسابقه این صحنه را تمارض تشخیص داد و به این بازیکن کارت زرد نشان داد.

* ذوب آهن در پی مصدومیت علی حمام دقایقی 10 نفره به کار خود ادامه می دهد.
 
 
کلمات کلیدی : ذوب آهن + گسترش فولاد + جام حذفی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.