نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 433700
حاشیه های مراسم تشییع آیت الله هاشمی رفسنجانی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۱
امروز همه آمدند تا امیرکبیر دیگری را برای رسیدن به یار دیرین خود بدرقه کنند و در جوار دوست آرام گیرد.

به گزارش ایرنا، امروز(سه شنبه) اقیانوس بیکران مردم پا به پای مسئولان برای تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی به خیابان های منتهی به دانشگاه تهران و اطراف خیابان انقلاب آمدند تا از یار دیرین انقلاب، امام(ره) و رهبری قدردانی کنند.

امروز مردم همه سیاه پوش بودند و در سوگ رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام شعار هایی چون «الله اکبر»، «هاشمی هاشمی درود»، «دعای رهبر ما بدرقه راه تو»، «هاشمی راهت ادامه دارد» و «عزا عزاست امروز روز عزاست امروز، امام جمعه ما پیش خداست امروز» سردادند.

سیل عظیم عزاداران با چشمان اشکبار آمدند تا این مجاهد راه انقلاب را بدرقه کنند.

عزاداران با در دست داشتن پوسترهایی با مضامین «مظهر استقامت و صبر و مرد فرداها» و «به خدا می سپارمت»، در اطراف دانشگاه تهران حضور دارند.

در این مراسم بر پیکر آیت الله هاشمی توسط مقام معظم رهبری نماز خوانده شد.

مسئولان سه قوه، سایر مسئولان لشکری و کشوری در مراسم اقامه نماز حضور داشتنند. در بین جمعیت گروه ها و طیف های مختلف به چشم می خورند و همگان آمده اند تا با سردار سازندگی وداع کرده و اعلام کنند که قدردان زحمات وی از قبل از انقلاب تا کنون بوده و هستند.

اصحاب فرهنگ و هنر بویژه سینماگران نیز در این مراسم حضور چشمگیر داشتند. مراسم تشییع و تدفین پیکر آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی به صورت زنده در حال پخش از شبکه های مختلف رادیو و تلویزیون است.

شبکه یک سیما، شبکه خبر، رادیو ایران، رادیو تهران، رادیو جوان و رادیو فرهنگ در حال پخش این مراسم هستند.

همچنین شبکه های تلویزیونی غربی از نخستین ساعت آغاز مراسم تشییع پیکر آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و یار دیرین امام و رهبری در دانشگاه تهران شروع به پخش زنده بخش هایی از این مراسم کرده اند.

شبکه تلویزیونی یورونیوز پیش از شروع خبر بامدادی خود در ساعت 9 صبح به وقت تهران، اقدام به پخش زنده آغاز این مراسم کرد. این شبکه تلویزیونی اروپایی در خبر زیرنویس فوری خود نوشت: مراسم تشییع (آیت الله ) رفسنجانی رئیس جمهوری پیشین ایران در تهران .

شبکه تلویزیونی فرانس 24 نیز مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی را پخش کرد. فرانس 24 ضمن پخش این تصاویر بطور مختصر به سابقه دوران انقلاب وی و همچنین دوران جنگ ایران و عراق و برنامه هسته ای ایران اشاره کرد.

شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی نیز در زیر نویس خبر فوری خود اعلام کرد: مردم زیادی برای تشییع پیکر (آیت الله) هاشمی رفسنجانی سیاستمدار اعتدالگرا در مراسم حاضر شده اند.

شبکه تلویزیونی بی بی سی جهانی (انگلیسی) نیز در گزارشی از حضور پرشمار مردم در مراسم تشییع آیت الله هاشمی رفسنجانی خبر داد.

این مراسم از نخستین ساعات بامداد سه شنبه در دانشگاه تهران آغاز شد، با اقامه نماز توسط رهبر معظم انقلاب بر پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ادامه یافت و با مراسم تشییع و تدفین در حرم امام خمینی(ره) به پایان می‌رسد.

آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام یکشنبه شب در سن 82 سالگی بر اثر عارضه قلبی در تهران دعوت حق را لبیک گفت و به ملکوت اعلی پیوست.
 
کلمات کلیدی : درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی+هاشمی رفسنجانی
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۱۲:۳۷:۵۹
اعصاب ما را تلویزیون خورد کرده است تصویر بسته بدون صدا .پخش نمی کردبهتر بود (4109679) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۲۲:۵۹:۵۱
فقط دنبال بهانه میگردید شما (4110459) (alef-3)
 
اسماعیل کرمی زاده
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۱۵:۰۲:۰۱
با سلام و عرض تسلیت به مقام معظم رهبری و مردم ایران برادر انقلاب و یار دراین امام و رهبری همیشه برای ما زنده هست (4109921) (alef-3)
 
شمسعلی گودرزی از روستای ده نوی بروحرد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۲۰:۴۴:۱۷
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی(عج) خامنه ای را نگهدار (4110328) (alef-3)
 
اللهیاری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۲ ۰۸:۳۶:۳۸
با سلام، رحلت جانگداز یار درین امام و رهبری را به مقام معظم رهبری و همه ملت ایران اسلامی تسلیت باد (4110669) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته