توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 382202
روایت نهاوندیان ازشب‌کودتای ترکیه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۲
نهاوندیان ابراز امیدواری کرد: کشورهای عضو سازمان اکو بتوانند در سایه همکاری‌های مشترک و استفاده از بازارهای منطقه‌ای جهشی در اقتصاد خود به وجود آورند.

به گزارش ایلنا، در مراسم افتتاحیه نخستین نشست کنسرسیوم شرکت‌های دولتی و خصوصی کشورهای عضو سازمان اکو در اتاق بازرگانی ایران که ظهر امروز برگزار شد، رئیس دفتر ریاست جمهوری با اشاره به فرصت‌های اقتصادی که در این سازمان وجود دارد ، گفت: ما هنوز نتوانسته‌ایم از فرصت‌های موجود به صورت کامل بهره‌برداری کنیم.

محمد نهاوندیان ادامه داد: اتاق اکو می‌تواند با ظرفیت‌های بخش خصوصی این فرصت‌ها را بارور کند که در نهایت این امر به نفع تمام مردم منطقه خواهد بود.

وی با اشاره به شرایط امنیتی و نظامی منطقه گفت: در حالی که منطقه از جنگ و هرج و مرج است برخی با آتش‌افروزی‌های متعدد و بهانه‌جویی به دنبال شعله‌ور کردن اختلافات سیاسی دینی و قومی هستند.

نهاوندیان تصریح کرد: باید امروز کشورها بر روی نقاط مشترک تمرکز کنند تا بتوانند در سایه این مشترکات امنیت و آرامش را در منطقه حکمفرما کنند.

وی ادامه داد: همکاری های منطقه‌ای می‌تواند امنیت را تضمین کند و سبب پیشرفت کشورها شود و در این بین باید اشتراکات فرهنگی بین اعضای سازمان تقویت شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به فعالیت‌های گروه‌های تروریستی گفت: اکنون اعضای گروه‌های تروریستی متشکل از بیکاران کشورهای جنگ طلب و در واقع تروریست‌ها لشکری از بیکاران و افراد ناامید هستند. در چند سال اخیر هر کجا که ناامیدی و بیکاری وجود داشت خشونت و درگیری در آن منطقه شدت بیشتری از خود نشان داد.

وی با اشاره به کودتای ترکیه گفت: در شب کودتا تا صبح پیگیر اخبار بودم و آقای ظریف نیز تا صبح بیش از سه بار با همتای ترکیه‌ای خود تماس گرفت و از آخرین اوضاع کودتا خبر می‌گرفت ما لحظه به لحظه اخبار کودتا را دنبال می‌کردیم تا بدین ترتیب پیام حمایت ملت ایران را از دموکراسی و رأی مردم را به سایر کشورها برسانیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: کشورهای عضو سازمان اکو بتوانند در سایه همکاری‌های مشترک و استفاده از بازارهای منطقه‌ای جهشی در اقتصاد خود به وجود آورند.
 
کلمات کلیدی : کودتای ترکیه+نهاوندیان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.