نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492705
سخنگوی قوه قضاییه: برگ سبز ناجا سندرسمی حساب نمی شود/ دادگاه مالکیت را به دارنده سند رسمی می دهد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۱
سخنگوی قوه قضاییه گفت: رئیس قوه قضاییه در بخشنامه‌شان اعلام کرده‌اند که چنانچه سندی توسط دفترها ثبت نشده باشد(برگ سبز ناجا) در محاکم سند رسمی حساب نمی شود.

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی در خصوص الزام به صدور سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی گفت: درباره سند خودرو و اعلام نظر مجلس باید به این نکته توجه کرد که آقای لاریجانی موضوع نامه نگاری را تکذیب کرد.

وی افزود: ایشان گفتند که هیچ نامه ای خطاب به قوه قضاییه و جای دیگری ننوشتم و ندادم.

اژه‌ای تصریح کرد: رییس قوه قضاییه در بخشنامه خود در تاریخ 21 اسفند سال 95 توضیح داده قانون چه می گوید و در آخر هم گفته اند محاکم اسنادی را قبول می کنند و جنبه قانونی می دهند که در دفاتر اسناد رسمی ثبت شده باشد.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: ایشان در بخشنامه‌شان اعلام کرده‌اند که چنانچه سندی توسط دفترها ثبت نشده باشد در محاکم سند رسمی حساب نمی شود.

وی با اشاره به این مطلب که البته ایشان نگفتند که مردم ملزم هستند گفت: مردم می خواهند بروند، می خواهند نروند. اما اگر مراجعه نکردند، مالکیت آنها در دادگاه به عنوان سند رسمی شناخته نمی شود.

اژه‌ای خاطرنشان کرد: اولا رییس مجلس موضوع نامه نگاری را تکذیب کرده و گفته چنین نامه ای نداده و ثانیا رییس قوه قضاییه بخشنامه کرده که چنانچه خودرو در دفاتر ثبت نشود، در دادگاه سند رسمی محسوب نمی شود.
 
کلمات کلیدی : سند خودرو+برگ سبز+نیروی انتظامی+نقل و انتقال سند خودرو+دفاتر ثبت اسناد
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۸:۱۳:۳۴
حالا که اصرار به ثبت مجدد دارند چرا قیمتش را پایین نمی آورند الان همه سردفتران پورشه دارند چرا که یک برگ کاغذ که 20 ریال قیمت دارد را با ده دقیقه کار تا 200000000 ریال به مردم می دهند بابت انتقالی که ممکن است در سال برای یک خودرو 10 بار تکرار شود و همین هزینه مجددا اخذ گردد. (4476712) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۸:۱۴:۳۸
خدایا ما را نجات بده، پلیس طرفدار مردم است نه طرفدار دفتزداران! (4476719) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۸:۴۸:۴۳
مگر قانون یک کشور را مجلس تصویب نمی کند؟؟؟

اینجا چه خبره که هر کسی قانون خودش را اجرا میکند

قوه قضائیه باید بر اساس قانونی که مجلس تصویب کرده متخلفان از قانون را مجازات کند نه اینکه خودش قانون تدوین کند (4476792) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۹:۰۳:۲۹
چک و سفته دو سند دولتی هستند که اگه از کسی داشته باشی یعنی از اصاحب چک طلب کار هستید.....سند رسمی دولتی
ایشان فرمودند سند رسمی سندی است که تو دفتر خانه ثبت بشه .....
اشتباه فرمودند (4476815) (alef-11)
 
محمد قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۹:۵۵:۵۲
خب اگه یه خودرو که از شرکت گرفته شده و دارای سند سبز راهنمایی است و فاکتور فروش و فاقد سند ثبتی دفتار اسناد رسمی دچار دعوایی بشه تکلیف چیه؟؟
آقا شما حقوقدان هستید دقت کنید (4476885) (alef-3)
 
رسول
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۲۰:۰۵:۲۰
ماده 1287 قانون مدنی:اسنادي كه در اداره ثبت اسناد و املاك و يا دفاتر اسناد رسمي يا در نزد ساير مامورين رسمي در حدود صلاحيت آنها و برطبق مقررات قانوني تنظيم شده باشند رسمي است .

برگه سبز هم توسط مامور صلاحیتدار دولتی صادر میشه. معلوم نیست اینا چجوری قاضی هستن قانون خودشونم نقض می کنن. (4476894) (alef-11)
 
ناتاپ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۲۰:۰۵:۵۶
مشکل مردم هزینه هاست بهتره هزینهای دولتی کاهش پیدا کنه و الا فرقی نمیکنه کجا کارشون رو انجام بدن (4476896) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.