توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499609
نقدینگی ۲۴ درصد رشد کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۲
حجم نقدینگی در پایان اردیبهشت ماه امسال با رشد ۲۴.۱ درصدی در مقایسه با ماه مشابه سال قبل به بیش از ۱۲۸۹ هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، تازه‌ترین آماری که بانک مرکزی از وضعیت دارایی و بدهی سیستم بانکی منتشر کرده، نشان می‌دهد که رقم نقدینگی در اردیبهشت ماه با رشد ۲.۸ درصدی نسبت به اسفند سال گذشته مواجه بوده و از ۱۲۵۳ هزار میلیارد تومان به ۱۲۸۹ هزار میلیارد رسیده در عین حال که این رقم در اردیبهشت ماه سال گذشته حدود ۱۰۳۸ هزار میلیارد تومان گزارش شده بود.

در مجموع رقم نقدینگی از ۸۰۰ هزار میلیارد تومان اردیبهشت سال ۱۳۹۴ با رشد حدود ۴۹۰ هزار میلیارد تومانی تا اردیبهشت ماه امسال همراه بوده است.

اما جزئیات تغییرات نقدینگی نشان می‌دهد که شبه پول که عمده آن را سپرده بانکی تشکیل می‌دهد، با رشد حدود ۲۳.۷ درصدی نسبت به اردیبهشت سال گذشته همراه بوده و بیش از ۱۱۲۷ هزار میلیارد تومان از رقم نقدینگی را تشکیل داده است.

همچنین پول به عنوان بخش دیگر تشکیل‌دهنده نقدینگی تا حدود ۱۶۱ هزار میلیارد تومان آن را شامل شده که با رشد ۲۶.۹ درصدی در قیاس با اردیبهشت ماه سال قبل همراه است.


 
 
کلمات کلیدی : نقدینگی، تورم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.