توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494000
روسیه: آمریکا حق اجرا نکردن تعهدات برجام را ندارد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۵
رئیس اداره کنترل تسلیحات و منع گسترش تسلیحات وزارت خارجه روسیه با تاکید بر اینکه «هر کشور شریک برجام حتی آمریکا باید تعهدات خود را خوب اجرا کند»، خاطرنشان کرد که واشنگتن در اجرای شرایط این توافق بین المللی بسیار بد عمل می کند.

به گزارش ایرنا، میخائیل اولیانف روز پنجشنبه گفت: شرایط بازی معینی وجود دارد که باید رعایت شود، حتی اگر کشور بزرگ و با نفوذی مانند آمریکا باشد.

اولیانوف به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: برجام گام های معینی را برای ایران پیش بینی کرده بود که منصفانه اجرا می کند و در این توافق بین المللی، اقدامات متقابل برای گروه 1+5 شامل کشورهای غربی و اعضای غیر غربی آن هم تعیین شده است.

وی افزود: طرف آمریکایی آنچه را که مربوط به سهم خود در برجام و تعهدات در حل و فصل وضعیت پیرامون برنامه هسته ای ایران می شود، بسیار بد اجرا می کند.

رئیس اداره کنترل تسلیحات و منع گسترش تسلیحات وزارت خارجه روسیه همچنین گفت: بانک های آمریکا و ساختار مالی این کشور، سیستم مالی جهانی را (در مساله همکاری با ایران) به هراس انداخته اند.

اولیانوف گفت: طرف ها در اروپای غربی غالبا گلایه می کنند که حتی نمی توانند با بودجه دولتی هزینه برگزاری سمینارها را بپردازند و ذکر نام ایران بانک ها را به هراس می اندازد. این مساله ناراحت کننده است.
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۰۵:۴۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۱ ۰۵:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۰ ۱۳:۳۹
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۰ ۱۲:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ ۰۷:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۱۶:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۱ ۰۸:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۱ ۱۵:۰۸
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۹ ۲۰:۴۲
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۶ ۰۸:۵۶
 
 
کلمات کلیدی : برجام، آمریکا، توافق هسته ای
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.