توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 376308
فرار به جلوی وزیر به موازات سوءمدیریت وزارت ارشاد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۰
وزیر ارشاد می‌گوید با این همه عالم که مردم را دعوت به تقوا می‌کنند پس چرا وضع این است.

به گزارش کیهان، علی جنتی در سومین اجلاس مدیران کل ارشاد استان‌ها گفته است: همه خبرگان، علما و بزرگان در برابر جامعه مسئول هستند. اگر نارسایی هست همه در برابر این امر مسئول هستند. زمانی که انقلاب کردیم آرمان‌مان این بود که حکومتی اسلامی ایجاد کنیم تا به جامعه‌ای امن و با آرامش برسیم و از نظر اقتصادی هم پیشرفت کرده باشیم و فاصله طبقاتی کمتر شود. اینها آرمان‌های ما بوده است. اما آنچه امروز در جامعه می‌بینیم چندان نزدیک به آرمان‌ها نیست و این نتیجه کار همه ماست. مثلا مسئله بدحجابی در جامعه عده‌ای بدون این که به ریشه‌های این مسئله بپردازند و به این فکر کنند که ریشه‌های آن چیست، فقط ظاهر کوچه و خیابان را می‌بینند و بعد می‌گویند که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چه می‌کند؟ ما هم می‌پرسیم این همه نهاد فرهنگی در جامعه چه می‌کنند؟

وی می‌افزاید: ما ۵۰ هزار نفر عالم در قم داریم و هزاران عالم دیگر در سراسر کشور هستند که در حوزه‌های علمیه مشغول تحصیل هستند، پس چرا وضعیت این‌گونه است؟ ما که حدود ۸۰۰ امام‌جمعه در کشور داریم که هر هفته مردم را به تقوا دعوت می‌کنند، یا در همه مساجد کسانی هستند که امام جماعت دارند و وظیفه هدایت مردم را برعهده دارند. پس اینها چه کار می‌کنند؟
درباره این فرار به جلوی آقای وزیر باید گفت هنگامی که علما و بزرگان و خبرگان به دستگاه‌های مسئول به ویژه وزارت ارشاد (که مدیریت و نظارت و ساماندهی فرهنگی برعهده اوست) تذکر می‌دهند و راهنمایی می‌کنند، با بی‌اعتنایی وزیر و برخی مدیران زیرمجموعه‌ وی مواجه می‌شوند هیچ، که بعضا ریل‌گذاری‌ها و سیاستگذاری‌ها و حمایت‌های این وزارت در خدمت جریان ضدفرهنگی است، به عبارت دیگر، یک جریان ویترینی با هر نیتی مشغول خنثی کردن فرهنگ‌سازی اسلامی در کشور و مسموم کردن آن است. به عنوان مثال بی‌سیاستی نسبت به فضای مجازی در کشور - با نگاه معوج سیاسی و انتخاباتی موجب شده ده‌ها و صدها هزار کانال و شبکه وبسایت ضددینی و ضدانقلابی مانند خوره به جان فرهنگ عمومی بیفتند که نمونه آشکار آن را در ماجرای تعرض نوجوان ۱۶ ساله به کودک ۶ ساله در ورامین و سپس ارتکاب قتل شاهد بودیم.

در حوزه اقتصادی نیز بی‌عملی و بدعملی‌های دولت موجب تشدید فشار اقتصادی بر مردم شده و تلافی این سوءمدیریت با شبیخون فرهنگی، بر آسیب‌های اجتماعی و اخلاقی و اعتقادی افزوده است.
 
کلمات کلیدی : وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی+جنتی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.