نظر منتشر شده
۱۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 304749
۱۱ میلیون مجرد در کشور و بیش از یک میلیون نفر که هرگز ازدواج نمی‌کنند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۰
جلسه کارگروه بررسی راهکارهای کنترل و کاهش طلاق و افزایش ازدواج در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در ابتدای این جلسه، گزارش آماری ازدواج و طلاق در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۴ توسط نماینده سازمان ثبت احوال ارائه شد.

در این گزارش با اشاره به ثبت ۷۲۴ هزار و ۳۴۵ ازدواج در این مدت مواردی مانند کاهش آماری نسل جوان کشور طی سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۴ و تغییر آداب و رسوم اجتماعی نیز مورد اشاره قرار گرفت.

در بخش دیگری از این گزارش با اشاره به وجود ۱۱ میلیون و ۲۴۰ هزار نفر افراد مجرد و یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر مجرد قطعی در جامعه، سطح تحصیلات این افراد نیز مورد تحلیل قرار گرفته است.

بر اساس تعریف ارائه شده در این گزارش منظور از افراد مجرد افرادی هستند که از شانس ازدواج برخوردار هستند و منظور از افراد مجرد قطعی نیز کسانی هستند که به علت بالارفتن سن از حداقل شانس برای ازدواج برخوردار هستند.

این گزارش نشان می‌دهد در سال‌های اخیر روند کاهش ازدواج در کشور مشهود بوده و این روند کاهش متاثر از عواملی مانند کاهش جمعیت جوان کشور بر اثر اعمال سیاست‌های تنظیم خانواده در اواخر دهه ۶۰ و دهه ۷۰ بوده است.

همچنین بالارفتن میانگین سن ازدواج برای مردان از ۲۴ سال به ۲۹ سال و برای زنان از ۱۹ سال به ۲۳ سال نیز از سایرعوامل کاهش ادواج در جامعه بوده است.

در ادامه جلسه اقدامات نیروی انتظامی پیرامون برنامه ملی کنترل و کاهش طلاق با حضور معاون اجتماعی این نیرو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

توسعه پیشگیری از طلاق از طریق برنامه‌های آموزشی، ارتقاء سطح مددکاران و مشاوران از طریق برگزاری کارگاه‌های آموزشی، توجه به کودک و نوجوان در مراکز مشاوره و خودداری از برخورد انتظامی در اختلافات خانوادگی جزء اهم مواردی بود که سردار منتظر المهدی درگزارش خود به آن اشاره کرد.

پس از ارائه این گزارش اعضا به بیان نظرات خود پرداختند، که اهم آن به شرح ذیل است:

مرتبط کردن مراکز مشاوره تحت پوشش نیروی انتظامی با سایر مراکز مشاوره، حمایت و پشتیبانی بیشتر از اقدامات ناجا در زمینه اقدامات مشاوره، تخصصی کردن مشاوره‌های ارائه شده در این مراکز با توجه به تنوع مشکلات و رعایت ظرافت‌ها در برخورد با مشکلات خانوادگی و تفاوت این موضوع با نحوه برخورد با سایر جرایم.

همچنین اعضا با توجه به آسیب پذیر بودن جمعیت ساکن در حاشیه کلان شهرها، خواستار تمرکز بیشتر مراکز مشاوره ناجا در این اماکن شدند.

اعضای کارگروه همچنین با اشاره به ساختار جمعیت جوان شاغل در نیروی انتظامی، بر ارائه تسهیلات در راستای ترویج ازدواج در بین کارکنان این نیرو تاکید کردند.

سردار منتظرالمهدی هم در پایان این جلسه گفت: پیشگیری انتظامی به منظور کاهش در برخورد انتظامی و امنیتی است که به کاهش هزینه های تحمیل شده به نیروی انتظامی منجر شده است.

بر اساس گزارش سایت شورای عالی انقلاب فرهنگی، معاون اجتماعی نیروی انتظامی افزود: در مراکز مشاوره مستقر در کلانتری‌ها و مراکز انتظامی مجرب‌ترین نیروها به کار گرفته شده اند و همچنین محل استقرار این مراکز جزء بهترین قسمت های مراکز انتظامی می باشد.
 
کلمات کلیدی : سن ازدواج
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۴ ۱۶:۴۴:۱۸
با احتساب 11 میلیون مجرد و نیز جمعیت سالخورده ای که ممکن است یک دهه دیگر زنده نباشند توقع داریم جمعیت در اینده کاهش یابد. (3281078) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۵ ۰۱:۰۰:۲۲
قیمت دلار را به قیمت واقعی زیر 1000 توما خود برگردانید تا ازدواج ها افزایش یابد (3281921) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۴ ۱۶:۵۴:۴۶
بعد اخرش وام ازدواج 3 تومان
وام ماشین 25 تومان (3281106) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۴ ۱۷:۱۲:۵۵
علت مهمش بیکارررررررررررررری!!!!!!!!!! (3281144) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۸-۰۴ ۱۷:۳۰:۱۵
وام خودرو بدین تو خودرو ازدواج میکنن (3281179) (alef-13)
 
نسیم بیک
۱۳۹۴-۰۸-۰۴ ۱۷:۵۵:۱۷
واقعا نمی خواد به بیراهه ببرند بحث و مشکل داد میزنه که اقتصادی و معیشتیه والا جوان مجرد دوست نداره مجرد بمونه از مباحث فرهنگی هم براش آب و نون در نمیاد...مسئولین محترم به خودتان نبالید که چند میلیون جوان تحصیلکرده داریم ناراحت باشید از اینکه به فکر اشتغال و معیشتشان نبودید و جوان رو به امید خدا رها کردید............. (3281238) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۴ ۱۹:۰۷:۰۱
همين خودمون كه به دنيا امديم و اين دنيا رو ديديم واسه هفت جد و ابادمون بسه (3281397) (alef-13)
 
متاهل
۱۳۹۴-۰۸-۰۴ ۱۹:۱۶:۵۲
وام خودرو : 25 ملیون
وام ازدواج: 3 ملیون !! (3281410) (alef-13)
 
ali
۱۳۹۴-۰۸-۰۴ ۱۹:۵۱:۲۴
اقا وقتی ما تپ کشوری زندگی میکنیم که برای مشکل ازدواج و تجدید نسل و ... این چیزا فکری نمیشه، ولی یرای مشکل فروش خودروسازان سفارشی سریع وام و تسحیلات میزارن گذاشتن این مطالب واین تحلیل ها ختده داره
تو کشور ما :
وام خرید خودرو ۲۵ میلیون
وام خرید کالای ایرانی : ۱۰ میلیون
وام ازدواج : ۳ میلیون(اگه بتونید بگیرید تازه) (3281492) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۴ ۲۲:۵۵:۴۷
وقتی آب نیست؛ برق گران است؛ گاز کم مصرف کنیم؛ تورم دو رقمی داریم؛ باید اول خودمان زندگی کنیم بعد به فکر ازدواج و بچه باشیم. این بچه بیاید در قحطی زندگی کند؟ مثل اتیوپی؟؟؟؟هر وقت مشکلات اقتصادی حل بشه باقی خود بخود حل میشه. بگذارید پیرها بمیرند و جمعیت کم بشه شای از بحران خارج بشیم بعد وقت هست برای ازدواج!!!!!!!!!!!!!! (3281807) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۵ ۰۰:۲۲:۲۲
کاملا منطقیه.. (3281882) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۴ ۲۳:۲۲:۰۱
اونوقت 25 میلیون وام خودرو میدن!!!!!!!!!! (3281839) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۵ ۲۱:۳۵:۱۰
25 میلیون وام میدن 65 تا پس میگیرن (3283553) (alef-11)
 
ثریا دالغین
۱۳۹۴-۰۸-۰۵ ۱۳:۱۷:۱۸
به نظر من مساله ازدواج و طلاق جوانان ایرانی دلیل صرفا اقتصادی ندارد... (3282750) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.