توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453104
بیش از یک میلیارد لیتر بنزین ذخیره در کشور موجود است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۹
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از ذخیره‌سازی بیش از یک میلیارد لیتر بنزین در کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، منصور ریاحی در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد با بیان این‌که میانگین بنز مصرفی امسال ۷۴ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر بوده است، گفت: این میزان نسبت به سال گذشته ۵.۱ رشد داشته است. میزان مصرف نفت گاز روزانه ۴۵ میلیون لیتر در بخش حمل‌ونقل و ۳۶ میلیون لیتر در بخش غیر حمل‌ونقل بوده که این میزان نسبت به سال گذشته ۲.۶ درصد کاهش داشته است. میزان مصرف نفت سفید روزانه هشت میلیون لیتر و میزان مصرف گاز مایع ۱۱ میلیون لیتر بوده که میزان مصرف گاز مایع ۱.۷ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

وی ادامه داد: میزان مصرف نفت کوره چهار میلیون لیتر بوده که نسبت به سال گذشته ۴۶.۲ درصد کاهش داشته و میزان مصرف CNG روزانه ۲۱ میلیون مترمکعب بوده که نسبت به سال گذشته پنج درصد رشد داشته است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در مورد واردات بنزین، اظهار کرد: واردات بنزین ۱۲ میلیون لیتر بوده است و فاصله بین مصرف بنزین و واردات بنزین توسط ذخائر و واردات جبران شده است.

ریاحی با بیان این‌که میزان ذخائر بنزین مناسب است، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از یک میلیارد لیتر بنزین ذخیره‌ شده در کشور موجود است.

وی در ادامه با اشاره به صادرات فرآورده‌های نفتی، تصریح کرد: میزان صادرات به ۴۰۰ هزار بشکه در روز رسید و ظرفیت صادرات فرآورده‌ها نیز می‌تواند به ۵۵۰ تا ۶۰۰ هزار بشکه در روز برسد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در مورد میزان فروش مرزی، توضیح داد: فروش مرزی در هشت ماه نخست امسال روزانه دو میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر نفت گاز بوده است. میانگین فروش مرزی در سال ۱۳۹۵ روزانه ۲.۳ میلیون لیتر بوده است.

ریاحی در ادامه با تاکید بر این‌که زمستان سال ۱۳۹۵ زمستان بسیار سختی بود، بیان کرد: زمستان سال ۱۳۹۵ سخت و زودرس بود و استان‌های شمالی کشور را تحت تاثیر قرار داد. از سوی دیگر قطع گاز ترکمنستان کحدودیت و مشکلاتی را در تامین گاز به وجود آورد و امکان انتقال گاز طبیعی به نیروگاه‌ها وجود نداشت. مصرف گاز طبیعی در مصارف خانگی به ۵۲۰ میلیون مترمکعب در روز رسید. با این حال سعی کردیم نحوه عملکرد نیروگاه را مدیریت کنیم. ۸۵ درصد از سوخت نیروگاه‌ها توسط گاز طبیعی و ۱۵ درصد توسط سوخت مایع تامین شد.

وی ادامه داد: در سه ماه آذر، دی و بهمن‌ماه حدود دو میلیارد و ۷۳۵ میلیون لیتر سوخت نیروگاه‌ها تامین شد. بیشترین میزان مصرف در نیروگاه‌ها در تاریخ چهارم آذرماه و به میزان ۷۵.۵ میلیون لیتر بوده است.
 
کلمات کلیدی : تولید بنزین + پالایشگاه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.