توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 379648
آیت‌الله‌ هاشمی:کوه‌ صخره‌ای‌ تحریم‌ شکست
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۱
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کوه صخره‌ای تحریم شکست اما هنوز هم عده‌ای تندرو در غرب و به ویژه آمریکا می‌خواهند سنگ‌پاره‌های تحریم را کنار هم بگذارند و دوباره کوه بسازند.

به گزارش خبرآنلاین، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، در دیدار مسئولان و اعضای حزب اعتدال و توسعه استان البرز و همچنین جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با تشریح اهمیت و جایگاه 'اعتدال' و تاکید بر پرهیز از افراط و تفریط در ادیان مختلف، افزود: در همه ادیان گروهی هستند که برخلاف آموزه های دینی خویش، طریق افراط و تفریط می پیمایند که صهیونیست های غاصب، نمونه روشن این گروه در میان یهودیان هستند.

وی ادامه داد: منادی اسلام ناب در تاریخ معاصر، امام عزیز بودند، که در طول عمر فقهی و سیاسی با برکت خویش، از متحجّران به عنوان مصادیق افراط و تفریط دل پرخونی داشتند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان نمونه هایی از توصیه های قرآن کریم به اعتدال و میانه روی، گفت: مردم ایران در همه دوره های تاریخی، پرچمدار اعتدال بوده اند و تازه ترین سند آن نتایج دو انتخابات سال های اخیر است که از میان نامزدهای جریانات متعدد، به اعتدالیون و اصلاح طلبان و اصولگرایان میانه رو رأی داده اند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی، با بیان این مطلب که 'نتیجه اعتدال، پیروزی است'، اظهار داشت: شرط آن صبر در مصائب و پرهیز جدی از بداخلاقی های سیاسی و همچنین پرهیز از یاس و ناامیدی در مقابل فشارهای سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و حتی اجتماعی است.

وی با ارائه تحلیلی از روند تصویب و اجرای تحریم ها علیه جمهوری اسلامی، ادامه داد: اگر چه کوه صخره ای تحریم شکست، اما هنوز هم عده ای تندرو و افراطی در غرب و به ویژه در آمریکا با دامن زدن به بهانه های واهی، می خواهند سنگ پاره های تحریم را کنار هم بگذارند و باز دوباره کوه بسازند که البته اراده مردم ایران، همکاری با دنیا و تعامل با کشورهای پیشرفته بر پایه ی سه اصل عزت، حکمت و مصلحت است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، ادعای حمایت ایران از گروه های تروریست را طنز سیاسی خواند و با تشریح ماهیت دفاعی اقدامات گروه های مقاومت در مقابل جنایات تروریست دولتی صهیونیست ها، گفت: ایران کشوری است که براساس فرهنگ اسلامی و انسانی خویش و همچنین توصیه های بزرگان دینی به ویژه مولی الموحدین علی(ع)، مبنی بر «کونوا لِلظّالِمِ خَصمًا وَ لِلمَظلُومِ عَونًا» کمک به مظلوم را یک اصل اسلامی و وظیفه انسانی خویش می داند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی، بهانه گیری های غرب در مسیر پیشرفت های موشکی ایران را به خاطر ناراحتی آنان از پیشرفت های علمی، فنی و تکنولوژی جوانان ایرانی دانست و با تاکید بر ماهیت دفاعی صنایع موشکی برای همه کشورها به ویژه ایران، افزود: تناقضات گفتاری و رفتاری غرب در این موضوع چنان است که هیچکس نمی تواند باور کند، چون تلاش ایران برای پیشرفت های علمی را تهدیدی برای جهانیان می دانند و دسترسی رژیم اشغالگر قدس به ۲۰۰ کلاهک هسته ای با بردهای قاره پیمایی را، سلاحی دفاعی می داند!!

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، همچنین با اشاره به حضور جوانان عضو انجمن اسلامی امید دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جلسه و دل نگرانی ها و گلایه های آنان از برخوردهای سطحی و جناحی با آنان در محیط های دانشگاهی، اظهار داشت: عملکرد یک عده تندرو را به حساب ساختار نظام نگذارید و بدانید راه رهایی کشور از این گونه تفکرات دگم و متحجرانه تلاش برای افزایش آگاهی مردم و همچنین ترویج مباحث و میزگردهای سیاسی در محیط های دانشگاهی و افزایش کرسی های آزاداندیشی است.
 
کلمات کلیدی : تحریم+هاشمی رفسنجانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.