توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 404045
نیوزویک: ابوبکر البغدادی را نکشید، او را دستگیر کنید
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۴
نیوزویک نوشت: صحبت ها در خصوص شکست قریب الوقوع داعش بالاگرفته است.
 
به گزارش انتخاب، در خلال اولین مناظره انتخاباتی هیلاری کلینتون گفت که ما امیدواریم در سال جاری بتوانیم داعش را از عراق و سپس از سوریه بیرون کنیم. ابوبکر البغدادی که خود را خلیفه داعش میخواند به سمبل داعش تبدیل شده است . در عین حال که پهبادهای آمریکا به طور منظم فرماندهان داعش و قاتلینی نظیر جان جهادی (شهروند بریتانیایی- کویتی داعش که با ویدئوهای اعدام  روزنامه نگاران خارجی به خوبی شناخته شده است) را هدف قرار میدهند، آمریکا به هدایت کننده پهباد یا نیروی نظامی ای که موفق به هدف گیری بغدادی شود بیشترین جایزه را میدهد.
دلیل این جایزه این است که اوباما در آخرین هفته های ریاست جمهوری اش بتواند مرگ بغدادی را اعلام کند و از این طریق  چشم انداز سیاسی را تغییر دهد و میراث سیاست خارجی اش را از چنگ داعش نجات دهد.

فارغ از همه اینها در 2 می سال 2011 با از بین بردن اسامه بن لادن رهبر القاعده اعتبار امنیت ملی اوباما در مقابل انتقادات افرادی که مدیریت ضد تروریستی او را مورد نقد قرار میدادند تقویت شد. در عرض چند روز رسانه هایی که القاعده را مرده و آمریکا را پیروز اعلام کردند در یک نهار خصوصی در اتاق بیضی شکل رییس جمهور مورد تقدیر قرار گرفتند.

بیایید امیدوار باشیم که بغدادی به سرعت بن لادن از این جهان رخت برنبندد. فروپاشی داعش به خرابی هایی که بغدادی مسبب آن بوده پایان نخواهد داد. مورد ارنستو چگوارا بسیار آموزنده است. سیا به دولت بولیوی کمک کرد که  او را بگیرند و بکشند. تقریبا 50 سال بعد، این بیمار روانی به سمبلی از عدالت اجتماعی تبدیل شد و برای جوانان سراسر جهان به بتی تبدیل شد.

او را با مورد ابی مال گازمن رهبر چریکهای سندرو توپاک که به انقلاب کمونیستی پرو که منجر به کشته شدن یک میلیون نفر شده بود افتخار میکرد مقایسه کنید. او در سال 1992 توسط نیروهای پرویی دستگیر شد و امروز در زندان پوسیده و در حال فراموش شدن است. ویدئوی صدام حسین که ژولیده و خراب از درون غارش به زور به بیرون کشیده میشود تنها تصویری بود  که از رهبر عراق در همه جا منتشر میشود. همان طور که بن لادن در جمله معروفی میگوید «همه عاشق  اسب قوی هستند».  دستگیری صدام حسین نشان داد که او تنها یک قاطر بوده است.

چه چیزی بهتر از اینکه به این بهشت زمینی خلافت بغدادی که تصویر کرده است پایان دهیم به جای اینکه بگذاریم او در سلولش بپوسد؟ به این ترتیب  نشان دهیم که خلیفه شان لباس بر تن ندارد؟

یک عکس به هزاران کلمه می ارزد . این تصویر بغدادی در غل و زنجیر در مقابل قربانیانش ارزشی بیش از هزاران توییت وزارت خارجه بی تقوای آمریکا و ده ها میلیون دلاری که خرج برنامه های مبارزه با افراط گرایی میشود دارد.

بغدادی را بیگیرید و اجازه دهید دهه های طولانی بع عنوان سمبلی از شکست ایدئولوژی اش در زندان بماند.
 
کلمات کلیدی : ابوبکر البغدادی ، موصل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.