توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 457542
جایزه 540 هزار دلاری جور شد؛ خطر تعلیق از بیخ گوش شطرنجی ها گذشت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۱
رییس فدراسیون شطرنج از تامین اعتبارات لازم برای پرداخت جوایز نقدی شطرنجبازان حاضر در رقابت های جهانی تهران خبر داد.

مسئولان فدراسیون جهانی شطرنج اعلام کرده بودند که اگر در مدت یک هفته آینده اگر جوایز پرداخت نشود فدراسیون ایران در آستانه تعلیق قرار خواهد گرفت.

مهرداد پهلوانزاده ضمن قدردانی از حمایت حامیان مالی مسابقات قهرمانی جهان گفت: با کمک وزارت ورزش و جوانان هزینه جوایز رقابت های قهرمانی زنان جهان ظرف چند روز آینده پرداخت می شود.

وی افزود: اگر چه مبلغ جوایز و برگزاری این مسابقات زیاد بود اما با حمایت بی دریغ و بی نظیر حامیان مالی حدود یک سوم این هزینه تأمین شد.

وی در خصوص این رقابت ها افزود : خدارا شاکریم که میزبان بسیار خوبی برای رقابتهای شطرنج قهرمانی بانوان جهان بودیم تا جایی که در آخرین جلسه هیات رئیسه فدراسیون جهانی شطرنج این میزبانی "عالی "خوانده شد و همه اعضاء از فدراسیون شطرنج ایران بدلیل برگزاری شایسته این مسابقات تقدیر کردند.

رییس فدراسیون شطرنج گفت: جا دارد در اینجا از حامیان مالی این رقابت ها تقدیر ویژه ای کنم.  همراه اول اصلا ترین حامی مالی رقابت های شطرنج قهرمانی بانوان جهان بود که با تأمین بیش از 70% از مجموع کل هزینه دریافتی از اسپانسرها کمک ویژه ای به برگزاری با شکوه و آبرومندانه این مسابقات داشت .

مهرداد پهلوان زاده افزود: جامعه شطرنج از شرکت همراه اول برای تعهد به وعده های مالی و کمک ویژه به برگزاری رقابتهای جهانی و همچنین اعزام های بین المللی شطرنج قدردانی می کند. بی شک همراه اول بارها حمایت قاطع خود را از ورزش کشور به اثبات رسانده و نقش گسترده ای در رشد و توسعه آن داشته است .

وی ادامه داد: همچنین باید از شرکت سایپا یکی دیگر از حامیان اصلی ورزش شطرنج قدردانی کنم. سایپا سابقه دیرینه ای در حمایت از شطرنج به ویژه در مسابقات لیگ برتر داشته است تا جایی که تیم شطرنج سایپا قهرمان لیگ برتر شطرنج در سال 95 شد. سایپا نیز با تأمین بخش قابل توجهی از هزینه دریافتی از اسپانسرها کمک شایانی به برگزاری با شکوه این مسابقات داشت .

رییس فدراسیون شطرنج با اشاره به دیگر حامیان مالی نیز تصریح کرد : از بانک شهر نیز بدلیل حمایت همیشگی از شطرنج بویژه در مسابقات قهرمانی جهان تشکر ویژه دارم بدون شک بدون کمک این 3 اسپانسر اصلی و دیگر حامیان مالی جزئی موفق به برگزاری خوب رقابتی در این سطح نبودیم.

پهلوانزاده گفت: اما جا دارد از وزارت ورزش و جوانان بدلیل حمایتهای بی دریغ و دلگرم کننده شان از ورزش شطرنج تشکر ویژه ای کنم .وزارت خانه هم در زمینه حمایت های معنوی و هم مالی هیچگاه چیزی برای شطرنج کم نگذاشت .

وی افزود: پس از کسب مهلت دو هفته ای برای تکمیل تأمین جوایز قهرمانی جهان در جلسه هیات رئیسه فیده، وزارت ورزش و جوانان نیز قول مساعد داد تا ظرف چند روز آینده با کمک آنها این هزینه را تأمین کنیم .بی شک این میزبانی برگ زرینی در تاریخ ورزش کشور عزیزمان خواهد بود. البته در این بین نقشه برخی از دشمنان جمهوری اسلامی ایران که سعی داشتند با تخریب و حاشیه سازی خللی در برگزاری این مسابقات ایجاد کنند همچون همیشه نقش برآب شد و ناکام ماندند.

پهلوانزاده در پایان با قدردانی از همه کسانی که به برگزاری این مسابقات کمک کردند اظهار کرد: به نمایندگی از خانواده شطرنج از همه افراد و ارگانهایی که به هر نحوی به برگزاری هر چه بهتر این مسابقات کمک کردند قدردانی می کنم و تشکر ویژه ای از اصحاب رسانه دارم که با حمایت های منحصر به فرد، دلگرم کننده و فراتر از انتظار یکی از اصلی ترین نقش های پیشرفت اخیر شطرنج کشور بوده اند. جامعه شطرنج مدیون نگاه، قلم و حمایت و پشتیبانی این حامیان اصلی ورزش بوده ، هست و خواهد بود.

رقابتهای شطرنج قهرمانی بانوان جهان از 22بهمن لغایت 13 اسفند به میزبانی تهران برگزار شد.
63 بانوی برگزیده شطرنج جهان در هتل اسپیناس پالاس با هم به رقابت پرداختند و در پایان شطرنج باز چینی موفق به کسب عنوان قهرمانی شد .
 
کلمات کلیدی : شطرنج+تعلیق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.