نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489105
ویلای پسر فوتبالیست مشهور مصادره شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۴
با حکم قضایی ویلای پسر فوتبالیست مشهور و اسبق تیم ملی واقع در لواسان به نفع دولت مصادره شد.
 
به گزارش ایسنا، پسر یکی از فوتبالیست‌های مشهور تیم ملی فوتبال که خود نیز سابقه بازی در تیم‌های مختلفی را دارد، بابت خرید برنج وارداتی از دولت به صورت ترهینی حدود ۲۵ میلیارد تومان از سال ۱۳۹۳ به شرکت بازرگانی دولتی باید پرداخت می‌کرد اما با توجه به خلف وعده و نپرداختن آن بالاخره دولت موفق شد به گفته یک مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی ویلای ۳۵ میلیاردی او واقع در لواسان را مصادر کند.
 
 از سال گذشته پرونده بدهی ۲۵ میلیاردی پسر فوتبالیست مشهور و اسبق تیم ملی در رسانه‌ها مطرح شد که این چهره فوتبالی از دولت و وزارت جهاد کشاورزی در سال ۱۳۹۳ حدود ۲۵ میلیارد تومان برنج به صورت ترهینی و از طریق به رهن گذاشتن ویلای خود در لواسان خریداری کرده و فروخته بود اما همچنان پول دولت را بابت خرید و فروش این برنج‌ها پرداخت نکرده است.
 
در پی انتشار این خبر مسئولان وزارت جهاد کشاورزی نیز در قالب مصاحبه‌های متعدد در این زمینه اعلام کردند که دولت مطالبه خود را به صورت قانونی از این فوتبالیست بازپس می‌گیرد و اگر این فوتبالیست تا تاریخ مشخص شده بدهی خود را نپردازد ویلای او که به رهن گذاشته شده، به نفع دولت مصادره خواهد شد.
 
علی قنبری- مدیرعامل وقت شرکت بازرگانی دولتی- در این باره  گفته بود در دولت گذشته برنج مانند دیگر محصولات کشاورزی به دلیل آنکه واردات آن در اختیار وزارت جهاد کشاورزی نبود، بدون توجه به نیاز و احتساب تولید داخلی وارد شد اما با توجه به وجود مازاد بیش از حد آن تصمیم گرفته شد که براساس قانون بودجه سال ۱۳۹۳ این محموله‌ها را با انتشار فراخوانی به صورت ترهینی به متقاضیان بفروشیم و براین اساس هر متقاضی ملکی را برای خرید این برنج‌ها به رهن گذاشت.
 
به گفته وی، براین اساس به اندازه ۷۰ درصد ارزش واقعی ملک به رهن گذاشته شده به آن‌ها برنج فروختیم و در این میان عده‌ای به وعده‌شان عمل کردند و عده‌ای دیگر علی‌رغم فروش محصول، هنوز بهای آن را به دولت پرداخت نکرده‌اند و علت آن را نداشتن نقدینگی برای تامین اعتبار آن اعلام کردند. به همین دلیل ملک به رهن گذاشته پسر این فوتبالیست معروف را به همراه دیگر بدهکاران به اجرا گذاشتیم و در حال مزایده و فروش آن برای تامین مطالبات دولت هستیم.
 
اما پس از این مصاحبه نیز اتفاقی نیفتاد و بدهکار فوتبالی بدهی‌اش را به دولت پرداخت نکرد که البته به گفته یک مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی اخیرا و با حکم قضایی ویلای پسر این فوتبالیست مشهور و اسبق تیم ملی واقع در لواسان به نفع دولت مصادره شد که بر اساس قانون فروش اموال دولتی به صورت ترهینی باید ارزشی بیش از ۳۵ میلیارد تومان داشت.
 
کلمات کلیدی : مصادره اموال + علی پروین + بدهی به دولت + واردات برنج
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۱۷:۱۵:۱۳
از سال 93 تا کنون دو برابر سود کرده. (4458629) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۱۹:۵۵:۱۲
چرا با اسم و رسم نمیگید طرف کیست و با این پول سه برابر سود کرده اینها تازه میخوان اصل پول را بگیرن (4458772) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۰۱:۰۲:۵۸
ویلای ۳۵ میلیاردی؟
داداش مگه چند متر است و چه امکاناتی داره؟
مطمئنا با این وضع فعلی کسی پول همون ۲۵ میلیاردم بابت این ملک نمیده
طرف دوسر سود کرده حسابی (4459016) (alef-3)
 
Belgium
۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۱۹:۵۱:۱۶
این فوتبالیست مشهور ویلا ش را ضمانت این معامله کرده بود پس شریک جرم است و مازاد و حیف ومیل اموال ملت باید از او گرفته شود (4458767) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۲۰:۰۵:۱۷
از برکات برجام همه ورشکسته شدن اگر برجام نبود امروز ایشان مشکل نداشت با دلار ده هزار تومان (4458783) (alef-11)
 
راد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۰۳:۰۹:۴۸
مثل اصحاب کهف تازه از خواب بیدار شدی ؟؟؟؟ (4459081) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۲۲:۵۴:۵۵
اگه پسر فوتبالیست مشهور نبود میتونست این کار کنه!!!! ؟؟؟ سه سال بابت تسویه بدهی ش فرصت داشت!!!!؟؟؟؟ (4458915) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۲۳:۴۰:۰۰
باز هم رد پای رانت و زد و بندهای بانکی و اقتصادی!!!!! اولا بعید است ویلای ایشان ۳۵ میلیارد بیارزد ددوما اگرهم قیمت کارشناسی صحیح باشد که نیست قیمتی که دربازار میتواند نقدشود نصف این مبلغ است و سوما دوسال اینهمه پول دست این بابا بوده حداقل ۲۰ میلیارد سود داشته تکلیف ان چیست؟ (4458951) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۰۱:۳۹:۵۹
معلوم است نقدا نمي دهد مطمئنا اين ويلا بيش از قيمت واقعي ارزيابي شده دولت به نصف پولش هم نميرسد من ٤٠سال است كار مهندسي در پروژه هاي مهم انجام داده ام وهميشه تعداد زيادي كارگروكارمند را با مشقت ومرارت تعديل نكرده وآنها را حفظ كرده ام اما احيانا نياز به تسهيلات خيلي جزئي داشته باشم بانك ها آنقدر سخت گيري ميكنند كه طاقتم طاق ميشود اما يك جوان در كاري غير از حرفه اش ................. (4459046) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۰۹:۳۳:۵۶
قیمت را که خوب زده اند بازار هم که رکود است شاید راهی برای خلاص شدن از املاکی که دل را می زند (4460895) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.