نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 269000
بمباران فرودگاه صنعا برای جلوگیری از فرود هواپیمای ایران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۳۳
همزمان با اقدام هواپیمای ایرانی برای فرود در فرودگاه صنعا پایتخت یمن، هواپیماهای نظامی عربستان سعودی در اقدامی تنش‌زا، باند و برج فرودگاه صنعا را بمباران کردند تا این هواپیما نتواند در صنعا بنشیند؛ حملات بی‌سابقه به مناطق غیرنظامی که منجر به انهدام یک هواپیمای مسافربری نیز شد.

به گزارش تابناک؛ هواپیمای هلال احمر ایران که حامل کمک های غذایی و دارویی بود و پیش از این امکان فرود در یمن را نیافته بود، در پرواز تازه و در آستانه نشستن در فرودگاه یمن، با اقدام تجاوزگرانه جنگنده‌های سعودی مواجه شد و به ایران بازگشت.

این هواپیما با اخذ مجوز از مسیر کشور عمان عازم پایتخت یمن بود اما در مسیر پرواز از جنگنده های عربستان سعودی اخطار گرفته بود. خلبان هواپیمای امدادی ایران "بدون توجه به اخطارها" به مسیر خود به سوی فرودگاه صنعا ادامه داده بود اما خلبان شجاع هواپیمای ایران بدون توجه به این اختیارها سنگین، برای فرود آماده شد اما در لحظه آمادگی برای فرود، تاسیسات کنترل پرواز و باند فرودگاه صنعا توسط جنگنده های سعودی بشدت بمباران شد و پس از این بود که هواپیما به دلیل شرایط غیر استاندارد ایمنی و وضعیت پر مخاطره، به ایران بازگشت.

در این اقدام تجاوزکارانه جنگنده های رژیم آل سعود که خسارت بسیاری به فرودگاه صنعا وارد آورد، میدان اصلی فرودگاه بمباران شد و یک هواپیما متعلق به شرکت السعیده یمن هدف قرار گرفته، به آتش کشیده شد.

همچنین جنگنده های رژیم آل سعود چهار حمله به فرودگاه بین المللی الحدیده در غرب یمن انجام دادند که احتمالاً برای پیشگیری از فرود هواپیما در این فرودگاه‌ها بود و در واقع عربستان سعودی عملاً با حمله به فرودگاه‌های غیرنظامی، این موضوع را تایید کرده است.

در همین ارتباط خالد الشایف مدیرکل فرودگاه صنعا در یمن گفت: بمباران فرودگاه صنعا همچنان ادامه دارد. فرودگاه صنعا همیشه از درگیری های سیاسی به دور بوده است و در راستای خدمت رسانی به تمام اقشار جامعه فعالیت می کرده است. این فرودگاه تنها دروازه ورود به یمن است و به همه خدمات بشردوستانه ارائه می کند.

با حمله به این فرودگاه مشخص شد سخنان این کسانی که ادعا می کنند به مسائل بشردوستانه و کمک های انسانی توجه دارند دروغ است. عملکرد آن ها درست بر خلاف آن چیزی است که ادعای آن را دارند. امروز این فرودگاه غیرنظامی به صورت بی هدف بمبارن شد و تاسیسات غیرنظامی هدف قرار گرفت. این مسائل نشان می دهد که دشمن نه به تاسیسات غیرنظامی ما رحم می کند و نه توجهی به مسائل بشردوستانه دارد. بمباران همچنان ادامه دارد و جنگنده های دشمن تجاوزکار همچنان بر فراز ما به گشت زنی می پردازند.
 
حکمت الله
۱۳۹۴-۰۲-۰۸ ۲۲:۵۵:۳۳
بابا بذارید کشور کمی آرامش داشته باشد,میخواید کمک کنید بدید به صلیب سرخ اونا ببرند, هم عربستانیها و هم یمنیها اگر پا بده جفتشون سرِ اسلحه هاشون طرفِ ایرانه! عملکرد حماس را که دیدید,رسما" دهن کجی کرد و بقیه شون هم همینند. در نهایت همشون عرب هستند و ته قضیه یه جوری با هم کنار میآند . (2856011) (alef-11)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۲-۰۹ ۰۰:۱۸:۳۹
اینقدر از این غلط ها کنید تا ایران هم تمام کشتی هاتون را توی خلیج فارس توقیف کنه که یاد بگیرید از این پر رو بازی ها در نیارید! (2856181) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۹ ۰۰:۳۹:۲۱
چرا ما اینقدر اصرار به کمک های بشر دوستانه به یمن داریم؟ الان در نپال پس از زلزله مردم به مراتب نیاز بیشتری به این مواد دارند به انجا کمک کنید (2856231) (alef-11)
 
مهديار
۱۳۹۴-۰۲-۰۹ ۰۱:۴۷:۳۲
الان كشور به تنها چيزى كه احتياج نداره جنگه!!!!
اونم بخاطر يمن!! (2856312) (alef-11)
 
sam
۱۳۹۴-۰۲-۰۹ ۰۲:۱۲:۴۷
با سلام

شجاعت یا حماقت؟! لااقل زمانی به اخطارهایشان بی توجهی می کرد که حداقل 2 تا جنگنده ایرانی اسکورتش می کزدند.دست خالی که نمی شود با یک جنگنده وحشی جنگید! (2856321) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۹ ۰۳:۲۳:۴۰
آقایان لطف کنید ازماجراجویی دست بردارید (2856358) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۹ ۰۷:۳۲:۵۹
پس ارسال دارو و تجهیزات پزشکی هم شده ماجراجویی
عجب وجدانی عجب انسانیتی !!!!!!!!! (2856447) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۹ ۰۵:۳۹:۱۰
تبریک میگم به مسئولین کشور! حالا لازم بود بخاطر کل کل با عربستان مردم یمن رو از داشتن تنها فرودگاهی که می توانست ورودی کمک های بین المللی باشد محروم کرد؟؟؟؟؟ (2856379) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۹ ۰۷:۴۶:۲۶
به ما چه که در دعوای عربها شرکت کنیم. مگهوا اضافه داریم؟ (2856467) (alef-11)