توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 445806
واردات نوشابه گازدار مشمول عوارض شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۱
دبیر کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی از اختصاص عوارض برای واردات نوشابه‌های گازدار و صرف آن در افزایش سرانه مصرف شیر خبر داد.

به گزارش مهر، محمد فیضی عصر سه‌شنبه در اعلام دستاوردهای بررسی برنامه ششم توسعه در جمع خبرنگاران تصریح کرد: هر گونه رهاسازی، تولید، واردات و مصرف محصولات تراریخته ممنوع است.

وی افزود: هرگونه اقدام در این حوزه می‌بایست با رعایت مقررات و موازین بین‌المللی و ملی که به تصویب مجلس رسیده است، انجام شود.

دبیر کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی متذکر شد: همچنین واردات انواع چربی و نوشابه‌های گازدار مشمول عوارض بوده و منابع آن برای افزایش سرانه شیر مصرف می‌شود.

فیضی همچنین به تصویب پرداخت خسارت به مصرف‌کنندگان اقلام غیربهداشتی اشاره کرد و گفت: این خسارت از سوی تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی که در امر تولید، عرضه و فروش دام زنده و یا فرآورده‌های آن فعالیت دارند پرداخت می‌شود.

وی تأکید کرد: اشخاصی که در امر تولید، عرضه و فروش دام زنده و یا فرآورده‌های آن فعالیت دارند می‌بایست مقررات بهداشتی را به کار گرفته و نسبت به استفاده از ظرفیت مسئول فنی بهداشتی اقدام کنند؛ در غیر این صورت ملزم به پرداخت خسارت خواهند شد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: مجلس شورای اسلامی برای تأمین نظر شورای نگهبان مصوب کرد که علاوه بر عوارض دریافتی از تولید و واردات انواع سیگار و محصولات دخانی، مالیات و عوارض مالیات بر ارزش‌افزوده، حقوق ورودی و حق انحصار نیز دریافت شود.

به گفته فیضی مالیات هر پاکت سیگار تولید داخل ۱۰ درصد، تولید مشترک ۲۰ درصد، تولید داخل با برند خارجی ۴۰ درصد و سیگار وارداتی نیز ۴۰ درصد تعیین شده است.

وی همچنین به مصوبه اصلاح قیمت آب و حامل‌های انرژی تا پایان برنامه ششم اشاره کرد و گفت: دولت مجاز است قیمت آب، حامل‌های انرژی و سایر کالاها و خدمات یارانه‌ای را برای صنایع و تولیدات به تدریج تا پایان برنامه ششم اصلاح کند.

دبیر کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی متذکر شد: منابع حاصل از این اصلاحات برای افزایش تولید، اشتغال، حمایت از صادرات غیرنفتی، کاهش آلودگی هوا، ارتقا شاخص‌های عدالت اجتماعی و حمایت‌های اجتماعی از خانوارهای نیازمند صرف خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : نوشابه گازدار+تعرفه واردات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته