توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 166905
هدف‌گذاری صادرات یک میلیارد دلاری فرش ایران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۲۰
رئیس مرکز ملی فرش ایران از هدف‌گذاری یک میلیارد دلاری برای صادرات فرش دستباف خبر داد و گفت: فراکسیون فرش دستباف با حضور 100 نماینده در مجلس شورای اسلامی تشکیل شد.

 
به گزارش مهر، محمد باقر آقاعلیخانی در مراسم آغاز به کار بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف از تشکیل فراکسیون فرش دستباف در مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: تاکنون 100 نماینده عضو این فراکسیون شده اند.
رئیس مرکز ملی فرش ایران از ارسال فراخوانی به منظور جذب مشتاقان به بافندگی خبر داد و افزود: قرار است این افراد قبل از آغاز به کار و در حین کار آموزش هایی را داشته باشند.

 
وی با اشاره به هدف گذاری برای صادرات فرش به میزان یک میلیارد دلار در سال جاری افزود: البته مقدمات لازم برای این کار باید فراهم شود چرا که مشکلاتی به لحاظ تامین منابع مالی وجود دارد.
علیخانی با بیان اینکه اعزام هیئت های تجاری به منظور بازاریابی فرش دستباف ایرانی نسبت به سال قبل سه برابر شده است، گفت: سال قبل 3 هیئت تجاری و امسال 10 هیئت تجاری به کشورهای خارجی اعزام شده اند.
وی با اشاره به برگزاری 15 نمایشگاه فرش دستباف در خارج از کشور گفت: تاکنون 6 نمایشگاه برگزار شده است.

 
علیخانی اظهار داشت: دو هیئت دانمارکی و چینی در بیست و یکمین نمایشگاه فرش دستباف حضور دارند ضمن اینکه از 65 کشور نیز برای حضور در این نمایشگاه دعوت شده که تاکنون 45 مهمان وارد ایران شده اند.
وی از ثبت طرح و نقشه های فرش دستباف ایران در مراجع ذیصلاح بین المللی خبر داد و گفت: تا یک ماه آتی 5 طرح را در وایپو به ثبت خواهیم رساند.
علیخانی در پایان خاطر نشان کرد: گره فرش 2014 برزیل را امروز با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر صنعت معدن و تجارت خواهیم زد.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.