توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 461709
طارمی را فراموش کن؛ پرسپولیس چوب فقدان تنوعش را خورد
بخش ورزشی الف،23فروردین96
پرسپولیس در بازی با الریان بیش از 5 برابر حریف توپ روی دروازه ریخت، ولی تن به تساوی داد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۴
به گزارش ایلنا، پرسپولیس در دیداری که می‌توانست برنده باشد در برابر الریان تن به تساوی بدون گل داد تا با 5 امتیاز از 4 بازی قبلی خود در رده‌ی سوم جدول قرار بگیرد و کارش برای صعود به دور حذفی سخت و سخت‌تر شود.

الریان در این دیدار عمق خط دفاعی خود را بسته بود و در عوض کناره‌ها را به پرسپولیس تقدیم کرده بود، تاکتیکی مشابه آنچه که منصوریان در دربی پیش گرفته بود.
Perspolis-10
اندک حرکات قرمزها در عمق که روی اشتباهات فردی مدافعان الریان به دست آمده بود خطرناک‌ترین موقعیت‌های این تیم بودند. اینکه پرسپولیس در این دیدار به ناچار روی به ارسال سانتر از جناحین آورد چیز عجیبی نیست، اما تعداد فراوان این ارسال‌ها شگفت‌انگیز است. آمار نشان می‌دهد که سرخها در این دیدار 50 بار توپ روی درواز‌ه‌ی الریان ریخته‌اند. در آن سو، الریان تنها 9 سانتر روی درواز‌ه‌ی بیرانوند ارسال کرده است.
بی‌شک خطرناک‌ترین بازیکن پرسپولیس طارمی است. مهارت بالای او در کارهای عمقی (چنانکه در بازی برگشت تیم ملی ایران و قطر شاهد آن بودیم) و وجود بازیساز توانایی چون رفیعی که عمق را خوب می‌بیند کل برنامه‌های لادروپ را تغییر داد. لادروپ تصمیم گرفت کناره‌ها را واگذار کند. با این حال، طارمی روی توپ‌های ارسالی هم بازیکن توانایی است، البته نه به اندازه‌ی حرکت‌های عمقی. لادروپ هم روی همین خصیصه قمار کرد و طارمی هم در روز خوب خود نبود.
Perspolis-24
با نگاهی دوباره به بازی می‌بینیم که پرسپولیس نیز این را می‌دانست و از همان دقیقه‌ی 4 شروع کرد به ریختن توپ روی دروازه. با این حال، این ارسال‌های بعضاً کورکورانه یا به راحتی دفع شدند یا گلر الریان، عمر باری که در پایان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد، آنها را دفع کرده و دروازه‌ را نجات داد. در چند صحنه هم علیپور و مسلمان توپ‌ها را به هدر دادند.
Perspolis-40
پرسپولیس در بازی با الریان چوب عدم تنوع در تاکتیک‌های هجومی خود را خورد. آنها در بازی با استقلال هم اسیر بازی خوب لئاندرو پادوانی شدند و ارسال‌های آنها بی‌نتیجه ماند.
 
کلمات کلیدی : باشگاه پرسپولیس+باشگاه الریان قطر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.