نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 390249
کنایه سیداحمد خاتمی به هاشمی‌رفسنجانی: آقایی که گفته دوره موشک گذشته اگر آگاهانه گفته خیانتکار است
سیاسی، ۱۹ شهریور
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۶
ایسنا نوشت:امام جمعه موقت تهران گفت: دشمنان نظام کوچک‌ترین اشتباهی کنند، قلب تل‌آویو با موشک‌های دور برد نظام شبانه با خاک یکسان می‌شود.

آیت‌الله سیداحمد خاتمی در بزرگداشت کنگره سه هزار شهید خراسان‌شمالی در بجنورد با بیان اینکه آقایی زمانی گفته است که دوره موشک گذشته و زمان مذاکره است، اظهارکرد: بنا به بیانات مقام معظم رهبری، اگر آگاهانه شخص مذکور این سخن را بیان کرده خیانتکار است و نمی‌داند که باید با اقتدار در مقابل دشمنان ایستاد.

وی با بیان اینکه مقابله با دشمنان اقتدار می‌خواهد و آن‌ها بر خلاف جمهوری اسلامی ایران پس از گذشت ۶ ماه از برجام به تعهد خود عمل نکردند، تصریح‌کرد: رسانه‌ها این تعبیر بنده را حمله به برجام تعبیر نکنند، این گفته حمله به آمریکا است و موضع ما موضع ولایت است، دعوا را به داخل کشور نمی‌کشانیم و مذاکره‌کنندگان را امین می‌دانیم.

وی با اشاره به اینکه دشمنان این کشور منطق را نمی‌شناسند، به مذاکره پایبنده نبوده و به دنبال تضعیف و تصرف کشورند، اضافه‌کرد: موشک‌های با برد هزار و ۵۰۰ کیلومتر جمهوری‌اسلامی ایران خواب را از دشمنان این نظام ربوده و بدانند در صورت کوچک‌ترین اشتباه، موشک‌های قاره پیمای جمهوری اسلامی‌ ایران شبانه قلب تل‌آویو را با خاک یکسان خواهد کرد.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه امروز وظیفه‌مان پاسداری از خون شهدای انقلاب است و اگر بگویند نیازی به موشک و اقتدار نداریم، سخنی ضد قرآن را بیان کرده‌اند، خاطرنشان‌کرد: قدرت کشور بر مبنای موشک‌های قاره‌پیما و اقتدار نظامی آن است و این قدرت است که دشمنان را سرجای خود نشانده که اگر نبود، دشمنان وحشی مدارا و مذاکره سرشان نمی‌شود و تاکنون هزاران بار کشور را چپاول کرده بودند.

خاتمی با تاکید بر اینکه دشمنان ایران اسلامی خیانت کارند، اظهارکرد: در مذاکرات برجام جمهوری اسلامی ایران، پیشاپیش به تمام وعده‌های خود در اراک و نطنز عمل کرد اما آن‌ها پس از گذشت ۶ ماه در مقابل چشمان دنیا، به وعده‌های خود عمل نکردند.

وی با اشاره به اینکه نمی‌گذاریم خون شهدا هدر برود و انقلابی‌ماندن وظیفه‌مان است، رفتار خدایی را از ملاک‌های شخص انقلابی عنوان کرد و یادآور شد: اگر شخصی در سیاست فعالیت دارد باید رفتارش با حجت شرعی باشد و ارزش عدالت را پاس بدارد و این روحیه انقلابی است که اگر از شخص گرفته شود، انقلاب بی‌هویت می‌ماند.

وی از دیگر ویژگی‎‌های فرد انقلابی را خستگی‌ناپذیری توصیف کرد و افزود: دشمنان با تحلیل احمقانه خود می‌گویند مردم کشور شور و نشاط اوایل انقلاب را از دست داده اند، اما بدانند که ملت ایران تا زمانی که آمریکا شیطنت کند مرگ بر آمریکا می‌گویند و معتقدند امواج دریا را زنده نگداشته و اگر موجی نباشد، آب دریا گندیده و موجودات زنده آن می‌میرند.

آن‌هایی که شعار مرگ بر آمریکا را افراطی‌گری می‌دانند، خود از انقلاب عقب مانده‌اند

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه سخنان خود، تصریح کرد: ارزش استکبار ستیزی بنا به توصیه قرآن کریم از دیگر ابعاد انقلاب است و کسانی که شعارهای آتشین را افراطی‌گری و تندروی تلقی می‌کنند، بدانند این افراط نیست و خود عقب مانده‌اند، تجلی انقلاب اسلامی شعار مرگ بر آمریکا است.

خاتمی با بیان اینکه فضای انتخاباتی آغاز نشده اما سخن از انتخابات ریاست جمهوری سال آینده در محافل مطرح است، خاطرنشان‌کرد: به تایید ملت ایران می‌گویم، مردم رئیس جمهور ولایت‌مدار می‌خواهند نه ولایت شعار و شخصی را انتخاب می‌کنند که کمترین زاویه‌ای با ولی فقیه نداشته باشد و آن‌هایی که سابقه ایستادگی در برابر ولایت را دارند، به فضل خدا منتخب مردم قرار نخواهند گرفت.

وی با تاکید بر اینکه حکم رئیس جمهور توسط مقام معظم رهبری تنفیذ می‌شود، رئیس قوه قضائیه توسط رهبری تعیین می‌شود و اگر غیر از آن باشد حکم قضات اعتباری ندارد، اضافه کرد: اگر ۶ فقیه منصوب ولی فقیه در شورای نگهبان مجلس شورای اسلامی حضور نداشته باشند قوانین مصوب بی‌اعتبار است.

وی یادآور شد: اگر ولایت حق که همان ولایت ولی فقیه است را بپذیریم، اهل سعادت خواهیم بود و در صورت جدایی از ولایت مرگی به جز ذلت در انتظارمان نخواهد بود.

امام جمعه موقت تهران در بخشی از سخنان خود با اشاره به سالروز درگذشت شهدای منا، این فاجعه را زمینه‌ساز سقوط دولت آل‌سعود خواند و گفت: این دولت که مشروعیتی نداشته و با رای و انتخاب مردم سرکار نیامده، دولتی کاملا انگلیسی است و انگلیسی‌ها نطفه وهابیت را از یک قرن گذشته در قلب حجاز و نطفه بهائیان را در ایران کاشتند تا بر جهان اسلام مسلط شوند و تشیع انگلیسی و گروهک داعش آبشخور دولت انگلیس است.

خاتمی با بیان اینکه دولت آل‌سعود با وحشی‌گری و غارت کار خود را آغاز کرده و تاریخ نقل عجیبی از حملات وحشیانه آن‌ها به بارگاه سیدالشهداء در کربلا نقل کرده است، اضافه‌کرد: در هیچ نقطه‌ای از دنیا عملیات انتحاری اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه با پول دولت منحوس آل‌سعود مدیریت شده است.

وی با تاکید بر اینکه گروهک وحشی و بی‌رحم داعش محصول تولیدی آل‌سعود است، اظهارکرد: داعش هر روز برای قتل عام و نوع کشتار، اختراعی جدید را کشف کرده و فرستادن ۲۰ جوان در فریزر و کشتار آن‌ها به روش یخ زدن، کشتار کودکان و سایر جنایات سیمای جلاد داعش که دست نشانده آل سعود است را به نمایش می‌گذارد.

عضو جامعه مدرسین قم با تاکید بر اینکه در هیچ نقطه‌ای از دنیا اینگونه جنایات وجود ندارد و این شکنجه و کشتار به‌دور از انسانیت دل هر انسان آزاده‌ای را به درد می‌آورد، گفت: از زمان تشکیل رژیم صهیونیستی، دولت آل‌سعود به‌صورت مخفی و در سال‌های گذشته به‌صورت آشکار از آن‌ها حمایت کرده و امروز تمام مقدرات عربستان در دستان صهیونیسم است.

خاتمی با تاکید بر هرچه باشکوه‌تر برگزار کردن راهپیمایی سالروز منا، خطاب به شهدای منا اظهارکرد: خونتان هدر نمی‌رود و به امید خداوند دولت آل‌سعود، دولت آل سقوط خواهد بود و به‌زودی این دولت منفور از اریکه قدرت به زیر کشیده خواهد شد.

امام جمعه موقت تهران در ادامه سخنان خود با بیان اینکه ملت ایران دل خوشی از تاریخ بی‌کفایتی آل‌سعود در فاجعه منا، حوادث سال۶۶ و فاجعه جانباختن شهدا در جوار کعبه زیر جرثقیل ندارد، گفت: ملت ایران دستانی را که به نشانه دوستی به سمت آل سعود دراز شود را قطع خواهد کرد و عالم بداند موضع سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران را فقط مقام معظم رهبری تعیین می‌کنند.

خاتمی با بیان اینکه موضع سازش با آل‌سعود موضعی ضد ولایت فقیه است، به بیانیه مقام معظم رهبری در سالروز حادثه منا اشاره کرد و یادآور شد: بیانیه مقام معظم رهبری تجلی خون پاک شهدای منا و برکت خون شهدا است که این بیانیه با ارزش، چهره منحوس رژیم آل سعود را افشا کرد.

وی در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی معجزه خداوند و هدیه خون شهدا است، اظهار کرد: اگر دنیای استکبار می‌دانست این انقلاب ۳۷ سال باقی مانده و جرقه بیداری کشورهای اسلامی می‌شود، نمی‌گذاشتند بذر انقلاب نشانده شود و با دخالت نظامی و کشتار مردم از شکل‌گیری آن جلوگیری می‌کردند.

وی ادامه داد: پایه‌ی انقلاب به برکت خون شهیدان است و شهدا شفیعان روز قیامت‌اند.

وی با بیان اینکه شهادت موهبتی الهی است، افزود: هرگز خون شهدای ۱۷ شهریور هدر نرفت و همان رشادت‌ها وقوع انقلاب اسلامی را تسریع بخشید.
 
کلمات کلیدی : سید احمد خاتمی+عربستان+ایران
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۲:۴۴:۱۸
همیشه خوبه یه سویی برا آشتی بمونه (3927412) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۸:۳۷:۲۰
ملاک تشخیص شخص است یا قانون؟ (3927800) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.