نظر منتشر شده
۱۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 454202
تکلیف مردم را درقبال پخش یا عدم پخش کلاه قرمزی روشن کنید
بخش فرهنگی الف،‌ ۲۴ اسفند ۹۵
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۷
امسال هم بر پخش و عدم پخش مجموعه‌ی کلاه قرمزی روال تأیید و تکذیب عوامل سازنده و مسئولان مربوطه‌ی تلویزیون همچون سالهای قبل در حال رخ دادن است.

درحالیکه هفته پیش مدیران شبکه ۲ اعلام کرده بودند قطعا مجموعه کلاه قرمزی با عروسک های جدید در کنداکتور پخش این شبکه در ایام نوروز هستند اما تهیه کنندگان این مجموعه عروسکی و مشخصا حمید جبلی گفتند که بدهی های سازمان به این مجموعه صدنفری به حدی است که امسال کلاه قرمزی صداوسیما نخواهد داشت.

چندروز بعد بنا به اظهارات مدیران صداوسیما مشکل بدهی و پول حل شده و حتما کلاه قرمزی در عید ۹۶ مهمان خانه های مردم خواهد شد. اما اینبار هم تهیه‌کننده مجموعه «کلاه قرمزی» که چندی پیش از توقف ساخت این مجموعه نوروزی خبر داده بود، در پی اعلام خبرهایی مبنی بر ازسرگیری «کلاه قرمزی»، تاکید کرد که این مجموعه همچنان متوقف است.

حمید مدرسی با انتشار مطلبی درباره آخرین وضعیت مجموعه کلاه قرمزی، در توضیحی آورد: «احتراماً پیرو خبر منتشر شده به نقل از مدیران ارشد شبکه دو سیما و اعلام برنامه کلاه قرمزی با جزئیات توسط مدیر محترم شبکه دو سیما جناب آقای جعفری جلوه مبنی بر پخش کلاه قرمزی نوروز ۹۶ در ساعت ۲۰ و اعلام رفع مشکلات این مجموعه، بدین وسیله اعلام می‌نمایم خبر انتشار یافته از طرف شبکه دو سیما بجز خوراک رسانه‌ای و درست شدن حاشیه‌ها چیز دیگری به دنبال نخواهد داشت و در زمین دشمن بازی کردن را بیاد می‌آورد.

وی در ادامه نوشته بود که: به نظر این حقیر تنها شانس رسیدن پروژه به آنتن سیما، ورود فوری شخص ریاست مجترم سازمان و یا معاونت محترم سیما به حل و فصل مشکلات این پروژه شاید در ظرف روز و ساعت آینده راه‌گشا باشد. در غیر اینصورت عملاً پخش مجموعه کلاه قرمزی ۹۶ همچنان منتفی خواهد بود.
 
مجموعه‌ی تلویزیونی کلاه قرمزی را می‌شود خاطره‌انگیزترین و باسابقه‌ترین برنامه‌ی تلویزیونی مربوط به گروه سنی کودک و نوجوانان دانست. این برنامه به نسبت دیگر برنامه‌های مربوط به گروه سنی یادشده از حیث تداوم کاری نیز تقریباً بی‌همتاست.

مجموعه‌ی تلویزیونی کلاه قرمزی کار خود را در سال‌های آغازین دهه‌ی 70 شروع کرد و با ساخت فیلم سینمای آن به شهرت و محبوبیتی فوق‌العاده دست‌یافت. ویژگی که کلاه قرمزی را منحصربه‌فرد ساخت و باعث شد تا این شخصیت عروسکی حتی دل بزرگ‌سالان را هم به‌دست آورد؛ صداقت و سادگی بود که با هنر دست عروسک‌گردان فقید دنیا فنی زاده، صدای شیرین حمید جبلی به بهترین شکل ممکن بر عروسک ساخته‌شده به‌دست مرضیه محبوب نشست و شخصیتی باورپذیر را پدید آوردند.

بازگشت شخصیت کلاه قرمزی به تلویزیون با وقفه‌ای چندساله اتفاق افتاد و این بازگشت با اقبال عمومی جامعه همراه بود. سابقه‌ی تصویری این شخصیت به همراه محبوبیتی مردمی این عروسک، موجب شد تا این بازگشت بسط و گسترش پیدا کند و هر سال بر تعداد عروسک‌ها و شخصیت‌های این مجموعه افزوده شود.

همان طور که گفته شد اقبال عمومی نسبت به پخش این مجموعه از سوی جامعه، موجی شد تا مسئولین مربوطه‌ی تلویزیون هر سال به فکر تولید این برنامه باشند و همواره آن را در میان برنامه‌های ویژه‌ی نوروزی معرفی نمایند. البته باید به نکته هم اشاره کرد که توافق با عوامل سازه این مجموعه به‌ویژه با ستون اصلی ساخت مجموعه یعنی ایرج طهماسب و حمید جبلی، به سادگی اتفاق نیفتاده و حداقل در چند سال اخیر همیشه صحبت از توقف تولید این مجموعه به میان آمده است. سکونت دو چهره‌ی یادشده در خارج از مرزهای کشور و دستمزد بالا برای تولید این مجموعه، از جمله مسائلی است که در چند سال اخیر مسئولان تلویزیون را با چالش تصمیم‌گیری در مورد این مجموعه مواجه ساخته است.

مجموعه‌ی کلاه قرمزی در دوران رکود و کمبود برنامه‌سازی در تلویزیون به لطف مقبولیت در میان طرفداران بی شمارش همواره مورد توجه بوده و به همین دلیل برای صدا و سیما هم منفعت مالی ناشی از تبلیغات را به همراه داشته و هم به‌واسطه‌ی خوش‌ساخت بودن از حیث جلب مخاطب موفق بوده است.

با توجه به مسائل مطرح‌شده باید به این نکته توجه کرد که تأیید و تکذیب‌های چند سال اخیر در مورد ساخت و پخش این مجموعه از سوی عوامل ساخت و مسئولان مربوطه‌ی تلویزیون به چه دلیل است؟ آیا روال تکراری در مورد پخش این مجموعه در شأن مخاطبان یک برنامه‌ی تلویزیونی است؟ آیا این موضع‌گیری‌های جدی و سپس عقب‌نشینی کردن‌ها، صورت خوشی برای سازمان عریض و طویل صدا وسیما دارد؟

بد نیست یک‌بار برای همیشه عوامل ساخت و مسئولین مربوطه‌ی رسانه‌ی ملی به یک جمع‌بندی و توافق در مورد ساخت و یا توقف این مجموعه برسند تا هر سال رفتارها و اظهارنظرهایی را که به ناز کردن و ناز خریدن می‌ماند را مشاهده نکنیم!

آنچه که از رفتار و اقبال مردم می‌شود فهمید این است که طیف گسترده‌ای از مردم تمایل به تماشای این مجموعه‌دارند. باید دید که آیا امسال هم شاهد تأیید پس از تکذیب خواهیم بود و یا یک‌بار برای همیشه تصمیمی قاطع برای آینده‌ی این برنامه گرفته خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : کلاه قرمزی+پخش کلاه قرمزی+ساعت پخش
 
France
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۶:۴۶:۵۴
صداوسیما بودجه خوبی بهش اختصاص پیدا نکرده و به شدت در تنگنا قرار داره از آنطرف هم انتظارات ازش زیاده..گیرکرده این وسط (4203777) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۷:۱۴:۵۱
عوامل این مجموعه هر سال همین داستان رو راه میندازن تا مردم اعتراض کنن و بتونن با باج گیری پول بیشتری به جیب بزنن داستان هرساله (4203806) (alef-13)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۸:۰۵:۱۱
صدا و سیما باید فقط یک شبکه خبر داشته باشد برای اعلام نظرات دولت.
بقیه شبکه‌ها باید خصوصی باشد. با انحصاری که هم‌اکنون وجود دارد فقط چند برنامه انگشت شمار وجود دارد که ارزش دیدن دارند.
بقیه کشورها هم همینطور هستند. (4203869) (alef-13)
 
علی
United States
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۸:۳۴:۳۱
حالا مثلا این برنامه چه جذابیتی داره که بود یا نبودنش مهم باشه..ممنون از سایت خوب شما (4203919) (alef-6)
 
م
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۹:۱۳:۱۸
بله دقیقا فقط دغدقه مردم همین کلاه قرمزی ست نه استخوان خریدن بدلیل عدم توان خرید گوشت،نه بیکاری ،نه اجاره خانه،نه مفاسد اقتصادی برادر و فرزند برخی مسعولین ،نه آلودگی هوا،نه سو مدیریت ....بله حق دارید فکر کنید مشکل مردم عدم پخش کلاه قرمزیست ،وگرنه وضع اینجوری نبود ...مشکل ما کلاه قرمزیست .... (4203976) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۹:۳۳:۱۴
تكليف مشخص است ، صداوسيما نمي خواهد مسئوليت عدم پخش برنامه را قوب كند در نتيجه مي خواهند تا حد ممكن اعلام اين خبر را به تاخير بياندازند تا در شلوغي هاي عيد كم اثر شود ،
حال اينكه صداوسيما چه وظيفه ديگري جز جلب رضايت مردم دارد من نمي دانم (4203995) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۲۰:۰۸:۴۹
برای ما خیلی مهمه پخش بشه یا نه، مساله مرگ و زندگیه، سایت الف، این هم شد دغدغه (4204032) (alef-6)
 
م.م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۲۰:۴۷:۰۱
پخش شدن یا نشدن کلاه قرمزی مساله مهم در مملکت این است ؟! (4204072) (alef-6)
 
محمد
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۲۲:۱۳:۴۴
فکر نکنم دغدغه مردم اینجور چیزا باشه (4204194) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۲۲:۵۱:۵۱
دیدم تو رسانه میلی که اخبار پخش می کرد همه جا بیشتر بوده یا داشته. آیا درسته؟ خواهش میکنم (4204251) (alef-13)
 
جلیلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۰:۰۶:۲۲
الان مشکل مردم پخش یا عدم پخش کلاه قرمزیه؟؟؟!!!مردم خواب ندارن بیقرارن که بدونن پخش میشه یا نه؟؟!!فکر نان باش که خربزه آب است (4204309) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۸:۰۹:۳۳
برنامه ای که مخصوص ایام عید شده، در حالی که از نظر محتوایی و گاهی اجرا هم چندان با کودکان همخوانی ندارد. این ها همگی نشان گر ضعف نمایش های عروسکی صدا و سیما هم هست. (4204561) (alef-6)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۸:۴۵:۵۳
بسیار جای تاسف دارد که دغدغه این باشد که کلاه قرمزی پخش خواهد شد یانه ؟ نیازی نیست اگر چشمانتان را باز کنید داستان واقعی صورت قرمزی ها را می بینید : پدر ها و مادرها یی که با سیلی صورت خود را قرمز کردن تا آبروی خود را حفظ کنند... (4204608) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۸:۵۶:۳۹
کلاه قرمزی جز تحمیق مردم چه دست آوردی داشته است؟همچین میگویندتکلیف مردم راروشن کنیدکه انگارکل مردم بیکارندبشینندکلاه قرمزی تماشاکنندیاااینکه کلاه قرمزی داستان بهترین ادبیات جهان است که مردم را به تفکر وفرهنگ والایی برساند جمع کنیدبساط دست کم گرفتن مردم را .
مردم راکودک فرض کرده اید. (4204619) (alef-6)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته