توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 420146
عزمِ دموکرات‌ها برای جلوگیری از ورود سگ دیوانه به پنتاگون
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۶
ژنرال "جیمز متیس" برای ورود به پنتاگون نیازمند اکثریت قاطع آرای مجلس سنا است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی پولیتیکو؛سناتور دموکرات کرستن جیلیبرند از نیویورک در این رابطه گفت: جیمز متیس برای کسب عنوان وزیر دفاع آمریکا به 60 رأی قاطع نیاز دارد. با این حال، دموکرات‌ها می‌توانند به صورت یک‌جانبه از ورود ژنرال چهار ستاره بازنشسته به پنتاگون جلوگیری کنند.

قوانین سنا در سال 2013 تغییر یافته است و تأیید نامزدهای اجرایی با اکثریت ساده به جای اکثریت قاطع ممکن است. ولی متیس یک مورد خاص است. او به چشم پوشی کنگره آمریکا برای کسب پست وزارت دفاع آمریکا نیاز دارد. بر اساس قوانین آمریکا فاصله بین خدمت در ارتش آمریکا و پذیرش مسئولیت دولتی هفت سال است و این در حالی است که متیس در سال 2013 بازنشسته شده است و باید 4 سال دیگر از بازنشستگی وی در ارتش آمریکا بگذرد.

جیلیبرند پنجشنبه گفته است با چشم‌پوشی کنگره و دور زدن قانون برای انتخاب متیس مخالف است.

سناتور دموکرات کریس کونز از ایالت دلاوِر با انتشار بیانیه از سابقه پرافتخار نظامی متیس تمجید کرد ولی مخالفت خود با چشم‌پوشی کنگره برای انتخاب متیس در پست وزارت دفاع را اعلام کرد.

آدام اسمیت، عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا نیز در این رابطه گفت: گزینه پیشنهادی وزارت دفاع واکنش کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان را به دنبال خواهد داشت و بی‌توجهی به فاصله زمانی ذکرشده، ممنوعیت قانونی افسر نظامی برای مقام وزارت دفاع را به همراه دارد. ژنرال متیس تلاش خستگی‌ناپذیری در ارتش آمریکا داشته است و خدمت او قابل تحسین است. با این حال، نامزدی وی برای پست وزارت دفاع قانون اساسی آمریکا را زیر سؤال می‌برد.

بر این اساس، متیس در صورتی می‌تواند ریاست پنتاگون را کسب کند که از 60 رأی قاطع سنا برخوردار باشد. او 52 رأی جمهوری‌خواهان سنا را دارد و باید 8 رأی دموکرات‌ها را نیز به دست آورد.
 
کلمات کلیدی : ژنرال جیمز متیس+پنتاگون+دموکراتها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.