توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 466047
کارمند سابق ناسا، کارمند امروز اپل شد
بخش دانش و فناوری الف،6 اردیبهشت96
علاقه اپل و شخص تیم کوک، مدیرعامل این شرکت به فناوری نوظهور واقعیت افزوده بر کسی پوشیده نیست و این مسئله، بار‌ها در سخنرانی‌ها و کنفرانس‌های اخیر مورد تایید و تاکید قرار گرفت. به همین دلیل است که احتمال استفاده از این تکنولوژی در نسل جدید گوشی‌های آیفون این شرکت چندان هم دور از ذهن نیست.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۵
 تک شات، در همین رابطه، اخیراً اپل عضو جدیدی را به تیم توسعه فناوری واقعیت افزوده خود اضافه کرده که تعجب همگان را به همراه داشته است. بر اساس گزارش وب‌سایت بلومبرگ، جف نوریس، از مختصصان سابق سازمان فضایی ناسا و کسی که سابقه مدیریت بخش Mission Operations Innovation Office آزمایشگاه تحقیقاتی پیشرانه جت ناسا را را در کارنامه دارد، به استخدام اپل درآمده است.
 
وی همچنین در مدت زمانی که در این سازمان مشغول به کار بوده است، اقداماتی را در زمینه ایجاد راه هایی جدید برای کنترل فضاپیما‌ها و ربات‌ها در فضا با استفاده از تکنولوژی‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده انجام داده است و با این حساب، می‌توان گفت که از تجربه و دانش کافی در این حوزه برخوردار است و می‌تواند مهره‌ای کلیدی برای پیشبرد اهداف تیم کوک و به طور کل، شرکت اپل باشد.
 
هنوز به طور دقیق مشخص نیست که اپل چه تصمیمی برای استفاده از این فناوری در سر دارد، اما شنیده‌ها حاکی از این است که مهندسان این شرکت در حال توسعه عینک‌های هوشمند واقعیت افزوده هستند که البته فعلاً نمی‌توان در خصوص درستی این شایعه اظهارنظر کرد.
 
اما در این بین، برخی منابع خبری نیز ادعا کرده اند که این شرکت هم اکنون در حال تست برخی مدل‌های اولیه این عینک است و قصد دارد تا با آزمایش ایده‌های جدید در این عینک، محصولی بی عیب و نقص را روانه بازار کند.
 
حال باید منتظر ماند و دید که اپل تا چه اندازه در دستیابی به اهداف خود موفق خواهد بود و آیا می‌تواند سرنوشتی متفاوت با عینک گوگل گلس را برای عینک و یا سایر گجت‌های واقعیت افزوده خود رقم بزند یا خیر.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ ناسا+ اپل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.