توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 423701
آمادگی ایران برای لغو روادید با روسیه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۰
سفیر ایران در مسکو به آمادگی ایران برای لغو کامل روادید با روسیه اشاره کرد، اما طرف روسی لغو تدریجی آن را پیشنهاد کرده است.

به گزارش تسنیم، مهدی سنایی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه طی مصاحبه‌ای با شبکه "روسیه 24" گفت: هنوز مذاکراتی در رابطه با لغو کامل روادید و اجرای برنامه آن انجام نشده، اما ایران برای لغو کامل آن آمادگی دارد.

وی افزود: پیشنهاد طرف روسی این است که ابتدا روادید مربوط به گردشگران برداشته شده و سپس به تدریج به مرحله لغو کامل آن برسیم.

سفیر ایران در روسیه با توجه به اهمیت لغو روادید میان ایران و روسیه، خاطر نشان کرد: درخواست‌های زیادی مبنی بر لغو روادید میان دو کشور دریافت می‌کنیم و خیلی‌ها تمایل دارند که هر چه زودتر این اتفاق بیافتد.

سنایی در رابطه با تمایل تهران به حضور شرکت‌های روسی در بازار ایران، خاطر نشان کرد: انتظار می‌رود که در آینده نزدیک چند موافقت‌نامه در این زمینه امضا شود. البته بعضی از این شرکت‌ها از جمله تات نفت، لوک اویل، روس نفت و گازپروم با ایران یادداشت‌های تفاهم امضا کرده‌اند.
 
کلمات کلیدی : لغو روادید، روسیه، ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.