توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443204
درخواست قانونگذار ارشد برای تقویت سامانه موشکی علیه ایران و کره شمالی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۴
رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا خواستار تقویت پدافند موشکی این کشور در مقابل آنچه تهدید از سوی ایران و کره شمالی خواند، شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز؛ "مک تورنبری"، رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا، مدعی شد این کشور باید بودجه دفاعی را برای توسعه پدافند موشکی افزایش دهد تا به این ترتیب قادر به مقابله با تهدیدات از جانب ایران و کره شمالی باشد.

سخنان تورنبری در شرایطی مطرح می‌شود که آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران به دلیل انجام آزمایش موشکی وضع کرده است. واشنگتن همچنین نگران است کره شمالی نیز آماده انجام یک آزمایش موشک بالستیک در آینده نزدیک باشد.

"دونالد ترامپ"، رئیس جمهور آمریکا، در جریان مبارزات انتخاباتی گفته بود دلیلی برای افزایش بودجه نظامی آمریکا و صرف میلیون‌ها دلار برای حفاظت از متحدانی مانند ژاپن و کره جنوبی وجود ندارد. "تورنبری" با تاکید بر لزوم توسعه سامانه‌های موشکی واشنگتن، امیدوار است ترامپ را از این تصمیم منصرف سازد.

تورنبری در این باره گفت: اگر به آنچه در جهان پیرامون ما رخ می‌دهد نگاه کنید، به ویژه درباره ایران و کره شمالی، به لزوم افزایش سامانه‌های موشکی پی خواهید برد. در هر دو زمینه به روز رسانی فناوری‌های موشکی و افزایش تعداد پدافندها نیازمند دریافت بودجه بیشتری هستیم. برخی در جهان در حال ساخت موشک‌هایی هستند که مقابله با آنها دشوارتر شده است.

"جیمز متیس"، وزیر دفاع آمریکا، در سفر هفته گذشته به کره جنوبی اظهار داشت واشنگتن و سئول شانه به شانه یکدیگر مقابل تهدیدات از جانب کره شمالی می‌ایستند.

آمریکا و کره جنوبی توافق کردند تا پیش از پایان سال 2017 سامانه دفاع موشکی پیشرفته‌ای به ارزش 800 میلیون دلار در کره جنوبی مستقر کنند.

تورنبری ابراز امیدواری کرد باتوجه به اینکه اکثریت کرسی‌های کنگره در اختیار نمایندگان جمهوری‌خواه است، سخت‌گیری‌ها در ارتباط با محدود کردن بودجه موشکی آمریکا نیز خاتمه یابد و نمایندگان جمهوری‌خواه که قدرت را در کاخ سفید نیز در اختیار دارند به افزایش بودجه دفاع موشکی رای دهند.

دولت ترامپ در هفته‌های آتی درخواست برای افزایش بودجه دفاعی آمریکا در سال 2017 را به کنگره ارسال خواهد کرد.
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۱۸:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۲۲:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۲۰:۳۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۱۹:۰۹
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۰۶:۲۰
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۵ ۱۵:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۳ ۱۱:۵۳
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ ۱۲:۵۴
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۲ ۱۰:۴۵
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۹ ۱۴:۰۹
 
 
کلمات کلیدی : تقویت سامانه موشکی ، ایران ، کره شمالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.