نظر منتشر شده
۱۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 331000
آقایان جنتی و ایوبی! برجام سینمایی این بود؟!/وقتی مردم از داوران جشنواره، ارزش هنری «بادیگارد» حاتمی کیا را بهتر فهمیدند
احسان رستگار، 21 بهمن 94
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۳۹

جفای به سینمای ابراهیم هم چنان ادامه دارد...

بهترین کارگردانی... خبر از بادیگارد نیست. بهترین فیلم نامه... باز هم خبری از بادیگارد نیست. بهترین فیلم... حتما خبری از بادیگارد نیست.

حتی مخالفان بادیگارد ابراهیم حاتمی کیا مانند مسعود فراستی هم این تصمیم هیات داوران را ناباورانه و غیرحرفه ای می دانند.

شاید داستان از دو سال پیش شروع شد. آن جا که پیش از شروع جشنواره گفته بودند و قرار بود به فیلم «چ» حاتمی کیا جایزه ی ویزه ی ریاست جمهوری اهدا شود. از آن جا که بعد از نمایش چ در سالن های مردمی و کاخ جشنواره، فیلم با بلند شدن عصای خمینی تمام شد و برخی دلخور شدند. و نه تنها جایزه ی ویزه ی ریاست جمهوری بلکه جوایز متداول جشنواره نیز به چ تعلق نگرفت.

و حاتمی کیا انتقاد کرد. آن چنان انتقاد کرد که برخی گمان کردند که او مخالف روحانی است. و این قدر انتقاد کرد که برای روشن گری مجبور شد اعلام کند که در سال 92 به روحانی رای داده ولی اکنون این انتقادات را روا می داند.

ابراهیم شد کارگردان مطلوب جریان فرهنگی انقلاب؛ هم روی پرده و هم پشت پرده اش را دوست داشتند. مردمی که در چارچوب های خاص فرهنگی و سیاسی نبودند هم شیفته ی چ شده بودند. چ را همه دوست داشتند؛ به همین سادگی. ولی هیات داوران چ را دوست نداشتند.

دو سال گذشت. همه منتظر بودند تا فیلم جدید ابراهیم را ببینند. اما انگار برخی اصلا مشتاق نبودند. فیلم در سالن های مردمی و کاخ جشنواره به نمایش درآمد. عجب فیلم خوش ساختی بود! همه راضی بودند. البته طبق معمول اقلیتی شاکی بودند. می گفتند ابراهیم فیلم ساز حاکمیت است. انگار نه انگار که این جا جشنواره ی فجر است و این سینما هم سینمای جمهوری اسلامی ایران. نماینده ی حاکمیت را توهین می دانند و این توهین را نثار بادیگارد و سازنده اش می کنند.

آن برخی می گویند او و بادیگاردش مدیون سینمای نفتی اند. بعضی از دیگر برخی ها می گویند «این چیه ساخته؟‍! یعنی چی شهید رجایی تو فیلم بود‍؟ حاتمی کیا عشق رجاییه؟ خوشم نیومد.»

 شبه روشنفکرند و ادعایشان این است که فیلم را باید به عنوان فیلم دید و نباید تفسیر سیاسی را بر تفسیر سینمایی اثر غالب کرد، ولی خود پیش از همه غالب می کنند. انگار نمایش چند ثانیه ای شهید رجایی در یک صحنه ذنب لاییغفری بوده که ابراهیم مرتکب شده. اگر بنی صدر را نشان می داد احتمالا آن برخی راضی می شدند.

فهم تماشای بادیگارد را ندارند. حاج حیدر را درست فهم و درک نکرده اند. نمی توانند یک محافظ جان بر کف را درست تصور کنند. نمی توانند از دریچه ی حاج حیدر به دنیا نگاه کنند. درک نمی کنند که برای حاج حیدر فقط نظام مهم است. اشخاص مهم نیستند. اگر هم کسی برای حاج حیدر مهم باشد، به واسطه ی خدمت به کشور مهم است و عزیز. حاج حیدر شعار نمی دهد؛ جانش را می دهد. و حاج حیدر را دوست ندارند. حاج حیدر را نمی خواهند آن برخی؛ اتفاقا بادیگارد می خواهند. به نظر جیمز باند را به حاج حیدر ترجیح می دهند.

کسی حق اعتراض ندارد. اعتراض کنی می گویند «به هر حال سلیقه ی هیات داوران همین بوده و هر کسی سلیقه ای دارد.» راست می گویند. از حاتمی کیا خیلی خوششان نمی آید. سلیقه شان این است دیگر. به تعبیر عامیانه «با سبک فیلم های ابراهیم حال نمی کنند». بادیگارد شعاری است چون نه مردم و جامعه را کثیف نشان داده و نه بیانیه ای است علیه نظام. پس خیلی فیلم قابل قبولی نیست. بادیگارد امروز را روایت می کند. پس نباید به آن توجه شود. حتی با فیلم قوی و دوست داشتنی «ایستاده در غبار» هم مشکلی ندارند. نامزدش می کنند. حقش هم هست. اما ایستاده در غبار از گذشته می گوید؛ آن برخی با روایت حال مشکل دارند.

گناه بادیگارد این است که بیش از حد فیلم است؛ بادیگارد گناه کار است. حاتمی کیا نباید بادیگارد بسازد؛ چون با تماشایش همه یاد مفهوم واقعی و متعارف «فیلم» می افتند. فیلم به معنای یک اثر سرگرم کننده ی دیدنی و شنیدنی که روی پرده ی نقره ای سینما هویت می یابد. داد فراستی هم در می آید. این قدر اعتراض می کند به رای هیات داوران که کسی فکر نکند فراستی با نظر هیات داوران موافق است.

بادیگارد نباید دیده شود. فیلمی باید دیده شود که از همین الان دورخیز کرده برای درو کردن جشنواره های ضد ایرانی.

اصلا حرف حاج حیدر را نمی فهمند؛ نمی فهمند که از چه شکاف ایدیولوژیکی می نالد. اصلا برایشان مهم نیست که حاج حیدر از نبود اخلاص در دهه ی نود می گوید. اصلا این حرف ها برایشان مهم نیست. این ها را شعار می دانند. عادت کرده اند قیاس به نفس کنند و فکر کنند زیادی خوب بودن دروغ است. زیادی پلید بودن کاملا بلااشکال است ولی روایت زندگی شخصیت هایی مانند حاج حیدر گناهی نابخشودنی است چون او را باور نمی کنند آن برخی.

ابراهیم تصویرش را با حاج قاسم سلیمانی منتشر کرد که حاج قاسم دارد انگشتری عقیق در انگشت کوچک دست راستش می کند در صفحه ی اینستاگرامش منتشر می کند و می نویسد:

«ارزشمندتر از همه جایزه های سینمایی این روزها»

همین هاست که ابراهیم را محبوب آن برخی نکرده. ابراهیم صریحا می گوید به عشق حاج قاسم، گریم حاج حیدر را شبیه او به سرانجام رسانده است.

می خواهند بگویند که حاتمی کیا دوره اش گذشته، می خواهند بگویند قهرمان داشتن در سینمای امروز جرم است ولی گفتن از خیانت های ضربدری و از چرک نمایی های مهوع و از تجاوزهای پی در پی هیچ ایرادی ندارد. حاج حیدر را فانتزی می دانند ولی وارد شدن اژدها را واقعی.

حاج حیدر دوره اش تمام نشده. حاتمی کیا هنوز باید هزینه بدهد. هزینه ی سینمای قهرمان محور جذاب خوش ساخت را باید بپردازد.

حاتمی کیا رکورددار دریافت سیمرغ را دارد. او اکنون خودش سیمرغ متولد می کند.

 

پیشنهاد:

شاید تنها راه مهار تحمیل سلایق سیاسی به سینما در هیات داوران جشنواره ی فجر، این باشد که مانند بسیاری از جشنواره های معتبر خارجی هم چون اسکار، منتقدان و اهالی سینما ه مهم رای دادن داشته باشند. خیلی خنده دار است که مردم عادی و مخاطبین عام حق رای دادن دارند و سرنوشت یک سیمرغ به نام «سیمرغ مردمی» را رقم می زنند ولی منتقدان، خبرنگاران و اهالی سینما حق رای دادن ندارند. معقول این است که آن هایی که کارت ده روزه ی ورود به کاخ جشنواره را در ایام جشنواره دارند، بتوانند در انتخاب لااقل جوایز تالیفی مانند بهترین فیلم نامه، بهترین کارگردانی و بهترین فیلم نظر دهند و رایشان با ضرایبی مشخص و منطقی موثر واقع شود.

 

برجام سینمایی، ایوبی، جنتی و جایزه نگرفتن حاتمی کیا!

يكشنبه ی گذشته در مراسم افتتاحيه ي سي و چهارمين جشنواره ي فيلم فجر، از قول وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و معاون سينمايي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، نكاتي بيان شد كه خيلي سينمايي نبودند.

 
علي جنتی در اين مراسم گفت:

"از جناب آقای ایوبی می‌خواهم که باتوجه به اجرایی شدن برجام؛ کمیته سینمای ایران بعد از پسابرجام را تشکیل بدهد و در بخش بین‌الملل یک وحدتی برسیم و از فعالیت جزیره‌ای در حوزه بین‌الملل خودداری کنیم."

 
ایوبی با اعلام اینکه در دو سال گذشته با نهادهای مختلف صحبت کرده است، گفت: در دو سال گذشته با دستگاه‌های مختلفی جلساتی برگزار کردیم که به‌قول آقای جنتی وزیر ارشاد، گفت‌وگوها مدل برجامی

داشت که البته جواب هم داد
.

همه از ابراهیم دلخورند. مسئولان جشنواره هم دلخورند که این گونه علیه فرش قرمز مصاحبه کرد و شرکت در آن را برای خود حرام دانست. این ها همه ی گناه های حاتمی کیاست.

حال سوال این است که آیا منظور آقایان جنتی و ایوبی از برجام سینمایی، این بود که به فیلمی که علیه ترورهای دانشمندان هسته ای و علیه ترورهای مقامات ساخته شده بود، بی توجهی شود؟! اگر معنای برجام سینمایی این است، بهتر است هرچه سریع تر، آقایان جنتی و ایوبی پشت درهای بسته با هم به توافق برسند و هنوز برجام سینمایی باز نشده، پرونده ی آن را ببندند، چون به نظر رفتاری که قرار است در برجام سینمایی با حاتمی کیاها شود از رفتاری که در برجام سیاسی با آمریکا می شد، نامهربانانه باشد.
 
کلمات کلیدی : بادیگارد، فیلم بادیگارد، ابراهیم حاتمی کیا، جشنواره فجر، مسعود فراستی، برجام سینمایی
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۸:۴۸:۳۴
احسنت خاتمى كيا داره قربانى مى شه. فيلم خوب ساختن و سرگرم كردن مردم با فيلمى جذاب كه عليه نظام نيست جرمه. جايزه بهش نمى رسه حتي در جشنواره فجر همين نظام
گل گفتى (3536447) (alef-18)
 
ساعد
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۹:۲۳:۱۰
تو چند تا جشنواره قبلی رای مردی با آراء داوران یکی بوده که حالا باید یکی باشند شده راستی مگه بقیه عوامل فیلم سازی حاضر در جشنواره بچه این آب و خاک نیستند که حتما باید یه خودی جایزه ببره تمامی سالهایی که آقا ابراهیم و دیگرانی از این دست جایزه بردند این بنده خداها هوار کشیدند یا به احترامش دست زدند و هورا کشیدند؟ یه کمی انصاف چیزه بدی نیست. (3536550) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۰:۳۰:۴۲
وقتی به فیلم ارگو جایزه می دادن صدایتان بلند بود که وا ی خدا اسکارو سیاسی کردن حالا یکی بیاد منو بگیره دقیقا مثل فیلم محمد ص اون فیلم در حد فیلم اسکار نبود این رو باید از مجیدی بپرسین با اون فیلم مسخرش با ساخت اون فیلم چیزی از ارزش محمد ص کم نمیشه این کار بد مجیدی بود دقیقا اینجا هم صادق دوره استاد حاتمی کیا تموم شده مثل استاد کیمیایی برادر من یکم فیلم خارجی ببین ببین فیلم های روز دنیا رو چطوری می سازن اخه خدایی اون چ یا این بادیگارد چیه ادم واقعا تاسف میخوره (3536686) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۲:۲۵:۵۰
ظاهرا خیلی از فیلم های تخیلی خوشت میاد احتمالا عاشق مجموعه فیلم های ماموریت غیر ممکن هستی که همش دروغ محض هست با اون کارهای غیر واقعی چه قدر از این فیلم های خارجی با دنیای واقعی مطابقت داره که شما عاشقش هستی (3537116) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۸:۵۸:۲۵
شما ژانر کلا شنیدی چی هست؟ وقتی عوام منتقد سینما میشوند! (3537290) (alef-18)
 
علی
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۱۶:۳۶:۰۴
شما فیلم بادیگراد رو دیدید که اینطور دربارش قضاوت میکنید؟ (3538240) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۲:۳۲:۱۳
جالبه. نویسنده محترم با این فرض مطلب نوشته که حاتمی کیا هیچ زوالی نداره و جایزه کارگردانی و فیلمنامه حق قطعی ایشونه.
واقع بین باشیم. دوران فخامت تکنیک حاتمی کیا گذشته. و فیلم سازان جوان تری که چهل سال هم ندارند، گوی کیفیت را از نسل حاتمی کیاها ربودند... (3536836) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۲:۲۷:۰۴
حتما اون اقای مکری خوبه که با فیلم چند ساعته ماهی و گربه مردم رو سرکار گذاشته بود و ظاهرا فقط تکنیک های سینمایی که باهاش حال می کنه براش مهمه و اصلا مخاطب براش مهم نیست (3537118) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۱۶:۴۵:۲۷
واقعا فیلم بی نظیری بود ماهی و گربه (3538248) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۳:۵۹:۴۶
کاملا درسته دوره ی آقای حاتمی کیا تمام شده و ایشان به اندازه ی کافی جایزه گرفته اند،بهتر است میدان به کارگردانان جوان که حرفا و نقد های جدیدتری برای گفتن دارند سپرده شود،همه جای دنیا هم همین است دلیل نمیشود یک کارگردان بزرگ هر سال جایزه بگیرد،این رفتار و مصاحبه ی ایشان در شان یک کارگردان حرفه ای نیست،مگر ایشان برای جایزه فیلم می سازد؟بهترین قاضی خود مردم در مقام بیننده هستند.البته همه ما نیک میدانیم که سینمای ایران سینمای ورشکسته ای است و اکثر فیلم ها کلیشه ای خاص دارند که با فیلم های روز دنیا متاسفانه قابل مقایسه نیست که یکی از دلایل بزرگ آنهم وجود خط قرمز های بیشمار است. (3537155) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۱۱:۱۸:۴۵
حداقل حقش این بود که جز کاندیداهای بهترین فیلم و کارگردانی باشه. (3537556) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۰:۰۱:۰۶
حاتمی کیا نه خاتمی کیا! بعدشم این آقا سالهاست با بودجه دولی داره فیلم میسازه و تو هر جشنواره میزنه به جاده خاکی... (3536637) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۲:۲۸:۵۸
ظاهرا مشکله شما بودجه هست نه خود حاتمی کیا چول بیت المال که از سر راه نیوردن بدن یه سری شبه روشنفکر فیلم های به درد نخور بسازند باید پول صرف فیلم های مثل چ و بادیگارد بشه که یه ارزشی داشته باشه (3537119) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۶:۰۷:۲۰
وقتی دستتان از استدلال خالی باشد هی می فرمایید بودجه دولتی ...
یعنی بودجه دولت جناب آقای روحانی اینقدر بد است؟ ... (3537182) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۰:۱۳:۱۳
منطق این جماعت همیشه طلبکار همینه دیگه، اگه فیلم حاتمی کیا جایزه بگیره میگن کمه اگه هم نگیره میگن دوشنبه...
چون اسم این جشنواره فجره اگه یکی از ما جایزه بهترین فیلم رو نگیره جنایت شده...
متاسفانه وقتی مطالب سینمایی الف رو می خونم حس می کنم تو رجا نیوز نوشته شدن! (3536663) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۲:۳۱:۴۹
شما هم که همش مسائل رو شخصی و بغض و کینه ای می کنید شده واقعا یک بار هم که شده مسائل رو فارغ از این مسائل ببنید
واقعا جالبه در این دوره زمانه مصداق حق و باطل شده حب و بغض ما و اصل مهم نیست حقیقت چی هست مهم این هست که ما نسبت به اون قضیه کینه و بغض داریم یا نه اگر داشته باشیم اون قضیه باطل هست و در غیر این صورت حق به صرف اینکه مطلبی در رجانیوز و غیره قرار بگیره دلیلی بر نادرستی اون نیست (3537120) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۱۰:۰۵:۰۵
اتفاقا تو نظر به وضوح نوشته شده جهت گیری رو کنار بگذارید.
مثال رجا نیوز هم بابت اینه که این سایت نماد کینه و جهت گیری سیاسی بدون منطقه (3537399) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۶:۰۸:۲۸
اینطور که نسنجدیده فیلم آقای حاتمی کیا را زدند بیشتر باعث محبوبیت وی شدند... (3537183) (alef-18)
 
امیر یک معمار
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۰:۰۵:۳۷
ترو خدا با این نظراتو مطالب حاتمی کیای عزیز و محبوب خراب نکنید
الان یسری جوگیر از روی لج با این مطلب کل کارای حاتمی کیارم زیر سوال میبرن
تو خیلی از جشنواره ها این اتفاق میوفته و فیلم های بزرگی حتی از اسکار به خاطر سلایق داوران کنار گذاشته شدن همه چیزو سیاسی نکنید لطفا (3536952) (alef-18)
 
محافظ
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۸:۴۵:۵۲
بادیگارد در اسمش هم مشکل داره
اسمی خارجیه.
لطفا فارسی را پاس بداریم
(محافظ) (3537263) (alef-18)
 
یکنفر از مردم
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۱۰:۲۶:۲۸
باید نظرات هیئت داوران را هم شنید بعد قضاوت کرد. (3537428) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۸:۴۹:۰۹
من به عنوان یکی از همین مردم باید بگم که حاتمی کیا سالهاست داره با پول نفت مملکت فیلم میسازه و هر سال هم اگه تو جشنواره جایزه نگیره از بقیه طلبکار میشه. اتفاقا فیلمهای ایشون از آژانس شیشه ای که کپی یه فیلم آمریکایی بود تا همین بادیگارد ، پر از طلبکاری از مردم و از جامعه است. (3536451) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۹:۰۰:۵۵
عزیزم اون فیلم امریکایی فقط صحنه شلیک گلوله( یک تیر) الگو برداری از اون فیلم بود.... (3536480) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۰:۱۰:۴۴
فیلم چ هم کپی از فیلم چ چگوارا بود (3536656) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۱:۵۸:۴۰
فیلم بعدازظهر سگی با بازی پاچینو رو ببینید اونوقت متوجه میشید کپی چه فیلمیه.البته آخر آژانس شبیه فیلم در امتداد شبه (3536785) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۲:۳۶:۳۵
من هر دوش رو دیدم واقعا این حرف شما مصداق هر گردی که گردو نیست هست . شما مطمئنی هر دو فیلم رو درست دیدی اصلا از لحاظ مفهومی شباهتی ندارد فقط کلیتش شبیه هست اون هم گروگان گیری و با این استدلال شما هر فیلم گروگانگیری دیگری هم شبیه این بعد از ظهر سگی هست !!! ببخشید ولی سطحی نگری شدید در نظر شما وجود دارد (3537127) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۷:۴۶:۲۳
کلیتش شبیه؟؟
میخستی بازگراش و .. هم همون باشه تا تو قبول کنی کپی برداری شده.
همون فیلما کپی کرده یه چیزایی من در اوردی قاطیش کرده.
تو خودتا به خواب زدی و هرگز هم بیدار نمی شی (3537209) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۲:۳۳:۵۷
خوب پس چی فکر کردی دوست عزیز فکر کردی این اقا که این اتهام رو به حاتمی کیا زده نشسته آژانس شیشه ای رو دیده ؟ نه به نظر من که ندیده این مطلب رو هم هم احتمالا شنیده یا در سایت های مخالف خونده این جماعت جوری بغض و کینه جلوی چشماشون رو گرفته که هیچی رو نمی تونند ببینند. (3537125) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۷:۴۷:۰۹
تو چی را میبینی (3537210) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۹:۲۱:۱۵
مطمئنی داری درست میگی؟؟؟ (3536547) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۹:۲۶:۵۱
چطور وقتی بقیه با همین بیت المال فیلم های آبگوشتی صدات در نمیاد؟!!!
قدر زر، زرگر شناسد
قدر گوهر، گوهری
تو هم یکی مثل همه عوامل سیاست زده و بنفش جشنواره! (3536558) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۰:۲۶:۱۱
ایشون نگفتم جناب حاتمی کیا فیلم نسازن گفتن بسه از بس جایزه برد شبه برش داشته فکر کرده بابت هر فیلم مسخره ای مثل چ باید بهش جایزه بدن کاری با جناب چمران ندارم فیلم و حاتمی کیا مد نظر است فیلم بدی اقا بد (3536681) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۲:۳۸:۴۹
فیلم چ خیلی هم زیبا بود البته شما چون خودت رو در جایگاه حق مطلق می دونی حتما ما هم باید قبول کنیم که فیلم خوبی نبوده!!!! البته با دیدگاه هالیودی که شما احتمالا گرفتارش شدی بیشتر از این انتظار نمی ره از شما (3537129) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۷:۴۸:۴۱
هر فیلمی که حاتمی کیا بسازه بهترین فیلمه و باید اول بشه چون ارزشی میسازه
فیلم چ هم یه فیلم ارزشیه. اتفاقی بعضی از صحنه ها شبیه فیلم خارجیه. (3537212) (alef-18)
 
جواد
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۰:۳۲:۰۹
دوست عزیز لطف میکنید اسم اون فیلمی که تفلید شده ازش رو بفرمایید؟؟
ضمنا فیلمسازهای مورد علاقه شما تونستن فیلمی بقول شما تقلیدی(با فرض اینکه آزانس شیشه ای تقلید از فیلمی امریکایی باشه!!)بسازند که هنوز بعد از قریب به 20 سال فیلم اول و مورد علاقه مردم باشه!(ارجاع به نظرسنجی برنامه هفت!)
و در نهایت فیلمسازی که بقول شما با پول نفت فیلم میسازه هزار بار بهتر از اون فیلمسازیه که فیلماش نهایت سیاه نماییه و سعی در بدبخت نشون دادن مردم ایران رو داره که توی جشنواره های خارجی جایزه ببره!! (3536688) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۷:۴۹:۳۰
راست میگی؟؟
چقدر تو خوبی (3537213) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۰:۱۲:۲۰
اشتباهی مثبت دادم! (3536968) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۰:۱۷:۳۴
شما اگه از نقطه نظر فنی نکته ای رو مد نظر دارید بفرمایید، که فیلم ایشون چه کم و کسری نسبت به فیلمای منتخب داشته که نباید تو لیست باشه؟
وگرنه اینکه از پول نفت فیلم ساخته دلیلی بر بد بودن فیلم این اقا نداره...
اخه چرا اینقدر ملت ما سیاست زده اند...کلا شور همه چی رو در آوردیم. (3536980) (alef-18)
 
محمد
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۱۱:۰۵:۰۶
آژانس شیشه ای فیلم خوبی بود ولی دلیل نمیشه ایشون 100 بار همون فیلمو تکرار کنه هر بارم بهش جایزه بدن . اصلا بحثم جهت گیریای سیاسی نیست این حرفم در مورد مهرجویی و کیمیایی هم صدق میکنه (3537526) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۸:۵۱:۱۷
سلام
چرا همه چی رو سیاسی میبینید البته من هم نمی تونم اظهار نظر کنم چون هیچکدوم از فیلم ها رو ندیدم (3536456) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۸:۵۷:۰۵
باید به داوری ها احترام گذاشت همانطور که انتظار دارید ما به داوری شورای نگهبان احترام بگذاریم. (3536467) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۹:۲۷:۱۴
چه قیاس مع الفارقی!!! (3536560) (alef-18)
 
رضا
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۹:۲۹:۱۴
همون که اون دانشجو به روحانی گفت؛ تو احمدی نژادی ترین مقام فعلی کشوری!!!
بقیه زیردستاش هم مثل خودش.
حالم از هنر سیاسی بهم میخوره که این دولت دیگه شورشو درآورده. (3536566) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۹:۲۹:۴۵
حال سوال این است که آیا منظور آقایان جنتی و ایوبی از برجام سینمایی، این بود که به فیلمی که علیه ترورهای دانشمندان هسته ای و علیه ترورهای مقامات ساخته شده بود، بی توجهی شود؟! اگر معنای برجام سینمایی این است، بهتر است هرچه سریع تر، آقایان جنتی و ایوبی پشت درهای بسته با هم به توافق برسند و هنوز برجام سینمایی باز نشده، پرونده ی آن را ببندند، چون به نظر رفتاری که قرار است در برجام سینمایی با حاتمی کیاها شود از رفتاری که در برجام سیاسی با آمریکا می شد، نامهربانانه باشد. (3536567) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۲:۰۰:۲۴
احسنت (3536790) (alef-18)
 
یک نفر
۱۳۹۴-۱۱-۲۳ ۱۱:۵۸:۰۶
کاش سال 88 هم ادبیاتتان همین بود و به داوری ها احترام می گذاشتید. (3539564) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۸:۵۹:۳۶
دورت گذشته مربی (3536474) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۹:۰۲:۰۵
چه ربطي به جنتي دارد ؟
شما هم كه شديد مثل برخي افراد ، اگر نامزد ما راي نياورد ، يعني يك مشكلي هست؟ (3536483) (alef-18)
 
محمدرضا
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۹:۰۶:۰۶
جایزه ریاست جمهوری دیگه چیه؟؟؟!!!
همین کارا میکنن که جشنواره سیاست زده میشه (3536496) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۹:۰۷:۴۶
به بني صدر اشاره كرديد ،
مشكل همينجات ، اگر كارگردان ديگري بني صدر را نشان مي داد مي شد بي بصيرت و ممنوع الكار ،
آقاي حاتمي كيا مي تواند همانند آژانس شيشه اي فيلمي بسازد كه باوجود بلند بودن فرياد اعتراضش از سياست هم مايه نگذارد ،
البته ايشان وقتي شروع كرد به مصاحبه (از همان زمان فيلم چ) يادشان رفته بود كه ارزش يك كارگردان به فيلم هايش است نه مصاحبه جنجالي ،
در اين سالها هنرمندان زيادي سعي كردند برخلاف نظر مردم رفتار كنند كه با واكنش تند جامعه روبرو شدند ، جديدا" هم يكي از همين هنرمندان از رفتار آن موقعش اظهار پشيماني كرده است ، (3536506) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۲:۴۱:۵۸
من خواهش می کنم شما نظر خودت رو جای همه مردم نگذار . نمی دونم جدیدا کی این توهم رو به امثال شما داده که نظرات شما نظر کل مردم هست . البته شاید بی بی سی زیاد از حد نگاه می کنی و به این خاطر دچار توهم شدی . (3537133) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۰:۰۷:۴۴
راست میگی پروفسور فیلم شناس؟ دمت گرم . مارو از نگرانی درآوردی !!!!! مسخره تویی با شعور (3536650) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۰:۰۹:۴۷
جشنواره فجر شبیه هر چی هست جز جشوواره!!!!!! سلیقه سیاسی داوران بر سلیقه فیلم شناسی آنان ( اگه داشته باشند که من شک دارم) غلبه دارد... پر از فیلمهای مسخره و جایزه دادن به خودشون.... (3536654) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۱:۱۶:۱۹
شما خوبید ! (3536725) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۹:۱۱:۰۳
منم داورای جشنواره را خیلی قبول ندارم ولی این دلیل نمیشه که از همه شاکی باشین این فیلم اگه خوب باشه مورد استقبال مردم خواهد گرفت. (3536520) (alef-18)
 
نیما
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۹:۱۸:۱۹
درود برحاتمی کیا (3536537) (alef-18)
 
رضا
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۹:۱۹:۰۵
این جمله یعنی چی :، فیلم با بلند شدن عصای خمینی تمام شد و برخی دلخور شدند. (3536541) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۹:۴۴:۳۳
يعنى قهرمان فيلم امام و ولايت فقيه بود و اين بعضى ها رو ناراحت كرد (3536610) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۹:۲۰:۱۲
شما اگه معتقد به این همه آزادی هستی بگذار همه فیلما آزاد باشند مردم تصممیم بگیرن کدومو ببینن حالا می خواد رای بیاره نیاره مهم نیست. تو همین اسکار هم یه فیلم از یه فیلم ساز غیر امریکایی جوایزو جارو کرد "رو ا ننت" رو می گم کسی هم طلبکار نشد.ا (3536545) (alef-18)
 
جواد
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۰:۲۴:۴۷
دوست عزیز شما که انقدر اطلاعاتتون بالاست احیانا میدونین که اسکار هنوز 5 اسفند قراره برگزار شه و صرفا نامزدها اعلام شده و هنوز Revenant جایزه ای درو نکرده!!

و اینکه بگیم اسکار خیلی دموکرات و رها از سیاسته٬نهایت ساده اندیشیه!!
برای نمونه شما رو به اخرین موارد از این سیاست زدگی و بقول دوستان روشنفکر فیلمهای حکومتی ارجاع میدم!
فیلم آرگو که علی رغم فیلمنامه ضعیف و تخیلی و خلاف واقع توسط خانم میشل اوباما جایزه بهترین فیلم سال 2012 رو دریافت میکنه!که صدای خیلیها در همون امریکا دراومد!
یا فیلم تک تیر انداز آمریکایی که توی ۶ بخش نامزد شده بود و تونست یک اسکار ببره!
از این دست فیلمها و مثالها فراوانه!
‍‍پس اندکی مطالعه بد نیست! (3536680) (alef-18)
 
مهدی
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۱:۴۲:۴۰
اسکارر هنوز برگزار نشده (3536766) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۲:۴۴:۴۴
واقع وقتیا که میگن ادم هر چه قدر کم اطلاع تر مدعی تر درسته . این اقا هنوز نمی دونه که اسکار برگزار نشده و بر فرضی غلط کلی هم به خیال خودش حرف منطقی و روشنفکرانه زده و خوشحال هم هست!!! (3537134) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۹:۲۶:۵۶
چرا با همه چيز طلبكارانه برخورد ميكنيد سينما فقط يك فيلمنامه نيست خوب يا بد (3536559) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۹:۳۱:۱۹
آقای نویسنده امثال شما دوست دارند در همه چیز دخالت کنند.

هیات داوران یک شبه داور سینما نشدند. که شما بخواهی برایشان تعیین تکلیف کنید.
شاید شما از فیلمی چون اخراجی های خوشتان بیاید و دوست داشته باشید به آن اسکار بدهید ولی دلیل نمیشود کسی حرف شما را قبول کند.

مملکت ما جوری است که هرکسی در کار و تخصص دیگران دخالت میکند.


مگر همین آقای حاتمی کیا برای فیلم قبلی اش در جشنواره جایزه نگرفت!!
آن موقع داوران مشکلی نداشتند؟ حالا جون فیلم محبوب شما جایزه نگرفته مشکل دارند؟ (3536574) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۹:۴۲:۰۰
مسعود براستی شده رفرنس شما؟ این آدم بدون فحش دادن نمیتونه دو كلام حرف بزنه (3536601) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۹:۴۷:۳۴
به قانون و تشخیص داوران و ناظران رقابت احترام بگذارید! (3536614) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۹:۵۴:۵۹
الف! فیلم های بسیاری تو جشنواره های معتبر دنیا هستند که ممکنه تماشاگر بپسندد ولی از نظر داوری فیلم ضعیف و تکنیکی نباشه چون تماشاگر فقط فیلم نامه فیلم رو میبینه و به ریزه کاری ها رو نمیبینه، بعدشم خواهشا به جای مردم نظر ندید فیلمی که الان طبق نظر سنجی ها جلو هستش ابدو یک روز هستش بادیگارد حتی چهارم هم نیست! متاسفانه آقای حاتمی کیا بزور میخواد صاحب جشنواره بشه البته از فیلم هایی با بودجه هایی دولتی از این بیشتر انتظار نیست عادت کردن به زیاده خواهی...
اله این چندمين باره که نظر میدم منتشر نمیکنید. لطفا منتشر کن (3536624) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۹:۵۵:۴۳
خيلى خودشو ناراحت نكن
اتفاقاً فيلم چ اصلاً لياقت سيمرغ كه هيچ يه مرغ هم نداشت
حاج كاظمتون فعلاً شده دودكش موتورها
يادش رفته خيبريا دود نميكنند (3536626) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۹:۵۸:۱۹
کارگردان دلواپس ها با فیلم های در پیت ! (3536631) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۲:۴۶:۴۰
خوبه دیگه هر کی که حرف از ارزش ها و حق زد شده دلواپس . افراد دوست داشتنی شما چه فیلم های ارزشمندی ساختن ؟؟ به جز فیلم های لودگی یا تحقیر مردم و تو سر مردم زدن تو فیلم هاشون کار دیگری هم کردن؟ (3537135) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۹:۵۹:۲۵
آقایان همیشه طلبکار در چیزی که تخصوصی در آن ندارید نظر ندهید ! (3536632) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۰:۰۰:۲۱
تو خوبی!:/ (3536635) (alef-18)
 
علی
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۰:۰۲:۴۳
با سلام مت هیچکدوم از فیلم ها را ندیده ام بخاطر این هم هیچ اظهار نظری نمیکنم ولی میخوام چند نکته را بگم:
اول اینکه کار داوری فیلم ها را آقایان وزیر ارشاد یا ریس سازمان سینمایی انجام نمیده و اظهار نظ راجع به فیلم ها برعهده هیات داوران است دوم اینکه بخاطر بیاورد سال 92 هم در دوره مدیریت همین مدیران فیلم های چ وشیار143 برنده سیمرغ های در بخش های مختلف شدند سوم اینکه اگر فیلم آقای حاتمی کیا که اکثر سالها برنده فیلم فجر شده اگر امسال فیلم وی انتخاب نشده باید کل مدیریت را زیر سوال برد.
جای تعجب است عده ای همیشه حق ویژه برلی خود قایل هستند و اگر به هر دلیلی جلب نظر نشوند هیاهو می کنند!!! (3536641) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۸:۵۳:۲۳
احسنت آفرین این بهترین کامنت از دید من بود (3537276) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۰:۱۷:۱۶
درود بر ابراهیم حاتمی کیا (3536670) (alef-18)
 
پارسا
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۰:۲۰:۱۳
اقا سالی که حاتمی کیا فیلم داره، جایزه رو مستقیم بدید ایشون خیال همه رو راحت کنید. یه عده همه چی رو زوری میخواهند و اگر نشه باید همه رو کوبید، هیچ کس نفهمیده! واقعا یه تیم اقای حاتمی کیا یه فیلم میسازه و یه گردان ایشون هم کارهای تبلیغاتی و لت و پار کردن اعصاب خلایق رو برای عالی نمایی کار والی بر عهده دارند. بزودی هم میاد تلوزیون سه ساعت همه رو از لب تیغ میگذرونه و بعدم من خوبم و من خوبم و من خوبم! (3536676) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۲:۴۹:۳۵
موضوع اصلا سر جایزه گرفتن حاتمی کیا نیست موضوع سر خودباخته شدن افکار هست . این تمام عشق بعضی ها این هست که شبیه خارجی ها بشن و از روی فرش قرمز رد بشن و با کلاسی اون ها این هست که مثلا حرف های شبه روشنفکری بزنند و هر کسی حرف از ارزش ها و اعتقاداتش زد بگن بی کلاس و عقب افتاده است یه جورایی غرق شدن در فرهنگ غرب شده با کلاسی درد این هست (3537139) (alef-18)
 
علیرضا
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۰:۲۷:۵۶
الکی نمیگند این فیلم دولتی و ماله رانت یه گروه خاصه، برا کدوم فیلم اینطور به زمین وزمان پریدید؟ (3536684) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۰:۳۹:۲۵
یا بازی رو قبول دارین یا ندارین -اگه دارین قواعدش اینه اگه ندارین یا علی (3536693) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۰:۴۲:۴۲
جشنواره امسال نماد کاملی است از اندیشه های این دولت.
تخطیه داخلی و دست نیاز به سوی خارجی!
برجام افتضاحی است که جالبه داره توی همه زمینه ها برجام وبرجام بازی تسری پیدا میکنه (3536697) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۰:۴۸:۰۴
واقعا برای این حشنواره متاسفم که این طوری در حق حاتمی کیا جفا کرد البته حاتمی کیا جایزه خود را از دست سردار قاسم سلیمانی گرفت ولی این نوع انتخاب کردن فیلم ها نشان داد جشنواره کاملا سیاسی است (3536699) (alef-18)
 
حسین
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۱:۰۴:۴۶
ابراهیم در قلب مردم البته منظورم این مدعیان روشنفکری نبود مردم واقعی هست و خواهدبود (3536716) (alef-2)
 
رسول بخشنده
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۱:۰۸:۲۲
والا این آقای کیارستمی چندین سیمرغ داره، اگه قرار باشه هر سال بهش سیمرغ نرسید جار و جنجال کنه، بقیه که تا به حال سیمرغ نگرفتن چی بگن؟ (3536720) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۹:۳۱:۳۴
من اصلاح می کنم جناب حاتمی کیا (3537351) (alef-18)
 
سجاد
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۱:۱۷:۲۰
متعصبهای فرهنگی ندیده بودیم اونم دیدیم خجالت اوره باااابااا حاتمی کیا واقعا یه کارگردانحرفیه چرا همه چیز رو با عینک سیاست و متعصبانه میبینین (3536728) (alef-18)
 
سیدحسین
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۱:۳۸:۳۸
چطور اینجا که میشه چون به نفعتونه ،میگید باید به نظر و آرای هیات داوران ،که البته سلیقه ایی هم هست باید احترام گذاشت، ولی در رد صلاحیتها برای نظر اعضای شورای نگهبان ،که مطابق با قانون عمل کرده اند این حرفو نمیزنید و ... (3536762) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۱:۰۶:۱۵
اتفاقا دارن به کنایه سخنان شما رو به خودتون یادآوری می کنن اگر متوجه بشین (3537052) (alef-18)
 
Ali
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۱:۳۹:۰۲
٢ سال پيش هم با فيلم عصباني نيستم همين كارو كردن. (3536763) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۱:۴۲:۳۰
ابراهیم حاتمی کیا و طرفدارانش همیشه طلبکارند... شمایی که داری مثلا از سیاسی کاری آقایون انتقاد می کنی نظرت کاملا سیاسیه... شما اون موقع که جایزه ی بهترین بازیگر مرد ( و نه بهترین فیلم ) رو از نوید محمدزاده (برای فیلم عصبانی نیستم) گرفتند (در حالی که قبلش رسما اعلام کرده بودن که محمدزاده برنده ی سیمرغ شده) آیا حرفی زدی؟ اصلا اطلاعی داری از این قضیه؟ اون سیاسی کاری نبود؟ مثال های از این دست زیاده اما اینجا جاش نیست که بگم... من بادیگارد رو دیدم و حالم بهم خورد از این همه شعار... بیشتر یه بیانیه ی سیاسی بود تا فیلم و اصلا حقش نبود که جایزه بگیره و یا حتی نامزد بشه... البته من با لیستی که اعلام شده مخالفم... اما اعتراضم به نبودن "بارکد" ، "اژدها وارد می شود" و به زیادی بودن امکان مینا هست نه به نبودن بادیگارد (3536765) (alef-18)
 
رضی‌الدین
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۱:۴۶:۰۷
ابراهیم در آتش
قلنا يا نار كوني بردا و سلاما على ابراهيم.... (3536772) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۱:۴۹:۳۸
من از طرفداران فيلمهاي حاتمي كيام البته نه همه فيلم هاشون. كارهايي مثل اژانس شيشه اي رو بارها ديدم ولي كارهايي مثل چ واقعا ضعيف و پر ايراد بود اي كاش ايشون نقد رو ميپذيرفت و انتقاد از فيلم رو به موضوع ( مثل شهيد چمران) ربط نميداد ، (3536777) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۳:۲۸:۴۸
ایشون نقد را نمیپذیره چون میخواد باز هم بودجه کلان از بیت المال بگیره و فیلم بی مخاطب بسازه، برادرا هم براش به به و چه چه کنند (3536899) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۱:۲۰:۴۹
فیلم بی مخاطب :| (3537067) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۲:۵۱:۵۱
معلومه وقیت سلیقه مردم رو فیلم های تخلیلی و غیر واقعی هالیوود که هیچ محتوایی نداره و فقط تکنیک خالص هست تعیین کنه فیلم های خوب و ارزشمند ما میشن بی مخاطب (3537141) (alef-18)
 
محمد
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۱:۵۷:۴۲
یادمه یه زمانی، مارمولک بهترین فیلم از دید مردم شد (3536783) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۲:۰۰:۴۳
حاتمی کیا شده مایلی کهن سینما هم از چشم ملت میافتد هم از چشم هم صنفی ها فقط چون خیلی داره ارزشی میشه برادران قدرت بیشتر حمایت می کنند ایشان را (3536794) (alef-18)
 
حسین
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۲:۲۸:۲۰
ضمن قدردانی از ابراهیم که بقول شهید آوینی بر قله آتشفشان نشسته است اما باید توجه نمود که :

1/ اگر ما شرکت در هر مسابقه ای را قبول کردیم باید به نتیجه آن هم احترام بگذاریم ( ضمن اینکه باب نقد همیشه باز است )

2 / اگر دوستان اهل سینما از نحوه انتخاب و . . . جشنواره دلخور هستند خودشان راه حلی ارائه نمایند که ضمن توجه به ارزشهای سینمائی از جنبه هنری حد اقل عکس العملهای منفی را در بر داشته باشد

3/ اینکه بگوئیم مردم خود بهترین انتخابگر هستند هیچ فرد عاقلی این را قبول نمیکند چرا که هر هنری شامل علوم خاص خود و تجربیات و دانش آن هنر است و بصرف اینکه مردم بیشترین رای را داده اند دلیل بر دارا بودن ارزشهای هنری و . . . نمیباشد . چرا وقتی مردم بنفع ما رای میدهند میگوئیم مردم ملاک هستند ولی وقتی بر علیه ما رای میدهند میگوئیم اکثرهم لایعقلون / اکثرهم لا یفقهون . همیشه انصاف را رعایت کنیم

مطمئن باشید نه حاج ایراهیم و نه هیچ سینما گر دیگری که بر اساس ارزشها و اهداف عالیه خود فیلم میسازد و رنج سینما را تحمل میکند در قید و بند جوایز هیچ جشنواره ای همچون فجر ، عمار ، کن ، اسکار و . . . . نیستند بلکه متاسفانه این طرفداران از آش داغ تر آنها هستند که ترجیح میدهند آب را گل آلود کنند تا از آن برای خود ماهی صید کنند (3536827) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۲:۵۴:۰۲
چرا فکر می کنید هر سال باید ایشون جایزه بگیره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3536865) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۳:۳۴:۲۴
مردم یعنی چند نفر؟شما بین مردم نظر سنجی کردی فهمیدی راضی هستن به هزینه های چندین میلیاردی برای فیلمای این اقا؟شما برید تو جشنواره عمار به اقا ابراهیم جایزه بدید تو جشنواره فجر بزارید کارشناسا نظر بدن! (3536906) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۰:۱۲:۱۶
آراء مردمی ؟؟؟؟؟؟ از کی مهم شده (3536967) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۰:۱۵:۴۰
به نظرم همچون فیلم جالبی هم نبود (3536979) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۰:۱۸:۰۳
من هیچ کدوم از فیلم ها رو ندیدم ولی شنیدم که حاتمی کیا زیاد تو این مراسم تملق گفته !!!! (3536982) (alef-18)
 
علي
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۷:۰۲:۲۷
نكته اول اقاي ابراهيم حاتمي كيا ١٨ فيلم ساختن هيچ اقبال بين المللي نداشتن دوستان در نظر بگيرند جشنواره سينمايي فيلم ها را از نظر فني بررسي ميكنند من فكر ميكنم اقاي حاتمي كيا حرف جديدي تو فيلم سازي نداشتن نسبت به اژانس شيشه اي پست رفت كردن روايت تازه اي از اقاي حاتمي كيا ديده نشده شما فرض كنيد فردي غير ايراني فيلم باديگارد ببينه واقعاً چيزي جديدي براش نخواهد داشت سينما ايدءلوژيك هم واقعاً منسوخ شده چون با اصل اول هنر مشكل داره هنر براي تبليغات نيست!!! (3537198) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۸:۰۶:۰۲
متاسفانه حاتمی کیا بعد از 33 دوره برگزاری جشنواره هنوز به بدیهی ترین قواعد دیده شدن و بردن جایزه آشنا نشده.
حاتمی کیا باید روی فرش قرمز قدم می زد تا فیلمش دیده بشه.
حاتمی کیا باید دست دخترکان حاضر در جشنواره رو به گرمی می فشرد تا فیلمش دیده بشه.
حاتمی کیا باید یک شال ده متری دور گردنش می پیچید، یقه پیراهنش رو تا بالای نافش باز می گذاشت، و وافور، پیپ یا سیگاری هم تو دستش می گرفت تا فیلمش دیده بشه. (3537230) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۹:۲۲:۴۱
حالا اين حاتمي كيه؟؟ يكي بمن بكه خبرو (3537332) (alef-18)
 
جیم
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۱۱:۰۶:۳۶
این جشنواره به اصطلاح فجر هیچ ربطی به انقلاب و جمهوری اسلامی و آرمانها ی امام و شهدا نداره .متاسفانه فقط بر باد دادن بیت المال بی زبان به نام انقلاب و اسلام . (3537531) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۱۴:۲۲:۲۳
یه فیلم معمولا یا باید از نظر تماشاگران مطرح باشه یا از نظر منتقدین که مثلا تو کاندیداها باشه وقتی نه منتقدین واهالی رسانه ونه مردم از یه فیلم خوششون نمیاد واون وقت تو لیست کاندیداها میبینی اون وقت باید تعجب کنی مثلا اخرین بار کی سحر رو دیدی فکر نکنم خود عوامل هم فکر میکردن کاندید بهترین فیلم وکارگردانی باشن حتی فیلنامه هم کاندید شد اصلا بحث از حاتمی کیا نیست بحث کارگردانی بحث تکنیک هستش یه وقت هست با فیلم جدایی نادر از سیمین مخالف هستیم ولی نمیشه نقش فرهادی رو نادیده گرفتالان وجدانا امکان مینا واخرین بار کی سحر رو دیدی جلوتر از فیلمهایی مثل کفش هایم کو پور احمد یا سیانور شعیبی برای بهترین فیلم وکارگردانی وفیلمنامه هستن حالا حاتمی کیا به کنار دوستان یکی از همین عوامل هیئت داوران دو سال پیش هم بود و از چ حاتمی کیا چنان با بغض و کینه صحبت کرد وگفت که کل فیلم فقط یه صحنه سقوط هلیکوپتر بیشتر نداره وقتی ایشون رو دوباره میذارن تو هیئت داوران انتظار دارین این فیلم کاندید بشه ضمنا این بحث ها اصلا برای خود حاتمی کیا مهم نیست به هر حال جشنواره سلیقست تو خیلی چیزهاشاما تو خیلی عومامل هم بحث تکنیک هست اصلا بحث سلیقه نمیتونه مطرح باشه یل اینکه فلان فیلم بودجش دولتیه پس بده ربطی نداره شما بودجه دولتی بگیر ولی فیلمت خوب باشه بهر حال وقتی فیلم اخرین بار کی سحر رو دیدی اکران عمومی بشه ومردم ببینن ومقایسه کنن با فیلم بادیگارد مشخص میشه همه چیز (3538023) (alef-13)
 
سجاد
۱۳۹۴-۱۱-۲۳ ۰۰:۱۲:۰۱
جالبه فیلم بی مخاطب شده دومین فیلم از نگاه تماشاگران اونم با کمترین فاصله لعنت به سیاست زدگی (3538961) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۳ ۱۸:۲۳:۱۴
از سايت الف خوشم مياد كه خيلي بازديد كننده داره و منعكس كننده همه ي نظرات هست اين نطقه قوت الف است چون بعضي سايت هاي باصطلاح اصلاح طلب فقط نظرات موافق منعكس مي كنند (3540106) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۳ ۲۱:۳۳:۲۱
سلام
جشنواره امسال افتضاح بود
پریناز ایزدیار چه افتضاح لباس پوشیده بود
خون شهدا کجا رفت
وزارت ارشاد اسلامی شده وزارت فرهنگ غرب!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3540359) (alef-13)
 
ملایی
۱۳۹۴-۱۱-۲۳ ۲۲:۲۳:۴۰
مگه اقای روحانی نگفته بود برید به جهنم بیسواد های ترسو بازم اقای حاتمی کیا انتقاد میکنه عجب (3540416) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۱۱-۲۴ ۰۸:۲۴:۲۰
واقعن تشکر میکنم از سایت الف که امکان نمایش اغلب نظرات رو میده. اگرچه همیشه همفکر جریان فکری این سایت و عواملش نیستم ولی واقعن ممنونم. (3540788) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
آقایان جنتی و ایوبی! برجام سینمایی این بود؟!/وقتی مردم از داوران جشنواره، ارزش هنری «بادیگارد» حاتمی کیا را بهتر فهمیدند