نظر منتشر شده
۲۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 292509
بخش جامانده از سخنان وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد کمپین "خودرو صفر نخریم"
بخش خبری الف، 12 شهریور 94
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۱۰
روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت در واکنش به موج انتقادات گسترده از اظهارات خودرویی اخیر وزیر صنعت در نشست مطبوعاتی اخیر اطلاعیه صادر کرد.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت،معدن و تجارت در خصوص مصاحبه مطبوعاتی روز دوشنبه مورخ ۹۴/۶/۹ وزیر صنعت، معدن و تجارت به منظور روشنگری و تنویر افکار عمومی «بخشی از سخنان ایشان را مرتبط با موضوع خودرو» که عیناً از نوار ضبط‌شده استخراج و متاسفانه توسط برخی از رسانه‌ها انعکاس پیدا نکرده است را منتشر کرد.

مهندس نعمت زاده در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران محترم در مورد شرایط خودروسازان و انتظارات به وجودآمده پاسخ داد که: "ببینید مردم محقند، مردم ولی نعمت ما هستند و هم درست فکر می‌کنند و درست عمل می‌کنند و چنین انتظاری طبیعی است.

قطعاً هر بنگاه اقتصادی باید فکر مشتری و بازارش باشد ولی قیمت‌گذاری به عهده شورای رقابت است، اما با اینکه مدارک مستندی کارخانه‌ها ارائه داده‌اند و حسابرس قانونی دارند،منتها چون همزمان با انتظارات مردم از توافقات هسته‌ای بود و من هم دنبال گران کردن نبودم آنها (شورای رقابت) دست نگهداشتند و خود این یعنی کاهش قیمت، اما کمپین(حرکت سازمان یافته) نخریدن کالای داخلی گناه است، هر کسی کمپین کند که از داخل هر گونه کالای تولید ملی را نخرد، درست مغایر مسائل ملی است.

حالا نام نخریدن کالای داخلی و دسترنج کارگران زحمتکش ایرانی را کمپین گذاشتند.

رهبر معظم انقلاب و همه می‌گویند از تولید داخلی مصرف کنید، بعد در رسانه‌ها و دنیای مجازی بیاییم کمپین ضد خرید داخلی راه بیاندازیم، مثل اینکه بیاییم کمپین بر علیه تولید ملی، اقتصاد ملی، اشتغال جوانان راه بیاندازیم، این که معنا ندارد. این خیانت است که ما علیه تولید داخلی کمپین راه بیندازیم. هنر ما این است که با افزایش تولید، به کشور خدمت کنیم. اگر کسی چنین کمپینی را دنبال کند به نیروی انسانی، اشتغال و درآمد ملی خیانت می‌کند.

ما فکر می کنیم خودروها طبق استاندارد تولید می‌شود و هر روز کیفیت بهتر و بیشتر می‌شود اما خیلی جای کار دارد. دوستان به شدت روی مسائل کیفی و نوآوری‌ها کار می‌کنند و آنچه که ما شاهد هستیم و خودم هر دو هفته یکبار جلسه دارم این است که یک مقدار کم لطفی است که نسبت به تولیدات داخلی چنین تبلیغ شود، من آنچه که می‌توانم شاهد باشم دوستان در خودروسازی و در مراکز تحقیقاتی فعالیت می‌کنند و قطعاً ما استانداردهای ملی و محیط زیست را رعایت می‌کنیم و اگر غیر از این باشد خودروها شماره‌گذاری نمی‌شود."
 
کلمات کلیدی : بازار خودرو
 
moh
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۱:۱۵:۵۱
خواهشا از رهبری مایه نگذارید
بجای سود 400 درصدی به سود کمتر قانع شوید
و از کارگران زحمت کش صنعت خودرو مایه نگذارید (3159369) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۸:۱۴:۵۱
این حرفها فادیده ای ندارد . ایشان باید رسما عذر خواهی کنند. (3160144) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۹:۳۹:۳۸
استعفا واز کجا اورده اید واینکه چرا به مردم دروغ میگوید ما کارگری در قطعه سازی نداریم همه را چین باتازلترین قیمت میسازد چهار سال است کارگاهها وخطعه سازی تعطیل شده ایشان غصه کارگر چینی را میخورد که با نام شرکت ایرانی خطعه میزنند وخودش هم که 12شرکت فعال در نقاط مختلف از جمله دبی دارد (3161464) (alef-13)
 
مهشید
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۱۰:۵۳:۰۱
راه حل نجات وزارت صنعت و خودروسازان از بحرانی که گرفتارش شده اند و عاملش نیز خودشان هستند زیرا در سالهای قبل خودروی بیکیفیت مدل 1991 میفروختند آنهم به 3 برابر قیمت !!!
راه حل اینه که
1-قیمتها نصف شوند با گارانتی و خدمات پس از فروش تا 100000 کیلیومت رایگان
2-واردات خودروهای خارجی زیر 20 هزار دلار بدون گمرکی و آزاد باشد
3-بالای 20 هزار دلار بر اساس قیمت پله ای صعودی گمرکی داشته باشد
4-مالیات و عوارض سالانه خودرو در قانون بایستی 5 برابر گردد و نیز در این بخش تخفیف ویژه ای به خودروهای داخلی داده شود . یعنی خودروهای خارجی عوارض سالانه زیادی بپردازند اما خودروهای داخلی د رمقایسه بسیار کمتر

جور دیگر باید دید و طرحی نو دراندازیم
زیرا بدین شکل با این قاونو و تولیدات پیش برویم
همین تحریم خودرو صفر همیشگی خواهد بود (3163581) (alef-13)
 
درویش
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۱۱:۳۴:۵۹
موافقیم
با آزاد شدن واردات خودرو بدون گمرکی
در عوض عوارض تردد سالیانه اش 5 بابر شود
همه موافقیم (3166565) (alef-13)
 
امید
۱۳۹۴-۰۶-۱۶ ۰۸:۵۴:۴۴
آفرین
میلیونها لایک دارین
قیمتها باید نصف شوند
واردات خودرو آزاد و بدون گمرکی
ما هم میخواهیم مثل کشورهای پیشرفته لذت ماشینهای 2016 را داشته باشیم
نه اینکه پراید 20 میلیونی سوار بشیم !!!
اصلا خودرو نمیخریم (3168777) (alef-13)
 
آرزو
۱۳۹۴-۰۶-۱۶ ۱۵:۴۵:۵۰
نخرین صفر که ضرر مطلقه / داریم به 2016 نزدیک میشیم سوار مدلهای 1992 با قیمت 3 برابر هستیم / اینها در هیچ کشوری حتی موزامبیک و نپال و سومالی و .... مشتری ندارند تنها مشتری اینها ما مردم ایرانیم بنابراین ما باید قاعده و قانون بازی را مشخص کنیم پس کمپین نخریدن خودرو را ادامه میدهیم تا زمانیکه 1- واردات خودروی خارجی بدون گمرک و مالیات آزاد اعلام گردد 2-قیمت خودروی داخلی نصف گردد با گارنتی چندساله رایگان . در عوضش باید عوارض تردد سالیانه خودرو 4 برابر گردد . نمیخریم تا اینها اعمال گردد چونکه هر کسی که دوست دارد خودرو داشته باشد باید عوارض سالانه اش را نیز بپردازد و نیز ارزان باشد که بتواند بخرد - وگرنه نمیخریم نمیخریم نمیخریم . داخلی خارجی نمیخریم . میبینین چه کسی ورشکسته میشود (3170039) (alef-11)
 
کارگر
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۲۲:۳۹:۱۲
حرف شما یعنی من وجود ندارم
شرکت ما که شرکت ساخت قطعات گیربکس خودروهست ،ورشکست شد و کلن همه بیکارشدیم
اشکال نداره ، کارگر چینی خدای نکرده بیکارنشه ، ما کی هستیم (3176126) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۲۰:۴۰:۰۵
باید واردات خودروهای آشغال چینی هم ممنوع شود . (3161536) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۰۷:۵۹:۴۵
اتفاقا همین خودروی به قول شما آشغال چینی باعث شده مردم حق انتخاب بین فرغون داخلی با فرغون چینی رو داشته باشن چرا که متاسفانه فرغون چینی از نمونه داخلیش خیلی بهتره (3163129) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۸:۵۴:۰۸
پاسخ داد که: "ببینید مردم محقند، مردم ولی نعمت ما هستند و هم درست فکر می‌کنند و درست عمل می‌کنند...

عین همین تعریف ها رو احمدی نژاد از مردم میکرد ولی قیمتها رو سرسام آور میبرد بالا / در بورس حبابی ساخت که رکورد جهانی زدیم ولی همین مدیران فعلی اش مردم رو تشویق به خرید سهام میکردن که امروز میلیونها ورشکسته باقی مونده.

گوش من از این کلمات و تعریف ها پره. (3160217) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۰:۴۲:۵۵
با هم خوب باشید (3160440) (alef-11)
 
صادق
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۶:۱۳:۲۵
نمی خرم، نمی خریم، نمی خرند (3161215) (alef-11)
 
ترنم
۱۳۹۴-۰۶-۱۳ ۱۲:۱۶:۵۰
چرا کمپین نخریدن خودرو صفر؟ چون وزیر صنعت گفته که کمپین گناهه و خیانته و کار ضدانقلابه یعنی مردم ایران گوش به فرمان ضد انقلابند و گناهکارند و خائن هستند !!!! چون اگر تولید کننده داخلی خودروی خوبی درست کرده باشد پس ماشینهایی که داریم خوب هستند و نیازی به تغییر نیست امااگر خودروسازان داخلی تولیدات بی کیفیت و بدون خدمات پس از فروش داشته باشند پس خودروهایی که داریم بد است و نیازی نیست که برای چندمین بار تجربه کنیم . اگر خوبه همین که داریم خوبه اگر بد درست میکنند پس جنس بد نمیخریم . اصلا چرا نمیروند در دیگر کشورها مشتری بیابند و همش دنبال مردم ایران هستند . چین که در ایران فروش خودرو دارد چرا اینها در بازار میلیاردی چین فروش ندارند ؟ اینقدر بی عرضه هستند و دنبال مشتری ایرانی هستند ؟ پس ما هم افتخار خرید نمیدهیم تا 1-قیمتها نصف شوند 2-ورود خودرو زیر 20 هزار دلار آزاد بدون گمرکی و مالیات شود وگرنه اصلا هیچ وقت نمیخریم (3162202) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۰:۵۳:۰۸
در اینکه مدیران صنعت خودرو مثل خیلی جاهای دیگه انتصابی بوده و حتما پرت مدیریتی دارند شکی نیست. ولی بجای ادعای الکی 400%سود تقاضا کنید امثال اقای توکلی تلاش کنند در بخش مالی خوردسازها شفافیت ایجاد شود. خوردیی که در ایران مثلا سی میلیون فروخته میشه موقع صادرات میشه 18میلیون و .... (3160473) (alef-11)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۶-۱۳ ۰۳:۰۵:۰۴
از این ناراحتند که این دو تا شرکت دارن ورشکست میشن کسی به فکر مردم نیست و برای مردم ناراحت نمی شه اگر بخوای اعتراض کنی خیانت کردی این کمپین نشون داد هیچکس به فکر مردم نیست (3161940) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۰۷:۵۸:۱۴
کارگران زحمت کش ایران خودرو هر روز سهمیه ناهار دارند ده ها هزار نفر در این مجموعه هر روز نهار تناول میکنند نوش جانشان بکنند ولی نه از جیب ملت زحمتکش ایران ... (3163124) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۰۸:۰۷:۳۳
رئیس امور فناوری خودرو در شرکت بهینه سازی مصرف سوخت گفت: صرفه جویی در مصرف بنزین یک دهه پس از پایان تولید خودروی پیکان، بیش از چهار میلیارد لیتر بوده است.
انشاالله تولید خودروهای فرغون فعلی هم متوقف شود و از کنار کاهش هزینه ها میتوان کارگر خودرو ساز را در خانه نشاند و به او حقوق هم داد.ما هم کارگریم که پراید فرغون را به سه برابر قیمت واقعی به ما میاندازید (3163147) (alef-11)
 
ايراني
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۱۰:۲۹:۴۸
به جاي كشتن هموطنان ايراني، مي اوان حقوق مديران را كم كرد ( اتفاقا عملكرد قابل دفاعي هم نداشته‌اند)، املاك و هتل ها و ساير دارايي هاي مازاد را گرفت ، به جاي اينكه هركارمند در يك طبقه باشد(اين موضوع در شهرك ايرانخودرو ديده شده) مثل ساير ادارات هر كس يك ميز داشته باشد، عظمت ايرانخودرو از وزارت نفت هم بيشتر شده ، و به هزار روش ديگر هزينه هار ا كم كنند تا بتوانند كيفيت را بالا ببرند. (3163507) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۱:۱۷:۵۸
آهان (3159373) (alef-11)
 
بیگی
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۱:۲۰:۰۴
آقای وزیر قیمت تنها مشکل مردم نیست.با این قیمت کیفیت خراب است.چند بار در سایت الف نوشتم خودرو سمند حدود 3 ماه از تحویل گذشته از اول مشکل ترمزداشته چند بار به تعمیر گاه مرکزی مراجعه شده هنوز مشکل ترمز دارد.مشکلات عدیده است اما اعتراض به خرابی ترمز ضد انقلاب بودن نیست! اگر حادثه ای بوقوع بپیوندد شما پاسخگو هستید؟ (3159379) (alef-11)
 
سینا
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۲۳:۱۷:۱۶
آقای روحانی ما به شما رای ندادیم این وزرا هر کاری دوست داشتن انجام بدهند

اقای نعمت زاده اگر این اتفاق هم نمی افتاد باید استعفا می دادند

الان که به همه مردم توهین کردن غیر قابل بخشش است. (3161743) (alef-11)
 
عبادی
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۱۶:۳۸:۵۲
تیبای خریداری شده ازسایپامورخ93/6/7بعدازچندساعت تحویلی ازشرکت سایپا ایرادترمزدستی پیداکردومورخ93/7/8به تمیرگاه برده کل قطعات ترمزدستی راعوض کردندودهها ایرادات فنی دیگرو...رودست ماگذاشته است ودرفاصله یک ماه نشده به تعمیرگاه ها مراجعه می نمایم و..... (3164666) (alef-11)
 
عبادی
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۱۶:۴۰:۵۰
تاریخ تیبای خریدارشده93/7/7وتاریخ مراجعه به تعمیرگاه 2سایپا93/7/8می باشدلطفا"اصلاح شود (3164674) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۱:۲۶:۵۵
خودتون میدونیدچه آشغالایی رو باچه قیمتهای گزافی به مردم تحمیل میکنید ظلم میکنید به ملت مسلمان (3159388) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۱:۲۷:۰۷
يعني اين حرفها جاي دفاع دارند؟ اين كه بدتر شد واقعا انتظار استعفا دارم از وزير (3159390) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۱:۳۰:۴۲
مردم عزیز استقامت کنین.خودروی ملی میخریم ولی نه از این دوتا فرغون ساز پرتوقع بیت المال حروم کن. چه اشکالی داره مجموعه مدیریتش رو بدن خارجی ها، اونوقت نه کسی بیکار میشه , اگه بشه , وهم تولید ادامه پیدا میکنه. خودروی صفر داخلی نمیخریم. (3159399) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۸:۳۰:۵۹
چرا خارجی؟ به خدا اگر به بخش خصوصی واقعی واگذار بشه و توی کارش هم دخالت نکنند همه مشکلات حل میشه. فقط باید به صورت واقعی خصوصی سازی بشه. نه مثل مخابرات و ... (3160182) (alef-11)
 
کریم همکار
۱۳۹۴-۰۶-۱۳ ۲۱:۳۶:۱۶
تو ایران بخش خصوصی و دولتی سر و ته یه کرباس اند. (3162780) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۸:۳۴:۲۳
بنده به کارمندان این دو شرکت و شرکتهای وابسته اعلام میکنم که ما مردم در این مورد مصمم هستیم و این قضیه نهایتا به تعطیلی شرکت شما خواهد انجامید به فکر شغل دیگری باشید و برای کشور ایجاد هزینه مادی و جانی نفرمایید. (3160187) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۳ ۱۳:۵۰:۵۴
من با ورشکست کردن این فرغون سازان موافقم ولی در عین حال باید تا جای امکان تلاش کنیم هیچ آسیب مالی به کارگران و کارمندان این شرکتها نرسه. مثلا با بیمه بیکاری و از اونطرف با گسترش تولید و جذب سرمایه های خارجی تا کارگران و کارمندان این شرکتها بتونن خیلی سریع در جاهای دیگه جذب بشن (3162297) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۱:۲۰:۵۴
من اتفاقا برای حمایت از تولید داخلی خودروی صفر نمیخرم. چون انحصاری که خودروسازان ایجاد کردن جلوی هرگونه پیشرفت این صنعت رو گرفته.
اگه یک عده سرمایه گذار سالم یا شرکتهای خارجی بخوان بیان سرمایه گذاری کنن هم کیفیت ماشین بهتر میشه هم قیمتش مناسبتر هم اشتغال بیشتری تولید میشه. ولی متاسفانه مافیای خودروسازی نمیگذاره که چنین اتفاقی بیفته.
در آمریکا حدود 15 سال پیش مایکروسافت یک انحصار برای صنعت نرم افزار ایجاد کرده بود و با اینکه کلی درآمد ارزی و اشتغال زایی داشت دولت طبق قوانین ضد انحصار اون رو محدود کرد و نتیجه اش این شد که شرکتهایی مثل گوگل و اپل رشد کردن. اگه اون انحصار مایکروسافت بود شاید چند سالی در آمد مایکروسافت بیشنر میشد ولی بعد از چند سال دیگه آمریکا نمیتونست با شرکتهایی مثل سامسونگ رقابت کنه.

از اونطرف وقتی ما به یک عده ای که دارن جنس بی کیفیت با قیمت هنگفت به مردم میفروشن رو حمایت کنیم خود این باعث میشه یک عده افراد لایق که میخوان از راه درست و با کار و تلاش سود به دست بیارن و هم به مردم سود برسونن و هم خودشون ثروتمند بشن کنار برن و جایشون رو یک عده افراد نالایق و ناکارآمد و فاسد بگیرن که میخوان با رانت و انحصار و کارهای نادرست به پول برسن. (3160557) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۱:۳۴:۴۶
توجیه دیگه فایده نداره (3159410) (alef-11)
 
مسلمان
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۱:۴۳:۲۷
خوب چی ؟ چه فرقی با حرف های قبلی ونوشته های مطبوعات دارد؟ بحث خودرو بوده ولاغیر . چرا این آقای وزیر می ترسد عذر خواهی گند ؟ راستی چرا بعضی ها فکر می کنند قیم مردمند . همین امروز رئیس سازمان مالیاتی با چهره ئی متکبرانه تمام اصناف را از دادن مالیات به سازمان خراب امور مالیاتی متهم وتقبیح کرد . عزیز برادر اگر همه ویا اکثریت مردم مالیات ندادند ، برو ببین توچه گیر وفسادی در کارت هست واین قدر .... (3159430) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۱:۵۰:۵۳
عذر خواهی از مردم شریف واستعفا. (3159452) (alef-11)
 
حاتم
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۲:۱۳:۱۱
آقای ساده اندیش کدامین مسئول تا کنون استعفا داده که ایشان دومیش باشد ، مسئولین محترم بما مردم ساده اندیش نشان دادند که عکس شعار ،،این پست ها به کسی وفا نکرده ،،، صحیح است یعنی اصحیح آن اینست ،، این میزها باین اشخاص چسبیده است ،،، (3160681) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۱۰:۲۳:۳۵
این آقایون طوری نیستن که بیان استعفا بدن اینها مدیریت رو مثلا خدمت میدونن و کنار نمیکشن بهتر ازاینها بیاد خودشو نشون بده خیانت بزرگ اینه که ما میدونیم بهترین کیه ولی کنار نمیکشیم اون بیاد هی سنگ اندازی میکنیم وسد میزنیم که اون لایقه نیاد افسار کارو تو دست بگیره ویه پیشرفت حاصل بشه تو کشور ما اگه هر کی سر جای خودش بود اینجا الان بهشت بود ..... (3163491) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۲:۰۱:۰۴
لطفا مردم رو ادم حساب کنید چون همه میدونن اقای نعمت زاده این حرفها رو زده چراقیمت پراید در عراق14میلیون تومان است اما در ایران 20میلیون کیفیت ونواوری چراغ ها رو عوض میکنند 2میلیون اضافه تر میفروشن لطفا بجای کلاه گذاشتن سرمردم عزیز ایران فکری بحال کیفیت و قیمت بکنید (3159469) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۲:۰۹:۲۴
دروغه، یه معذرت خواهی و ببخشید اینقدر سخته که اصلا اصل مطلب رو.انکار میکنید؟؟ کیفیت کدوم خودرو بالا رفته نسبت به ده سال پیش؟؟ پراید؟ سمند؟ چه فرقی کردن میشه بگید؟ فقط میتونم بگم خ؟دتون هستید همین (3159486) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۲:۱۳:۱۱
اگر خدایی تصمیم میگرفتن حقش نبود وزیر باشد (3159499) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۰:۰۸:۱۶
کلید (3160349) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۲:۲۰:۲۱
نماینده های مجلس اگر نماینده مردم هستند لازم ایت در خصوص اهانت به مردم اتخاذ موضع نمایند (3159511) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۲:۳۵:۳۶
چه راحت همه چیزو تکذیب میکنن.ما هم که بلانسبت..... (3159548) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۲:۴۰:۳۸
آقای روحانی رییس جمهور محترم
احساس و شعور مردم توسط کسانی که شما انتخاب کردید مورد تهاجم قرار گرفته است ما به شما امید داشتیم ما خس و خاشاک نیستیم و با خیانت به طور عملی چه در جبهه ها وچه در انتخابات و چه در مبارزه با استعمار ، فاصله داریم (3159563) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۲:۴۰:۵۶
نوار عوض شد!!!!!!!!!!!! (3159564) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۲:۴۲:۵۲
آقا چرا هر وقت کم میارین از رهبر انقلاب مایه میذارین . اگر واقعا پیرو رهبرین ایشان در جایی فرمودند محصول با کیفیت تولید کنین . حالا شما گزینشی این قسمت را نشنیده می گیرید ؟ (3159573) (alef-11)
 
Matin
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۲:۴۸:۵۱
اگه اینطوره که اقای وزیر میگن که کیفیت مربوط داره میره بالا چرا مرتب خودرو های صفر تو تعمیرگاهی مجاز بیشتر میشه.تعداد این خودروها از خودروهایی تو پارکینگ خودروسازی بهتره. (3159588) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۲:۵۴:۲۹
مردم میگویند ارزان شود تا بخریم نه اینکه اصلا نخرند (3159602) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۰:۴۸:۰۸
قیمت تمامی خودرو ها میبایست به یک پنجم کاهش پیدا کند. (3159826) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۶:۲۲:۲۰
داداش پول آهنش بیشتر میشه ها.. دیگه بی انصاف هم نباشین (3161223) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۶:۲۹:۰۲
الف تو رو خدا بیا تو این هیاهوی پیامهای تلگرامی و اطلاعات عجیب و غریب، یک گزارش دقیق و مستدل راجع به قیمت ماشین تو کشورای مختلف تهیه کن.
چون واقعا بعضی حرفها دیگه خیلی نامردیه که مردم جوگیرمیشن و میزنن..

یکی از رفقا تحقیق کرده بود میگفت قیمت با قیمت خام پراید یعنی بدون عوارض و مالیات و ... که حدود 15-16 میشه، یعنی حدود 4500 دلار، تقریبا هیچ جای دنیا نمیشه ماشین خرید..
خب .. (3161235) (alef-11)
 
دلسوز
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۹:۴۴:۱۹
آخه مگه درآمد شما برحسب دلاره که به دلار قیمتا محاسبه کردی؟

قدرت خرید مردم را نسبت به بقیه کشورها بسنج

این خودروها انقدر بی کیفیت و گران است که دیگه عراق هم اونا را نمی خره ؟ یعنی به درد منفجر کردن هم نمی خوره (3161470) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۱۳ ۰۴:۰۵:۳۳
من گرجستان زندگی میکنم اینجا با4500میشه مرسدس بین سال2000تا2004و اپل بین2002تا2005وبه جز ماشینایی مثل پورشه و ایفنتی و ... رو توی همین رنج قیمت میشه مثل براحتی خرید. (3161964) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۱۳ ۰۴:۱۰:۵۴
ضمناحدودسال2007 ماشین سمند رو هم یه شرکت ایرانی حالا دولتی یا خصوصی نمیدونم آورد اینجا و از دم قسط فروختن به عنوان تاکسی بیسیم به قدری ماشین بدی بود که 3سال هم کار نکرد و الان لاشه کلی سمند اینجا توی انبار اون شرکت توی تفلیس تل انبار شده. (3161966) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۱۰:۲۵:۰۷
البته ارزان وباکیفیت مناسب ومتناسب (3163495) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۱:۵۷:۵۷
که دوست عزیز فریب نخور این ماشینها اگه یک چهارم قیمت هم باشه چون قدیمی و بی کیفیت خریدش خیانته (3159925) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۵:۵۶:۳۹
اگر بنده را جزو مردم حساب می کنید بنده عرض می کنم با این کیفیت کسی نباید بخره قیمت یک فاکتوره کیفیت هم مهمه
ببینید این دوستان عملا با تعرفه های سنگین ما رو از سوار شدن بر ماشین با کیفیت خارجی محروم کردن
بنده عرض میکنم:
1-یا کیفیت را بالا ببرید
2-یا تعرفه را بردارید
حرف گزافی هم نمیزنم کسی که تعرفه رو بالا نگه میداره باید خودرو با کیفیت هم ارائه بدهد. (3160019) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۵:۵۶:۵۸
داشتن ماشین باکیفیت خق مسلم ماست. (3160020) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۳:۰۲:۲۴
فقط استعفا بده. این حرفا دیگه رفوکاریه. (3159628) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۳:۱۵:۲۰
کدام دسترنج ایرانی؟؟؟
منظور ایشان قطعات چینی و هندیه؟؟
طراحی هم که مال خارجه .

چه دلیلی داره تمام قطعات وارد بشه بعد هم یه مونتاژ افتضاح انجام بشه ؟؟؟
چرا خود ماشین را به طور کامل وارد نکنیم؟

میشه کاملا واضح توضیح بدند که این دو کارخانه چه سودی برا ملت دارند و چه سودی برا سهامداران خاصشون؟ (3159654) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۰:۱۰:۵۸
لاستیک هاش هم چینیه و تاریخ گذشته (3160355) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۵:۰۷:۱۱
این دو تا کارخونه مثل دو تیم استقلال و پرسپولیس فقط باری هستند روی دوش مردم (3161086) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۸:۳۴:۵۵
یکی از دوستان قبلا روشنگری کرده بودند. باد لاستیکها تولید داخله. اگه ماشین رو کامل وارد کنیم باد لاستیکها خارجی شده و صنعت تولید باد ما صدمه دیده و کارگران این بخش بیکار میشوند. (3161392) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۳:۲۲:۳۴
وضعیت خودروهای داخلی به علت بی کیفیت و گران بودن و خودروهای خارجی به دلیل قیمت های غیرواقعی اصلا مطلوب نیست و کلا در مقوله خودرو به مردم ظلم می شود! (3159670) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۳:۲۳:۰۱
صنعت خودروسازی داره میشه مایه ی ننگ کشور. (3159672) (alef-11)
 
saeed
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۳:۲۶:۰۶
جای تاسف داره به راحتی به شعور مردم توهین کردن حداقل کاری که میتونن برای جبران اشتباهشون انجام بدن استعفا هس (3159677) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۳:۳۴:۴۶
چرا روابط عمومی؟وقتی این همه موج منفی در مقابل اظهارات وزیر براه افتاده حداقل آقای وزیر خودشان برای رفو کاری قدم پیش میذاشتن. (3159692) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۳:۳۵:۳۱
استعفا (3159694) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۳:۴۳:۴۸
دوستان به شدت روی مسائل کیفی و نوآوری‌ها کار می‌کنند و آنچه که ما شاهد هستیم و خودم هر دو هفته یکبار جلسه دارم این است که یک مقدار کم لطفی است که نسبت به تولیدات داخلی چنین تبلیغ شود ...

الله اکبر از این همه دروغ
چهل ساله دارن نوآوری میکنن شده این اگه بزنم به تخته ، کم کار بودن چی میشد !!!!!!!!!!!!!!
مثلا ممکنه فرغون رو با موتور گازی ترکیب میکردن میشد یه محصول جدید و اگرم با موتور رکس که دنده ای بود ترکیب میشد که دیگه میشد فول آپشن!!!!!!!!!!!!! (3159712) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۳:۵۲:۰۹
استعفا .... استعفا
من خودرو صفر بی کیفیت نمی خرم
من یک خیانت کارم ..!!! (3159721) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۳:۵۷:۵۴
می گویند تقوا از تخصص لازم تر است.......
آن را می پذیرم .
اما می گویم ، آنکس که تخصص ندارد و کاری را می پذیرد بی تقواست.....
شهید بزرگوار مصطفی چمران (3159732) (alef-11)
 
علیرضا
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۰:۱۸:۳۱
آقای وزیر خودرو سازی،دیگه ماله نکشین چون ماهیت شما و زیر مجموعه تحت نظرتون (خودروسازها)برای همه روشن شده،این دست پاچگی و اظهارات مدام از سوی شما و خودروسازها نشون میده این کمپین حسابی اثر گذاشته،موضع گیری ها و ادعای افزایش قیمت از سوی خودروسازها همش شانتاژه،خودتونو خسته نکنین ،مردم دست شما رو خوندن،نتیجه حمایت همه جانبه از خودروسازها و بازار انحصاریشون و تعرفه ظالمانه برای خودروهای بروز خارجی یه روزی به اینجا ختم میشد،مردم دیگه خسته شدن،اینو بفهمین. (3159765) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۰:۲۶:۵۹
مقام معظم رهبری به جد به اقتصاد مقاومتی توصیه اکید نمودند. شما در صنعت خودرو سازی چه کاری در این خصوص کردید؟ (3159782) (alef-11)
 
معلم
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۰:۲۹:۰۴
اب رفته به جوی باز نخواهد آمد!!
همه دیدند وشنیدند !! (3159785) (alef-11)
 
سیف.................
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۰:۳۲:۳۹
سخن که از دهان خارج شد مانند تیری است که از کمان رها شده است و دیگر کاری نمی توان کرد (3159796) (alef-11)
 
ایرانی مسلمان
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۰:۳۶:۲۴
این یعنی ماله کشی ناشیانه.آقا اینها دیگه کهنه شده اند جدید چی دارید؟در ضمن از مقام معظم رهبری مایه نگذارید که ساحت مقدس ایشان از اقدامات شما مبراست. (3159804) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۰:۳۸:۳۶
مقام معظم رهبری اگر درمورد خرید تولید داخل فرمودند در مورد کیفیت هم اشاره داشتند .این را چرا اقای وزیر نمی فرمایی (3159806) (alef-11)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۱:۲۰:۰۰
دروغ دروغ من سورن تحویلی بهمن 93 موتور ملی دارم پدرم را دراورده. هر روز در تعمیرگاهم یا نمایندگی دلم خوش است ماشین صفر دارم (3159881) (alef-11)
 
حسن
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۱:۴۶:۰۹
کوتاه میکنم، همه شنیده ایم، نقل است...
مادری نزد پیامبر آمد و خواست بچه اش را که خرما برایش ضرر داشت به نخوردن خرما نصیحت کند.
پیامبر گفت بروید و فردا بیایید...
فردا آمدند و پیامبر بچه را نوازش و نصیحت کرد...
دلیل را پرسیدند، فرمودند: من خود دیروز خرما خرده بودم و شایسته نبود وتاثیری هم نمی داشت اگر نصیحت و ارشاد میکردم!

آدم حال میکند!
ربطش را خودتان پیدا کنید! (3159906) (alef-11)
 
شهرام
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۱:۴۸:۰۵
جناب اقای نعمت زاده ( ملقب به پدر صنعت ایران ) خدائی و پیغمبری این اعتراض و توهین شما به مردم از نگرانی بابت تولید ملی , اقتصاد ملی , اشتغال جوانان است یا از بخطر افتادن منافع سرشار اقایان الف ب پ ت ث .... (3159911) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۱:۴۷:۵۴
پدر صنعت که ایشون باشه پس دیگه چه توقعی از صنعت (3160629) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۱:۵۵:۲۰
تولیدات بی کفیت خیانت به ملت وکشور است (3159920) (alef-11)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۲:۱۱:۴۲
متآسفانه هر جا مسؤلین به دلیل ضعف مدیریت به سد برخورد می کنن و کم میارن از رهبر انقلاب مایه میذارن. شرمتان باد... . (3159936) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۲:۴۶:۴۱
مردم واقعا باید قدرشناس ایشان باشند، چون که با استدلال ایشان در واقع خودرو ارزان شده، میگن ما میخواستیم خودرو را گران کنیم ولی نکردین و این یعنی ارزان کردن. خودشون رو زدن به کوچه علی چپ. مردم میگن این پراید 5 میلیون هم نمی ارزه چون حداقل ها را هم ندارد ایشون میگن خوشحال باشید که گرانترش نمیکنم!!!
دست بردارید از دهن کجی کردن به مردم. به قول امام خمینی مردم ولی نعمت شما هستند، شما از بیت المال مردم حقوق میگیرید، اونوقت دهن کجی به مردم میکنید؟
تا کسی میگوید بالای چشم صنعت خودرو سازی ابرو هست فوری پای کارگر جماعت را وسط میکشید که جوانان ایران بیکار میشوند. در حالی که به گفته نماینده های مجلس قیمت تمام شده خودرو خیلی پایینتر هست و این پول ها صرف کارهای دیگر میشود. کدام عقل سلیمی قبول میکند که در طول دهه های اخیر به خاطر این ماشین های بی کیفیت صدها هزار نفر کشته شوند، خانواده ها داغ دار و بی سرپرست شوند، کودکان یتیم شوند، مردم ناقص و معلول شوند، مردم به خاطر آلودگی با موج سرطان مواجه شوند، سرمایه ملت در موتور های پرمصرف این خودروها دود شود که چند صد هزار نفر کارگر حقوق بگیرند؟!!! والا اگر مشکلتون حقوق و درآمد این کارگران هست، ملت راضی هستند اینها بروند خونه بخوابند و حقوقشون را بگیرند ولی مردم از شر این خودروها خلاص شوند. واقعا این مملکت با این همه مزیت هایی که دارد در بخش حمل و نقل، بازرگانی، معادن، گردشگری باید اینقدر هزینه بدهد که پراید و پیکان وانت بسازیم؟ (3159956) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۲:۵۰:۲۰
نمی خریم. (3159958) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۲:۵۳:۱۸
متاسفانه بعضی از اعضای کابینه خیلی زود شمشیر را برای مردم از رو بسته اند، لااقل صبر کنید یک دوره به پایان برسد بعد این رفتار ها را نشان دهید. دو سال از کار نگذشته دارید به سرنوشت 2 سال آخر در دوره دوم خاتمی دچار میشید، روحانی اگر میخواهد به مشکل نخورد باید به فکر ترمیم کابینه باشد. (3159961) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۲:۵۵:۵۷
شرم بر شما باد. دم از صحبت های رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی میزنید ولی یکی باید این حرف ها را به خود شما بزند. با مدریت 30 ساله شما در صنعت خودرو مملکت را به جایی رساندید که با تحریم شرکت های خارجی مثل پژو در تولید 206 درمانده شده بودید. شما دم از اقتصاد مقاومتی میزنید؟ (3159962) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۲:۵۹:۲۶
چندصد هزار مهندس بیسواد تو کشور وجود داره؟؟؟ (3159966) (alef-11)
 
حسن
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۳:۱۸:۴۵
جمله آخر "قطعا ما استانداردهاي ملي ومحيط زيست را رعايت ميكنيم" را بگذاريد كنار "دوستان به شدت روی مسائل کیفی و نوآوری‌ها کار می‌کنند"
20 سال بعد اخبار سراسري: متاسفانه روز گذشته تعدادي از سرنشينان خودروي پرايد 936 جان باختند. اين حادثه در جاده تازه افتتاح شده شمال رخ داد. شاهدان عيني بر اين باورند كه توقف سريع خودروي پرايد 939 براي برخورد نكردن به گونه ي در حال انقراض مار ايراني و برخورد يك دستگاه خودروي ديگر از عقب به آن و جمع شدن شاسي، عامل اين حادثه بوده است. خوشبختانه اين گونه مار هم اكنون در كمال صحت وسلامت زندگي مي كند. رئيس ساز مان محيط زيست در تماس تلفني مراتب قدرداني خود را از وزير صنعت و معدن ابلاغ نمود. همچنين يك لوح تقدير به مدير قسمت فني شركت سايپا ارائه شد كه عكس مار آسيايي بر آن نقش بسته بود لازم به ذكر است خودروي پيشرفته پرايد 936 تيپ 23، يك نمونه خودروي پيشرفته ايران است كه قابليت شناسايي و توقف جهت حفظ گونه هاي گياهي و جانوري در حال انقراض را دارد. پيش از اين ايران خودرو توانسته بود يك نمونه از اين خودروها را بسازد.
به ادامه اخبار گوش فرا دهيد : محققان معتقدند نسل ايرانيان بيش از هميشه در خطر انقراض قرار دارد به گفته محققان با توجه به كاهش شديد نرخ باروري و نيز افزايش نرخ مرگ و مير حاصل از تصادفات جاده اي . . . (3159974) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۳:۳۰:۰۹
چه فرقی کرد خوب؟! (3159979) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۴:۰۱:۰۱
بعد چند روز حالا میگید
فایل صوتی بزار تا باور کنیم این حرف ها رو وزیر زده!! (3159988) (alef-11)
 
ا.ر
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۴:۳۷:۲۸
كساني كه به كمپين پيوستند مغرض نيستند كه بي دليل و از روي دشمني كالاي وطني شون رو تحريم كنند. توليد كننده جنس خوب با قيمت مناسب بده دست مردم كيه كه نخره.
من خودم از بيست سال پيش تصميم گرفتم جنس ايراني بخرم-اون موقع كه براي مردم اين شعارها مطرح نشده بود- اما متوجه شدم كه فقط صابون و شامپو و برخي اقلام خوراكي و اجناسي كه نياز به تكنولوژي آنچناني ندارند، قابليت خريد دارند و بقيه كالا ها پول دور ريختنه. (3160000) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۵:۱۱:۲۲
ماله کشی نکن
اولین فردی باش که در ایران استعفاء میده
یه کم مسئولیت پذیر باشید (3160008) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۶:۲۲:۱۰
چناب اقای روحانی
با عرض سلام
صنعت خودروسازی ما بعد از 50 سال حمایت بی دریغ دولت و مردم به وضعیت اسف بار کنونی رسیده است از انجائیکه مدیران این صنعت قصدی برای بهبود امور ندارند و در مصاحبه های مختلف دائما طلبکار ظاخهر می شوند، برای رفع مشکل مردم درخواست های زیر را از شما داریم:
1-تعرفه واردات ماشین های خارجی را بردارید
2-از دادن وام به خودروسازهای داخلی و اتلاف منابع کشور اجتناب فرمایید
با تشکر (3160024) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۶:۴۴:۱۵
چرا خودرو ها رو در خارج بسیار ارزانتر میفروشید؟ ؟؟؟ (3160032) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۶:۵۱:۵۸
پول دور ریختن که هنر نیست دوما مردم دیگر پولی ندارند که ماشین با قیمت دلار 3400 تومانی بخرند چرا کاری نمیکنند تا حداقل 30 درصد از قیمت دلار کاسته شود و بدنبال ان همه اجناس 30 درصد ارزان شود سوما چرا سازمانی نیست که جلوی پول چاپ کردن دولت ها و بی ارزشی ریال را بگیرد تا مردم بیشتر فقیر نشوند (3160037) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۶:۵۲:۵۶
اين وزير تفكراتى خلاف مصالح و منافع ملت ايران دارد و مردم ضمن آگاهى كامل نسبت به موضوع از حضور وى در كابينه رنج مى برند .آقاى روحانى و مجلس مسئوليت شرعى دارند وى را عزل كنند . اين پرايد نيست كه كشته مى دهد بلكه چنين وزيرى است كه هم ميهنان ما را به كشتن مى دهد (3160039) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۶:۵۳:۲۹
عزیز من زور که نیس نمیخواهیم این ماشینهای تولید ایران خودرو و سایپا که هیچ کجای ایران قبولش ندارند بخریم مجبور که نیستیم جون خودمونا به خطر بیندازیم (3160041) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۶:۵۹:۲۷
در هر صورت مصاحبه ی دیشب در شبکه ی خبر را برای تطهیر و ماله کشی ترتیب داده بود، تولید داخل نمی خواهیم، مثل ترکیه فقط قطعه سازی کنید و صادر کنید، ماشین هم وارد شود و ما نیز مثل تمام دنیا با قیمت ارزان بهترین و زیباترین و با کیفیت ترین ماشین ها را سوار شوویم.
در ضمن توی نمایندگی های ایران خودرو، یک عالمه آدم ول میگردند، چه بخش فروش و چه بخش گارانتی، هزینه ی این همه نیروی مازاد و بی مصرف را مردم باید بدهند؟ (3160045) (alef-13)
 
سیلوانا
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۷:۰۷:۴۷
جالبه که هرجاه صحبت از جیب و کسب و کار آقایونه حرف مقام معظم رهبری رو میزنن ، مردم همیشه پیرو حرف رهبری بوده اند واز خودروسازان همیشه حمایت کردند و الا تو این سی سال این همه ماشین تولید داخل نمیخریدند ولی آیا مسوولین هم پیرو حرف های رهبری حرکت کردند !! اگر اینطور بود قیمت یه پراید که این همه آماره کشته با خودش یدک میکشه نمیشد ۲۰ میلیون !!!

مطمئنن اگه مسولین به فکر خدمت به مردم بودن الان اوضاع صنعت خودروسازی ما خیلی جایگاهش بهتر از این بود ولی چون به پول های هنگفتی که از جیب مردم میگیرند عادت کردن و .....

والا انقدر نیروی متخصص و کاربلد صنعت خودروسازی داره که بخوان چهار تا خودروی آبرومند و مرقوم به صرفه درست کنند یاده اون جوان مشهدی افتادم که خودش لامبورگینی درست کرده بود درست با امکانات و خصوصیات مدل خارجیش وقتی بهش گفتند چقدر هزینه برداشت واسه ساختش گفت زیر ۱۵۰ میلیون ولی مدل خارجیش تو ایران وقتی پلاک میشه بالای یک میلیارد قیمتش. میشه

متاسفم (3160055) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۷:۱۵:۴۳
این اگهی یک هموطن خارج نشین و فیسبوک ایرانیهاست سوزوکی ۲۰۰۲ قیمت ۱۳۵۰ یورو یعنی نزدیک ۱۴ میلیون یعنی هم قیمت پراید دست دو

فقط ببینید خودروسازان داخلی چه بر سر عمر و پول و سلامتی ما اوردند

اتومبیل سوزوکی فروشی بسیار سالم.ترمزها / صفحه ترمز / سیم ترمز عقب/ سیبک جلو / کمک های عقب / همه عوض شده اند.Tüv نو / دو سال.بدون تصادف / فقط یک قسمت کوچک مالیده شده.موتور 1000. مدل 2002کار کرد 142000بسیار کم مصرف . برای کار هم بسیار مناسب. قیمت 1350 یورولطفا پیام خصوصی و یا با این شماره تماس بگیرید. سپاس. (3160065) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۱:۳۱:۳۵
ببخشید قیمت ریالی برابر ۵میلیون و ۴۰۰ تومانه !!!!!! با یورو برابر۴ تومان بالا نمیدونم چرا اشتباه حساب کردم.تعجب نکنید ۱۳۵۰ یورو درسته. (3160584) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۰۸:۳۴:۱۶
گرون میده. شورلت کوروت مدل 2002 تو آمریکا 40000 کارکرد 2500 دلار (3163191) (alef-11)
 
پیام
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۷:۲۶:۴۶
الان چه فرقی کرد؟؟مردم گناه کردن دیگه شما گند بزنین و دو سه برابر بفروشین مردممم حمایت کننن؟؟؟!!!اونم 30 سال واقعا خسته نباشین شما خودت یه دفه دیگه حرفایی که زدی رو گوش کنی بد نیس (3160076) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۷:۲۸:۳۲
راه ارزان شدن نخریدن نیست، مگر زمان خاتمی که خودرو ارزان شد مردم خرید نکردند که ارزان شد؟
یا مگر زمان احمدی نژاد خرید مردم بالا رفت که خودرو گران شد؟
تنها راه کاهش خودرو، تسهیل ورود قطعات و تولید بیشتر با هزینه ی کمتر است، همچنین کاهش تعرفه های مختلف گمرکی و مالیاتی از سوی دولت، نخریدن تنها منجر به نابودی صنعت خودرو خواهد شد، من متعجبم چگونه کسانی که همیشه دم از اقتصاد مقاومتی و صنعت ملی می زدند امروز از بغض دولت در چاه چنین کمپینی افتاده اند و متعجبم که دولت و وزیرش به جای تسهیل تولید کم هزینه ی خودرو دم از گناه و غیره می زنند. (3160079) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۷:۳۵:۲۳
شما فکر میکنید که مطابق استاندارد تولید میشود ؟
لطفا کمی هم نگاه کنید و فقط به فکر بسنده نفرمایید جناب وزیر. (3160085) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۷:۴۲:۰۱
یکی هم مردم را قبلا خس وخاشاک می خوانند این یکی هم ضد انقلاب می خواند (3160093) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۷:۵۲:۳۲
جناب وزیر
ما اعتقاد به استفاده و خرید کالای ایرانی بخصوص خودرو داریم ولی وقتی کالا تولید شده کیفیت ندارد و دستگاههای نظارتی هم به وظیفه خود عمل نمی کنند و همین کالای بی کیفیت چند برابر ارزش آن قیمت گذاری می شود چه انتظاری از مردم دارید خدا وکیلی اگر خود جنابعالی به جای مردم بودی که قدرت خرید نداشتید چه می کردید ؟آگر این اقدام مردم در اعتراض به عملکرد مسئولین کمک به دشمن است عملکرد شما در قبال مردم چه می باشد؟ (3160107) (alef-11)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۸:۰۴:۱۹
کجای دنیا بجای عذرخواهی از یک ملت ستم دیده که متهم به خیانت شده است، مجدد اتهام خیانت را روا می دارند!!!!! (3160123) (alef-11)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۸:۰۴:۳۸
مردم وقتیکه خودرو خارجی با کیفیت بسیار بلاتر وقیمت کمتر میتونن بخرن چطور میان خودرو داخلی رو با این کیفیت پایین بخرن خودروسازناگه به فکر رونق اقتصادن هم کیفیت رو بلاببرن هم بقیمت واقعی بفروشن (3160125) (alef-11)
 
ايران سربلند
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۸:۰۶:۱۰
بهتره شما فقط صادر كنيد بزاريد مردم اين خودروهاي بي كيفيت خارجي را سوار بشن صادر كن آقا صادر كن حالا كه صادرات به صرفه‌تره برو دنبال صادرات خخخخخ (3160127) (alef-11)
 
مودی
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۸:۰۶:۲۰
اگر چه نسبت به وقیمت و کیفیت خودرو های داخلی انتقاد بسیار داریم اما به نظر میرسد سخنان وزیر صنعت معدن و تجارت هم با آن چه در فضای رسانه ای منتشر شد متفاوت است. آنچه در فضای رسانه ای و شبکه های اجتماعی از سخنان وزیر بصورت تقطیع و گزینش شده منتشر شد دقیق نبود و مشخصا برای حمله به صنعت خودروسازی و شخص وزیر طراحی شده است ( اگر چه معتقدم که عملکرد بسیار بد خودروسازان در طی دو دهه اخیر فضای روانی و عاطفی بسیار مساعدی را برای حمله و انتقاد از آنان در بین تمامی مردم بوجود آورده است) انصاف خصیصه بسیار خوبی است که در این زمانه در حال کم رنگ شدن است (3160128) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۸:۰۷:۵۲
واژه به شدت کار میکنند کجای دل بگذاریم؟
چرا کسی از سراتو سایپا که از کیا وارد میکنه ایراد نمیگیره؟
چون به روزه، درستش اون کیفیته نه پژو و پراید.
همین سراتو در دوبی ۵۷ تومنه، اینجا مونتاژ شده دارین میدین ۷۰ تومن!!!!! (3160131) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۸:۱۰:۱۹
چرا ماست مالی میکنی توهینی که کردی رو
هم قیمت بالاست هم کیفیت نداره هم خدمات افتضاحه هم باید استعفا بدی (3160137) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۸:۱۳:۴۲
آقای وزیر ! خریدن خودرویی که بلای جان و مال مردم می شود گناه است. پیشنهاد می کنم همانند سیگار که بر روی آن عکس ریه های سالم و ناسالم را می چسبانید بر روی خودروهای ساخت داخل نیز یک برچسب نصب کنید که تفاوت سوار شدن در این خودرو را با سوار نشدن در آن نشان دهد. (3160142) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۸:۱۴:۱۶
بخش جامانده سخان وزیر یا بخش بعدا اضافه شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3160143) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۸:۱۵:۱۰
مردم نگفتن کلا جنس ایرانی نخریم، گفتن خودروی صفر گرون نخریم (3160145) (alef-11)
 
شهروند
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۸:۱۵:۵۰
سلام
جناب وزیر اینکه شما فکر می کنید "خودروها طبق استاندارد تولید می شوند و هررزو کیفیت بهتر و بیشتر می شود" یعنی مطابق استانداردهای اروپا ؟!
و واقعا ایمان دارید که در صنعتی آن هم در خودرو سازی ما هررزو شاهد بهتر و بیشتر شدن کیفیت هستیم ؟!
چندی پیش مسئولین (محترم) صنعت خودروی کشور فرمودند که مردم ((توهم)) کاهش قیمت دارند ! آیا ایشان خود دچار توهم کیفیت نشده اند؟

جناب وزیر محترم صرف تولید کردن و آما و ارقام درست کردن افتخاری نصیب هیچ کشوری نمی نماید . غرور و تعصب بیجاست که مانع پیشرفت است مشکل اینجاست که ما ایرانیان هنوز خود را آنچنان که شایسته نام ایرانی است باورنداریم ،فرصت سوزیم ! چند سال است خودرو تولید (منتاژ) می کنیم؟ بهترین و ایده آلترین محصول داخلی (تمام ایرانی) کدام است ؟ سمند؟!
آیا واقعا ما در صنعت خودرو سازی به دنبال عزت ایرانی هستیم یا پر کردن جیب سودجویان؟خودروی تولید داخلی ا از کدام جنبه قابل رقابت با کدام کشور است ؟ آیا تا به حال به قیمت فروش خودرو های پیشرفته خارجی نگاهی انداخته اید؟! و اساسا مردم چند کشور جهان را می شناسید که مردمش برای حمایت از تولید داخلی بیش از مردم ایران هزینه کرده باشند؟
و سئوال آخر اینکه در کشوری که تولید خودرو در آن انحصاریست اساسا وجود شورای رقابت به چه معناست ؟ (3160147) (alef-11)
 
حامد
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۸:۱۶:۵۸
خراب کردی حسابی دیگه هیچ جوری هم نمیشه درستش کرد مردم بدبخت چه رنجها رو تحمل کردن حالا اقا اومده مردم رو خاین خطاب میکنه ملت خر نیستن اقا خوب و بد رو از هم تشخیص میدن نمیخواد از خودروی بی کیفیت که همه ساله جان هزاران انسان را میگیرد طرفداری کنی خودرویی که در کشورهای عربی سه میلیون به فروش گذاشتن ولی هیچکس نمیخرد ما چقدر باید بدبخت باشیم برو اقا اسعفا بده خیال همه راحت شه (3160149) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۸:۱۸:۳۴
چرا اعراب بهترین خودرو و سوار شن آنوقت ما هم نفت داریم هم منابع طبیعی و هم تولیدات کشاورزی هم مزیت رقابتی در تولید بعضی از کالاها مثل فرش و پسته و زعفران و غیره باید خودروی بی کیفیت سوار شیم.
مثل کشور همسایه تاجیکستان که خودروی دوو بجای ایران انجا تولید می شه و 70 درصدش صادر می شه با خودرو سازهاهای بزرگ دنیا به این صورت قرارداد ببندید.
یا بگید نمی تونیم و استعفا بدین. (3160153) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۸:۳۰:۵۸
خودرو سازی در یک قدمی ورشکستگی کامل قرار گرفته! عجب ضربه ای خوردنا فکرشو نمیکردن مردم این حرکتو بکنن (3160181) (alef-11)
 
قلی
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۸:۴۸:۰۶
چرا متوجه نیستید پراید بیشتر از 10 میلیون ارزش نداره. کجای دنیا یه آدم باید 22 ماه تمام حقوقش معادل یه پراید باشه؟ حالا اگه این فرد بخواد اجاره خونه بده و خرج خورد و خوراک و ... تا 100 سال طول میکشه بتونه یه پراید بخره (3160205) (alef-11)
 
ما ادمیم
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۹:۰۳:۱۶
اقای وزیر میخواد ما محدود باشیم اقای محترم شما اون بالانشستین باید به حرف مردم گوش کنید شما برای این مردم کار میکنید نه برای پولدار ها یا رانت خواران مردم با این وضعیت مشکل دارن شما باید حمایت کنید نه بگین شما ضد انقلاب هستید الله اکبر (3160233) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۹:۰۵:۰۴
این خودروها تولید داخل نیست که مردم بخرند و حمایت کنند.تولید چین است در داخل سرهم بندی میشود.
کالای باکیفیت تولید داخل روی چشم مردم قراردارد.حداقل چند نمونه آن در بازار در گروه کالایی غیر از خودرو وجود دارد. (3160235) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۹:۲۶:۲۷
باتمام ارادت به آقای روحانی ، اگر رای مردم و خواست مردم براتون اهمیت داره لطفا این وزیر خیلی ضعیف را عوض کنین این خواست یکی از رای دهنده ها به شماست. (3160276) (alef-11)
 
alireza
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۹:۲۹:۲۶
این همه جون آدمها گرفته شد و هزاران خانواده عزادار شدند چقدربچه ها بی پدرمادر شدند گناه نیست؟؟؟؟ (3160287) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۹:۴۱:۰۰
مشکل ملت با خودروی ایرانی فقط گرانی نیست بلکه بی کیفیتی خودرو بیشتر مردم را عذاب می دهد. چون با خرید خودروی نو رفتن به تعمییر گاه وعذاب شروع می شود . مدیران خودرو ساز هم بجای پوزش از مردم بابت گرانی و بی کیفیتی تازه مردم را تهدید هم می کنند . علت این رفتار زشت انحصار وحمایت از انحصار و خوی امریکای مدیران خودروساز است که هر مشکلی را می خواهند با زور وفشار حل کنند. چون مانند امریکائ ها مردم برایشان بی ارزش است در نتیجه این قشر اشراف فقط به منفعت خود می اندیشند و اصلا به اصلاح فکر نمی کنند . برای هر گونه اصلاح وبهبود اساسا به توانای ایرانی اعتقاد ندارند و بستن قرارداد با خارجی را مد نظر دارند ان هم برای ده سال دیگر . این ده سال هم برای رفت وامد وگرفتن رشوه و0000 است (3160310) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۹:۴۷:۲۳
وقتی دسته راهنمای پرایدم چینیه دیگه به چیه این ماشینه میشه نازید ... (3160322) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۹:۵۵:۳۶
واقعا بعداز چهل سال سابقه خجالت نمیکشید به اینها میگید خودرو ملی (3160334) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۹:۵۶:۴۱
کمپین استیضاح اقای وزیر بدلیل اینکه مردم شربف ایران را خائن می داند (3160336) (alef-13)
 
آرررررمان
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۹:۵۹:۰۰
آقای نعمت زاده یه سوال:

اگه شما پراید رو کردید 100 میلیون ، چون که تولید ملی هست ما باید بخریم؟؟؟
خیانت خرید کالای بی کیفیت در اعضای جان مردم نیست ، خیانت حرف و گفتار شماست ، خیانت سهام داران خودروسازان هستند که به فکر جان ملت نیستند . (3160338) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۰:۰۱:۱۰
این حرفا الکیه فقطباید ادامه بدیم (3160340) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۰:۲۱:۰۵
چرا تو این مملکت هر کی کارش گیر میفته حرف رهبری رو میکشه وسط؟!
تو این 30 و اندی سال به انذازه کافی از خودرو بی کیفیت حمایت شده. (3160375) (alef-13)
 
مرتضی
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۰:۳۱:۱۸
به اون کسی که میپرستی قسم ما مردم ربات نیستیم ما احساس داریم عقل داریم شعور داریم شخصیت داریم قدرت تشخیص داریم حق انتخاب داریم . کسانی به کارگران داخلی خیانت کردن که اجناس بی کیفیت چینی را وارد کشور کردند چرا ازین کمپین اینقدر حراس دارین میترسین در آینده کمپین های مختلفی شکل بگیرد ما مردم اگر کمپینی را علیه نخریدن خودرو را انداختیم در پی بر اندازی نظام نیستیم به خدا خسته شدیم از این فشاری که به مردم با گران فروشی های بی مورد میکنید اگر واقعا نسبت به مردم احساس مسعولیت میکنی و خواستار بهترین ها هستی ازین کمپین حمایت کن و اعتراف کن که تا به امروز این خود شخص شما بودی که خودروی پرایدی که هزینه تمام شده اش 3 میلیون است را 21 میلیون قیمت گذاری کردین خیانت کردی به مردی که همیشه با وجود تمام مشکلاتی که دارند در هر شرایطی پشتیبان این دولت بودند ای کاش یکی از مردان دولت ازین کمپین حمایت میکرد و مردم را بیشتر تشویق میکرد. (3160403) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۰:۴۶:۳۳
ما از نمایندگان در مجلس خواهانان استیضاح وزیر هستیم و در انتخاباتی آتی به نمایندگانی رای خواهیم داد که مدافع حقوق ملت هستند (3160451) (alef-13)
 
موسی
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۰:۵۰:۱۶
لطفا این قدر شعار ندهید وزیر بی لیاقت به این میگن واقعا هیچ کاری جهت کاهش قیمت خدروها نکرده است
متاسفم اقای وزیر (3160462) (alef-13)
 
آهنگر
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۱:۰۶:۰۱
در طول تمام جنگ 213000 نفر کشته و شهید و ترور شدند. اما در طول سال 80 تا 89 ، 243000 نفر در جاده ها کشته شدند خودتون مقایسه کنید خودرو سازها بیشتر کشته دادند یا 10 سال جنگ.
به نظر من باید خودرو سازان را اربابان مرگ نامید و خودرو هایشان را هم ارابه مرگ. (3160509) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۲:۲۰:۱۲
البته عامل رانندگی بسیار قانونمند و خوب خودمون رو هم فراموش نکنیم! (3160696) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۱:۰۶:۳۹
اگر کیفیت به سمت پیشرفت بود حرفهای آقای وزیر را می توانستیم قبول کنیم ولی خداوکیلی یک سمند ال ایکس سری اول و دوم را با سمند فعلی یا پژو یا سایر خودروهای سایپا و غیره مقایسه کنید و ببینید به چه روز فلاکت باری افتاده اند؟!
یک اسم از ترمز ای بی اس یا مثلا کیسه ایمنی هوا دارند و دیگر هیچ...
از بحث کیفیت کمک و پلوس و استارت و ... صداهای عجیب فنی و موتوری و مصرف بالا و آلایندگی که بگذریم حتی مبلمان و تودوزی و کیفیت داشبورد و ظاهر بهتر شده یا بسیار بدتر؟!
وضعیت گارانتی و پشتیبانی و خدمات چهل ستاره و دهن پرکن چطور؟
چقدر رضایت مشتریان افزایش یا کاهش یافته؟
چطور مسوولین محترم توقع دارند پول خودرو روز دنیا را بدهیم و این خودروها را سوار شویم فقط به خاطر گل روی تولید داخلی؟ آن هم در شرایطی که روز به روز به واسطه همین سیستم اشتباه در حال پسرفت هستیم؟
مطمئن باشید اکثریت مردم بی جهت دنبال کالای خارجی و گرانتر نمی روند و اگر کالای ما مناسب و با کیفیت باشد نه تنها در کشور خودمان که قابلیت رقابت جهانی هم خواهد داشت ولی چقدر در صادرات این کالاها با قیمت نازلتر به کشورهای در حال توسعه موفق بوده ایم؟
پس ایرادات بسیاری هست... که باید اصلاح شود. (3160512) (alef-13)
 
یکی
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۱:۰۸:۳۴
من طرفدار دولت روحانی هستم ولی وزیر صنعت یکی از کسانی است که باید استیضاح می شد چه در بحث خودرو چه در موضوعات دیگر (3160519) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۱:۱۰:۳۹
آقای نعمت زاده شما خودروی بی کیفیت داخلی را گران نگه دارید و آقای سیف دلار را. بهترین راه برای مردم نخریدن است که تصمیم شان راگرفته اند. بگردید تا بگردیم. (3160525) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۱:۱۴:۰۷
بهرحال آقای وزیر بجای معذرت خواهی در کمال....به ملت توهین میکنن،واقعا جای شگفتی داره،وزیری که با رای مردم بر مسند نشسته بدون هیچ ابایی و در عوض حمایت از مردم اونها رو ضد انقلاب میخونه.
تو کشورهای غربی یه مدیری وقتی میبینی صلاحیت کاری رو نداره یا کاری رو اشتباه انجام داده از مردمش عذر خواهی میکنه و بعد استعفا میده ولی تو مملکت ما این چپاول گران که هر سال خانواده های زیادی رو داغدار میکنن همش از مردم طلبکارنو به شعور مردم توهین میکنن
از هم تاسف بارتر سکوت نمایندگانی است که قراره به نمایندگی از مردم دغدغه هاشونو مطرح کنن ولی متاسفانه به هر مساله ای میپردازن الا مشکلات مردم
الف جان مطمئنم مثل همیشه توام نظرمو منتشر نمیکنی
ولی باز از تو ممنونیم سنگ صبور. (3160535) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۱:۱۶:۴۵
عذر خواهی (3160544) (alef-13)
 
ضد انقلاب{تحریم کننده ماشین}
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۱:۳۶:۵۵
عذر خواهی واستعفا.همین (3160596) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۱:۳۸:۵۴
اگر همه چیزش تولید داخل بود قربونش میرفتیم بحث اینه تولیدات چینی و مونتاژ داخلند واین است درد دل ما بعداز 35 سال از ادعای تولید داخل (3160602) (alef-11)
 
من
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۱:۴۳:۵۷
یک سوال خیلی مهم هست و آن اینکه آیا واقعا مردم ما به این همه خودرو برای زندگی خود نیاز دارند ؟ خیابان ها به شکلی از خودرو های بی کیفیت و به شدت گران قیمت پر شده که حتی جا برای پارک کردن هم نیست . تردد خودرو ها که جای خود دارد . حالا چه خودروی داخلی و چه خارجی ! (3160619) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۱:۵۶:۱۱
اتومبیلها ساخت داخل بی کیفیت هستند اما به نسبت سایر کشور ها چندان هم گران نیستند به ویژه اگر در نظر بگیریم که هزینه بنزین و بیمه در اکثر کشور ها بسیار بیشتر از ایران است. (3160656) (alef-11)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۲:۱۶:۱۵
شورای رقابت قیمت گذاری میکنه .یه سوال شورای رقابت چه کسانی هستند .چگونه انتخاب میشوند این آقایان از خودشان هستند .کیفیت را که مهمترازقیمت است را کی کنترل میکنه خوب معلومه خودشان خوب خودشان خودشان را کنترل میکنند که خودشان کالای خوب تولید کنند .آقای وزیر تعدادکشتع شدگان در جاده ها بپرسید و بد از خودروسازان رانت خور حمایت کنید واقعا ببرای کابینه متاسفم که شما جز آنان هستید (3160690) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۲:۳۷:۵۷
باسمه تعالی

یعنی آقای وزیر کلمات حرام و ضد انقلاب را به کار نبرده بودند؟ پس این کلمات از کجا آمده بود؟ والسلام (3160745) (alef-11)
 
ضدانقلا ب و خائن و گناهکار
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۲:۴۵:۳۱
استعفا استعفا استعفا. اگر مردم وزیری می خواستند که به آنها توهین کند و بابت بیعرضگی خودش طلبکار باشد وزاری احمدی نژاد بودند (3160758) (alef-13)
 
نمی خریم
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۳:۰۸:۳۹
همین که مرتب تو تلویزیون هستین و دارین تهدید به ارزان نشدن خودرو می کنین نشون میده هدفی که انتخاب کردیم درسته و داره جواب میده...
مردم خودروی صفر نخرید. (3160820) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۳:۱۲:۴۳
گذشت اون زمانی که با زد و بند با دلالها و واسطه ها، خودرو از کانال مستقیم به مردم عرضه نمیشد ولی با قیمتهای گزاف توی همین نمایندگیها به اسم امانی به مردم قالب میشد.
متاسفانه ایران خودرو و سایپا بجای تولید خودرو، بانکداری میکنند و سهام بانکها رو خریده و با انواع شرکتهای لیزینگی و سرمایه گذاری و سفته بازی خون مردم ضعیف رو توی شیشه میکنند و همه اینها در حالی هست که کیفیت خودرو بسیار پایین است.
علاوه براینها پاداشهای چند ده میلیونی مدیران و کارکنان به اسمهای مختلف که گاهی از حقوق دریافتی سالانه هم بیشتر میشه همه از جیب مردم هست و صندوقهای سرمایه گذاری ویژه مدیران و کارکنان که سودهای بالای 50 درصد و چیزی شبیه نزول خوری عایدشون میشه باید اضافه کرد.
پیشنهاد بنده این است که تعرفه واردات خودرو پایین بیاد اون وقت همگان میبینند چه اتفاقی خواهد افتاد حیف نیست دسترنج و سرمایه مردم به جیب این افراد سرازیر بشه ..
هروقت هم که مورد انتقاد قرارمیگیرند سنگ حمایت از تولید داخلی را به سینه میزنند به نظر میرسد مباحت تولید و اشتغال شاید صرفا کمتر از 20 درصد فعالیت خودروسازان داخلی را شامل میشود و در پوشش این عنوان کارهای خلاف مانند دلالی ، سفته بازی ، سرمایه گذاری ، بانکداری و غیره انجام میشود و اصولا به همین دلیل است که توان رقابت نوآوری و خلاقیت با خودروسازان منطقه را هم ندارند...کافیست به خودرو دنا یک نگاه بیندازید............ (3160828) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۳:۱۵:۲۹
با سلام من خودم سالها است در یکی از همین مرکز تحقیقات دو خودرو ساز بزرگ به عنوان کارشناس ارشد مشغول بکارم٫قاطعانه اعلام میکنم که حرفهای اقای وزیر محترم فقط توهم و خیالت است الان تو مرکز ما رسما همه در تمامی ساعات و بدون کوچکترین مشکلی در حال گپ زدن و استراحت مطلق هستند هیچ مدیری هم جرات اعتراض نداره چون کسی براش تره هم خورد نمیکنه با این دریافتی های کم و تعریف پروژه های سر کاری احساسی که فقط برای جلوگیری از بیکاری پرسنل تعرف میشه و یکی پس از دیگری هم لغو میشه و حقوق های ناچیز کسی حال کار کردن نداره فقط مدیران و مسولین برای نگه داشتن میزهاشون و دریافتی های مناسبی که میگیرن هی گزارشات پیشرفت خیالی میدن که گاهی ادم فکر میکنه هنوز دولت پاک دامن نهم و دهم سر کاره که اینجوری داریم با سرعت صوت نواوری و کیفیت خودرو ها را بالا میبریم.!!!!!!!!!! (3160833) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۴:۰۰:۲۵
داشتن خودروی خوب حق مسلم ماست (3160941) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۳ ۰۱:۲۸:۱۸
مگر پراید خوب نیست با این همه امکانات و امنیت فقط 20 میلیون ..... همین که گرون نشده برو ...... پ ر ... نشو
امکاناتی همچون صندلی ،سه تا آینه ، فرمان ، دنده ، داشبورد ، شیشه بالابر ، برف پاکن ، چراغ جلو و عقب ،کمربند ایمنی ، بوق ، ........ این همه امکانات ، شما واقعا داری با این حرفها و توقعاتی که دارید خیانت می کنید ، شما تولید داخل را با دیگر ماشین های روز دنیا مقایسه کن ، چطور به خودت اجازه می دهی که خودرو بهتر درخواست کنی .
...
جدا از خنده به مشکلاتمان ، به دارندگان پراید هشدار می دهم حداقل از سالم بودن کمربند ایمنی خود اطمینان داشته باشند ...... (3161889) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۴:۱۰:۳۷
اینااسمش ماشینه ؟ یابه قول شما خودرو. همیجوری برا خودش میره ترمزش آدم روبه وحشت میندازه دیگه ازبقیه اش نمی گم شماهم نپرسید. یک مشت پلاستیک ور هم کردید شده خودرو. (3160961) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۴:۲۴:۵۶
واقعا در دنیای امروز با این سطح ارتباط اقای وزیر چطور بخودش اجازه میده بگه قیمت خودروها رو شورای رقابت درست اعلام کرده ، ایا حتی اینقدر شعور هم برای ما مردم قایل نیستن که بدونن مردم متوجه میشن خودرو های ایمن و باکیفیت استاندارد جهانی قیمتشون از ارابه های مرگ انها ارزانتره برای خودم و کشورم با داشتن چنین وزیری متاسفم ای کاش فردی جوان تر و با شعورتر در این سمت قرار میگرفت (3160997) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۴:۳۲:۲۷
خودرو داخلی که قطعاتش از کشور چین می آید و در ایران مونتاژ می شود و با تغییر نرخ ارز ، قیمتش نوسان می کند آیا خودروی تولید داخل محسوب می شود؟؟؟؟ آنهم با 3تا4 برابر قیمت و کیفیت بسیار نازل؟؟؟و به شعور مردم هم توهین کنند.
آقای وزیر خودروسازان(نه صنعت) بفرمایند این کجایش تولید ملی است که مردم از آن حمایت کنند؟ (3161010) (alef-11)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۶:۱۲:۴۵
گران کردن ارز و بنزین و نون و شیر وخودرو و... خیانت است نه نخریدن کالای گران (3161213) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۶:۳۹:۳۳
متاسفانه همانطور که آقای گفته حرفهای آقای نعمت زاده به اندازه کلی گل به خودی برای دولت بود. من اولین مصاحبه وزیر رو که یک گروه بزرگی از مردم رو خائن خطاب کرده بود خواندم و خیلی ناراحت شدم. آخه وقتی ما داریم از بعضیها که بی دلیل به دیگران تهمت میزنن انتقاد میکنیم چرا باید وزیر دولت آقای روحانی همین کار رو بکنه؟ اصلا مگه کسی حق داره حتی به یک نفر بدون دلیل و مدرک کافی تهمت خائن بودن بزنه چه برسه به یک گروه بزرگ از مردم.

تاسف بعدی اینه که چند روز بعد آقای وزیر اومد توی تلویزیون حرفهای قبلیش رو جبران کنه متاسفانه باز قضیه رو بدتر کرد. چون اولا ایشون انگار داره بچه گول میزنه با کلمات بازی میکرد و مثلا داشت معنی واژه "کمپین" رو به مردم یاد میداد! من که بهم خیلی برخورد.

بعد هم ایشون کمپین نخریدن خودروی صفر رو "کمپین مخالفت با تولید داخلی" خواند و با اینکه چند بار به این کمپین اشاره کرد ولی حتی شاید یک بار هم اسمش رو درست نگفت! آقای وزیر این روشها دیگه قدیمی شده که بخواین اینجوری مغلطه کنید.

من بعنوان یکی از حامیان این کمپین، نه تنها با خرید کالای داخلی مخالف نیستم بلکه خیلی هم دوست دارم اگه یک کالای با کیفت و قیمت مناسب ایرانی باشه اون رو بخرم. مساله اینه که ما نمیخوایم بعنوان حمایت از کالای داخلی سرمون کلاه بره یا اینهمه کشته بدیم یا یک عده با رانت و انحصار به پولهای باد آورده برسن و جلوی ورود خودروسازان درست رو بگیرن و هزاز مشکل دیگه برای مردم درست کنن.

البته من امیدوارم حداقل طرفداران اصلاحات کاری نکنن که این موضوع برای دولت مشکل ایجاد کنه و رعایت شرایط ویژه کشور که در آستانه یک موفقیت بزرگ با حل مساله هسته ای و در آستانه پیشرفت اقتصادی هست رو بگیره. (3161245) (alef-13)
 
e.sh
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۶:۵۴:۲۶
به نظرم کسی که هنوز یاد نگرفته با مردم به عنوان یک وزیر چگونه صحبت کند صلاحیت تریبون صدا و سیما را ندارد .(همین که افزایش قیمت نداریم خود نوعی کاهش قیمت است)یعنی به واضح دارید به مردم زور می گید واقعا جای خجالت دارد با این ماشین های از رده خارج شده اروپا باید سرتونو پایین بیاندازید وجناب وزیر باید معذرت خواهی کنند. (3161258) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۷:۲۶:۱۱
مسئولان باید متوجه شوند واین پنبه را از گوش در آورند که بعد از رفع تحریمها دیگرکسی سوار این تابوتهای مرگ شود مگر ارزش جان ما چه قدر کمتر از دیگر مردم دنیا ویا همین همسایگان عرب منطقه است ؟! (3161292) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۷:۲۶:۳۶
خودروی ایمن حق مسلم ماست ! (3161293) (alef-11)
 
بهمن
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۷:۴۲:۱۱
شما فکرمیکنیدتولیدداخلی طبق استانداردتولید میشود! (3161316) (alef-11)
 
منوچهر
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۸:۰۴:۲۱
این وزیر محترم خودش عضو هیات مدیره بیش از ده شرکت تولیدی اجناس بنجل،از کجا معلوم که یکی از سهامداران عمده خودروسازی نباشد. (3161353) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۸:۰۹:۴۰
لطفا اسم کمپین را به کمپین من خائنم تغییر دهید
مگر خس و خاشاک نتیجه گرفت که خائن نتیجه بگیرد (3161360) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۸:۲۵:۵۶
به نظر بنده این کمپین میتونه جواب بده چون اکثر کسانی که طرفدار این کمپین هستند قشر متوسط جامعه هستند که اکثرا جوان و تحصیل کرده اند وباید بگوییم ثروتمندان و طبقه بالای کشور که این فرقون ها را مسلما نمیخرند و خودروی خارجی و لوکس خریداری میکنند و قشر پایین کشورمونم که اصلا خرید پراید هم براشون شده آرزو در ثانی وجود خودروهای زیبا ولی بی کیفیت چینی را هم که رقیبی برای داخلی هاست را هم که مشتری خودشون دارند نباید فراموش کرد حالا دو خودرو ساز داخلی حساب کار دستشون بیاد (3161382) (alef-13)
 
حبیب
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۰۸:۵۹:۴۲
البته همین خودروی های چینی بی کیفیت رو هم همین خودروسازها وارد می کنند و با نخریدن ما اونها ورشکست نمیشن. فقط ممکنه کارگرها مدتی برن استراحت، مدیران خودروسازی ما به کار واردات خودروهای چینی بی کیفیت برای قشر ضعیف و خودروهای لوکس برای مرفهین ادامه میدن. (3163238) (alef-11)
 
حسين
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۸:۳۹:۱۹
آقاي وزير اول عذرخواهي كن و بعد استعفا بده بخدا راه ديگري نداري (3161397) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۸:۵۲:۲۴
جمله صحیح اینه
خریدن خودروی صفر خیانت است. (3161410) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۹:۱۷:۳۶
آقای وزیر این همه افزایش قیمت هر روزم افزایش قیمت یه بارم باید کاهش قیمت بگین شماهاخودتون تو کاخ شیشه ای نشستین چه میدونین ملت چی میکشه والا خدا رو خوش نمیاد (3161440) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۹:۲۱:۱۸
قیمت گذاری دست شورای رقابته، تو این فرمولشون اصلا کیفغیت لحاظ شده؟ هر آشغالی با هر هزینه ای تولید بشه ما باید بخریم تا خائن نباشیم؟ (3161443) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۲۰:۰۱:۵۶
من معتقد هستم که خودروسازان ایران می باید، از شهریوز 91 به این طرف هرچه به بهانه تحریم از ماشین های تحویلی کسر کرده و یک جوری وعده خلافی کردند، طی یک فراخوان آن را جبران کرده و اعتماد را به جامعه برگردانند. (3161501) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۲۱:۰۲:۵۹
جناب آقاي وزير

عليرغم داشتن سوابق ظاهري صنعتي طولاني در كشور متاسفانه بايد به محضرتان عرض كنم كه سياهترين كارنامه تاريخ صنعت كشور متعلق به شما و تصميمات مستبدانه و انفرادي حضرتعالي است. شما سياست ضد توليد عمل كرده ايد و حال و روز توليد كشور عزيزمان در همه حوزه ها در طي اين دوسال نياز به كوچكترين توضيح ندارد پيشنهاد مينماييم به جهت كهولت سن وبه جهت احترام به عزت مردم عزيزمان استعفا دهيد. (3161552) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۲۲:۳۵:۴۳
اینکه دارن وام ۱۵تومنی میدن و وزیر در مورد کمپین حرف میزنه یعنی مردم دارن پیروز میشن وقیمت پایین میاد . ایرانی نخره پس کی بخره ، آخه پراید رو چه کشوری میخره اونهم ۲۰میلیون تومن (3161667) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۲۲:۴۱:۴۷
مردم فهیم ایران به این رشد رسیده اند که هرآشغالی تولید بشه بخرند (3161680) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۱۳ ۰۰:۴۶:۱۶
خداییش دلواپس نیستم ولی عجب غلطی کردیم به روحانی رای دادیم.... آقای روحانی پدرمون در اومد خجالت بکشین.... چرا با گرون کردن ارزاق و سوخت و خودرو دارین تلافی کسری بودجه رو سر ما خالی میکنین؟
من که به شخصه توان خرید خودرو رو ندارم اما بحث من اینه که جناب روحانی به رای ما خیانت روا داشتن.... اوضا هر روز داره سخت تر میشه.... والا فشار زندگی داره مردم رو از پا درمیاره
پس کو اون وعده وعیدا.... این مملکت نفرین شده اس به مولا (3161850) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۱۳:۴۲:۱۰
دوست عزیز اگه به من و شما فشار نیارن به کی فشار بیارن؟؟؟
بخدا شبا که میرم خونه از خستگی چشمام باز نمیشه تو صورت زن و بچه نگاه کنم. (3164041) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۳ ۰۱:۰۶:۳۲
آقای وزیر تو خوب ، عادل ، راستگو ، همه چیز خوب
پراید واقعا 20 میلیون می ارزد ، یک نگاهی به ماشین های روز دنیا بکنید ببینید چه کسی دارد خیانت می کند . (3161865) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۴-۰۶-۱۳ ۰۱:۴۶:۲۶
با 45 میلیون خودروی دنا (حدود 15 هزار دلار) در بازار جهانی چه خودروهایی می توان خرید:
هیوندای اکسنت 14700 دلار
کیا سول 14900 دلار
کیا فورت 15000 دلار
تویوتا یاریس 15300 دلار
میتسوبیشی لنسر 15800 دلار
هیوندای وولستر 16500دلار
که البته همه اینها مربوط به مدلهای 2016 هست و مدلهای امسال، یعنی 2015 با 15 تا 20 درصد کاهش عرضه می شه (3161904) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۶-۱۳ ۰۳:۲۶:۲۲
ما خودرو با کیفیت بخوام باید چیکار کنیم به ما چه تو این سی سال فکر بیکاری کارکنان این دو شرکت نبوده دولت. گرانی بی کیفیتی رو مردم از کار بیکار شدن اینا هم رو مردم میخواید بندازید این همین تو دانشگاه وقتی درس تموم میشه کار نیست این وظیفه دولت اگه نه از اول میرفتیم تو بازار نه این همه هزینه و وقت اخرش بیکار بمونیم اقا روحانی من با یه وام ده تومنی که بگیرم پنج شش تومن بزارم روش باز نمیتونم یه خوردو صفر بخرم اون وقت وزیرت میاد میگه هر کس نخره ضد انقلاب نمیدونه نه پولش داریم نه حاضریم سرمایمون بدیم به این خودرو های بی کیفیت با این قیمت
چند تا سوال دارم
چرا خودرو به کشور های دیگه نصف قیمت که به ما میدید میفروشید خون اونا رنگی تره ؟
مگه این هزینه ها خودرو سازها با قیمت ارز مرج نیست و از قطعات بی کیفیت چینی درجه 3 استفاده میکنن چقدر در کل میشه دوبل سوبل میشه با قیمت دلار ازاد میفروشن ؟

به منتاژ خودرو چطور میگن تولید ملی ؟ (3161950) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۳ ۰۶:۰۵:۲۳
اشکال از این آقا نیست، اشکال از نمایندگانی هست که دو سال پیش دیدند ایشون در جلسه دریافت رای اعتماد چرت میزند و خواب هست و توانایی کار ندارد ولی رای اعتماد دادند. (3161981) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۳ ۰۷:۳۷:۲۴
من هم يك خيانتكار هستم ( بدليل سالها نخريدن خودرو يا همون لگن چيني مونتاژ داخل ) (3162015) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۳ ۱۰:۰۲:۰۶
یادش بخیر زمانی که می گفتن، « مردم ولی نعمت ما هستن» (3162071) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۳ ۱۰:۳۶:۳۳
این صنعت از پای بست ویران است (3162094) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۶-۱۳ ۱۱:۲۰:۲۷
خریدن خودروی صفر بنجل که از همان اول داغون وخراب است از مافیای خودروسازی کار افراد ......است (3162136) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۶-۱۳ ۱۱:۲۰:۳۵
آلودگی هوا.بی کیفیتی.گرانی. جان 10000000 جوان . یتیم شدن بچهها. ..... اینا بی دینی نیست,که میگید نخریدی کالای ایرانی..... .ماشینهای شما تمام قطعاتش از چین میاد و خیلی اشتغال رو به خطر نمیندازه. (3162138) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۳ ۱۱:۳۴:۴۴
معلوم میشه این جنبش مردمی اثرات خودش رو داره نشون میده (3162151) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۳ ۱۱:۵۲:۴۵
از روی نوار پیاده شده؟ (3162175) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۳ ۱۳:۱۸:۰۰
حالا ما ایرانی ها به کنار ولی خداییش همه کارگرهای اهل افغانستان که تا الان برای بنده کار کرده اند ماشینهای ما را مسخره میکنند و میگویند در افغانستان ماشین ایرانی ارزشی ندارد. واقعا آبروی صنعت خودرو ایران را در کشورهای دیگر هم برده اند این آقایان. (3162259) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۱۳ ۱۳:۱۸:۵۰
جناب وزیر محترم:
اینکه چند هزار نفر تو دوتا شرکت ایرانخودرو و سایپا بیکار بشن بهتره یا اینکه هزاران نفر تو جاده ها کشته شن
و یا اینکه هزاران نفر بیمار سرطانی داشته باشیم

راستی شما که ادم دلسوزی هستین چرا خودتون خودروی خارجی سوار میشین
چرا از تولید داخلی حمایت نمیکنی اون ماشینها ساخت اجنبیه کافر ساختشون سوار ماشین کافرها نشین
راستی ای دلسوز یه کاری هم برای من پیدا کنید بیکارم (3162260) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۳ ۲۲:۳۲:۰۵
و اقعا انصاف چيز خو بي است
همين اقاي نعمت زاده كه امروز مورد اعتر اض شما عز يزان است
بيش از نيم قرن عمرش در توسعه صنعت اين مملكت سپر ي كر ده است
خوب تنها به يك كار اشاره كنم اكنون اگر در صنعت پتر وشيمي هم ١٣ ميليا در دلار صادرات
و هزاران شغل و صد ها مد ير تر بيت شد نند بله حا صل كار اين مرد بزر ك است
البته خوب اهداف پشيت اين كمپين هم به زودي روشن خو اهد شد
چر ا سايت الف عذر خو اهي ايشان نشر نمي دهد
خوب مشخص است مو فقيت دو لت در امور هستهاي باز گشت سر ما يه گذ اران به كشور تو سعه ار تبا طات جهاني خوب حتما خيلي ها را دلخور مي كند ولي
بد انيد متن اصلي سخن ايشان را بخو انيد يا ايشان سخنش با كساني است كه پر چم نخر يدن محصول را افر اشته انند
ايا كل مردم ايران مورد خطاب ايشان بوده است
از خدا بتر سيد
بله بنده هم با شما مو افق هستم كه كار برد واژه هايي مانند خاين و خيانت اساسا از زبان يك وزير كهنه كار و شا كرد اول دانشگاه بر كلي و از خا نو اده اي متدين اساسا در ست نسيت

ولي صنعت نسبت خوبي با سياست ندارد بگذاريد همين چند نفر كتر گر و كار شناس نيز ارامش داشته با شند (3162841) (alef-11)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۰۹:۱۹:۱۷
سالانه هزاران نفر در جاده های کشور جان خود را از دست می دهند که در اکثر تصادف ها عدم ایمنی خودرو نقش بسیار زیادی در شدت حادثه داشته است.
بی احتیاطی جای خود را دارد اما ببینید شرکت های معتبر خودرو سازی دنیا چه می کنند برای افزایش ایمنی خودروها
امروز شعار اکثر شرکت های خودرو سازی دنیا حفظ جان راننده و سرنشینان و افزایش ایمنی است اما شعار خودروسازان ایرانی فروش بیشتر، سود بیشتر است به هر قیمت ممکن.
جناب آقای وزیر چطور است که شما عملکرد شرکت های خودروسازی داخلی که با جان و مال مردم زندگی می کنند را خیانت نمی دانید اما اینکه یک شهروند ایرانی که با هزار زحمت و قرض و وام یک پولی را پس انداز کرده تا یک خودرو بخرد اینگونه توسط به اصطلاح خودروسازان ایرانی نقره داغ می شود خیانت نیست.
امیدواریم که این اتحاد مردم ادامه داشته باشد تا این شرکت های زا... حداقل کمی هم به فکر جان مردم باشند.
و با هم امیدوارم که این حرکت فتح بابی باشد تا مردم ... تا وقتی دولت ها در برخورد با گرانفروشان ناتوان هستند خودشان به داد خودشان برسند. (3163293) (alef-11)
 
علي
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۰۹:۴۶:۱۷
فروش اقساطي خودروهاي داخلي با بهره 15 درصد و باز پرداخت 3 ساله كه از پايان شهريورماه به كارمندان دولت شروع شود قيمتها از اين هم پايينتر مي آيد (3163391) (alef-11)
 
حامد
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۱۲:۲۶:۱۸
من به شخصه تو خونه دارم گل های قالی رو هر روز نگاه میکنم ، ولی این دلیل نمیشه گلهای قالی خوش رنگ تر بشند.

اون چیزی که شما فکر میکنید "ما فکر می کنیم خودروها طبق استاندارد تولید می‌شود" با اون چیزی که مردمی که این خودروها را گرفته و سوار شده اند فرق میکند.

الف جان بزن دمت گرم. (3163771) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۱۳:۴۶:۴۲
خوشم میاد از مردم که حال خودرو سازا رو که گرفتن هیچی؛ حال این وزیر بی خیال صنعت رو هم گرفتن داداش (3164056) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۱۴:۱۷:۵۰
با سلام
البته از این وزیر بیشتر از این هم انتظاری نداریم....... از این حرفها زیاد میزنند..... (3164151) (alef-11)
 
م.م
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۱۷:۴۸:۰۴
من میخوام از وزیر محترم سوال کنم ماشین خودتون چیه؟؟؟ چرا غصه ی مردم رو نمیخورید. ما حاضریم خودروی خارجی با تعرفه ی عادلانه سوار بشیم وبرای کمک به ایران خودرو و سایپا به ...ونوقت دیگه لزومی نیست ماشین آشغالی به مردم قالب کنن. (3164876) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۱۷:۵۸:۳۳
درامد سرانه هرایرانی سالانه 4520 دلار
و درامد سرانه هراماراتی بالغ بر 42000 دلار درسال است!!! یعنی 9.2 برابر هر ایرانی!!! و جالب اینجاست که یک اماراتی مثلا برای خرید یک تویوتا کرولا حدود 16000دلار یعنی حدود 52میلیون میپردازد وهرایرانی بالاتراز150 میلیون!!
یعنی دولت بیش سه برابر کمپانی تویوتا ازما ادمهای فقیر که رده 96 ازنظر درامد سرانه را داریم مطالبه میکند که بتوانیم مثلا سوارتویوتا کرولا شویم !!!
خوب علت بالا بودن تعرفه ماشینهای خارجی هم خیلی جالب است که بدانیم برای حمایت ازصنایع داخلی اعلام شده!!
یک تویوتای 50 میلیونی را بما میدهد 150 میلیون که سایپا بتواند پراید 4 میلیونی را بدهد 21 میلیون!!
یعنی از هردوسر ما ملت بدبخت را مورد حمایت قرار داده اند!!
اگر بگویم مخت سوت میکشد یکی ازمدیران ایران خودرو هم جدیدا اعلام فرمودند قیمت همینی که هست تازه بالاتر هم میرود ورسما به مردم گفته شما بالاخره مجبورید همین آشغالهای مارا بخرید چون ما همه راهها را برروی شما بسته ایم !!! (3164917) (alef-11)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۲۱:۳۶:۳۱
خوشبختانه کمپین «خودرو نخرید تا ارزان شود» با واکنش توهین آمیز شرکتها و مسولین که یک چیزی هم طلبکارند !!!! دارد تبدیل میشود به «کمپین خودرو نخرید تا ریشه کن شوند » (3165360) (alef-11)
 
داور مسابقات
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۰۰:۱۱:۱۰
دست در دست هم دهیم به مهر خودرو وارداتی را کنیم ازاد .

خودرو نخرید تا ارزان شود = خودرو نخرید تا ریشه کن شوند = خودرو به قیمت جهانی ازاد می شود .. (3165720) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۰۵:۴۵:۲۸
دوستان نخرید تا متوجه شوند همیشه حق با مشتری است.اگر در رابطه با خودرو مردم پیروز شوند .هیچ صنعت دیگری جرات نمیکند در آینده چنین برخوردی را با ملت داشته باشد.
دوستان نخرید تا حق با شما باشد. (3165942) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۱۴:۰۸:۳۴
اگر فقط چند ماه کمپین ادامه داشته باشه و مردم همت کنند از این دو شرکت فرغون ساز ماشین نخرند . بهتون قول میدم که این شرکتها ماشینهای تولیدیشون رو به خاطر نداشتن پارکینگ باید تو اتوبان قزوین پارک کنند (3166948) (alef-11)
 
عاقل
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۱۵:۳۵:۰۸
هر کسی عاقل باشه اگر سازنده بهش پیشنهاد پراید صفر رایگان هم کنند نباید بخرد چون هیچ تضمین جانی نداره ... (3167159) (alef-11)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۲۲:۱۲:۰۰
حتی اگر قیمتها پایین نیاید وکسی هم بخواهد حتما خودروی داخلی بخرد الان وقتش نیست چون قطعات خودروهای فعلی وحشتناک قلابی وچینی است شاید تا سال بعد که دیگه بهانه تحریم نیست از قطعات فرانسوی و داخلی اصل استفاده کنند ....همین امروز دو نفر رو از خرید پارس lx و ال ۹۰ منصرف کردم ... بقیه ماشینها که خیلی افتضاحند و خودشان نمی خواستند . (3168065) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۶ ۱۴:۴۲:۱۷
آقا من يه پارس دارم توي دوماهه گذشته دو بار واشر سر سيلندر عوض كردم بازم داره آب كم ميكنه
خداييش خجالت بكشيد (3169859) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۶-۱۶ ۲۰:۲۸:۲۴
بعضی استدلال های خودروسازان و طرفدارانشان توهین به شعور عمومی است !!!!! قیمت پراید را بر اساس سکه در سالهای گذشته مقایسه میکنند !!! اولا عمر تکنولوژی خودرو محدود است وبعد از ۳۰ سال تولید مفتش گران است وتماما سود است برای تولید کننده وضرر است برای مصرف کننده ولی در مورد طلا اصلا چنین چیزی نیست ودر طول زمان طلا قدیمی و منسوخ ومضرر برای خریدار نمیشود !!!! طلا همیشه طلاست !!! ولی ماشین بعد از۳۰ سال تولید گاری است !!!!!!!!!!!! (3170869) (alef-11)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۱:۳۴:۱۲
درمورد پراید عمق فاجعه بسیار بیشتر وقدمت تکنولوژی بسیار بیشتر از ۳۰ سال است !!! پراید در اصل فورد فستیوا است با تکنولوژی ۴۵ سال قبل که در آمریکا برای قشر کم درآمد قرن بیستم آمریکا طراحی شد ولی به علت ایمنی بسیار پایین ؟!! در ده ها سال قبل در آمریکا استقبال نشد وخط تولید آن حدود ۴۰ سال قبل انداخته شد به کره ای ها که با تغییر اندک چندسالی در کره تولید شد و حدود ۲۵ سال قبل در کره کلا قدیمی ومنسوخ شد وبه ایران انداخته شد !!! ولی هنور این لگن که ۵۰ سال در دنیا جایی باز نکرد در ایران تولید میشود !!!! فقط کافیست در اینترنت سابقه طولانی وعکسهای فورد فستیوا را سرچ کنید تا ببینید چه به سر ملت ایران آمده است !!!!!!! (3172180) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۲:۰۹:۰۷
کالای داخلی رابایدبخریم تابرای کشورمان اشتغال ایجادکنیم خودروسازان همبای کیفیت کالایشان رابالاببرند (3172284) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۹ ۱۵:۰۴:۵۴
حق با مشتری است التماس هم کنید نمیخریم (3177525) (alef-3)
 
فريد
۱۳۹۴-۰۶-۲۱ ۲۱:۱۷:۰۷
آقاي وزير ميگن خودرو ها با استاندارد توليد ميشن خب راست ميگن با استاندارد بيست سال پيش يورو ٢ ساخته ميشن در سورتي كه بايد با استاندارد يورو٦ بايد ساخته بشن (3182233) (alef-11)
 
باقر
۱۳۹۴-۰۶-۲۴ ۱۶:۱۵:۰۸
يك كلام
نمي خرم (3190128) (alef-11)