نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 199305
لزوم جداسازی حج از روابط سیاسی بین کشورها
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۲۵
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: تلاشمان این است که حج را از روابط سیاسی دو کشور جدا کنیم تا اگر روزی روابط سیاسی مثبت نبود، آسیبی به برگزاری این مراسم وارد نشود.
 
به گزارش فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسگر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت پیش از عزیمت به مدینه منوره گفت: خداوند را شاکر و سپاسگزاریم که یک بار دیگر به ما توفیق داد تا در خدمت حجاج بیت‌الحرام باشیم. این توفیق بزرگ شکر‌گذاریش این است که با تمام وجود در خدمت زائران باشیم تا انشاء الله بتوانند با حج مقبول از این زیارت معنوی به کشور بازگردند.
 
وی ادامه داد: شعار حج امسال حج، معنویت، هم‌اندیشی و اتحاد اسلامی است.  نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت خاطرنشان کرد: برای ما اولویت در سفر حج بهره‌برداری معنوی است که تمام تلاش ما این است معرفت و بصیریت زائران در این سفر افزایش پیدا کند و بستر برای انجام فعالیت‌های معنوی زائران فراهم شود.
 
حجت‌الاسلام قاضی عسگر ادامه داد: نکته مهم دیگری که در موضوع حج باید به آن توجه کرد مسئله وحدت امت اسلامی است یکی از اهداف مهم حج شکل‌گیری وحدت در میان جوامع اسلامی است و این موضوع در دین مبین اسلام نیز همواره مورد توصیه و تاکید بوده است. وی ادامه داد: همچنین رهبر معظم انقلاب و حضرت امام (ره) نیز همواره در فرمایشات خود بر این موضوع تأکید داشته‌اند.
 
نماینده ولی فقیه در بعثه مقام معظم رهبری تصریح کرد: شعار وحدت در سال جاری یک شعار اساسی است چون توسعه استکبار تا حدودی مؤثر واقع شد و فتنه تکفیری‌ها هم بر این موضوع افزوده شده است و امیدواریم حج در گسترش وحدت و توسعه معنویت مؤثر باشد.
 
حجت‌الاسلام قاضی عسگر افزود: در برگزاری مراسم حج تلاش ما این بوده است که حج را از ضوابط سیاسی دو کشور جدا کنیم که اگر روزی روابط سیاسی بین دو کشور مثبت نبود برگزاری این موسم آسیبی نبیند در چند سال گذشته این رویکرد مورد توجه ما بوده و تلاش ما این است که از حج برای بهبود روابط سیاسی استفاده کنیم.
 
وی ادامه داد: در دیداری که روز گذشته با آقای روحانی رئیس جمهور کشور داشتیم نیز بر این موضوع تأکید شد که باید ارتباطات بین دو کشور توسعه یابد و مشکلات فی‌مابین حل شود.  سرپرست حجاج ایرانی ادامه داد: توفیق میزبانی که برای کشور عربستان داده شده است اقتضا می‌کند که بهترین رفتار را با زائران داشته باشند ما هم به عنوان کشوری که هر ساله بهترین مراسم حج را برگزار می‌کنیم این توقع را داریم که در تمام بخش‌ها نسبت به زائران ایرانی بهترین رفتار را داشته باشند و شاهد رفتارهای تند از آنها نباشیم.
 
حجت‌الاسلام قاضی عسگر تصریح کرد: حج یک ظرفیت بزرگ برای جهان اسلام است و نباید وسیله تفرقه قرار گیرد چرا که حج جایگاه طرح مسائل قومی نیست بلکه فرصتی است برای توسعه روابط حسنه میان کشورها. وی اظهار داشت: حج که در اسلام به عنوان علم اسلام از آن یاد شده است همواره نشانه اسلام بوده است و باید آن را هر چه بهتر برگزار کنیم و از خداوند مسئلت داریم در تحقق این اهداف مهم به ما یاری رساند.
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۶:۵۰:۵۵
اجباری هست وقتی به ما توهین میکنن باز بریم ؟ (1655573) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۷:۵۶:۱۰
آن وقت برائت از مشرکین چی؟! مخلِ روابط کشورها هست یا نه؟ امنیتِ جانی و روانیِ حجاج ما رو در شرایط فعلی تهدید میکنه یا نه!؟ (1655672) (alef-10)
 
مجتبي احمدي
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۸:۴۵:۳۱
جناب قاضي عسگر به تمام سخنان رييس جمهور محبوب مخصوصا واگذاري امور حج به بخش خصوصي توجه فرمايند (1655772) (alef-10)