نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 373202
پیشنهاد حقوقی وزارت اقتصاد به دولت
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۱
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در جلسه امروز وزیر اقتصاد گفت که وزارت اقتصاد یک برنامه‌ریزی و پیشنهاد به دولت ارائه داده که بر اساس آن،‌ مجموع دریافت‌های مدیران،‌ ماهانه از ۱۹ میلیون تومان نباید بیش‌تر شود.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست امروز کمیسیون متبوعش اظهار داشت: جلسه امروز (یکشنبه ۲۷ تیرماه ۹۵) با حضور علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد و دارایی، معاونان وی و اعضای کمیسیون تشکیل شد.

وی افزود: مباحث امروز بیش‌تر در خصوص حقوق‌های نجومی و فیش‌های نامتعارف برخی مدیران بود که موارد بسیاری در این باره مطرح شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین تصریح کرد: در ابتدای جلسه وزیر اقتصاد و دارایی گزارش و توضیحاتی در زمینه پیگیری‌های انجام‌شده در مقابل دریافت حقوق‌های نجومی و غیرمتعارف به کمیسیون ارائه داد و در ادامه توضیحات خود اعلام کرد که ده نفر از افراد زیرمجموعه وزارت اقتصاد ( مانند بیمه مرکزی و بیمه ایران) که از متخلفین و دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی بودند، برکنار شدند.

موسوی لارگانی بر همین اساس اضافه کرد: در ادامه وزیر اقتصاد گفت که حکم مسئولان و مدیرانی که تقلب کرده‌اند را لغو و ده نفر از افراد جدید جایگزین عزل‌شدگان، شدند.

وی یادآور شد: در لابلای صحبت‌های وزیر اقتصاد موضوعی که بنده از یک سال و نیم پیش با ایشان مطرح کرده و از او سوال کرده بودم، به میان آمد که در رابطه با تخلفات و برداشت‌های چندصد میلیونی به صورت وام صفر درصد توسط برخی مسئولان بود، وزیر اقتصاد در این باره گفت؛ کمیسیون اقتصادی نخستین بار در این رابطه تذکرات لازم را به او داده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خاتمه به بیان دیگر موارد پرداخته‌شده در این جلسه پرداخت و عنوان کرد: وزارت اقتصاد یک برنامه‌ریزی و پیشنهاد به دولت ارائه داده که بر اساس آن،‌ مجموع دریافت‌های مدیران (اعم از حقوق، مزایا، پاداش و دریافتی‌ها) ماهانه از ۱۹ میلیون تومان بیش‌تر نشود که ظاهراً این موضوع هنوز از سوی هیأت دولت به تأیید نرسیده است، ولی از سوی وزارت اقتصاد در حال پیگیری است.
 
کلمات کلیدی : دولت+وزارت اقتصاد
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۸ ۰۸:۳۸:۴۳
اين روزها بحث حقوق هاي نجومي است و حقوقهاي ميكروسكوپي در اين بين فراموش شده است. به نظر ميرسد حقوق نجومي واقعا معنا ندارد بلكه چون اغلب مردم حقوق كم ميگيرند آن حقوقها نجومي به نظر ميرسد (3829427) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.