نظر منتشر شده
۲۷۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 184644
آخرین خبرها از زلزله 7.7 ریشتری جنوب شرق ایران؛
زلزله سراوان 1 کشته و 12 مجروح بر جای گذاشت/ خسارت زلزله بسیار اندک گزارش شد
بخش داخلی الف، 27 فروردین 92
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۳۸
ساعت 15:14 امروز سه شنبه 27 فروردین 92، زلزله ای به قدرت 7.5 ریشتر سراوان در استان سیستان و بلوچستان را لرزاند. مرکز این زمین لرزه در فاصله 81 کیلومتری سراوان، 83 کیلومتری خاش و 1314 کیلومتری تهران و در حوالی مرز ایران و پاکستان است.کانون این زمین لرزه در عمق 95 کیلومتری سطح زمین ثبت شده است. این درحالی است که مرکز زمین شناسی آمریکا، قدرت این زلزله را 7.8 ریشتر و عمق 82 کیلومتری سطح زمین اعلام کرده است.ن

آخرين اخبار از زلزله سراوان تا ساعت 18 و 30 دقيقه به شرح ذيل اعلام شده است: 
 • تعداد مجروحان بر اساس اعلام فرماندار سراوان تا ساعت: تعداد 7 مجروح
 • تعداد مجروحان بر اساس اعلام هلال احمر سيستان و بلوچستان در ساعت: 6 نفر
 • رئيس كميسيون بهداشت و درمان مجلس در ساعت:  12 نفر زخمي شدند
 • شبكه خبر صدا و سيما: تعداد زخمي ها 5 نفر
 • تعداد روستاهاي ارزيابي شده توسط تيمهاي ارزياب هلال احمر: 25 روستا
 • ميزان تخريب ها: 15 درصد منازل روستايي تخريب شده در گشت تعداد 15 روستا و در سراوان 10 روستا
 • تعداد نيروهاي عملياتي و ارزياب در محل: 50 نفر
 • اعزام بالگرد: 3 بالگرد امدادي به مناطق اعزام شدند
 • ميزان كشته ها: تاكنون گزارشي رسمي ارائه نشده
 • اعزام تيمهاي زنده ياب: تعداد 17 سگ زنده ياب اعزام شدند
 • مشكلات زيرساختي: برق و تلفن در روستاها قطع شده بود كه بعد از نيم ساعت به گفته استاندار سيستان برطرف شد

 •  معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور گفت: بر اثر زلزله و ریزش کوه در شهرستان‌های خاش و سراوان، یک نفر جان باخت و ۱۲ نفر نیز مجروح شدند.مرتضی اکبرپور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری درباره تلفات زلزله 7.7 ریشتری امروز در شهرستان‌های سراوان و خاش اظهار داشت: خبر وقوع زلزله به دلیل وسعت آن نگران‌کننده بود و به دلیل اینکه عمق زلزله بالا بود در سطح زمین خسارت قابل توجهی نداشتیم.
   
  وی با اشاره به اینکه یک نفر در اثر این زلزله و ریزش کوه جان باخت، اظهار داشت: 12 نفر مجروح شدند که 8 نفر تاکنون از بیمارستان مرخص شده‌اند و 4 نفر دیگر نیز تحت درمان هستند.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز گفت:  اکثر انشعابات آب و برق تلفن روستاهای اطراف محل زلزله، به جزء موارد محدودی از روستاها که خط ارتباطی آنها فعلا قطع می باشد، سالم گزارش شده است.وی خاطرنشان کرد: این زمین لرزه در نوار مرزی ایران و پاکستان که خالی از سکنه بوده رخ داده است.

حاتم نارویی گفت: در زلزله امروز که در محل روستای گشت شهرستان سراوان در 65کیلومتری مرز بین پاکستان و ایران رخ داد؛ خوشبختانه محدوده وقوع این زمین لرزه خالی از سکنه بوده است و زلزله خسارتی دربر نداشته است. وی افزود: فقط در حوزه شهرستان سراوان تخریب چند دیوار خشت و گلی مشاهده شده که آن هم خوشبختانه خسارتی برجای نگذاشته است. وی ادامه داد: در پی گزارشات، در روستای گشت دو نفر مجروح بر اثر این حادثه داشته ایم که سرپایی مداوا شده اند. وی در ادامه تصریح کرد: قطعی آب و برق و خطوط مخابراتی در منطقه زلزله، تنها 20 دقیقه بوده و آن هم به علت سیستم اتوماتیک که در چنین مواقعی خودبه خود این انشعابات قطع می شود رخ داده است و اکنون آب و برق و تلفن این مناطق وصل می باشد.
   
  وی افزود: ستاد بحران در استانداری تشکیل شده و در این رابطه در پی تماسهایی که از طرف ریاست جمهور و وزارت کشور گرفته شده، همین موارد گزارش شده است. حاتم نارویی با تکذیب اخباری مبنی بر کشته شدن 40 تن در این زلزله، تاکید کرد: بعضی از سایت ها تلفات زیادی را از این زلزله اعلام نموده اند که به این سایت های خبری توصیه می شود تنها اخباری که از ستاد بحران استان اعلام می گردد اکتفا کنند.  استاندار سیستان و بلوچستان در خاتمه همچنین یادآور شد: امکان دارد به طور طبیعی این زمین لرزه پس لرزه هایی نیز داشته باشد و مردم باید در این زمینه هوشیار باشند.   
   
  مردم سیستان و بلوچستان امشب بیرون از خانه باشند
  معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور وی با اشاره به اینکه خسارات مالی نیز اندک گزارش شده است، گفت: دو شهرستان سراوان و خاش نزدیک‌ترین شهرستان‌ها به زلزله‌ بوده‌اند که در 84 کیلومتری شهرستان خاش زلزله به وقوع پیوسته است.معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور افزود: روستاهایی که در اطراف کانون زلزله است روستای گشت و کوه‌سفید است که حدود 100 خانوار جمعیت دارد.
   
  وی با بیان اینکه امداد و نجات در شهرستان‌های زلزله‌زده تا 2 ساعت دیگر به اتمام می‌رسد، گفت: 19 تیم به محل اعزام شده و استان‌های هرمزگان و کرمان نیز ضمن آماده‌باش بخشی از نیروهای امدادونجات خود را به منطقه اعزام کردند.اکبرپور با بیان اینکه پس‌لرزه زلزله 7.7 ریشتری مطمئناً خسارات بیشتری خواهد داشت، گفت: چادرهایی برای مردم منطقه تهیه شده است تا امشب را بیرون از خانه‌های خود باشند.
    
   
  اگر کانون زمین لرزه داخل دریا بود سونامی بزرگی رخ می داد
  یک کارشناس زمین شناسی گفت: اگر کانون زمین لرزه سیستان و بلوچستان داخل دریا بود بدون شک سونامی بزرگی رخ می داد. ˈعبداله عباسیˈ در باره وقوع زلزله سیستان و بلوچستان اظهار داشت: زلزله سیستان و بلوچستان بسیار قوی بود و اگر در دریا رخ می داد، می توانست موج های بزرگی در دریای عمان ایجاد کند.
  وی با بیان این که تاکنون خسارات زیادی در منطقه گزارش نشده، افزود: تعداد آبادی ها و جمعیت در منطقه زلزله زده زیاد نیست و بیشتر اهالی چادرنشین و کپر نشین هستند بنابراین امیدواریم شاهد خسارات زیاد در منطقه نباشیم.
  عباسی گفت: تاکنون گسل مسبب زلزله سیستان و بلوچستان مشخص نشده، اما با توجه به ساز و کار زمین لرزه و فرو رانش گسل مکران در دریای عمان، بدون شک سیستم کششی بوده است. وی در باره پس لرزه ها اظهار داشت: معمولا بعد از وقوع یک زلزله بزرگ، شاهد وقوع پس لرزه هایی خواهیم بود که امیدواریم پس لرزه ها با شدت کمی همراه باشند.

  عباسی اظهار داشت: به طور کلی ایران از لحاظ زمین شناسی در جایی قرار گرفته که از اطراف تحت تاثیر تغییرات زمین شناسی و جنبایی زمین قرار می گیرد؛ از این رو پوسته زمین تا حدی می تواند فشارهای اطراف را تحمل کند که بعد از مدتی این فشارها در قالب انرژی آزاد می شود که پیامد آن مانند زلزله قابل رویت است.
   
  وقوع زلزله در عمق ۹۵ کیلومتری زمین از خسارات زلزله کاست
  فارس نوشت: معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال‌احمر گفت: به دلیل اینکه زلزله در عمق 95 کیلومتری زمین رخ داده خسارت چندانی در پی نداشته است. مرتضی مرادی‌پور اظهار داشت: با توجه به اینکه شدت زلزله 7.5 ریشتر گزارش شده توقع داشتیم تا مناطق مسکونی و بافت فرسوده خسارت زیادی دیده باشد اما چون زلزله در عمق 95 کیلومتری زمین رخ داده خسارت در حد زلزله‌های 4 ریشتری است. وی ادامه داد: لحظه به لحظه تیم‌های امدادی برای بررسی و ارائه خدمات اسکان و تغذیه و اضطراری افزایش یافته و تا این لحظه 32 تیم از هشت استان اطراف و 17 تیم سگ زنده‌یاب به محل اعزام شده‌اند.
   

  معاون استاندار سیستان و بلوچستان: خطر سونامی در چابهار وجود ندارد
  ایسنا نوشت: نخعی، معاون برنامه ریزی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در حاشیه جلسه ستاد مدیریت بحران گفت: در پی زمین‌لرزه سراوان و با توجه به احساس شدن این زمین لرزه در دیگر مناطق سیستان و بلوچستان، از جمله شهرستان چابهار خطر وقوع سونامی در سواحل چابهار وجود ندارد.وی گفت: محور گسل زمین لرزه رخ داده، خلاف جهت شهرستان چابهار است.
   
  نخعی تاکید کرد: احتمال بروز پس لرزه در شهرستان سراوان وجود دارد و با توجه به این، مردم باید در این زمینه آگاه باشند و آمادگی داشته باشند.
 
حسین
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۵:۴۸:۵۷
ما تو شیراز زلزله رو حس کردیم اونوقت میگید نسبتا شدید؟!؟!. میدونید فاصله شیراز تا سراوان چقدره؟
هفته پیش که بوشهر زلزله اومد، شیراز به این شدت نلرزید!!! (1237330) (alef-10)
 
فروغ
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۶:۵۸:۱۱
برادر من هند وپاکستان وافغانستان هم لرزیده. (1237484) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۱۲:۵۷
چرا باید این مناطق محروم شاهد این وقایع باشد (1237529) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۲۵:۰۶
فقط دعا کن منطقه غیر محروم تهران که سالهاست با پول نفت مناطق محروم باد کرده، زلزله نیاد! (1237566) (alef-10)
 
Canada
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۹:۰۵:۲۲
من نمیدونم، ما چرا اینقدر خرج تهران میکنیم. خدای نخواسته زلزله بیاد، چقدر تلفات جانی و چقدر ثروت کشور زیر زمین مدفون خواهد شد. اینهمه، مترو، تونل، مال. آیا بهتر نیست تسهیلات پخش بشه، تا تراکم جمعیت هم کمتر بشه. هم تلفات کمتر میدیم، هم از لحاظ مادی کمتر ضرر میبینیم. ما هی داریم، توی تهران جا باز میکنیم، در صورتی که مهاجر به همون نسبتم سرازیر میشه. اگر شهرهای کوچیک مدرن بشن، مردم میرن، بقیه شهرها. (1237891) (alef-13)
 
سیاکک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۰۵:۴۳:۴۷
میزان نفرت شما نسبت به تهران و تهرانی ها از شدیدترین زلزله ها هم خطرناکتره (1238741) (alef-10)
 
مرتضی
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۲:۲۱:۱۳
نه سیاکک جان این نفرت ما از ساکنین تهران نیست. چون همونجور هم که خودت میدونی تهران مجموعه از همه طوایف ایرانی شده پس ما نمیتونیم از خودمون نفرت داشته باشیم.
کمی اگر دقت کنی بحث بر سر اینه که انباشت اینهمه درآمد و مالیاتهای کشوری در پایتخت باعث جمع شدن امکانات در یک نقطه و به طبع جمع شدن مردم در این شهر شده.
نگرانی همه ما و جنابعالی از روزی که خدایی نکرده بلایی طبیعی به این شهر برسه و اونوقت میزان تلفات نامشخص خواهد بود.
شما خیلی سخت نگیر بچه ناف تهرون اصیل (1239229) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۹ ۱۱:۰۲:۴۲
بعضی گروهای تجزیه طلب به هر بهانه نفرت از تهران را بعنوان مرکز اقتدار ملی ایرانزمین تبلیغ تا به گمان خود تضعیف کنند. (1241658) (alef-10)
 
صبا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۳ ۱۷:۲۸:۲۸
متاسفانه هزینه هایی هم که صرف تهران میشه هیچ عقلانیتی پشتش نیست
بلکه سبب مشکلات بیشتر میشه
وقتی تهران زلزله بیاد روشن میشه اصلا مدیریت پایداری نداریم (1255482) (alef-15)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۴۹:۳۳
علت آن رانش صفحه عربستان به زير صفحه ايران و عملكرد گسل واقع در جنوب منطقه است (1237648) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۰۰:۰۱:۱۷
نخير حرکت گسل سراوان (مکران) به داخل درياي عمان بوده. (1238494) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۷:۵۴:۵۷
آخه صفحه عربستان چه ربطی به سراوان و خاش و ... در سیستان و بلوچستان داره!!!!!!!! آقای علت شناس!!!! (1240211) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۲۳:۳۰
چرا نداره زلزله مگه فقیر و غنی میشناسه عمو (1237772) (alef-13)
 
Sweden
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۴۱:۰۹
خدا رو شکر الان تو خبر ها خوندم رئیس جمهور برای اولین بعد از نزدیک به هشت سال برای بار اول بعد از یک حادثه ناگوار یک تماس تلفنی با ایران داشته!!! (1237816) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۴۶:۱۱
احتمالا تقصیر احمدی نژاده! که این اتفاقات میوفته. (1237841) (alef-13)
 
قلی
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۵:۲۸:۰۶
زلزله تقصیر احمدی نژاد نیست اما تعداد کشته شده ها تقصیر اونه! (1239820) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۰:۴۷:۰۹
مشیت خداوند چرا ندارد عزیز دل برادر (1238131) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۱:۱۰:۰۴
واقعا چرا باید زلزله اونجا بیاد؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!! (1238163) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۹ ۰۰:۰۴:۱۵
آخه اگر جای دیگه بیاد دو میلیون کشته می ده، اما اونجا فقط یه دونه. یعنی خداییش بر و بچه ای سراوان روی ژاپنی ها رو کم کردند (1240976) (alef-10)
 
مهر
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۲۲:۵۱
همه جای ایران زلزله اومده بعد احمدی نژاد می خواد با پول بیت المال تو ورزشگاه آزادی جشن بگیره.آدم چی بگه!! (1237562) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۱۱:۳۱
اونا زیاد مهم نیست چو ایران نباشد تن من مباد بدین بوم و مر زنده یم تن مباد (1237727) (alef-13)
 
ایمان
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۱۲:۵۶
تو رو خدا امار دقیق بدید (1237733) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۴۱:۰۱
به لطف ایام فاطمیه و خانم فاطمه زهرا(س) خدا بهمون رحم کرد و تخفیف داد......
ما که اینقدر از.......میترسیم بیاییم کمتر گناه کنیم و به درگاه خدا به خاطر اشتباهامون استغفارکنیم..... (1237814) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۱:۱۱:۵۵
آقا اشتباه کردم استغفار نمی کنیم لطفا منفی ندید (1238167) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۱:۵۳:۲۶
عزیز من دین را قاطی این مسائل نکن . زلزله آذربایجان در شب قدر اتفاق افتاد. (1238240) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۳:۰۳:۵۷
ببخشید چه ربطی به گناه داره آخه؟ من میخوام بدونم فقط مردم ما گناه کار و بد حجابن که باید تاوانشو با جونشون پس بدن؟همه جای دنیا مردم مومنن و گناه نمیکنن؟ آذربایجان زلزله اومد کلی ادم جونشونو از دست دادن چون گناهکار بودن؟! بعد ژاپن زلزله میاد کسی از بینیش خونم نمیاد چون اونا خیلی مومنن و یا حجاب؟! (1238350) (alef-10)
 
danny
United States
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۳۵:۳۹
دوستان
فکر نمیکنین اینا همه یه هشداره ؟؟!! (1237595) (alef-10)
 
فروغ
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۵۸:۴۵
اگر هشدار باشه چه کسانی باید توجه کنند؟ (1237681) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۵۸:۲۳
همه علما معتقد هستند بنا به دلایلی در بعضی مناطق بلایا افزایش می یابد زلزله هم از همین جمله است لطفا حالا علما بفرمایند این دلایل چیست و چرا در مدت کوتاهی چندین زلزله در کشورما رخ داده است. چه کسانی مسئول هستند؟ (1237872) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۸:۰۲:۰۳
هشدار به چی؟؟؟؟؟/ (1240231) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۴۳:۲۶
یکی بیاد راستشو بگه علت این زلزله های متوالی چیه؟؟ (1237827) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۰۹:۰۱:۰۸
حركت صفحه هاي زمين (1238897) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۴۶:۲۰
من که شیراز بودم ولی زلزله امروز رو حس نکردم، در صورتی که اون هفته که بوشهر زلزله اومد بدجور اینجا حس شد! (1237843) (alef-13)
 
شیراز
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۹:۰۳:۲۹
ما مردم ایران همگی مردم خوب و نجیب خاش سراوان و همه آن مناطق و همه سیستان و بلوچستان را دوست داریم-با همه آنها همدردی میکنیم--درود بر ایران و ایرانیان یکپارچه و مهربان و با ایمان -- (1237883) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۹:۱۴:۲۰
من دانشجوی زاهدانم...تو این 2 سال تا حالا 3 بار زلزله رو اینجا تجربه کردم
ولی این بار اینقدر شدید و طولانی بود که واقعا ترسیدم
ولی تو دانشگاه امن و امانه
دوباره برگشتیم سرکلاس (1237920) (alef-10)
 
ma
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۰۰:۲۴:۰۰
جرا پس ما ک تو شیراز بودیم حس نکردیم اقا حسین؟ (1238544) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۰۸:۴۱:۳۹
سلام به ايران سراوان به لطف خدا زنده ست از تمامي هموطنان عزيزم از اينكه باما ابراز همدردي كردن متشكريم سراوان ديار (1238872) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۶:۰۵:۰۸
اگر یکسال پول نفت تحریمی ایران خرج بهینه سازی و مقاوم سازی مساکن روستایی و بافت‌های فرسوده کشور میشد، هیچ زلزله یی نمیتوانست جان هموطنان ما را این جور ارزان بگیرد. (1237372) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۶:۳۴:۲۴
اونوقت بقیه کشور باید هوا میل می کردن؟!
دلیلی نداره اینقدر احساس گرا باشید! (1237435) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۱۵:۱۸
خدا کنه یگان های ارتش و نبرو های امنیتی سریعتر راه بیفتند وکمک رسانی و امنیت مردم رو تامین کنن (1237540) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۴۰:۴۹
اگر قرار بود پول نفت اینطوری خرج بشه به همون مناطق نفت خیز آب درست و حسابی میدادند (1237612) (alef-10)
 
طنز تلخ
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۲:۱۲:۳۴
سقف بالای سرت محکمه این رو میگی !!

به مثبت و منفی خودت بنگر !! (1238252) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۶:۵۰:۵۰
انسان ناحساب چقدر وام به روستاییان بدن برن خونه مهندسی بسازن میرن صرف خرید ماشین و تجملات زندگی می کنن؟انصاف هم خوب چیزیه دوست عزیز!!!!!!!!1 (1237469) (alef-13)
 
مسعودنفس پور
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۱۱:۲۶
چرا چرند ميگي دوست من اين وامي كه به روستاييها ميدن پول ميلگردشم نميشه تازه كلي هم ناظر دارند شما هم مثل اينكه كنار گود نشتيها (1237523) (alef-13)
 
خورموجی
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۲:۲۹:۳۸
کارشناس زلزله میگفت متاسفانه تو چندین نقطه با این صحنه برخوردیم که مردم به دلیل فرهنگشون وامشون رو گرفتن و باش اتاقهای محکم ساختن اما همچنان خودشون زیر سقفهای گلی زندگی میکردن و اتاقهای محکمشون رو یا انبار کردن یا محل نگهداری حیوانات.
اینا رو هم باید در نظر بگیریم (1239260) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۱۶:۴۱
موج زلزله در سراسر كره زمين ثبت ميشود از اختلاف جهت موج و زماني مي شود شدت و مكان اون را پيداكرد. هر كجاي كره زمين زلزله بياد دستگاههاي ثبت آنرا حس مي‌كنند و اصلا ثبت زلزله كاري به ماهواره ندارد. به خاطر همين ميشود به راحتي فهميد كه كجا بمب اتمي هم آزمايش مي‌شود چون موج زمين نگاري آن متفاوت است. (1237544) (alef-13)
 
Latvia
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۱۷:۳۹
اگه خانواده خودتم اونجا بودن ایجوری حرف میزدی. (1237548) (alef-13)
 
France
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۹:۱۴:۰۲
اگه جنابعالی تونستی با 15 میلیون تومان وام دولت خونه بسازی اونا هم میتونن بیرون نشستی فکر میکنی چه خبره . (1237919) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۱:۱۵:۵۶
من یه روستایی ام و وام مسکن دوازده و نیم میلیونی را گرفتم. که در چهار قسط یک و نیم تا 4 میلیونی طی یک سال پرداخت شد.
حالا سوال اینه اگر نظارت های مرحله ای برای پیشرفت کار رو در نظر نگیریم با این پول چه ماشینی می شه خرید انسان حسابی؟؟؟؟؟؟ (1238175) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۰۴:۱۶
فعلا به فکر تهران باشین که اگه همچین زلزله ای بیاد 5 میلیون در جا میمیرن (1237508) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۱۷:۲۰
بندر عباس هم لرزید حدودا 20 ثانیه و چند موج رفت و برگشتی ما از خونه بیرون رفتیم (1237547) (alef-13)
 
نازی
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۹:۰۸:۱۹
ایران فقط شامل شهرتهران نیس.همه جا هستن ازاین ادما.فکر میکنین فقط تهرانیا ادمن که نمیرن؟خیلی متاسفم (1237905) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۴۱:۲۹
پول نفت مال شمال تهران است و بس
البته جدیدا مال کلاردشت هم هست (1237616) (alef-13)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۵۶:۴۸
نمی دونم کی هستی ولی تو هر سایتی رفتی همین نظر رو دادی هدفت چیه ؟ (1237679) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۳۹:۵۰
احتمالا زلزله هم کار همین بوده!!!....بابا دست بردارید از این بد بینی‌ها... خوب معلومه.... وقتی نظری داری ، دوست داری بالاترین مخاطب را داشته باشی‌، از اون طرف وقتی‌ نظر مییدد معلوم نیست کدوم سایت اون را قابل انتشار بدونه، بنابراین مجبور میشی‌ به سایتهای بیشتری بفرستی‌ تا شانس انتشارش بیشتر بشه!... به همین سادگی‌... ...حالا هدف چه بوده! (1237807) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۴۰:۴۰
احتمالا زلزله هم کار همین بوده!!!....بابا دست بردارید از این بد بینی‌ها... خوب معلومه.... وقتی نظری داری ، دوست داری بالاترین مخاطب را داشته باشی‌، از اون طرف وقتی‌ نظر مییدد معلوم نیست کدوم سایت اون را قابل انتشار بدونه، بنابراین مجبور میشی‌ به سایتهای بیشتری بفرستی‌ تا شانس انتشارش بیشتر بشه!... به همین سادگی‌... ...حالا هدف چه بوده! (1237812) (alef-13)
 
مرتضی
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۲:۲۷:۱۰
پول یکسال نفت ایران رو اگر به تعداد جمعیت تقسیم کنیم تنها و تنها نفری کمتر از 100هزار تومان نسیب هر شخص میشه.
الان تو سال 92 هستیم برادر این حرفها مربوط به 30 40 سال پیشه. رقم نفت اونقدر ها که فکر میکنی بالا نیست.
میزان فروش سالیانه و تقسیم بر جمعیت 74 ملیونی کنی متوجه میشی. (1239254) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۶:۰۸:۳۵
خدا به خیر کند (1237376) (alef-13)
 
بیگی
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۶:۱۰:۵۸
۱ - با توجه به مشکل ممیز در تایپ فارسی لطفا در اعلام ارقام اعشاری به حروف هم بنویسید (هفت و نیم ) .
۲ - با توجه به زلزله خیز بودن تمامی ایران با بودجه هایی که توسط دولتها به باد میرود که کم هم نیست و کمک خود مردم یک جهاد باز سازی اجباری در تمام کشور به اجرا در آیدتا هرساله شاهد ماتم و آوارگی مردم ایران نباشیم .مشکل اشتغال هم کاهش می یابد. (1237382) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۰۶:۳۰
واقعا. مخصوصا که 7.5 با 5.7 زمین تا آسمون فرق داره (1237515) (alef-7)
 
محمود
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۵۳:۲۷
BBC گزارش داد زلزله 7.8 (هفت و هشت دهم) ريشتري و در عمق 85 كيلومتري سطح زمين!!
مثل هميشه آماري داخلي يه طور ديگري است. (1237667) (alef-13)
 
مرتضی
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۲:۳۴:۱۸
شما همه دنیات شده بی بی سیا داداش.
شبکه خبر که اولش گفت 7.5 و بعد هم اصلاحش کرد 7.8 .
اینیم هم رقم تغییر کرد جناب زارع توضیح دادن که به دلیل محاسبات دقیقتری که نیاز به 2 ساعت محاسبه داره.
حالا هی یه چیز دیگه بگو. (1239274) (alef-10)
 
صبا
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۶:۱۱:۴۳
خدا به خیر بگذرونه . خدا کنه همه هموطنامون سلامت باشن (1237387) (alef-10)
 
بهنام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۶:۱۲:۳۶
واویلا
خدا رحم کنه (1237390) (alef-10)
 
كيانوش رزاقي
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۶:۱۷:۰۷
خواهش مي كنم سريعتر در رابطه با خسارات احتمالي اطلاع رساني كنيد تا با توجه به درگير بودن امكانات كشور در بوشهر اگر لازمه مردم سريعا براي كمك به هم ميهنان آسيب ديده وارد عمل شن. (1237400) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۶:۲۷:۲۰
بله لطفا تلفات و خسارات احتمالي رو اعلام كنيد تا در صورت نياز مردم سريعا به كمك بشتابند. درسته كه وضع اقتصاديمون خوب نيست اما براي هموطنانمون از جون مايه ميزاريم. (1237419) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۰۱:۰۲
خيلي خوشحالي كه زلزله اومده كه منفي مي دي؟؟؟؟ واقعا كه چه آدم هاييي پيدا مي شن!!!! (1237493) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۱-۲۹ ۱۴:۳۷:۲۵
از اینکه درفکر ما هستید متشکریم.وبه خودمون می بالیم که چنین هم وطنان عزیزی داریم.به عنوان یک سراوانی اعلام میکنم واقعا با اون شدت زلزله خدابهمون رحم کرد.والله خیر حافظا (1242249) (alef-10)
 
گیتی
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۶:۲۲:۳۶
با تاسف وابراز همدردی با هموطنان سیستانی وبلوچستانی باید دید که دولت که عزای عمومی میکند یا جشن می گیرد؟ (1237408) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۰۲:۵۳
دولت کارش زیاده و داره برای جشن در ورزشگاه آزادی آماده میشه. مردم خودشون باید کاری بکنند . (1237501) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۴۷:۵۴
حالا ورزشگاه نزديكه زود برميگرده، ولي قراره جمعه كاراكاس باشه، براي مراسم تحليف. (1237847) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۴۹:۰۹
جشن یا میتینگ انتخاباتی از پول بیت المال؟ (1237851) (alef-13)
 
احمد سراوان
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۳۰:۰۱
خدا رو شکر تو شهر سراوان هيچ تلفاتي نداشت (1237789) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۶:۲۴:۰۴
اقا ما تو کرمان لرزیدیم بابا خبر درست پخش کنید. (1237410) (alef-13)
 
محمد رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۵۲:۵۸
آقا ما در کرمان حدود 25 ثانیه تاب می خوردیم!!! خیلی زلزله ی عجیبی بود. باید به فکر استحکام سازی خانه ها افتاد. مخصوصا در جنوب ایران که زلزله خیز هست. همین چند دقیقه پیش یک بالگرد هلال احمر کرمان از روی خانه ما رد شد. (1237664) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۱۳:۲۳
اتفاقا این دو زلزله اخیر در مناطقی اتفاق افتاده که طبق آئین نامه زلزله ایران جزو کم خطر ترین مناطق کشور هستند. تعجبه واقعا (1237735) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۳:۱۹:۲۶
در مبحث ششم از مقررات ملّی ساختمانی ايران (1388) بوشهر و سراوان به ترتیب جزء منطقه با خطر نسبی متوسط و زیاد محسوب شده‌اند. (1238375) (alef-10)
 
دانش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۶:۲۵:۳۹
يازهرا
خدا كنه كشته نداشته باشه (1237415) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۱۲:۴۴
خبر رو کامل بخون بعد نظر بده، تو همین چند دقیقه دارن میگن 40 نفر کشته شدن!!!! (1237526) (alef-13)
 
فروغ
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۰۳:۵۹
حرف شما متین اما صدا وسیما میگه 40 نفر نبوده 5 نفر بوده.البته تاکنون در پاکستان 5 نفر کشته اعلام مرده. (1237702) (alef-13)
 
احمد سراوان
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۳۴:۰۱
چهل نفر شايعه اس ، چطور با اين سرعت حساب کردن؟؟
ميگم تو شهر سراوان هيچ تلفاتي نداشت (1237796) (alef-13)
 
یه ایرونی
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۳۴:۰۵
آخه ادم ناحسابی 7.5 ریشتر زلزله بیاد بعد کشته نداشته باشه
بالا نوشته همین اول کاری مرگ 40 نفر اعلام شده (1237587) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۰:۰۱:۰۹
اقای عزیز لطفا متن را کامل بخون (1238042) (alef-13)
 
عمو رضا
Germany
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۰:۱۲:۵۵
آخه جناب یه ایرونی عزیز.وقتی عمق کانون خیلی زیاد مثل 95کیلومتری سطح زمین باشه بیشتر تلفات به اطراف کانون مثل شهرهای پاکستان و امارات و عمان منجر میشه نه خود مرکز کانون-از سایت الف میخوام اینقدر نظرات بدون غیر تفکرانه رو پخش نکنه که باعث دروغ پراکنی بشه (1238060) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۰۷:۰۲:۲۶
من خودم تو مرکز شهر سراوان زندگی ميکنم اونوقت خبر ندارم دور و برم چه خبره؟؟؟!! (1238755) (alef-10)
 
نقی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۶:۲۵:۵۶
هنوز نگران مردم زلزله زده بوشهر بودیم که متاسفانه نقطه ای دیگر از کشورمان لرزید. تا کی باید شاهد مرگ مردم سرزمین مان را به خاطر ضعف ساختمان های روستایی و شهری باشیم. آیا نمی شد در این 35 سال به جای شعار دادن و در افتادن با دنیا حداقل ساختمان های محکم تری بسازیم؟ (1237416) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۲۱:۲۴
من کرمانی هستم
خدا کنه هیچ اتفاقی نیوفتده باشه
من می ئونم زلزله یعنی چی (1237557) (alef-13)
 
France
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۹:۱۷:۴۵
منم بمی هستم .خداکنه هیچ کشته ای نداشته باشه البته خوب چون اونجا بیشتر کپر نشین هستن احتمالا تلفات کمتره ان شاالله (1237929) (alef-10)
 
Belgium
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۶:۳۱:۵۵
خدایا همه این بزرگواران را نجات بده
فدای تک تک شما مردم خوب سراوان (1237429) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۶:۳۳:۲۱
توي آمريكا بمب منفجر ميشه اينجا زلزله مياد!!!!!!!!! (1237432) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۶:۴۵:۱۵
آهاي اونايي كه واسه انفجار در آمريكا كامنت خوشحالي گذاشته بوديد!!!!
خدا از سر تقصيراتتون بگذره. حالا خوبه مردم آمريكا شادي كنن. بني آدم اعضاي يكديگرند. (1237458) (alef-13)
 
یه ایرونی
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۳۶:۵۳
اره به ولله
انگار اونا بنده ی خدا نیستن
اینم تقاصش,تو یه ساله اخیر این سومین زلزلس (1237597) (alef-13)
 
عمو رضا
Germany
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۰:۱۶:۴۲
آخه همش که به تقاص مربوط نمیشه . اینکه توی ژاپن پشت سر هم زلزله میاد یعنی ژاپنی ها بدترین انسانهای روی زمین اند یا یه جای دیگه که به خاطر شرایط جغرافیایی اصلا زلزله نمیاد یعنی همه ی آدمهاشون خوبند؟!
جون مادراتون اینقدر نظرات احساسی و نامربوط نفرستید (1238068) (alef-13)
 
یه ایرونی دیگه ام با یه ایرونی اولی اشتباه نشه
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۲:۳۷:۳۴
تقاص چی داداش؟ (1239285) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۳۸:۲۵
دوست غزیز بنی آدم اعضاء یک پیکرند نه اعضای یکدیگرند ، متاسفانه پشت اسکناس های ده تمونیمونم همین شعر رو اشتباه نوشتن ، چون هیچ توجهی به ادب و فرهنگ و مردم ایران ندارن ، شما تکرار نکنین
خدا به خیر کنه من که از وقتی شنیدم دارم دست و پا می زنم ببینم چه مصیبتی سر مردممون اومده ، خدا به خیر کنه (1237605) (alef-13)
 
کم عقل
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۶:۳۳:۴۵
در عوض پول مقاوم سازی قراره خرج همایش و جشن در استادیوم ازادی بشه که سیاه بهار بیاد (1237434) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۱۲:۵۵
یارب بلا بگردان
به حق شاه مردان
یارب بلا بگردان (1237528) (alef-13)
 
بهنام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۶:۳۶:۵۶
الان من از دوستان تو سراوان پرسیدم گفتن اونجا خسارتی نزده ، احتمالا اطراف این استان بوده
بنده خدا ها تو روستاهاش تو کپر زندگی میکنن ، حداقل کپر در برابر زلزله امنه (1237440) (alef-13)
 
xl
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۰۱:۵۰:۲۰
خیلی خوشحال شدم وقتی فهمیدم تو کپر زندگی میکنن. 10 ریشتر هم نمیتونه کاری کنه دمشون گرم (1238642) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۱:۳۵:۵۵
یه جا کپر نشینی بدرد خورد (1239125) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۳۱ ۱۲:۳۲:۰۵
چی میگی واسه خودت>>>>>>>>>>>>>> (1246427) (alef-10)
 
احمد سراوان
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۰۷:۰۶:۲۲
تو سراوان و خاش خونه هاي روستايي کپري نيستن، خشت و گلي ان ، که اونم خطرش بالاس ولي شکر خدا خسارات خيلي سنگين نداشته. (1238756) (alef-10)
 
بومی
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۰:۱۷:۴۱
با با کپر چیه چرا نمیگید مردمانی مومن هستند (1239002) (alef-10)
 
بهزاد
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۰:۴۰:۴۹
در ایرانشهر هم زلزله وحشتناک احساس کردم خوشبختانه خسارتی بوجود نیاورد بجز فرو ریختن 2دیوار یکی در شهر دیگری در دهستان شهردراز. (1239035) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۳۱ ۱۲:۲۹:۱۸
سلام من سروان زندگی میکنم اینجا هیچ کپری نیست-خونه ها یا خشت وگلی هستن یا اجری-خواهشا الکی شایعه پخش نکنید (1246418) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۶:۴۲:۰۳
اين همه بدبختي نشانه چيست آيا از ناشكر يه يا چيزي ديگه (1237447) (alef-13)
 
مجتبی
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۰۴:۲۲
چه ربطی به شکر و نا شکری داره مرد حسابی
حتما توی زلزله بم همه ناشکر بودن ؟
دلت خوشه ها
فکر کن بعد حرف بزن (1237509) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۱۳:۳۵
خيلي هم ربط داره برادر. مگر اين همه حديث رو در رابطه با اثرات گناهان انسان ها نديدي و نخوندي؟
در مملكتي كه بانك هاش رسما نرخ بهره ٢٧ درصدي رو دريافت مي كنن، مي خواي خدا قهرش نگيره!؟!؟ (1237534) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۴۱:۵۸
آقای برادر" (می خواستم بنویسم برادر پریم، شد برادر زگوند) اگه اینجوری باشه که شما میگی، تو همون احادیث به مجازات ظالمین اشاره شده نه مجازات مظلومین توسط خداوند (1237619) (alef-13)
 
سلام
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۹:۴۲:۳۸
بلای آسمانی شامل همه میشه ولی مجازات هر انسان ظالم فقط شامل اوست. (1237979) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۵۰:۲۵
گناه راي دادن به فلاني را فراموش نكن. گناه سكوت در برابر دروغ بستن به معصومين ( ظهور چاوز) نيز هم. (1237854) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۴۰:۱۱
اگه ایران زلزله و سیل بیاد امتحان الهیه ولی توی آمریکا و ... همون اتفاق میشه عذاب الهی (1237610) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۰۴:۰۶:۲۲
اشتباها منفي دادم به نظر من هم ربط دادن اين چيزا به دين غلطه (1238721) (alef-10)
 
حميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۰۵:۵۴
هرچي سنگه، براي آدم لنگه! (1237514) (alef-7)
 
دانش
China
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۲۹:۵۰
برادر یا خواهر گرامی . زمین لرزه یک حادثه کاملا طبیعی است و ربطی به این خرافات ندارد. آنچه که مهم است ایمن سازی خانه ها در برابر زمین لرزه است که ما در ایران رعایت نمی کنیم. (1237578) (alef-10)
 
حميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۹:۴۴:۰۷
ايمن سازي البته لازم هست، ولي شما كه خرافاتي نيستي چرا ايمن سازي نتونست جلوي فاجعه فوكوشيماي ژاپن رو بگيره؟!
"لا حول و لاقوة الا باالله العلي العظيم" (1237986) (alef-13)
 
یاعلی
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۹:۴۵:۰۱
تعداد این همه زلزله در منطقه ما خرافات نیست.شما قبول نداری نظرت محترم ما هم نمیتونیم یک بحث رو تو چند خط بنویسیم.
در مورد مقاوم سازی حرف شما درسته. (1237989) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۲:۴۵:۰۹
دانش جان خرافات؟!!
شما لااقل میخوای جوابش رو بدی درست بده. اینهمه تو قرآن درباره بلاها داریم.
البته تو همون قرآن هم درباره حضرت ایوب داریم.
یعنی بلا هم میتونه دلیل مجازات باشه و هم میتونه آزمایش باشه.
ما نه مسول کشف اولیش هستیم و نه دومی.
فقط یه نکته مشترک داره و اونم اینکه چه بلا و چه آزمایش نشانه ای از قدرت خداونده (1239306) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۴۱:۳۹
در مورد مردم راحت میتونیم نظر بدیم که نا شکرن بی دین هستن و... اما خودمون نه (1237617) (alef-10)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۵۵:۱۹
دوستان خداوکلیلی از سال 84 به بعد یک بررسی بکنید ببینید که چقدر بلا در کشور و منطقه اومده. عجیب نیست!!! (1237674) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۶:۴۲:۳۹
اولش گفتن عمق 18 کیلومتری بعد گفتن 95 کیلومتری.راشدی مسول مدیریت بحران تو مرکز زلزله گفت 3 نفر سرپایی درمان شدند.نمی دونم این همه دروغ واسه چیه.طرف زنگ زده شیکه خبر اصلا 1 جوری حرف میزد انگار زلزله 3 ریشتر بوده. (1237449) (alef-13)
 
نیما
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۳۱:۰۲
سه نفر سر پایی تو همه جای زلزله نگفته.وسعت زلزله کیلومترهاست.فقط توی سراوان گفته-خبر رو با دقت بخون (1237580) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۲:۴۹:۴۰
من موندم چرا ما فقط دنبال شایعات میریم.
عزیز دل توضیح داده شد که چون اعلام نظر قطعی نیاز به محاسباتی داره که نزدیک به 2 ساعت زمان لازم داره.
بعد هم فرمودن چون عمق زلزله زیاد بود تو دامنه وسیعتری حس میشه اما خسارت نقطه ای کمتری رو داره.
از طرفی هم چون تراکم جمعیتی تو اون نقطه کم بوده تلفاتی نداشتیم شکر خدا.
و اینکه کانون زلزله تو منطقه مسکونی نبوده.
حالا شما اگر دوست داری که میدونم نداری باز دنبال این باش که تلفات رو ببری بالاتر.
اینم متوجه باش که اعلام دقیق میزان تلفات وابسته به اینه که آواربرداری کامل بشه نه اینکه تو دقیقه اول حادثه آمار دقیقی بیاد. (1239314) (alef-10)
 
United Kingdom
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۶:۴۵:۵۲
امیدوارم دوباره شایعه هارپ مطرح نشه! (1237459) (alef-13)
 
---- ---- ----
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۶:۴۶:۱۸
معمولا رسم بر این هست که اگر شخص اول مملکت در سفر خارجی باشه و توی کشور خودش اتفاقی از این قبیل رخ بده سریع ادامه سفرهاش رو لغو می کنه
ببینیم آقای رئیس جمهور که فعلا در آفریقا تشریف دارن و قراره برای عرض تبریک به رئیس جمهور جدید ونزوئلا به این کشور بره سفرش رو لغو می کنه و برم یگرده که سری به سراوان بزنه یا اون خارجی ها مهمترن؟؟؟؟؟؟؟ (1237460) (alef-13)
 
گیتی
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۰۲:۴۹
اگر نیاد برای جشن 100هزار نفری میاد. (1237499) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۴۳:۴۸
ایشون در ادامه سفرهای استانی خود در راستای مدیریت جهان درحال رایزنی با مسولین کشورهای قدرتمند و ابرقدرت بنین،ونزوئلا،نیجر و... می باشند!مزاحم نشوید.عوضش واسه جشن تقدیر از عوامل سفرهای نوروزی تشریف میاورند (1237626) (alef-13)
 
مهرنیا
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۴۴:۱۹
میاد ..عجله نکنید ولی یک هفته ای طول میکشه!!! (1237830) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۶:۴۹:۳۷
زلزله این قدر شدید بود که بندر عباس رو وحشتناک لرزوند (1237464) (alef-13)
 
mohaqeqi
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۶:۵۵:۳۸
از دبی تا دهلی نو لرزید (1237477) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۶:۵۵:۰۰
اینجا هم وحشتناک بود. بوشهر (1237476) (alef-13)
 
مجتبی
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۰۱:۴۷
خدا به خیر بگذرونه
انگار بلایای طبیعی به ما روی اوردن (1237496) (alef-13)
 
سمانه
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۰۳:۴۵
سلام دوستان نگراننباشید ظاهرا زیاد خسارت جانی نداده خدا به حرمت حضرت زهرا س رحم کرده بهمون .من زاهدان هستم و هر چند زمان زلزله توی ماشین در حال پارکم بودم اما زلزله رو احساس کردم که ماشینم رو نمیتونستم پارک کنم. چون مرکز زلزله 95 کیلومتری عمق بوده و در منطقه بین شهرهای خاش وسراوان زیاد خسارت نداده .هرچند خطوط موبایل سراوان قطعه که نمیشه فعلن خبر درستی از فامیل گرفت (1237504) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۴۹:۲۸
سلام اره واقعا زمین لرزه بدی بود برای من که توی زاهدان بودم خدا به هم استانی هام رحم کنه التماس دعا دوستان (1237647) (alef-10)
 
Germany
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۱۰:۰۶
جنوب ایران رو ویبره هست...
میگن سالی که نکوست از بهارش پیداست...
بوشهر سیستان بعدی کجاست؟؟
سال 92 چی میشه؟؟ (1237521) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۱۱:۲۸
كي نوبت به تهران ميرسه...........!!!!!!!!!! (1237524) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۴۹:۱۲
مطمئنم که شما در تهران زندگی نمیکنی. هرکسی که در این دنیا زندگی میکنه، عزیز کسیست که چشم به راهشه. چطور دلتون میاد اینجوری بگید. شما واقعا "انسان" هستید؟ (1237645) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۵۲:۴۵
اين هشدار ها بد نيست. بايد به فكر باشيم. اگر اومد تر و خشك با هم مي سوزن. (1237857) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۱۲:۵۹
یا خدا...
تو هند هم احساس شده... (1237530) (alef-13)
 
arsalan
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۱۳:۴۱
بهتر نیست به خودمون بیایم
اینا همش نشونست داداش من (1237536) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۱۶:۰۴
خدا رحم کنه 7.8 ریشتر (1237542) (alef-13)
 
کاوه
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۱۶:۰۶
پاکستان اعلام کرده که تا کنون 5 نفر در مرز آن کشور با ایران کشته شدند.با توجه به بزرگی زلزله میتوان پیش بینی کرد خسارات زیادی مناطق نزدیک به کانون زلزله در اطراف سراوان و خاش ایجاد شود وامیدوارم خسارات جانی به علت تراکم جمعیت کم منطقه زیاد نباشد.یادمان نرود مناطق روستایی کشور حتی با زلزله 4 یا 5 ریشتر نابود شده اند.باشد که مسئولین فکری به حال بافت روستایی و همچنین شهر ها بکنند کشورهایی همچون ژاپن را الگو قرار دهند که سازه هایی میسازند که زلزله بالای 8 ریشتر را به راحتی تحل میکند. (1237543) (alef-13)
 
محمود علی پور
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۱۸:۴۰
هرچند که شدت زلزله زیاد بوده اگر عمق 91 کیلومتری از سطح زمین را صحیح بدانیم باعث می شود که خسارات زیادی در کانون زلزله شاهد نباشیم چون هرچه عمق زلزله بیشتر باشد باعث می شود که زلزله در سطح وسیع تری احساس شود و در کانون زلزله انرژی ازاد شده کمتر باشد .جهت اطلاع زلزله بم در عمق 8 کیلومتری سطح زمین و زلزله شنبه بوشهر در عمق 12 کیلومتری سطح زمین رخ داده است. (1237551) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۹:۱۰:۵۳
انشالا (1237911) (alef-13)
 
مخ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۱۸:۴۸
مامنتظر زلزله بزرگ در تهران هستيم چون مردم اين شهر مستحق بلا هستند . امتر خانه 50 ميليون يعني اماده زلزله باشيد. و اين حق است . (1237552) (alef-13)
 
صادق
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۳۳:۱۰
این دیگه چه طور حقیه ؟ امیدوارم خداوند حق آنانی که مسبب این ها هستند تک تک کف دستشان بگذارد وگرنه مدوفن شدن 5 میلیون نفر حق است . یک کمی کمتر مثل نوحه خوانهای سر مزار فکر کنیم (1237584) (alef-13)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۳۷:۱۸
اسم شما را نمی توان انسان گذاشت. (1237601) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۵۱:۲۷
اتفاقآ هرچی بی بندوباری ونا مسلمانی که فقط سنت برگزار میکنند در تهران عزیزتونه (1237856) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۵۴:۵۹
مگه به حرف اونه. بايد ساختمان را تقويت كنيم. اون وقت يك متر 100 ميليون هم چيزيش نميشه. مگه توي ژاپن زلزله نميايد. اونا چه كار مي كنند؟ ما هم همون كار رو مي كنيم. (1237864) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۴۰:۵۱
مرد ناحسابی چرا اینجوری حرف میزنی آخه؟! مگه چه هیزم تری به تو فروختن؟؟؟
خدایا خودت مردم خوب کشورم رو حفظ کن... (1237613) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۹:۱۳:۰۹
دوست عزیز حالا فهمیدی چرا بعضی میگن اینها نشانه است و بلایا ناشی از چیه وقتی مسئولین و مردم به اینجا رسیدن، بعضی میگن دست از خرافات بردارید خانه مقاوم و ضد زلزله یک چیز و خود زلزله چیزدیگه است. (1237916) (alef-10)
 
France
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۰:۲۰:۰۲
خرافات جلوی فکر واندیشه شماها رو گرفته بچه 1 ساله و یک ماهه و یک ورزه که تو شهر بم رفت زیر آوار گناهش چی بود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//
ناشکریش چی بود ؟؟
اوف بر شما جاهلان (1238077) (alef-13)
 
مهتی
United States
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۴۲:۳۳
چی میگی !؟ سرت گرمه فک کنم ! همینجوریش بدون زلزله نابودیم اونوقت تقاضای زلزله هم میدی !؟ :( (1237621) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۴۷:۱۷
شما چقدر نامردی!! خوبه خداوند منتظر اظهار نظر جنابعالی نیست! بزرگی می گفت: جهان سوم جایی است که همه مشکلات با مردن آدمها حل میشه (البته از نظر مردم جهان سوم) (1237639) (alef-13)
 
مهدی.ص
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۴۸:۴۱
خیلی خوبه . فقط خونه ها خراب شن .
ادم بد زیر آوار
ادم های خوب تو چادر. (1237643) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۹:۴۸:۱۵
به خدا من راضی نیستم حتی برای آدمهای بد هم زلزله بیاد خدایا به تو پناه می برم از دست شیطان رانده شده (1238003) (alef-13)
 
mehdi
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۵۴:۵۲
این چه حرف بی منطقی است که شما مکید..بهتره فکر کنی که ممکن این زلزله تو شهر شما بیاد البته انشا الله که نمییاد و خونه شما هم محکم و سالم باشه. (1237673) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۰۵:۰۵
بازارطلاي تهران بايد عبرت بگيرد و مردم تهران گناهي ندارند.شما هم منتظر زلزله در تهران نباش. (1237705) (alef-10)
 
نصیری
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۰۷:۲۹
نمیدونم اهل کجائی ولی خیلی ...خدائی.چون خونه گرونه باید زلزله بیاد؟بابا یکم فکر کنید بعد دهنتونو باز کنید (1237711) (alef-10)
 
فروغ
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۱۸:۴۵
خیلی کوچک بودم در زلزله بوئین زهرا تمام خانواده ام را از دست دادم حالا درتهران زندگی می کنم با خانواده کوچکم .اگرشما خوشحال می شوید من یکی حرفی ندارم.اماده ام. (1237754) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۳۷:۱۸
کلی سیستانی تو تهران زندگی می کنند.درست دعاکنید.بس است (1237805) (alef-13)
 
عمو رضا
Germany
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۰:۲۹:۰۱
بعضی ها اینقدر احسیاسی نظر میدن که انگار توی ژاپن اگه کار مقاوم سازی ساختمانها انجام نمیشد و مردمشون با چند زلزله متداول اونجا میمردند میگفتند که همشون آدمهای بدی بودند که مردند ولی حالا که خونه هاشون مقاوم شده و با زلزله های سنگین هم اتفاقی براشون نمیافته پس همه مرمشون خوبن که نمردن!!!!!
واقعا بعضی ها چه استدلال های از جنس "تقلب در انتخابات 88"" دارن!!! (1238091) (alef-13)
 
عمو رضا
Germany
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۰:۲۳:۵۵
مگه ملاک خوب یا بد بودن انسانها به در تهران زندگی کردنشونه یا به تقواشون؟!
واقعا بعضی ها چقققققققققققققدر احساسی حرف میزنند (1238083) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۰۱:۲۷:۵۴
من یک کارمند و ساکن تهرانم.در تهران خانه هم ندارم. و به زندگی شهرستانی ها حسرت میخورم .
ایکاش میشد من هم از این شهر شلوغ خارج بشم.
اگر هم در تهران زلزله بیاد پولدارا با خونه های مهندسی شون چیزیشون نمیشه و فقرا در زیر آوار مدفون میشن. (1238622) (alef-10)
 
تهرانی الاصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۱:۲۱:۵۴
به حرف گربه سیاه بارون نمیاد. (1239108) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۲۳:۵۶
تو اهواز هم حس شد! (1237565) (alef-10)
 
محمد خانبابایی و اصغر خانبابایی
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۲۸:۵۶
از طرف کسبه آهن بازار آهن مکان این مصیبت را به همه مردم تسلیت می گم (1237573) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۲۹:۳۰
نماینده شهرستان درسایت خبانلاین اظهارمیکند40نفرمتاسفانه فوت شدندولی رسانه ملی تاکنون اعلام 5زخمی روکرده.یعنی چه؟ (1237577) (alef-10)
 
عمو رضا
Germany
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۰:۳۰:۵۱
مگه سایتها اجازه اشتباه ندارن
خود خبر آنلاین بعدش گفت که فقط 5نفر زخمی داده (1238097) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۳۴:۵۱
باید جلوی این ساخت وسازهای غیر استاندارد گرفته بشه و به هر سبزی فروشی اجازه ساخت و ساز ندهند پیشنهاد بنده به دولت اینه که اداره استاندارد از این به بعد بر ساخت و ساز نظارت کنه و به ساختمان ها علامت استاندارد بده تا مردم بدونن کدوم ساختمان استاندارده و کدوم بسازبندازیه. (1237590) (alef-10)
 
مهسا
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۳۵:۴۱
سلام من از ایرانشهر این پیام رو میفرستم واقعا وحشتناک بود طوریکه هنگام خروج تعادل راه رفتن نداشتیم زمان تکان زلزله خیلی بود (1237596) (alef-10)
 
ذاکر
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۳۷:۰۲
با سلام هم وطن ها نگران نباشید خدا رو شکر فعلا خطر نیست ومنم زاهدان هستم ایشالله خطر جانی کم بوده ودیگه نباشه التماس دعا دوستان (1237599) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۴۰:۵۷
خدا شما هموطنان عزیز ما را از بلا حفظ کند. ما که کاری نمی توانیم بکنیم. اما از نگرانی وضعیت شما عزیزان، حالمان بد است. (1237813) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۴۰:۵۲
خدا به خير بگذرونه. من در ماهشهر خوزستان زلزله رو حس كردم وميز كارم لرزيد (1237614) (alef-10)
 
ابوالفضل
United States
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۴۱:۰۴
خدا به داد مردم برسه...
سال 57، شهرستان طبس با زلزله ی 7.8 ریشتری لرزید و 25هزار نفر کشته شدند...
خدا کنه عمق فاجعه به این حد نباشه... (1237615) (alef-10)
 
حفصه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۴۹:۱۱
به فضل و لطف الهی تاکنون خسارت زیادی به بار نیاورده . نگاه و لطف الله به مردم مظلوم بلوچ و اهل سنت (1237644) (alef-10)
 
سلام علیکم
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۰:۰۱:۰۷
ما شیعه ایم ولی برایمان بلوچ مظلوم شیعه یا سنی فرقی نمیکنه.
اگر برای شما فرق میکنه !!!!
مثبت دادم برای دعایت .
خدا همه هموطنان را در پناه خود بگیرد. (1238041) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۵۲:۱۳
در باره این زلزله و زلزله بوشهر باید تحقیق و تفحص کرد نکند دشمنان ایران برای اجرای منویات خبیث و شوم بعدی خود در منطقه دست به انفجارهای نا متعارفی زده باشند . (1237661) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۹:۴۴:۳۴
بازم یک نکته از طرفداران نطریه توطئه.خداوند به همه ما عقل سلیم عطا فرماید. (1237988) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۵۳:۱۹
این زلزله ها از قبل قابل پیش بینی هستن، بایدقبل از وقوعشون به مردم خبررسانی بشه. (1237666) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۲:۵۵:۴۲
بله این زلزله ها از قبل قابل پیش بینین. البته نه زمان و مکانش بلکه میزان خسارتشون و اینکه چجور و میشه خانه ها رو دربرابرش تا حدودی مقاوم کرد.
حوادث طبیعی رو هیچ وقت نمیشه پیشبینی کرد برادر جان ولی ما باید آماده باشیم.
ادعاییم داری جنابعالیا (1239329) (alef-10)
 
تابناک
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۵۴:۰۹
من سراوان خدمت سربازی بودم . مردم بسیار نجیب و بزرگواری داری و یک تمدن چند هزار ساله . قبل و بعد انقلاب بلوچستان مورد ظلم بوده و هست . باید زلزله ای بیاد اینجوری که یه نگاهی به مردم بلوج بندازیم . خدا رحم کنه و صبر بده . (1237670) (alef-10)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۹:۴۲:۴۶
سیستان و بلو چستان مردم بسیار تنگ دستی داره خدا کنه بهشون نه خسارت جانی نه خسارت مالی وارد نشده باشه (1237980) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۵۶:۲۰
ما ملت خوبی نیستیم هرچه سرمان بیاید حق مان هست وقتی به هم دیگه رحم نمی کنیم خدا هم به ما رحم نمی کنه (1237677) (alef-10)
 
ملت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۰:۴۰:۰۵
اتفاقا ملت خوبی هستیم. مسولینی بدی داریم.درستش اینه. (1238111) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۰۴:۱۴:۴۱
از همين نظرات كه مردم اين شهر و اون شهر براي هم آرزوي زلزله مي كنن پيداست مردم خوبي نيستيم.خودم هم حساب. (1238724) (alef-10)
 
مجید
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۲:۵۸:۱۳
شما از طرف خودت حرف بزن پسر جان.
همه ما دربرابر همه چیز مسولیم حالا بسته به پستمان این مسولیت کم و زیاد میشه.
یکی از مشکلات ما اینه که دایم میخوایم چیزی رو به گردن کسی آویزون کنیم.
مدیران، ناظران ساختمانی، طراحان، سازندگان و کارگران مگر غیر از اینه که همه ما در ساخت و ساز مسولیم. (1239333) (alef-10)
 
ایرج
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۵۶:۲۸
باسلام دوستان خوب اگر اینطور باشه که میگن ماخداراشکر میکنیم امیدواریم که هموطنان عزیزمان هیچ گونه آسیبی ندیده باشن همانطور که ودستان ازشهرهای مختلف ابراز می کنند درجهرم نیز به وضوح زلزله احساس شد .خدانگهدار همتان باشه. (1237678) (alef-10)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۷:۵۸:۵۱
مسولین یکم به فکر خانه ای ضعیف مناطق جنوب کشور باشید. به جای این همه هارت و پورت الکی تو دنیا یکم به فکر معیشت و بازسازی خانه های مردم باشید. (1237683) (alef-10)
 
ساسان
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۰۰:۲۴
عمق زلزله در 86km زمین بوده نه 18km اونجا رو اشتباه نوشتین. (1237690) (alef-10)
 
استاد
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۰۰:۴۹
هنوز توانایی پیش بینی در هیچ جای جهان در دسترس نمی باشد
و فعلا ان هایی قابل پیش بینی هستند که در عمق زیاد(500) قرار دارند نه عمق کم (1237692) (alef-10)
 
حسین
Norway
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۰۱:۱۷
در مقابل تراکم نسبتا پایین جمعیت منطقه زلزله زده، پراکندگی روستاهای منطقه و تاخیر در کمک رسانی می تواند منجر به افزایش تدریجی تلفات گردد. از مسئولین انتظار می رود ارزیابی صحیحی را از حجم نیروهای کمک رسان و میزان پشتیبانی های مورد نیاز به عمل آورند. (1237695) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۰۳:۵۱
خدا کنه تعداد کشته ها کم باشه! یاد زلزله پارسال آذربایجان افتادم تمام وجودم لرزید! خدا خودش بهمون رحم کنه! مشکل اینجاست که کلانشهرهای ما هم ایمن نیست! اگر خدای ناکرده این زلزله تو تهران یا تبریز اتفاق بیوفته فاجعه انسانی رخ میده! خدا بحق فاطمه زهرا خودش رحم کنه! پول بی حساب نفت مملکت بجای اینکه تو زیر ساخت ها سرمایه گذاری بشه صرف واردات کالاهای مصرفی و فسادهای میلیاردی میشه که آخرش میشه این! (1237701) (alef-10)
 
میترا ازتبریز
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۹:۲۳:۱۶
زمین لرزه تبریز خیلی زیاد کشته داد خداکنه سروان هم مثل اینجا تبریز نباشه (1237939) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۰۴:۰۴
سلام-من از سراوان اين پيام را مي فرستم-زلزله با مدت زياد و البته شدت زياد فقط ساختمانهاي اسكلتي شكسته و ساختمانهاي خشت و گلي و شناژ سالمه و طبق آخرين خبرها فقط 5تا10نفر زخمي داشته است-خدا به خاطر مذهبي بودن و ديندار بودن اين مردم به حالشون رحم كرده والا زلزله هاي با قدرت كمتر در جاهاي ديگه چند هزار كشته ميداده (1237703) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۵۷:۱۴
باورش سخته شما از سراوان اين پيام رو فرستاده باشيد، متاسفانه (1237867) (alef-13)
 
احمد سراوان
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۱:۳۶:۰۸
حق داريد بس که دروغ شنيديد اما واقعا تلفات جاني و مالي خاصي نداشت. (1238211) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۵:۴۷:۵۱
ژاپنی ها باید ساختمان سازی رو از ما یاد بگیرن 7.5ریشتر زلزله اومد بدون تلفات!!! (1239897) (alef-10)
 
امین
۱۳۹۲-۰۱-۲۹ ۱۵:۴۴:۲۱
عزیزم چرا تلفات نداشته !!چون خیلی عمق اش پایین از زمین بود خداروشکر. (1242469) (alef-10)
 
نازی
۱۳۹۲-۰۱-۲۹ ۱۵:۵۵:۳۰
اقا محمد ینی اونجا مذهبیه تبریز یاهرشهردیگه نیس؟متاسفم براشما (1242496) (alef-10)
 
خضر
United Kingdom
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۰۵:۳۱
زمین لرزید و بار دیگر کشورم - سرزمینم - وطنم سیاه پوش شد، اما افسوس خبر لرزش زمینم را باید از العربیه بشنوم.
جالب عرضه مخابره ی یک خبر هم نداریم و همه رفرنس هامون باید از خارج تغذیه بشوند. افسوس
العربیه ای که دستانش- گفته هایش به خون بی گناه مردم سوریه آلوده است ....
افسوس (1237706) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۳:۰۰:۳۷
خوب کانال رو میزدی روی شبکه خبر میتونستی به جای اینکه خبرت رو از العبریه بگیری از کانال داخلی میگرفتی.
افسوس نخور عزیزم کانال رو عوض کن (1239343) (alef-10)
 
حسن پیشوائی
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۰۶:۵۶
ما رو تو شهر بندرعباس هم لرزوند خیلی شدید (1237709) (alef-10)
 
بهنام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۱۱:۲۹
ازهمه هموطنانم خواهش میکنم که احساساتی نشن خودشون پاشن برن برا کمک چون معمولا تو ساعات اول حادثه باعث ایجاد ترافیک و عدم کمک رسانی مناسب به حادثه دیدگان میشه.به امید روزی که در هیچ کجای ایران عزیزمون شاهد همچین حوادثی نباشیم. (1237726) (alef-13)
 
سید حسین - اهواز
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۱۵:۴۲
خیلی آدم باید پست باشه که آرزوی زلزه برای مرم تهران بکنه . نابودی تهران یعنی نابودی ایران . من همیشه دعا میکنم هیچوقت در تهران و جاهای دیگر زلزله نیاد. (1237745) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۱۶:۰۴
بابا هیچی نشده همش الکی بود باهاشون شوخی کردم
امضا عزائیل (1237747) (alef-13)
 
خاطره
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۱۹:۲۵
سراوانی های عزیز درکتون میکنم .
منو همدردخودتون بدونین. ممشهد زلزله 5 ریشتری اومد همه چی جابه جا شد خدا به
خیر بگذرونه 7/7ریشتر (1237758) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۲۳:۵۰
من خودم اهل سراوانم ، اگرچه بسيار شديد بود، ولي خوشبختانه در شهر سراوان هيچ تلفات جاني نداشت و تلفات ماليش هم ناچيز بود، اما مدت زمان بسيار طولاني اي طول کشيد به نظر من بيست و پنج يا سي ثانيه (1237775) (alef-13)
 
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۲۷:۲۷
سلام.امیدوارم کسی آسیب جانی ندیده باشه.حالاخسارت مالی دیریازودجبران میشه. (1237783) (alef-13)
 
خیرمحمد
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۲۸:۴۵
نیکشهر و قصرقند هم خیلی لرزید بخصوص روستای دزبن خونه ما هم ترک برداشته از دولت می خواهیم که جهت مقاوم سازی کمک مان کند تا سرپناهی داشته باشیم که در همچین مواقعی حفظ آرامش کنیم ولی هر چی دست خداست . اگه هم میخواهد بکشد خونه اسکلتی بسازیم بازم هم خاک مان میکند . (1237785) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۲۸:۴۷
بالاخره کشته ها 40 تا بودن یا فقط 3 نفر زخمی شدن!? (1237786) (alef-13)
 
احمد سراوان
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۱:۳۸:۰۸
12 زخمي فعلا (1238215) (alef-13)
 
مهرنیا
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۳۵:۰۵
سلام همگی...میگه که عمقش 18 کیلومتری بوده....اخه برادر من اگه 18 کیلومتری بود الان سراوان از روی نقشه باید پاک میشد..یه چیز میگین خب..بهرحال امیدواریم تلفاتش به حول قوه ی الهی از انگشتان دست بالاتر نره..انشاا... (1237798) (alef-13)
 
محمد عارف
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۳۵:۰۹
با سلام
من از خاش هستم با اینکه شدت لرزش بسیار بالا و زمانش طولانی بود ولی خداروشکر تلفات جانی نداشته و تلفات مالی هم بسیار اندک و در حد ریختن دیوار فرسوده بود از همه شما هم کمال تشکر رو دارم (1237799) (alef-13)
 
دانشجوی طبسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۳۵:۱۳
زلزله ی طبس در سال 57 از این زلزله هم بزرگتر بود. یعنی7/7 ریشتر بود. پس ننویسید بزرگترین زلزله در 40 سال گذشته (1237801) (alef-13)
 
مهندس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۹:۰۸:۰۰
آقای طبسی این زلزله 7.8 بوده. هر 0.1 قدرت را دو برابر می کنه. (1237903) (alef-13)
 
پری
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۳۹:۵۶
خدایا در برابر قدرت تو عاجزیم خودت حافظ جان هموطنامون باش. یه چیزی خیلی عجیب و نگران کننده است. بعد از گذشت 3 ساعت از زلزله هنوز هیچ پس لرزه ای تو سایت ثبت نشده. اینجا تو تبریز بعد از زلزله اهر و ورزقان تو 24 ساعت 500 تا پس لرزه ثبت شده بود (مثل زلزله بوشهر). اینجا هنوزم گاهی داره میلرزه! به نظر من این یه زمین لرزه عادی نبوده. عزیزان سیستانی شمارو به خدا تا یه مدت بیشتر مراقب باشید. تو فضای بسته نمونید و حتما لوازم اولیه واسه زندگی رو تو یه جای قابل دسترسی نگهداری کنید. از اعماق قلبم آرزو میکنم بلا از شما و همه هموطنامون دور باشه خیلی خوب میفهمم که چه حالی دارید. (1237809) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۴۴:۵۹
هموطن عزیز برادر من آرزوی زلزله برای هیچ کسی نکن نه تهران نه آمریکا

و نه هیچ جای دیگه همه انسانند و جانشان عزیز به خصوص اگه ایرانی باشن

خداوند همه را از شر این بلا حفظ کنه (1237835) (alef-13)
 
غزال
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۴۵:۴۶
وای خیلی وحشت ناکه من تو کرمونم تازه بیشتر حس شده یعنی این جا هم زلزله شده بود هنوزم پس لرزه داریم (1237838) (alef-13)
 
hamid
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۴۷:۰۴
فقط وفقط میتوانم میتوانیم خداراشکر کنیم که زلزله با این قدرت تلفات جانی زیادی نداشته بازهم خداراشکر وحمد وسپاس میکنیم .وازمسوئلین تقاضای رسیدگی وحل مشکل مردم راداریم (1237845) (alef-13)
 
سحر
United States
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۵۰:۲۸
سلام،من زاهدانم،خیلی وحشتناک بود،امیدوارم برای هموطنان عزیز سراوانی واقعا اونجور که دارن اطلاع رسانی میکنن اتفاق جانی نیفتاده باشه،آمین (1237855) (alef-13)
 
مهدی فاضلی
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۵۴:۳۱
من در مشهد هم یه ذره لرزه ها رو احساس کردم البته به بقیه که گفتم گفتن حتما خیالاتی شدی!! (1237861) (alef-13)
 
محمد عارف
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۸:۵۸:۴۶
ان شالا با شدیدترین زلزله ها هیچ ضرر جانی و مالی نداشته باشیم (1237873) (alef-13)
 
بوشهری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۹:۰۰:۰۲
بعد از اعلام تعداد کشته های زلزله بوشهر فهمیدم چقدر می شود به آمار اعلامی اعتماد کرد! چون بودم و دیدم.خدا رحمت اونهایی کنه که مردنشون هم تکذیب میشه (1237876) (alef-13)
 
یه بوشهری دیگه
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۳:۰۳:۲۶
خوب این یعنی چی؟ یعنی نفرات بیشتری جونشون رو از دست دادن و پزشکی قانونی درست اعلام نکرده؟
چرا بیخودی جو میدی؟ شایدم خدایی نکرده دوست داری تلفات ببینی؟ (1239353) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۹:۰۵:۴۵
برادران و خواهران قدرا خداوند امروز با شدیدترین و طولانیترین زلزله پنجاه سال اخیر
با کمترین تلفات در سراوان نمود یافت .بیایید به سمت او بر گردیم و توبه کنیم .
لطفا به دوستان اطلاع رسانی کنید. (1237892) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۹:۰۷:۵۷
این زمین لرزه یکی از پس لرزه های ضعیف اون زلزله ای است که چند وقت پیش تو جیب بنده و ملت به وقوع پیوسته بود. از نظر تلفات هم به مراتب بسیاربدتر از این زلزله بود. (1237902) (alef-13)
 
hamed
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۹:۱۰:۳۳
چرا باید وضع ساختمان ها اینجور باشه که با زلزله های با این شدت تخریب بشه. هنوزم مردم اذربایجان سرگردانن بعد زلزله. (1237910) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۹:۲۴:۴۲
زمین لرزه ای که پس لرزه نداره خیلی مشکوکه...خیلی.... (1237945) (alef-13)
 
احمد سراوان
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۱:۴۲:۴۴
ساعت 8:56 يه پس لرزه ديگه حدود 3/8 اتفاق افتاد (1238220) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۹:۴۷:۱۱
تاکی میخواهید بگید کسی کشته نشده (1238000) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۰:۳۱:۵۹
من خودم تو شهر سراوانم ميخوايد بزور کشته تحميل کنيد! (1238100) (alef-13)
 
غلام
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۳:۰۵:۰۸
بعضی از دوستان ظاهرا شدید دنبال کشته شدن هموطناشون هستن.
نمیدونم چی گیرتون میاد ولی لطفا مرده های ما رو قاطی بازی سیاسیتون نکنین.
همه دارن میگن اینجا فقط لرزیدیم و خسارتی نداشتیم ولی به عده فقط دنبال آمار تلفاتن (1239359) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۱:۱۳:۲۷
تا بعد از جشن استادیوم ازادی (1238172) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۹:۵۱:۴۹
خدا رو شکر که حداقل تو ریشتر تو 10 تا کشور اولیم!!!! (1238014) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۹:۵۳:۵۷
خدارو شکر تلفات جانی نداشت (1238024) (alef-13)
 
محمد عارف
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۹:۵۷:۵۴
متاسفانه چندبار مشکل قطع و وصل برق رو داشتیم ممکنه باز هم قطع بشه دعا کنین مشکل قطع برق رفع بشه (1238034) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۱۹:۵۹:۳۶
من موندم کشور به این بلاخیزی را هنوز محکم نساختیم ، با هر زلزله ای دست و پامونو گم میکنیم اونوقت دم از مدیریت جهانی هم میزنیم واقعا رو هم خوب چیزیه ! (1238037) (alef-13)
 
ناصر بلوچ
United States
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۰:۴۳:۰۸
خدا را شکر !! یک معجزه بود که هیچ اتفاق خاصی نیفتاد ما تو خوابگاه رابل بودیم حدود 40 ثانیه لرزید .در سراوان با تماسه هایی که دوستان داشتند فقط چند نفر زخمی شدند و به صورت سرپایی مداوا شدند.فقظ دراستان بلوچستان 5 نفر متاسفانه جان باختند (1238118) (alef-13)
 
ناصر بلوچ
United States
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۰:۴۴:۲۹
استان استان بلوچستان پاکستان 5 نفر در این زلزله جان باختند (1238124) (alef-13)
 
مهری
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۰:۵۷:۳۹
خیلی بی فکریه که کسی این حوادث رو به عذاب و هشدار الهی نسبت بده. این طرز فکر قدیمیا و بیسوادها و خرافاتی ها است چرا که وقتی عده ای مرتکب گناهی بشن برای عذاب ان عده بقیه مردم و کودکان بیگناه هم مورد عذاب و بدبختی قرار بگیرند به هیچ وجه منطقی نیست. کسایی که اینجوری فکر میکنن بهتره این طرز فکر غلطشون رو اصلاح کنن و دنبال دلایل منطقی وعلمی بگردن مثلا:دلیل زلزله های جنوب ایران قرار گرفتن روی محور زلزله خیز است نه چیز دیگه ای. (1238146) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۲:۲۶:۰۷
واقعا برات متاسفم از این طرز فکرت (1238270) (alef-10)
 
حسين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۱:۰۹:۴۴
من زلزله رودبار 69را تجربه كردم .اميدوارم هيچ يك از ابنا بشر اين بلاي خانمانسوز را تجربه نكند بدتر از جنگ است چون بي خبر اتفاق مي افتد مسولان بهتر ازجان وقت باز سازي كشور را با بگو مگوها تلف مي كنند بايد ايران را تبديل به يك كاركاه ساخت وساز تبديل كنند روستاها وشهرها حتي ساختمانهاي كه به لطف عدم نظارت دقيق فني سرهم مي شوند زلزله شهري را تجربه نكرده ايم ولي بپذيريم كه اگر بيايد شهري مثل تهران ميلونها كشته ومجروح خواهد داشت طرح امايش سرزمين ناديده گرفته ميشود چرا؟ بزر گترين ثروت ايران عزيز نيروي انساني ست .....خيلي حواسمان نيست ؟ (1238162) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۱:۲۳:۲۶
از بعد از ظهر پای تلویزیون هستیم ولی دریغ از یک صحنه یا فیلم یا حتی عکس از شهرهایی که زلزله در آنها رخ داده است. این در حالی است که تصاویر دوبی و پاکستان و ... منتشر شده است. معلوم نیست سیما غیر از دعوت از چند نفر و صحبت با آنها چه کار دیگری بلد است؟ مکرر هم ذکر می کنند که شبکه ها و سایتهای خارجی دارند دروغ پراکنی میکنند و انتظار دارن مردم حرف آنها را هم نپذیزند! (1238191) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۰۷:۲۳:۲۷
فعلا که سه گوشه ايران لرزيده، شمال غربي،جنوب غربي، حالا هم جنوب شرقي که از سند تا فراط رو لرزوند! (1238766) (alef-10)
 
a
United States
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۱:۲۵:۱۶
زمین لرزه هایی که پشت سرهم به تازگی در ایران رخ میدهد کمی غیر مفهومی است زمین لرزه های بوشهر و سراوان که به تازگی رخ داده اند وباید منتظر زمین لرزه های بعدی هم باشیم و به نواحی شمال کشور نیز بیشتر توجه کنیم (1238196) (alef-13)
 
عمو رضا
Germany
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۱:۴۶:۳۵
به نظر من این کامنتهایی که تا به الان یعنی ساعت 21 خوندم بیشتر احساسی و نامربوط به زلزله امروز بوده
اول اینکه زلزله یه حادثه طبیعیه یعنی هر موقع از تاریخ چه گذشته چه الان چه آینده امکان داشته اتفاق بیافته و اتفاق میافتد
دوم اینکه ایران از نظر جغرافیایی جز مناطق زلزله خیز جهانه و این ربطی به این دولت یا دولتهای قبل و حتی به قبل از انقلاب نداره که بعضی ها از روی احساس میخوان یه جوری به این دولت یا اعمالی مثل رباخوری و گناههایی که مردم این دوره از تاریخ کرده اند ربط بدن
سوم اینکه طبق روایات بلاهایی مثل زلزله و سیل و طوفان و ... که در بعضی از مناطق میاد میتونه نشانگر خشم و عذاب الهی باشه ولی پس جایی مثل ژاپن که مدام زلزله میاد یا مناطقی از عراق و عربستان و حتی بخشی از خوزستان خودمون که همیشه طوفان شن میاد بیانگر اینه که توی همیشه تاریخ اهالی ژاپن و عربستان و عراق و خوزستان مردمشون گنهکار بودن!!!
یا از اون طرف جاهایی از این کره زمین که کمترین بلای طبیعی میاد یعنی مردمشون همه نیکوکارند که هیچ بلایی سرشون نمیاد
پس منظور این روایات مربوط به تعدادی از بلاها است نه همه شون
چهارم اینکه چرا بعضی ها همش این تهرونی ها رو لعن و نفرین میکنن و میگن ای کاش زلزله امروز تهران میومد.خود تهران روی چند گسل زلزله هست و طبق آمار حدود 15سال از زلزله ای که باید در تهران میومده گذشته(یعنی به طور میانگین مثلا هر 60سال زلزله ای سنگین تهران میومده ولی الان نزدیک 75ساله توی تهران زمین لرزه شدیدی نیومده با اینکه تهران از چند طرف روی گسل قرار داره و توی تاریخ سابقه زلزله داشته
پس اول باید به مسئولان ایراد گرفت که چرا توی این 30ساله همه ثروت کشور روی توی شهری جمع کردن که از شهرهای دیگه به خاطر مناسب بودن فضای کار بیان تهران و با زلزله ی احتمالیش میتونه جان چند میلیون نفر رو بگیره که بیشترشون اصلا تهرانی نیستن و توی این 30سال اومدن تهران
دوم اینکه باید قبول کنیم که بافت شهر تهران فرسوده است و زیر آسفالتهای خیابونها خاک نرمه و هر لحظه ممکنه فرو بره مثل قضیه فرو رفتن محوطه جلوی ایستگاه مترو امام خمینی توی چند سال پیش
و در آخر اینکه هم خدا رو شکر کنیم که کانون زلزله امروز در عمق زیاد بوده که باعث شده تلفات جانی از مردممون نداشته باشیم هم کمی از بار گناهانمون کم کنیم و با هم مهربون تر باشیم (1238227) (alef-13)
 
سامان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۲:۲۲:۱۲
کسی تهرونی ها را لعن نکرد. اگر دید منفی بهشون هست به خاطر غروری که دارند و دید تحقیر آمیزی که به شهرستانی ها دارند. و همچینین به خاطر محرومیت های زیادی که شما تهرانی ها تو عمرتون ندیدین. آخه مرد مومن تو کپر تا حالا دیدی دیگه چه برسه به اینکه داخلش زندگی کنی. عدالت در حق تمام استان ها رعایت نمیشه. همه چیز مال شما تهرانی هاست! چرا باید اینطور باشه. . شما هم حق بده کسی دید منفی داشته باشه.

خدا کند هیج جا زلزله نیاد. چه برای افراد خوب چه بد. الهی آمین. (1238263) (alef-10)
 
عمو رضا
Germany
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۰۱:۲۶:۳۲
سامان جان اگه کامنتم رو قشنگ میخوندی متوجه این جمله میشدی :
" اول باید به مسئولان ایراد گرفت که چرا توی این 30ساله همه ثروت کشور روی توی شهری جمع کردن که از شهرهای دیگه به خاطر مناسب بودن فضای کار بیان تهران و با زلزله ی احتمالیش میتونه جان چند میلیون نفر رو بگیره که بیشترشون اصلا تهرانی نیستن و توی این 30سال اومدن تهران"
(1238619) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۰۷:۰۱:۵۳
من یک بچه تهران ،غلط بکنم با دید تحقیر به شهرستانی ها نگاه کنم. والا هرچی تهران امکانات هم داره مال کسی که پولشو داره! (1238754) (alef-10)
 
محمدرضا
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۳:۱۹:۲۷
بستگي به اين داره كه اين پول از چه راهي بدست اومده باشه (1239391) (alef-10)
 
ناشناسی
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۷:۴۸:۵۸
چندنفرازشمااینجوری هستین بقیه رومیگن ناگفته نماندبیشترشون هم تهرانی نیستن چندسالی هست توتهران خونه اجاره کردن (1240199) (alef-10)
 
عمو رضا
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۵:۳۰:۳۳
سامان جان مثل اینکه کامنتم رو خوب نخوندی:
" اول باید به مسئولان ایراد گرفت که چرا توی این 30ساله همه ثروت کشور روی توی شهری جمع کردن که از شهرهای دیگه به خاطر مناسب بودن فضای کار بیان تهران و با زلزله ی احتمالیش میتونه جان چند میلیون نفر رو بگیره که بیشترشون اصلا تهرانی نیستن و توی این 30سال اومدن تهران " (1239824) (alef-10)
 
+
United States
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۳:۰۸:۲۹
دوستان گرامی، هموطنان محترم
خواهش می کنم اینقدر انرژی منفی ندین، اینقدر آیه یأس نخونین
آخه با منفی گفتن نامیدکردن خودمون و دیگران چی درس میشه؟؟؟
بلایای طبیعی همه جا هست تازه خدا رو شکر این زلزله بیابون بوده خسارات چندانی نداشته طبق اخبار، عمقش هم خیلی زیر زمین بوده بچه های زمین شناسی میدونن که عمق زیاد اثر تخریب زلزله رو کم می کنه
خواهش می کن مثبت اندیش باشین دین و علم همه میگن با تفکر مثبت میشه مسائل رو حل کرد نه با منفی بافی و آیه یأس خوندن
از همتون ممنونم (1238360) (alef-10)
 
عمو رضا
Germany
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۰۱:۲۸:۳۷
جانا حرف از دل ما میگویی (1238624) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۷ ۲۳:۲۵:۱۴
تمام موسسه های زلزله نگاری دنیا ثبت کردن... (1238388) (alef-10)
 
شهرزاد
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۰۳:۲۳:۲۲
ساعت 3 و ربع بود که برادرم از دبی تماس گرفت و سراسیمه به من گفت که همین الان زلزله اومده و داره از محل کار خارج میشه برای من خیلی عجیب بود چون سابقه نداشت که دبی زلزله بیاد همین طوری که گرم صحبت بودیم کانال های تلویزیون رو بالا پایین میکردم که یک دفعه دیدم تلویزیون العربیه خبر فوری داده که زلزله 8 ریشتری در ایران اومده باور نمی کنید پاهام سست شد کم مونده بود روی زمین بیفتم باورم نمی شد بی اختیار بلند بلند زدم زیر گریه نمیدونستم اصلا کدوم شهر زلزله اومده زدم شبکه خبر دیدم نه واقعا زلزه اومده نمی دو نید اون 2 ساعتی که گذشت تا فهمیدم عمق زلزله بالا بوده و خسارت شدیدی وارد نشده چی بر من گذشت ...زلزله هشت ریشتری اون هم در ایران با این سبک معماری و ساختمان سازی چیزی غیر از یک فاجعه نمی تونه باشه واقعا خوشحالم که بسیاری از هموطنانم سالم و سلامت هستن واقعا امشب میتونم راخت بخوابم (1238703) (alef-10)
 
احمد سراوان
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۰۷:۵۲:۱۲
همين الان يه پس لرزه خيلي شديد داشتيم حدوداي ساعت هفت و چهل و هشت (1238795) (alef-10)
 
شایان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۰۹:۵۷:۱۳
خدا بخیر بگذراند نمی خواهیم سونامی در ایران اتفاق بیفتد (1238967) (alef-10)
 
ناشناسی
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۷:۴۳:۴۸
عزیزم مگه دست منوتوست فقط بریم خوب باشیم (1240186) (alef-10)
 
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۰:۰۳:۲۵
خدایا مواظب همه باش...
می گن اگه تو تهران زلزله بیاد مردم از طاعون می میرند چون موش هایی که تو زمین هستن میان رو زمین.... (1238978) (alef-10)
 
سلمان از سراوان
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۰:۱۵:۲۸
سلام دوستان من از سراوان هستم. یه دوری تو گوگل زدم ببینم خبرگذاری ها چی نوشتن. دوستان یک نفر فقط در خاش جان باخته بقیه هم فقط مجروح شدن گشت مرکز زلزله بوده و اونجا خانه های خشتی گلی خراب شدن. در خود سراوانخسارت ٱنچنانی ای اتفاق نیفتاده. البته اضافه کنم که دیشب در شهر جالق 90کیلومتریه سراوان پس لرزه ای اتفاق افتاده و صبح تقریبا ساعتای 8 هم اینجا که ما دز مرکز شهر پس لرزه ای که فک کنم 5/5 بود اتفاق افتاد و یک ساعت بعدش هم پس لرزه ای خفیف اتفاق افتاد که خداوند متعال قدرت خودش رو نشون داد که همچین زلزله ای رو ایجاد کرد ولی تلفاتی خیلی کمی داد که هیچکس باورش نمیشه خداروشکر. دیگه خیلی هست که بگم ولی حقیقتش حسش نیست. شما رو به خدای متعال میسپارم هموطنان فهیم (1238999) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۳:۴۵:۴۰
خارجیها مسلمان نیستند اما معمولا عوام ومسئولینشون انسانیت دارن ودر حق هم ظلم نمیکنند (1239450) (alef-10)
 
ناشناسی
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۵:۰۷:۲۸
سلام ازهرچه بگذریم سخن دوست خوشتراست بایدقبول کنیم که دنیاحساب وکتاب داره بلای طبیعی همیشه بوده تامابندگان وجودخالق یکتارافراموش نکنیم بله همان کسی که شب وروزراافریده و...خودش هم میدونه باگناهکارهاچه کنه ماهم درجایگاهی نیستیم که حرفی بزنیم فقط یک چیزمیماندوان اینکه گناه کل کره زمین را گرفته ایران همتوی کره زمین است وهرچه به اخالزمان نزدیک میشیم بلاهابزرگتر میشه طبق اینکه گناهانمون بیشترمیشه پسخودم وهمه شماروبه ترک گناه وانجام واجبات دعوت میکنم به امیدظهوراقاامام زمان ع منجی بشریت.اانشاالله همه ملتهابخصوص ملت ایران درسایه خداوندوامام زمان سالم باشند.امین.التماس دعا (1239716) (alef-10)
 
امین
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۷:۲۰:۴۰
این زلزله ای که با اون شدتش در سراوان اتفاق افتاد و خسارت‌های کمش مثل یک معجزه میمونه. (1240133) (alef-10)
 
amin
۱۳۹۲-۰۱-۲۸ ۱۸:۰۱:۲۶
حالا اروم اروم داره شب میشه تا اینجاش چند تا پس لرزه کوچیک امد خدا به بعدشو بخیر کنه. (1240228) (alef-10)
 
ebraeim
۱۳۹۲-۰۱-۲۹ ۲۱:۲۰:۱۲
خدا را شکر که تلفات کمی داشت خدا رحم کرد
به خاطر آدم های خوبش (1243420) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۳۰ ۱۶:۰۷:۰۷
پارادوکس طنزآمیز در زلزله‌ی سیستان و بلوچستان: «بزرگترین زلزله‌ی ۴۰ سال اخیر کمترین خسارت و کشته و زخمی را به جا گذاشته است!»

با این زلزله‌ی ۷/۸ ریشتری پیش‌بینی می‌شد کشته‌ها و زخمی‌ها پرشمارتر از زلزله‌ی آذربایجان شرقی، بوشهر یا حتی بم باشند. اما نشد!
دلیل آنکه در فاصله‌ی سوران و خاش که زلزله آمده، خدا را شکر مردم خانه و زندگی نداشته‌اند که آوار شود رویشان. آنجا همه چادرنشین‌اند!(۱) امکانات خاصی هم در کار نبوده و نیست که زلزله بخواهد از زیر و رویش رد بشود.

این رباعی «جلیل صفربیگی» توصیف همین وضعیت است:
بغض آمده و بسته گلوی ما را
در ما خفه کرده، های و هوی ما را

یک چیز به‌دردخور در این خانه نبود
دزد آمد و برد آبروی ما را

اکنون اینجا زلزله آمد و آبروی ما را برد! نمونه‌ای از وضعیت «دوقطبی» که در کتاب «کش دادن مرگ» درباره‌اش نوشته‌ام. وضعیتی تلخ و دردناک که آدمی نمی‌داند بخندد یا گریه کند؟!

حالا می‌شود به حکمت این زندگی ساده‌ی ناخواسته پی برد! اصلا شاید اینکه مردم آذربایجان هنوز در چادرها زندگی می‌کنند همین باشد که برای همیشه به زلزله ضدحال بزنیم.

زمانی یک نمایش طنز از تلویزیون پخش شد که موضوعش «آموزش امدادهای پزشکی» بود. اول مریض را لت و پار کردند. بعد پزشک گفت: بینندگان عزیز، مصدوم آماده است! (۲)
حالا من از مسئولان محترم می‌خواهم چهار تا ساختمان برای چادرنشین‌ها بسازید، که «مصدوم آماده شود!» و امکان امدادرسانی پس از زلزله فراهم باشد.

سخنرانی‌ها و اقدامات و اتفاق‌های انسانی نمونه‌هایی از «طنز طبیعی‌»اند. اما زلزله‌ی ۲۷ فروردین در سیستان و بلوچستان، از هر طنزی، طبیعی‌تر بود.

به هموطنان جانم که لبه‌ی تلخ این طنز سوی آنها بود، تسلیت می‌گویم.
عزیزان! وقتی در ساختمان زندگی می‌کنید و دل به آسایش دنیوی می‌بندید، همین است. لطفا از چادر غافل نشوید!


از وبلاگ http://maatine.com/ ، نوشته محمد علی مومنی. (1245049) (alef-13)
 
مریم
۱۳۹۲-۰۱-۳۱ ۲۰:۳۶:۲۷
دیشب توی اصفهان زلزله شده همه ی شهر ریختن تو خیایونا اونوقت امروز توی خبر شبکه ی اول تلویزیون ایران همه چی مهم بود الازلزله از سوگند رییس جمهور ونزوئلا گرفته تا انفجارهای بوستون
توروخدا ما مردم رو ببینین آخه این که نشد از همه طرف بهمون داره فشارمیاد (1247612) (alef-13)
 
شب توی اصفهان زلزله شده همه ی شهر ریختن تو خیایونا اونوقت امروز توی خبر شبکه ی اول تلویزیون ایران همه چی مهم بود الازلزله از سوگند رییس جمهور
۱۳۹۲-۰۲-۰۳ ۲۳:۴۳:۳۰
شب توی اصفهان زلزله شده همه ی شهر ریختن تو خیایونا اونوقت امروز توی خبر شبکه ی اول تلویزیون ایران همه چی مهم بود الازلزله از سوگند رییس جمهور ونزوئلا گرفته تا انفجارهای بوستون
توروخدا ما م (1256407) (alef-15)
 
زلزله سراوان 1 کشته و 12 مجروح بر جای گذاشت/ خسارت زلزله بسیار اندک گزارش شد