نظر منتشر شده
۸۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 463905
صبحانه انتخاباتی الف/ 5
حجتیه های انقلابی و اصولگرایان حامی شیرازی/ خاتمی اینبار "تکرار نمی کند"/ تحریم انتخابات توسط احمدی نژادی ها
بخش سیاسی الف/30 فروردین 96
صبحانه انتخاباتی الف، انشاالله هرصبح با تحلیل کوتاه اخبار انتخاباتی منتشر می شود. این ستون اولین بار در سال 92 و در انتخابات ریاست جمهوری گذشته منتشر شد و مجدد این روزها با همان سبک و سیاق احیا می شود. تصمیم داریم با رعایت انصاف و مطابق جهت گیری اصلی الف، اخبار انتخابات را مختصر و مفید تحلیل کنیم. راهنمایی و نظر مخاطبین در بخش اظهارنظر ها کمک می کند مباحث انتخابات با دقت بیشتری دنبال شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۳
جدی شدن ردصلاحیت احمدی نژاد/ تحریم انتخابات اینبار توسط احمدی نژادی ها
روزگذشته در برخی محافل سیاسی اخباری مبنی بر جدی شدن ردصلاحیت احمدی نژاد منتشر شد. ظاهرا استعلام برخی نهادهای مسوول به شورای نگهبان یکی از دلایل قطعی شدن این تصمیم است. البته برخی تلاش می کنند با فشار آوردن به شورای نگهبان مانع چنین تصمیمی شوند اما تا امروز توفیقی نداشتند.

احمدی نژاد و تیم اصلی وی نیز متوجه این تصمیم شدند و اعتراض ها به شورای نگهبان را کلید زدند. برخی از همان ابتدا معتقد بودند ورود احمدی نژاد منجر به ردصلاحیت قطعی وی می شود و این ردصلاحیت باعث می شود برخی از طرفدارن وی دچار سرخوردگی شوند. روز گذشته جمعی از طرفداران احمدی نژاد تاکید کردند در صورت ردصلاحیت احمدی نژاد انتخابات را تحریم می کنند. مشاور رسانه ای احمدی نژاد هم نوشت: "نه تنها در رقابت کاذب بنی امیه و بنی عباس مشارکت نمی کنیم بلکه آنرا برهم می زنیم."
 
خاتمی اینبار "تکرار نمی کند"
برخی خبرها حاکی از آنست که در این دوره از انتخابات خاتمی بنا ندارد ورود کند یا حداقل به شیوه گذشته دخالت نمی کند. به نظر می رسد پروژه "تکرار می کنم" در انتخابات مجلس را، در این دوره از انتخابات بی ثمر دیده اند. از طرفی برخی تحلیل ها از افزایش انتقاد اصلاح طلبان به دولت حکایت دارد. شاید هم تا حدی حق با اصلاح طلبان باشد. اصلاح طلبان معتقدند دولت نتوانسته است به وعده هایش در موضوعات مهم اصلاح طلبان جامه عمل بپوشاند. نمونه اش حصر که این دولت هیچ قدمی برای رفع حصر برنداشته است.


حجتیه های انقلابی
حجتیه را معمولا به چه تقکری می شناسیم؟ فهم درست از تفکر حجتیه ای بسیار کلیدی است. حجتیه همان است که حضرت امام بارها و بارها تاکید کردند که خطرشان از منحرفین متجدد بیشتر است. تفکر حجتیه ای همه جا بروز و ظهور دارد از جمله در ایام انتخابات.

حجتیه و یا امروزی تر آن، طیف طرفداران شیرازی را تنها در حوزه مناسک مذهبی نبینید. این جریان اعتقادی هرجا به شکلی بروز و تحقق دارد. حتا در سیاست و انتخابات.

اما این جریان چه شاخص هایی دارد؟
یکم. حجتیه های انقلابی نمی توانند دین را در دل دنیا فهم کنند. نتیجه اش می شود نداشتن اندیشه های راهبردی و محاسبات نتیجه گرا.  کسانی که مصلحت را در جامعه دینی نمی فهمند از این گروهند. کسانی که تکلیف گرایی را بدون توجه به نتیجه آن راهبرد ساختند از این دسته اند. اینها همان هستند که سالها میان اصلح و صالح مقبول حیران بودند.
دوم. حجتیه ای های انقلابی راهبرد کلان برای مبارزه با دشمن ندارند و اصلی و فرعی را جابجا می فهمند و نمی توانند ایندو را از هم جدا کنند. این جریان اگر امام دم از مقابله با شاه بزند اینها دم از مقابله با دیگری می زدند. بدتر اینکه این جریان چون دشمن اصلی را گم می کند و قدرت شناخت زمین اصلی رقابت را ندارد، خودی ها را تخریب می کند. این جریان معروف است به اینکه دشمن اصلی را در هیاهوی ظاهرگرایی ها گم می کنند و گرفتار فرعیات می شوند.
سوم. این جریان اساسا دین را ظاهری و پوسته ای می فهمد و به همین جهت دچار تعصب های جاهلانه در عرصه زندگی فردی و اجتماعی می شوند. این جریان برای سوء استفاده دشمن بسیار مناسب اند. چون با تعصب های پوسته ای عامل تفرقه افکنی  و وحدت شکنی اند.  وحدت شکنی نشانه بارز این جریان است. چه وحدت شکنی در حوزه شیعه و سنی و چه وحدت شکنی در عرصه رقابت سیاسی میان جبهه انقلاب هردو از یک جنس تفکر نشات می گیرد.
چهارم. این جریان انقلابی گری را در یک فضای تخیلی و ذهنی تحلیل می کنند. به همین دلیل این جریان قدرت جمع کردن کارآمدی با انقلابی گری را ندارد. قدرت فهم اقتصاد کارآمد را در کنار سیاست انقلابی ندارد. قدرت فهم مبارزه بدون "مشت گره کرده" و "داد زدن" را ندارند.
پنجم. این جریان بسیار منیت دارد و خودش را محور حق می داند. دینداری دیگران را قبول ندارد و تخطئه می کند  و هرکس را به بهانه ای از دایره دین خارج می سازد. به همین جهت قدرت بالایی در دوقطبی سازی و "دیو و دلبر" سازی عرصه سیاست دارند. خودشان حق مطلق و باقی باطل مطلقند.
این جریان بسیار خطرناک است. اما در آستانه انتخابات خطرشان صدچندان می شود. چرا؟ چون وحدت شکنند. چون رقیب خودی را بجای رقیب اصلی تخریب می کنند. چون در ظواهر می مانند و قدرت تشخیص باطن انقلابی را از ظواهر ندارند. این جریان چون تک بعدی است قدرت جمع کردن کارآمدی با انقلابی گری را ندارد. چون خودش معیار حق است، هرکس را به بهانه ای طرد می کند و از دایره دین خارج می سازد.
این جریان بیشترین خدمت را به نفع دشمن اصلی در انتخابات می کند.
خیلی باید مراقب تفکر حجتیه و طیف شیرازی های انقلابی بود. اینها مهمترین عامل شکست جبهه حقند.


سال 92 در چنین روزی
انتخابات گذشته در چنین روزی یعنی 29 روز مانده به رای گیری، مهمترین اخبار بدین شرح بود؛
*سپاه بیانیه داد که در انتخابات به نفع هیچ کاندیدایی فعالیت سیاسی ندارد.
*1113 حقوقدان در نامه ای به شورای نگهبان درخواست کردند که بدون هرگونه مصلحت سنجی به بررسی صلاحیت نامزدها بپردازند. شاید نگران بودند مشایی و هاشمی تایید صلاحیت شوند.
*ستاد انتخابات وزارت کشور نسبت به تبلیغات زودهنگام برخی نامزدها هشدار داد
*جمعی از نمایندگان مجلس با آقای هاشمی دیدار و به تعبیر خودشان مهمترین عوامل پیروزی وی در انتخابات را لیست کردند.
*رهبرانقلاب در دیدار با اقشار مختلف مردم تاکید کردند که انتخاب مردم برای یک دوره است ولی می تواند برخی تصمیمات تا 40 سال آینده اثرش باقی بماند.
تعبیر دقیق ایشان چنین است:" در این انتخابات یک نفر با رأی ملت، مدت 4 سال بر سرنوشت و مسائل عمده کشور حاکم می شود اما برخی تصمیمات و کارهای خوب یا غیرخوب این فرد، می تواند حتی در 40 سال آینده بر کشور تأثیرگذار باشد و این واقعیت، نشان می دهد که انتخابات ریاست جمهوری، چقدر مهم است."
*احمدی نژاد تماس تلفنی اش با خاتمی و هاشمی را تکذیب کرد.
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۹ ۱۲:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۱۱:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ ۰۹:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۵:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۷ ۲۲:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۳ ۱۵:۲۰
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۶ ۱۰:۴۶
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ ۱۲:۳۹
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ ۱۰:۱۷
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۴ ۱۰:۲۶
 
 
کلمات کلیدی : حجتیه + شیرازی + صبحانه انتخابات 96
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۰:۱۰:۲۹
برای سرافرازی و اقتدار ایران اسلامی جوانان بسیاری جان‌شان را فدا کردند ولی حضور در صحنه انتخابات 29 اردیبهشت می‌تواند ادامه راه این عاشقان باشد زیرا هر دو برای کشور گام برمی‌دارند. (4268302) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۰:۲۸:۱۲
توی اکثر نظرسنجیهای تلگرامی در کانالهای خبری رئیسی با فاصله زیادی اول هست و قالیباف هم داره با سرعت آرایش زیاد میشه..ریاست جمهوری رئیسی با معاون اولی قالیباف میتونه خیلی به نفع منافع ملی و مردم باشه..ان شاالله خداوند دلهارو به سوی هرکسی که به نفع مردم کار میکنه متمایل کنه آمین (4268337) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۰:۵۳:۲۴
با همین خیال ها خوش باشید. (4268390) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۱۲:۳۵
اشتباه می کنید. با فاصله بسیار زیاد اول است. (4268426) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۲۳:۵۷
قالیباف یک لیبرال مفیده.
رییسی نباید با قالیباف متحد بشه. (4268449) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۴۱:۰۰
آدرس اين كانال هاي تلگرام رو به ما هم بديد. (4268499) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۴۸:۴۲
با امدن رییسی تنش با دنیا بیشتر خواهد شد . پس هرگز به او رای نخواهم داد (4268533) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۶:۰۹:۳۱
نه اینکه الان تنش نداریم...در این 4 سال با کشورهای منطقه تنش نداشتیم که انهم به لطف دیپلماسی التماسی الان داریم طوری شده که جیبوتی و ترکیه و عربستان و قطر و بحرین و امارات هم دارند شاخ و شانه می کشند (4269135) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۷:۲۹:۳۶
الان که مثلا به همه لبخند زدیم و تنش نداریم در چه حالیم...
از این بد تر هم میشه؟ (4270892) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۷:۳۰:۰۷
منظور شما از تنش چیه اینکه ما با دنیا تنش نداسته باشیم در عوض وزیر خارجمون زانو بزنه حادثه منا و گرجستان و فرودگاه جده پیش بیاد سفیرمون رو سازمان ملل راه ندن و دولت فقط فشار ایمیلی بده نتیجه تنش زدایی شماست که خاری و خفت برامون اورد اینی که سرخم کنیم جلو بیگانه تنش زدایی نیست خداییش تو دولت قبلی خیلی عزتمند تر بودیم . تعصب و حمایت کورکورانه از این دولت منفعل که وزیرش میاد میگه امریکا با یه بمب سیستم دفاعی ما رو به هم میزنه رو بذارید کنار و واقع بین باشید . (4270893) (alef-13)
 
محمد
United States
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۵۱:۴۲
فیلم زیاد میبینی انگار (4268549) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۲:۴۷:۲۸
لابد مثل دوران احمدی نژاد!!! (4268664) (alef-3)
 
واقعیت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۴:۴۱:۲۳
با سلام
دوست گرامی
این نظر سنجی ها در کجا انجام شده؟!!!؟ (4268955) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۵:۰۳:۱۷
در تمام نظر سنجيها با اختلاف ٣ برابرى اقاى روحانى جلو هستند و بعد از ايشان احمدى نژاد و سپس قاليباف اصلا كسى رييسى را نميشناسد (4269015) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۶:۲۴:۱۵
رئيسى همه احمدى نژادى هاى سابق را دورش جمع كرده. پايدارى هم ازش حمايت كرده. اين نسخه عدم محبوبيت است. (4269151) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۷:۵۴:۳۶
میشه بفرمایید شما دقیقا کدام کانالها ونظر سنجی های تلگرامی را می فرمایید؟! (4269304) (alef-13)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۵:۵۳:۱۲
آقای رییسی هیچ تجربه و تخصصی در زمینه اقتصاد ندارند چطور به این عرصه گام گذاشتند و بدتر اینکه اطرافیان ایشان همان اطرافیان احمدی نژاد هستند و این یعنی نابودی مملکت (4270699) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۸:۱۰:۵۳
روحانی کلا خنثی است نه کار مثبت میکنه نه منفی
عوضش برادران اصولگرا در تخریب مملکت سابقه طلایی دارند!!! (4271002) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۸:۱۴:۰۲
به همین خیال باش (4274257) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۱:۵۳:۳۱
آن جوانان سرافراز جان شان را برای سرافرازی و اقتدار ایران اسلامی فدا کرده و میکنند اما متاسفانه سیاستمداران ثروت اندوز و قدرت طلب همواره با مصادره کردن تمام این جانفشانی ها تنها بدنبال رسیدن به آرزوهای شخصی و خانوادگی و قبیله ای و گروهی و جناحی و ......... بودند و هستند و سرافرازی و اقتدار ایران را به تمسخر گرفته اند . (4269933) (alef-3)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۰:۰۰:۱۴
توی اکثر نظرسنجیهای تلگرامی در کانالهای خبری روحانی با فاصله بسیار زیادی اول هست (4270223) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۵:۳۰:۳۹
هر کسی بغیر روحانی رییس جمهور بشه کارش راحته
اگر شرایط بد شد میگه مقصر برجامه
اگر خوب شد تفکرات و دولت و..... (4270686) (alef-13)
 
بی طرف اما ناراحت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۵:۳۳:۵۶
یاد دوران احمدی بخیر که چطور صدا وسیما و ... با تمام قدرت از دولت حمایت میکردند در حالی که قیمتها ساعت به ساعت تغییر میکرد و حتی همه مردم عادی سکه فروش شده بودند
یادمه رفتم داروخانه حتی قرص معده هم بهم نداد
اما ما ادمهای فراموش کاری هستیم وحافظه تاریخی ما بسیار ضعیف است و این راز پیروزی بعضی افراد معلوم الحال است .....متاسفانه...... (4270688) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۰:۱۳:۵۹
فقط تو اینا روحانی عملکرد قابل قبولی داشته و تونسته دور از هیاهو کشور از اون فاجعه کمی دور کنه
رای من روحانی (4268310) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۰:۴۲:۳۹
جالبه همه دنبا ميگن روحاني کشور رو به مرز فروپاشي اقتصادي برده (4268363) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۰:۵۷:۱۱
اون که به سمت فروپاشی برد احمدی نژاد بود نه روحانی (4268399) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۴:۵۲:۱۳
روحانی فروپاشی احمدی نژاد را با تعطیل کشور تعطیل کرد. (4268980) (alef-3)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۴۳:۲۳
جالبتر اونه که دنیا از نظر شما یعنی کیهان و وطن امروز و .... (4268510) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۵۱:۱۶
تعریفی از دنیا ندارید!!!
اگه منظورت مخربین هست درست می فرمایید (4268547) (alef-3)
 
بهزاد
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۵۱:۵۰
یا خدا ؟ این دنیای شما رو چند نفر تشکیل دادند (4268550) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۵۴:۰۱
کاهش تورم از 48% به 8% فروپاشی اقتصادی ؟ پس حتما کسی که پراید 5 میلیونی رو کرد 18 میلیون برنده جایزه اقتصادی شده ! (4268557) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۷:۵۷:۰۲
ما با دنیا کاری نداریم ما کشور خودمان را می بینیم ! در ضمن از کی تا حالا نظر دنیا براتون مهم شده ؟! (4269311) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۲:۴۶:۳۵
عملکرد؟!؟!؟!؟؟؟!!!!!!!!!!!!!! (4268659) (alef-3)
 
واقعیت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۴:۴۴:۴۲
با سلام
در پاسخ به اون دوستمون که گفته بود نظر سنجی ها میگه آقای رییسی جلو هستند.
دوست گرامی تو همین صفحه تا الان 394 نفر به رای من روحانی پاسخ مثبت دادند (4268964) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۱:۳۹:۰۸
البته روحانی با ثبت نام در انتخابات سال 92 خودکشی سیاسی کرد ، یعنی کشوری را تحویل گرفت که در 8 سال مهرورزی تا مرز ورشکستگی پیش رفت ، ولی با تغییر دولت جلوی نابودی کامل گرفته شد ، ولی بهتر شدن وضعیت زمان میبرد (4269628) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۷:۳۰:۴۱
از 45 در صد بیکاری فاجعه بزرگتری هم هست؟ (4270897) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۰:۱۷:۵۶
با رد شدن احمدي نژاد

احمدي نژاد ديگري متولد خواهد شد با طرفدارن بيشتر


در سياست غروبي در کار نيست

مردم بيشتر از گذشته دوستش خواهند داشت (4268316) (alef-3)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۰:۳۴:۱۴
اگه منتظر یارانه ای این بار دیگه مجلس اجازه نمیده... (4268353) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۰۴:۱۶
منتظر يارانه نيستم

نگران بيکاري جوانان
نگراني ورشکستگي بانکها با اين پرداخت سود
نگران ضعيف شدن توليد کننده
نگران عمر70 ميليون ايراني هستم البته ميدونم تو کارمندي و در هر صورت حقوقت را از جيب 70 ميليون مي پردازند


70 ميليون جمعيت فداي 10 ميليون جمعيت شده ؟؟؟؟؟ (4268418) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۴۱:۵۴
فعلأ که اجازه داده ولی برای دولت فعلی ،لطفأ اخبار را بشتر دنبال کنید. (4268502) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۴۴:۵۰
این بنده خدا منتظر یارانه است،شما منتظر چی هستی؟ (4268516) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۲:۱۰:۳۱
رفع کامل تحریم ها . جذب سرمایه و شرکت های خارجی ، تولید بیشتر و کاهش بیکاری ! (4268603) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۰:۴۹:۵۷
فقط مردم خیلی خیلی عامی و فاقد درک سیاسی و اجتماعی طرفدار احمدی هستند. (4268384) (alef-3)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۰:۴۷:۵۳
فقط یک فرد خیلی خیلی عامی و فاقد شعور سیاسی و اجتماعی، به خودش اجازه میدهد که چنین نظری را بنویسد و چنین وقیحانه به هموطنش توهین کند و خود برتر بین باشد! شما توی خانوادت یاد نگرفتی درخت پر بار خمیده تر است؟ یقین بدان که باری نداری و به همین علت بخودت اجازه این رفتار های زشت و مشمئز کننده را میدهی! (4270298) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۰:۵۶:۰۳
مردم برای چی باید اون را دوست داشته باشند بخاطر تورم 48% ؟ دلار 4000 تومنی ؟ یا 4 برابر کردن قیمت مسکن ؟ یا 4 برابر کردن قیمت خودرو ؟ (4268397) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۵:۲۵:۳۴
قیمت مسکن در اون هشت سال ده برابر شد نه چهار برابر (4269069) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۵۶:۵۰
200 تومن یارانه میده ده برابر اون رو با افزایش قیمت بنزین و حمل و نقل عمومی و پول آب و برق و گاز ، نان پس میگیره ! (4268562) (alef-3)
 
فدایی ایران
Europe
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۰:۳۳:۴۶
«اصلاح طلبان معتقد اند که دولت نتوانسته است به وعده هایش جامه عمل بپوشاند .»
این اعتقاد شما مخربان است، اصلاح طلبان همیشه از دولت حمایت کردند و خواهند کرد.
لطفا دیگر از جانب اصلاح طلبان صحبت نکنید. (4268352) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۳۹:۲۱
چگونه است که شما میتوانید از طرف اصلاح طلبها صحبت کنید ؟مگر شما سخنگوی مطلق اصلاح طلبها هستید ؟این یعنی دیکتاتوری . (4268494) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۷:۳۱:۲۹
من يك اصلاح طلبم وبه روحاني دوباره وبا افتخار راي خواهم داد وبراي او نزديك ١٠٠ راي هم جمع خواهم كرد علي بركت الله (4269265) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۱:۴۸:۰۱
الف تفکرات خودش رو بجای اصلاح طلبان نوشته یادی هم از حصر کرده که واقعی بنظر بیاد !!! (4270384) (alef-13)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۰:۴۹:۳۰
بگمان من دراین انتخابات نه تنها اصلاح طلبان بلکه اقشار وسیع ملت بدلیل عملکرد رویهمرفته مثبت روحانی نسبت به دوره های گذشته به ایشان رای خواهند داد (4268382) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۰:۵۵:۲۳
احمدی را چه ردصلاحیت شود و چه نشود، دوست داریم و رای ما فقط دکتر احمدی (4268393) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۸:۱۲:۰۸
مرگ بر ضد ولایت فقیه (4270085) (alef-13)
 
رستم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۲۷:۳۷
ریس جمهور بعدی بازهم روحانییه. (4268456) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۳۱:۴۴
دولت روحانی از نظر اصلاح طلبان تا حد زیادی موفق عمل کرده و تا انتها نیز با این دولت همسو خواهند بود (4268472) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۳۸:۴۴
نظر خاتمی ملاک است (4268491) (alef-3)
 
پيام
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۴۳:۵۵
اگه تيم احمدي نژاد تاييد نشوند بيشتر طرفدارانش يا شركت نميكنند يا به روحاني راي ميدهند (4268512) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۳:۰۵:۰۰
خدا رو شکر (4268715) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۴۴:۰۷
باسلام
دوستان من فقط می دونم اگه روحانی بازانتخاب بشه 100درصد جنگ میشه چون غربیها میگن ایرانیها کم آوردن و الان وقتش هست که کارشون رو یکسره کنیم و کشور ازداخل پوسیده (4268513) (alef-3)
 
واقعیت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۴:۵۵:۴۳
با سلام
بهترین راه با توجه به کاندیداهای موجود
رای دادن به آقای روحانی است
این را حتی عقلای اصولگرا هم میدانند (4268996) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۴۵:۵۳
فقط روحانی . حمله به روحانی منصفانه نیست فقط برای کسب قدرت است . یادمه از احمدی نژاد هم به همین شکل حمایت کردند و کشور را تا لبه پرتگاه پیش بردند (4268521) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۴۸:۱۹
شما گویا خوابی حجتیه تمام امور حساس را در اختیار دارد (4268530) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۴۹:۴۸
جلوگیری از تحریم های بیشتر و ثابت نگه داشتن قیمت دلار ، کاهش تورم دستاوردهای اصلی دولت روحانی بوده (4268540) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۵۸:۲۱
خوب احمدی نژاد هم چهارسال اول نزاشت دلار از 900 تومان تکان بخوره اینکه نشد دلیل..مدیریت موفق یعنی همه اجزا با هم درست عمل کنه (4268567) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۵۸:۵۷
قيمت ارز به زور رکود ثابت هست

بزودي قول نقدينگي از باکها خارج خواهد شد

هيچ راهي جز تورم وحشتناک نيست بانکها اوضاع خوبي ندارند

در اين ساليان سودي را به سپرده گزاران دادن که وجود ندارد (4268569) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۱:۰۳:۴۰
غول مجید جان! غول!!! (4269891) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۲:۴۷:۱۳
واقعیت چیز دیگریست (4268663) (alef-3)
 
آرمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۵۷:۲۹
یکم اگه واقعا اخبار در مورد خاتمی رو پیگیری کنید میبینید خیلی بیشتر از مجلس تا به حال تکرار کرده، فکر کنم بیشتر هدفتون اینه که بگید خاتمی از روحانی حمایت نمیکنه تا رای روحانی کم شه. (4268565) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۲:۴۷:۴۳
ملت نخواهد گذاشت تندروها به قدرت باز گردند (4268665) (alef-3)
 
سیدابراهیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۳:۵۵:۰۶
اعتماد ایرانی - اصلاحات روحانی - اعتبارجهانی (4268853) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۱:۰۵:۰۳
سرما در سرما، گرما در گرما.... (4269893) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۶:۲۳:۳۶
زمانی دوستان اصولگرا احمدی نژاد را با شهید رجائی مقایسه میکردند عاقبتش این شد یعنی حرف آقای هاشمی به کرسی نشست حالا رئیسی را با شهید بهشتی قیاس میکنند خدا عاقبتش را بخیر کند (4269150) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۶:۳۱:۴۴
نه به حجتيه اعتماد دارم نه به دلواپسان. اعتقادى به وجود دشمن و توهمات و شعارهاى ديگر هم ندارم. اين حرفها فقط براى گول زدن مردم است كه البته با وجود وسايل ارتباط جمعى ديگر هيچكس اعتقادى به اين حرفها ندارد (4269168) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۷:۰۹:۴۱
هنر مندان و جامعه فرهنگی از تکرار آنچه در خراسان گذشته نباید و نمیتواند در انتخابات بی تفاوت باشد . آقای رئیسی با سکوتش در مقابل اما جمعه مشهد برنامه فرهنگی اش را مشخص کرده همین فضای موجود هم در خطر است اگر ارتباط هنر مندان با جامعه گرفته شود نابودی هنر است و بس . (4269224) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۷:۵۴:۴۲
خاتمی اینبار "تکرار نمی کند"
متوجه نشدید که بعد از ثبت‌نام آقای روحانی آقای خاتمی حمایت کردند؟؟؟ (4269305) (alef-13)
 
علی پور
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۸:۱۳:۱۰
باز هم انتخابات فرارسید و حجتیه را مطرح میکنند . این مرغ عزا و عروسی کی تمام می شود تا دعواهای سیاسی و جناحی روی سر آن خرد نشود و
بیخود و بیجهت یک جریان تمام شده و کم اهمیت را بزرگ نکنید (4269333) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۱:۱۷:۲۰
از اول انقلاب نظر سنجی ها چیزی نشون میده و روز انتخابات چیز دیگر.پس معلومه که هرکسی از ظن خود شد یار من (4269585) (alef-3)
 
پیراسته فر
United States
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۳:۱۸:۱۳
حجتیه هاکه درخیلی جاهاهستند،اگرچه باپیروزی انقلاب ،همه برنامه هایشان ابترشد وخیلی ها به نهضت معمارانقلاب پیوستند
واصلاً معلوم نشد که مخاطب آن نامه هشدارآمیزامام خمینی چه کسانی یودند!
چون همه گفتند"مانبودیم" (4269771) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۰:۳۱:۰۳
سلام من دریکی ازشهرکهای صنعتی اطراف تهران مشغول کارهستم اول دولت روحانی۱۸۵۰کارخانه فعال بوده ولی الان زیر۹۰۰کارخانه فعال است (4269856) (alef-3)
 
کاکو شیرازی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۱:۰۳:۳۹
1_ما که نفهمیدیم حرف اصلی حجتیه چیست که این همه نقدش کردید
2_آمریکا منتظر نتیجه انتخابات ایران است.اگر تندروها (طیف اصلی اصولگرایان ثبت نام کرده ) انتخاب شوند جن قطعی خواهد شد.
3_ملت ما(اغلب عوام ) با انتخاب تندرویی مثل احمدی نژاد کشور را سالها زمینگیر کرد.نباید این اشتباه تکرار شود وگرنه ایرا نابود خو اهد شد (4269890) (alef-3)
 
حسین
Denmark
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۱:۲۸:۰۰
آقای توکلی این پیام مخصوص شما برای رسیدگی از طریق آقای نوبخت برای شماست.عرض کنم سازمان اوقاف چون درامد از محل های موقوفات وبقاع دارد در جذب نیرو بسیار راحت پارتی بازی می کنند ونیرو جذب می کنند وبه راحتی ارام ارام همین هاقراردادی دولتی وبعد از مدتی درازمونی صوری پیمانی وبعد رسمی می شوند.جدیدااداره کل اوقاف خراسان جنوبی از طریق مدیر کل جدید باایجاد رابطه با کارکنان سازمان برنامه و بودجه چهارده نفر را قراردادی دولتی کرده که قبلا همه اینهااز محل موقوفات حقوق می گرفتند.سوال اینجاست طبق تبصره ماده 32 ق م خ ک چطور اینهاباداشتن 112پست مصوبالان 22نفر قراردادی دولتی دارند؟تبصره می گویدبیش از ده درصد پست مصوب نمی تواندیک دستگاه نیروی قرادادی داشته باشد.لطفا رسیدگی کنید.اقای نوبخت مثل اینکه از خیلی چیزهاخبر ندارند. (4269917) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۴:۲۹:۵۴
من چند پیام عوام پسندانه میزنم ، خواه مقبول افتد خواه نیفتد . خداوند سرنوشت هیچ قومی را عوض نخواهد کرد مگر آن قوم خودش بخواهد . هر قومی مستحق همان حاکمانی هستند که بر آنها حکومت میکند . میگویند اگه یکسال کار نکنی و از جیب و قرض گرفتن امرار معاش کنی ، 10 سال باید تقاص آنرا پس بدهی . چرا بیربط حرف میزنیم بابا کشورهای پیشرفته را نگاه کنید همین کره جنوبی ، زمانی که ایران دارای صنعت در کشور شده بود کره چیزی نداشت . حالا کره جنوبی کجا و ما کجا ؟ رییس جمهور کره جنوبی بخاطر رشوه محکوم به زندان شد . (4270621) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۱:۵۳:۱۰
کاش یه حجتیه ای پیدا میکردم میپرسیدم اینایی که در موردتون میگن درسته یا نه ؟ (4272977) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۳:۲۵:۱۳
مردم را به حال خود بگذارید و کمی صبر کنید تا ببینید مردم چه جوابی به شما میدهند.
مانند انتخابات مجلس که همه ی شما به ظاهر دلسوزان را بدرستی کنار زد.بهتر است بجای صرف انرژی جهت گول زدن مردم ،به خودشناسی و اصلاح خودتان بپردازید. (4274977) (alef-3)
 
ج-م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۳:۰۶:۳۶
آقای رئیسی را کسی نمی شناسد
به نظر من معرفی ایشان از سوی اصول گرایان از درایت این جناح ساسی حکایت ندارد (4276044) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.