توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468405
هشدار سازمان هواشناسی به سیلابی شدن رودخانه ها در 9 استان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۸
سازمان هواشناسی کشور نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها و در مناطق مستعد وقوع تگرگ در برخی از استانهای کشور در روز جاری هشدار داد.

به گزارش ایرنا، سازمان هواشناسی اعلام کرده به سبب شدت بارش ها امروز (چهارشنبه) آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه ها و مسیلها و در مناطق مستعد وقوع تگرگ در کردستان، آذربایجان شرقی، نیمه جنوبی اردبیل، زنجان، همدان، نیمه شمالی مرکزی، قزوین، شمال سمنان وخراسان شمالی پیش بینی می شود.
این وضعیت روز پنجشنبه این هفته در استان های خراسان شمالی و دامنه های البرز در شمال قزوین، شمال البرز، تهران و سمنان و با شدت کمتری در شمال خراسان رضوی دور از انتظار نخواهد بود.
سازمان هواشناسی تاکید کرده مهم ترین مخاطره سامانه های جوی در این فصل رگبار موقتی و شدید همراه با رعد و برق به خصوص در مناطق کوهپایه ای، تگرگ، سیلاب ناگهانی در مناطق مستعد و وزش باد شدید موقتی است از این رو به هموطنان توصیه کرده است که، ضمن انجام اقدامات احتیاطی لازم برای پیشگیری از خسارات احتمالی، برای برنامه ریزی و انجام سفر یا تردد در استانهای اعلام شده وضع هوا را از مرکز پیش بینی استان خود جویا شوند.
 
کلمات کلیدی : سیلاب+باران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.