نظر منتشر شده
۱۸۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 180800
بازخوانی اتهامات و دادگاه معاون فاسد وزیر صنعت معدن تجارت
بخش اقتصادی الف، 19 اسفند 91
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۱۳
خبر قطعی شدن حکم برخی از متهمان پرونده فساد ۳هزار میلیارد تومانی، در هیجانات سیاسی تند دهه آخر بهمن ماه گذشته گم شد. آن قسمت از این خبر که در رسانه ها انعکاس یافت، مربوط به قطعی شدن اعدام مه آفریدامیرخسروی و سه همکارش در فساد بزرگ بانکی بود، حال آنکه این پرونده متهمان یقه سفید و دانه درشت دیگری هم داشت.

یکی از کسانی که جرمشان اثبات و حکمشان قطعی شده، متهم ردیف هشتم پرونده، «خدامراد احمدی»، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت است. خدامراد احمدی، متولد ۱۳۵۳ یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه علم و صنعت است که در سالهای اخیر مدارج ترقی را با سرعتی غیرعادی در دولت مدعی عدالت پیموده اند.

خدامراد احمدی در زمان وزارت محرابیان، به ریاست حوزه وزارتی منصوب شد و به ریاست شرکت شهرکهای صنعتی ارتقا یافت. غضنفری پس از انتصاب به عنوان وزیر صنعت معدن و تجارت، ریاست یکی از بزرگترین بنگاه های اقتصادی کشور (ایمیدرو) را به خدامراد احمدی سپرد. در ۱۴ دیماه سال۹۰ در حالی که خدامراد احمدی معاون غضنفری و رییس ایمیدرو بود، به اتهام دریافت ۹۰۰ میلیون تومان رشوه از مه آفرید امیرخسروی بازداشت شد. در طول مدت محاکمه نامش بصورت خ. ا. برده می شد.

دادستان برای خدامراد احمدی از قاضی تقاضای ۱۷ سال زندان کرده بود که نهایتا قاضی وی را به ۱۰ سال حبس و رد مال به مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان، پرداخت همین میزان جریمه نقدی و محرومیت از مشاغل دولتی به طور موقت محکوم کرد دادگاه تجدید نظر نیز پس از بررسی اعتراض متهم، این حکم را تایید و قطعی کرد.

اکنون که هویت خ الف روشن شده و قانونا می توان این مدیر رشوه خوار را معرفی کرد، بازخوانی اتهامات و آنچه در دادگاه وی گذشت و خط و ربط های این پرونده، جالب توجه و بسیار عبرت آموز است:
خلاصه گزارش یازدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به فساد بزرگ مالی در شعبه اول دادگاه انقلاب تهران مورخ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ مربوط به اتهام خدامراد احمدی، معاون وزیر صنعت معدن و تجارت:
خلاصه کیفرخواست خدامراد احمدی، معاون وزیر صنعت معدن تجارت آقای خدامراد احمدی معاون وزیر صنایع و معادن و رییس سازمان ایمیدرو، بازداشت از تاریخ ۱۴ / ۱۰ / ۱۳۹۰ متهم است به:
۱ـ ارتشاء به مبلغ جمعا ۹ میلیارد ریال(نهصد میلیون تومان)
۲ـ مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور

با عنایت به محتویات پرونده، در حین تحقیقات مقدماتی از متهم پرونده به نام ع. ر. (مدیرعامل شرکت گروه ملی فولاد ایران) نامبرده اظهار داشته است که پیرو تقاضا و دستور آقای مه آفریدامیرخسروی (سهام‌دار اصلی شرکت گروه ملی فولاد) مجموعا ۵۵۰ میلیون تومان داخل دو عدد کیف به آقای خدامراد احمدی معاون وزیر صنعت و معدن تجارت و رییس سازمان ایمیدرو پرداخت کرده است. نامبرده اظهار داشته است:«... با توجه به عضویت من در هیئت عامل ایمیدرو، با جناب آقای ع. ر. آشنا شدم و از طریق آقای ع. ر. بعد از واگذاری شرکت گروه ملی فولاد با اقای مه آفریدامیرخسروی در چند جلسه آشنا شدم و در جلسات متعددی که با مدیرعامل گروه ملی فولاد داشتم، در خصوص موضوعات کاری بحث متعدد داشتیم و با آقای مه آفرید امیر خسروی فقط در چند جلسه در وزارت صنایع در دفتر وزیر (وزیر صنایع و معادن، آقای م) و دفتر شرکت شهرک‌های صنعتی جلسه داشتم.

در ادامه‌ی تحقیقات، از نامبرده در خصوص اظهارات مدیرعامل گروه ملی فولاد مبنی بر اینکه وجوهی را به خدامراد احمدی پرداخت کرده است، سؤال شد که اظهار داشته است: «... حدود ششصد میلیون تومان بابت مؤسسه‌ی خیریه ایشان(ع. ر) پرداخت کردند و اسناد و مدارک آن هم موجود است. در دفتر کارم در تهران پرداخت کردند و یک نوبت هم در هتل لاله فرستادند و این جانب از نامشروع بودن خبر نداشتم و حاضرم در یک زمان محدودی آن را پرداخت نمایم. اینجانب خدامراد احمدی مبلغ ششصد میلیون تومان از آقای ع. ر. دریافت کردم، از این که منشا وجوه نامشروع می‌باشد، هیچ اطلاعی نداشتم و در حال حاضر آماده‌ام که مبلغ فوق را ظرف پانزده روز آینده به حسابی که دادستانی معرفی می‌نماید مسترد نمایم...»

در ادامه‌ی تحقیقات از آنجا که علت پرداخت این وجوه به آقای خدامراد احمدی شفاف نشده بود، از مدیرعامل گروه ملی فولاد تحقیق شد. نامبرده اظهار داشته است: «بعد از کمک یکصد میلیون تومانی به آقای خدامراد احمدی آقای مه آفرید امیر خسروی را دیدم، ایشان گفت: به خدامراد احمدی چیزی دادی یا نه؟ گفتم در حد مقدورات، پرسید مثلا چه میزان کمک می‌کنی. گفتم تا حالا یکصد میلیون تومان کمک کردم که مه آفرید امیر خسروی گفت اینها خرجشان خیلی بیشتر است. اگر می‌خواهی هوای شرکت (شرکت گروه ملی فولاد ایران) را داشته باشد، بایستی کلان کمک کرد و بحث پانصد میلیون تومان را طرح کرد و من تحویل آقای خدامراد احمدی دادم»

ایشان در ادامه می‌افزاید: «دلایل کمک آقای مه آفرید امیرخسروی به خدامراد احمدی عبارتند از:
۱ ـ افزایش سهمیه شمش گروه ملی توسط آقای خدامراد احمدی
۲ ـ حمایت از درخواست‌های گروه ملی در ایمیدرو مثل طرح فروش فولاد شهر
۳ ـ تقسیط بدهی‌های گروه ملی در ایمیدرو که انجام شد.

در جلسه‌ی بازجویی از آقای مه آفریدامیرخسروی سوال شد: شما توصیه کردید مبلغ حدودا ۹۰۰ میلیون تومان که به آقای خدامراد احمدی پرداخت نماید در این خصوص چه توضیحی دارید، وی پاسخ داد: «برای اینکه سهمیه‌ی شمش فولاد خوزستان برای گروه ملی در دست گروه ایمیدرو بود و آقایان می‌گفتند برای اینکه سهمیه‌ی شما در گروه ملی از طریق فولاد خوزستان پایدار بماند، باید به ما پول پرداخت شود... و برای این که به تولید خدشه‌ای وارد نشود، ما مجبور بودیم که به ایشان جهت پایدار ماندن تولید، حق حساب بدهیم تا سهمیه‌ی ما در فولاد خوزستان حفظ شود و گرنه سهمیه‌ ما را کم می‌کردند و هر ماه برای کارخانه این بازی‌ها را در می‌آوردند و تا پول نمی‌گرفتند سهمیه‌ی ما را کم می‌کردند و حتی اقای خدامراد احمدی از بنده تقاضای یک واحد آپارتمان هم کرد...»

اظهارات قاضی و دفاعیات خدامراد احمدی
بعد از اظهارات قاضی سراج مبنی بر اینکه سخت است یک معاون وزیر و امین دولت را تفهیم اتهام کنند متهم در جایگاه قرار گرفت و با بیان اینکه اتهامات را قبول ندارم گفت: سال تولید ملی را به تمام تولید‌کنندگان تبریک می‌گویم و این اطمینان را می‌دهم که عامدا خیانتی به نظام نکرده‌ام و لحظه‌ای در خدمت‌رسانی تعلل نداشته‌ام.

خدامراد گفت: در مهمانسرای گروه ملی فولاد، معاون استاندار، رئیس سازمان صنایع و معادن استان، رئیس شهرک‌های صنعتی استان و برخی دیگر از معاونین و مدیران استان حضور داشتند که در آن جلسه مدیر گروه ملی فولاد پذیرفت کل هزینه‌های ساخت مجموعه کمک به نیازمندان را به ما بپردازد و در سه فقره مبالغ مختلفی به ما داد که ۲۳۰ میلیون از این مبالغ صرف خرید زمین شد.

قاضی از او پرسید در بخشی از دفاعیات‌تان صحبت از رقم ۹۰۰ میلیونی شده است متهم گفت: روز اولی که مرا گرفتند و از من بازجویی کرد و درباره مبلغ دقیق پول‌های واریز شده از من پرس‌وجو کرد اما من از آنجایی که واقعاً از آن اطلاعی نداشتم سرهم گفتم شاید ۶۰۰ شاید هم ۹۰۰ میلیون تومان. یکی از این کیف‌ها را در هتل لاله به من دادند و دیگری را هم در زیرزمین مجتمع شهرک‌های صنعتی به من دادند در حالی که یک ریال از این پول‌ها هم در زندگی من وارد نشد.
قاضی از متهم پرسید شما اگر چنین شغلی نداشتید آیا چنین پولهایی به شما می‌دادند.

متهم پس از مکث کوتاهی گفت: من واقعاً نمی‌دانم.
قاضی گفت اگر برادر شما از گروه ملی فولاد پول طلب می‌کرد به او می‌دادند.
خدامرا احمدی گفت: نمی‌دانم و ادامه داد: ایمیدرو سالانه ۳۰۰ میلیارد تومان به نیازمندان و مجموعه‌هایی که نیازمند کمک هستند می‌دهد. در این میان آقای ر نیز پیش از خصوصی شدن از گروه ملی فولاد سالانه یک و نیم میلیارد به مستمندان پول می‌داد.
وی افزود: من جمعاً ۶ یا ۷ بار خسروی را دیده بودم سه دفعه در دفتر وزیر دو دفعه در دفتر خودم یک بار هم در مراسم افطاری که برخی از نمایندگان مجلس در آن حضور داشتند.

متهم با گلایه از دادگاه گفت: متأسفانه یک اتفاقی در کشور افتاده و جرمی واقع شده اما همه جمع شدند و قصد دارند افراد بی‌گناه را در این جرم شریک کنند.
وی گفت: من معاون آقای ن در اتاق بازرگانی ایران هستم. برای اولین بار است که یک مدیر دولتی توانسته نفر دوم اتاق بازرگانی باشد بروید آمار مرا از همان افراد دربیاورید ببینید من چه کارهایی کرده‌ام.

متهم با بیان اینکه در برخورد با مفاسد اقتصادی سازمان ایمیدرو مورد تأیید سازمان بازرس کل کشور بود، گفت: همیشه در زمینه واگذاری زمین شفاف‌سازی کرده‌ام و حدود ۱۵۰۰ فرزند شهید را در ایمیدرو و شهرک‌های صنعتی استخدام کردم. ۶۲ مدیر را با نظر دستگاه‌های امنیتی جابجا کرده و نیروهای انقلابی را به جای آنها قرار دادم.

اعتراض نماینده دادستان: خدامراد احمدی را آنچنان باید زد که نتواند از زمین بلند شود
فراهانی نماینده دادستان تهران در پرونده فساد ۳ هزار میلیارد تومانی در دفاع از کیفر خواست صادر شده برای خدامراد احمدی گفت: متأسفانه چند وقتی است شاهد آن هستیم که برخی از متهمان و وکلای آن‌ها برای دفاع از خود تلاش دارند به جبهه و ایثارگری وچنین کارهایی اشاره کنند. در حالی که باید بگویم با این روش دشمنان، نظام ما را مورد مضحکه خود قرار دهند.
وی به خاطره‌ای اشاره کرد و گفت: من دوستی داشتم که در دانشکده قضایی مشغول تحصیل علم قضاوت بود. این فرد در ۱۳ سالگی به جبهه‌ها رفته بود و جانباز ۵۰ درصد بود شب و روز کار می‌کند و زحمت می‌کشد و امروز بعد از ۳۵ سال زحمت فراوان به اندازه یک عدد از شمش‌های طلایی که در خانه آقای خ. الف کشف شد دارایی و ثروت ندارد ما نمی‌دانیم اگر آن جانباز است و جهاد دارد پس این آقایان چه کاره هستند.

فراهانی به سرنوشت آقای کرباسچی شهردار سالهای قبل تهران اشاره کرد و گفت: آن فرد هم زمانی که پایش به دادگاه باز شد ادعا می‌کرد کارهای زیادی انجام داده و لیست خدمات ارائه شده‌اش ده‌ها برابر شما بود. نماینده دادستان با اشاره به این مطلب که آقای سراج شما مخیر هستید و ما کارمان بی‌نقض نیست گفت: به شما می‌گویم اگر مجازات خفیفی برای این متهم در نظر بگیرید مدیون ملت خواهید بود ما مقصریم رویه ما با کتاب نهج‌البلاغه ببینید چقدر فرق دارد.
فراهانی تصریح کرد: ما بار‌ها شاهد آن بوده‌ایم که اشاره شده باید با پرونده منافی‌عفت برخورد شدیدی داشته باشیم در حالی که وقتی به نهج‌البلاغه رجوع می‌کنیم می‌بینیم حضرت علی با این گونه جرائم سعی در پوشاندن آن‌ها و پنهان کردنشان داشتند. امروز جرم‌شناختن ریشه بسیاری از جرایم را همین جرایم اقتصادی می‌داند.

نماینده دادستان گفت: درست نیست که ما با این گونه مجرمان نرم برخورد کنیم و از کنار یقه سفید‌ها و دانه‌درشت‌ها آرام رد شویم در حالی که در نهج‌البلاغه آمده است باید با این گونه مجرمان به گونه‌ای برخورد شود که حتی آنقدر خار شوند که خرج زن و بچه‌شان را نتوانند بدهند. ما می‌بینیم آقای ک نه تنها مجازات برایش خار کننده نبوده بلکه می‌آید مشاور یک کاندیدای ریاست‌جمهوری می‌شود و با افتخار هم حرف می‌زند.

نماینده دادستان خطاب به خدامراد احمدی گفت: شما معاون وزیر بوده‌اید وقتی شما پست گرفتید باید خدمت ارائه می‌کردید شما را آنچنان باید زد که نتوانید از زمین بلند شوید.
وی گفت: دعوای ما سر ۱۰۰ میلیون و ۲۰۰ میلیون تومان نیست وقتی شما این کار را می‌کنید دیگر نمی‌توان آن را نصیحت کرد اگر به جوانی بگویید کار خطا انجام نده به ما می‌خندد و می‌گوید همه مملکت دزد هستند. نمونه‌اش معاون وزیر بعد‌ها این ننگ در تاریخ انقلاب نوشته می‌شود.
فراهانی گفت: نکته دیگر توجه به اموال دارایی‌های شماست شما فردی ۳۸ ساله هستید یک مدیر جوان در صورت رعایت موازین و رفتار اسلامی یک زندگی ساده و متوسط داشته باشد در حالی که ما در یک بار تفتیش منزل شما موفق به کشف ۸۰ سکه ۷ ساعت گرانقیمت و چهار عدد شمش ۱۰۰ گرمی طلا شدیم. به این‌ها اضافه کنید ۵ سند ملکی و همچنین ۳۰۰ میلیون تومان پول نقد در حساب بانکی همه این‌ها را پیمانکاران به شما هدیه داده‌اند.

حرفهای خدامراد ۵ماه قبل از دستگیری
مصاحبه خدامراد احمدی درباره خودش در تیرماه۹۰ و قبل از اینکه توسط غضنفری به ریاست ایمیدرو منصوب شود هم جالب است:
*رفتن به اتاق را خیلی دوست داشتم. به نظرم نشستن بر صندلی بخش خصوصی از صندلی های دیگر لذت بخش تر است. خدا را شکر که بالاخره به عضویت هیأت رییسه اتاق ایران در آمدم.
*نقش آقای غضنفری را در راه یابی من به هیأت رییسه اتاق ایران نباید نادیده گرفت که ایشان من را به عنوان نماینده وزارت صنایع و معادن در اتاق معرفی کردند.
*حضور در سمت های دولتی بزرگ ترین اشتباهم بود. گاهی فکر می کنم اگر در همان بخش خصوصی می ماندم موفق تر بودم.
*برخی می گویند این محبوبیت به خاطر روابط عمومی بالایم است. به هر حال دوستان لطف دارند. یادم هست چندی پیش به همراه آقای رحیمی معاون اول رییس جمهور برای افتتاح چندین پروژه به آذربایجان رفته بودم.صنعتگران از همان فرودگاه به استقبالم آمدند و نگذاشتند من با تیم معاون اول باشم.
 
Canada
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۰:۲۵:۱۵
اینها مانند آقای خاوری که به گفته آقای پور محمّدی نرخش پائین بوده برای همکاری در این اختلاس فقط یک پراید یا حداکثر یک پژو ۲۰۶ با چند کیلو پسته گرفتند و با فروش همون پراید و پسته خانه چند میلیون دلاری در کانادا خریدند!..اسنادش هم موجوده (1178683) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۲:۴۹:۵۸
.........خدامراد احمدی، متولد ۱۳۵۳ یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه علم و صنعت

است که در سالهای اخیر مدارج ترقی را با سرعتی غیرعادی در دولت مدعی

عدالت پیموده اند........


چه می کنه این علم و صنعت! (1178994) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۴:۲۲:۳۳
آفرين! راستي كدام يك از سران محترم قوا استاد دانشگاه علم و صنعت هستند؟؟!!!
متهم با بیان اینکه در برخورد با مفاسد اقتصادی سازمان ایمیدرو مورد تأیید سازمان بازرس کل کشور بود، گفت: همیشه در زمینه واگذاری زمین شفاف‌سازی کرده‌ام و حدود ۱۵۰۰ فرزند شهید را در ایمیدرو و شهرک‌های صنعتی استخدام کردم. ۶۲ مدیر را با نظر دستگاه‌های امنیتی جابجا کرده و نیروهای انقلابی را به جای آنها قرار دادم.
اين 2 عدد اگر درست باشد براي من غيرقابل هضم است. اينكه خانواده هاي شهدا بر سر ما جا دارند شكي نيست ولي آيا همه آنها مدارك مرتبط با شغل خود دارند. در ضمن جا دارددر خصوص 62 مدير جابجا شده (در صورت صحت) بررسي كامل صورت گيرد، چه بسا مدير لايقي كه به خاطر هم پياله نبودن با حضرات تنبيه شده است.

((الف، ميدونم چاپ نمي كني ولي بالاغيرتا چاپ كنيد.)) (1179379) (alef-6)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۵:۵۵:۰۸
از مقاله بالا نتیجه گیری زیر حاصل می شود:

وقتی در این مملکت 78 میلیونی آدم قحطی است، افرادی مانند خدامراد احمدی

معاون وزیر می شوند! (1179669) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۶:۲۰:۰۶
در این موارد از خانواده های معظم شهدا و ایثار گران به عنوان سپر بلا استفاده می کنند باید دارشون زد (1179737) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۰۲:۴۲:۰۶
من نمی دونم شهدای گرانقدر ما رفتند تا مثلا شوهر عموزاده شان پست بگیرد؟ خانواده ی شهدا باید خودشان جلوی این بساط سوء استفاده از نام و یاد عزیزان از دست رفته شان را بگیرند. (1181435) (alef-13)
 
ن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۹:۱۴:۲۷
منم فارغ التحصیل علم و صنعت هستم و هم رشته ایشان.یکی از هم دوره ای های ما توسط ایشان با وجود اینکه تو امتحان فوق لیسانس قبول شده بود،رد صلاحیت شد.البته سرو وضع ایشان اون موقع خیلی فرق می کرد.به هر حال مطمئنم خیلی از دانشجویان دانشگاه در اون موقع از اینکه ایشون مجازات میشن خوشحال هستن.چون اصلا دل خوشی از ایشون و دوستشون احمدی نزاد ندارن (1180446) (alef-13)
 
یک مستاجر
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۰۰:۵۲:۴۰
عزیز من در این دولت معجزه ها شد این یکی حقش هست حداقل تحصیلات و تخصص دارد برو ببین مدیر عاملان مسکن مهر که برای ثبت نام مسکن مهر با دو چرخه و موتور و پیاده می اومدند الان صاحب چند تا خونه و ویلا و ماشین های چند صد میلیونی شدند کسی هم بهشون نگفت حاجی خرت به چند. (1181333) (alef-13)
 
شمس
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۲۱:۴۶:۴۵
خوب شد بالاخره مشخص شد که چه کسی در این سالها مدارج ترقی را با سرعتی غیر عادی پیموده است. الحمدلله گرفتنش و دیگه سیستم سالم شد. البته مشخص شد که در چه دولتی این مدارج را پیموده تا خدای نکرده کسی فکر نکند که در دولتهای قبلی کسی مدارج ترقی را ناپلئونی طی کرده. مثلا من تا حالا کسی را سراغ ندارم که در هیچ دولتی یک راست از لیسانس پریده باشه دکترا (1183916) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۴:۱۰:۳۷
نمیدونم چرا کسی چیزی در مورد وام 8 میلیارد تومانی که برای ساخت یک نیروگاه در شهرکهای صنعتی تهران با همکاری همسر ایشان و یک پیمانکار دریافت کرده اند نگفت!
بماند فسادهای مالی که نماینده ی ایشان در شهرکهای صنعتی خوزستان (ر-ط) برای ایشان انجام داده اند، و هم اکنون به مرحله ی استقلال رسیده اند و دیگر تدارکاتچی خدامراد احمدی نیست و برای خود جمع میکند! (1179334) (alef-6)
 
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۰۸:۵۰:۱۶
واقعا
خوب حالا که ایشون رو گرفتن
منصوبینش رو هم عزل کنند !!
چون قطعا مطیع و مجری تخلفات این آقا بوده اند
کسی نمیپرسه آقای ط چطور از نگهبانی دم در شد مدیرعامل !!! (1181705) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۹:۱۱:۳۶
مشکل را در جز نبینید سیستم باید اصلاح شود وگرنه احمدی نژاد رفت یک نفر دیگر ماشالله سیستم اداری ما استخدام رسمی است که اخراج یک کارمند مثل این مدیر کلی دنگ و فنگ داره، آقی سایت الف به حای این همه تیترهایی که می زنی اگر به مشکل اصلی کشور که عدم وجود یک سیستم شفاف مالی اقتصادی اداری است بپردازی اینده نظام و کشور بیمه میشود باید گردش مالی پولی هرکس از بازاری تا روحانی تا کارمند و استاد و کارگر مشخص و مالیاتش مشخص باشد این هم با حذف پول سیاه و ... است، سیستم شکایت انتقاد و پایش باید بدون ترس باشد خدامراد و خدامرادهای فعلی هنوز هستند نمونه اش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که از اختراعات اقای احمدی نژاد بود که خارج از سیستم بازرسی و حسابرسی و با بودن وزارت علوم و در عین موازی کاری احداث شد و شد محل تقسیم پول در کارگروهها و ستادهای مخفی و محل شو دادن نانو زیست دارو و سفینه و میمون فرستادن و اینها و اوج خروجیش فقط مقاله برای اپلای کردن دانشجها بود و خراب کردنشان در این تحریمها مشخص شد که از پراید تا قرص معمولی وابسته به خارجیم خانم سلطانخواه شما این همه پول را چکار کردی ؟ در کارگروهها و ستادهای راهبردی معاونت شما مرکز دوشغله هاست ایا کسی شما را بازرسی و حسابرسی کرده شما چکار کردید که با یک تحریم الکی در دارو و انرژی و زیست دارو با هزینه های میلیاردی و شوهای تبلیغاتی شما و رییستان این وضعیت کشور است (1180433) (alef-13)
 
Latvia
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۰۴:۲۲:۱۱
به نظر من یکی از مواردی که باید مورد مجازات قرار بگیره همین "وزرای فخیمه " هستند که با این انتصاب های بی در و پی کر و کنترل های ضعیفشون این جرایم داره در حوزه شون اتفاق می افته....
از وزیر کشتی گیر بگیرید تا این عزیز استاد دانشگاه با صدای دل نشین! (1181458) (alef-13)
 
منتقد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۲۲ ۱۴:۰۲:۰۲
مشكل اصلي كه در توضيحات ارائه شده بود اين است كه رانت خواري از دولتي شدن و تعيين سهميه بلند مي شود. اگر ايميدرو قدرت توزيع سهميه ها را نداشت و سهميه ها با مكانيزم بازار و بدون رانت تخصيص مي يافت نه اقاي مه افريد الان بالاي دار بود نه خدا مراد پايش مي لغزيد . بهرترين راه خشكاندن ريشه مشكلات از سرچشمه است . (1187731) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۰:۳۱:۰۵
حالا کسایی که عکس احمدی نژاد رو چاپ کنند می گیرند میگند عوامل دشمن رو نابود کردیم (1178687) (alef-13)
 
فضول
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۷:۳۵:۲۴
دولت پاک به معاون وزیر پاک هم نیاز دازه! (1180051) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۰:۳۲:۲۹
این فقط یکی شه ! (1178693) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۳:۲۳:۲۴
تازه کوچیک کوچیکش. (1179119) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۰:۳۴:۴۴
این بلایی است که متاسفانه رفاه طلبی، سودجویی و بی ایمانی طبقه ای نوظهور که از هر وسیله ای برای رسیدن به پول و قدرت ابا ندارند بر سر اقتصاد و بخش های دیگر ما آورده است. گروهی که یاد گرفته اند برای بالا رفتن و سر سفره نشستن باید به صاحب نفوذی وصل شد، ارادت خود را نشان داد و کاسبی را شروع کرد، از همه بدتر این که این افراد اسلام و مسلمانی و خانواده شهدا را هم وسیله ارتزاق و خود کرده اند.
باید دید و آسیب شناسی کرد که یک فرد 38 ساله چطور از اول شده رئیس حوزه وزارتی! چرا مثلا بنیاد نخبگان باید تلاش بسیار کند و به این قشر جامعه مستمری بدهد ولی وقتی پای استخدام و به کار گیری افراد می شود، وقتی به جایی می رسیم که آب و نانی دارد، به یک باره افرادی بی ریشه و به صرف آشنایی فامیلی، توصیه فلان فرد ذی نفوذ و ... تصدی شغل می کنند.
این روحیه در اغلب ادارات و سازمانها دیده می شود، به جای شایسته سالاری، فامیل سالاری، همشهری بازی، پارتی داری و ... حرف اول را می زند. (1178698) (alef-13)
 
بنده درد کشیده
Russian Federation
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۰:۳۷:۲۷
امان از هوای نفس وحب مال و حب جاه
اللهم جعلنا عواقب امورنا خیرا (1178701) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۲:۰۴:۳۵
آمین یا رب العالمین یا ستارالعیوب (1178883) (alef-13)
 
يك فارغ التحصيل علم و صنعت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۰:۴۶:۰۸
ايشان را از دانشگاه علم و صنعت به ياد دارم . وقتي در دفتر فرهنگي دانشكده عمران بودند و اگر با توجه به شناخت آن زمان از ما مي پرسيدند ايشان روزي مسئول يكي از واحدهاي دانشگاه هم خواهد شد شاخ در مي آورديم .
يكي از شاهكارهاي مديريتي آقاي خدامراد احمدي مسئوليت اردوي دانشجويي مشهد در اسفند 1374 است . ايشان در زمان رياست آقاي بهبهاني معروف و در زماني كه وزير كار آقاي شيخ الاسلامي مسئول امور فرهنگي و فوق برنامه بودند!!، تعدادي از دانشجويان ليسانس و كارشناسي ارشد عمران را با 4 اتوبوس از طرف دفتر فرهنگي به مشهد بردند و بدليل اشتباه فاحش در تصميم گيري بدلايل زير باعث پرپر شدن 10 نفر از بهترين نخبگان دانشجو بودند
-به جاي استفاده از اتوبوس هاي دانشگاه از اتوبوس هاي گذري شخصي استفاده كردند
- مي گفتند كيف پول آقاي احمدي در مشهد سرقت شده و لذا اردو با مشكل بي پولي مواجه شده است !!؟
- در تعيين زمان برگشت از اردو عليرغم اصرار دانشجويان به ماندن و بازگشت در روز با تاكيد احمدي شبانه به تهران بازمي گردند كه خواب آلودگي راننده باعث بروز تصادف در جاده شاهرود شد.
- عدم پاسخگويي احمدي و پنهان شدن از انظار تا مدتي بعد از بروز حادثه.
اين شخص كه صلاحيت مديريت يك اردوي دانشجويي را نداشت ناگهان به همراه آقاي محرابيان و تيم آقاي احمدي نژاد پله هاي ترقي را جهشي طي كردند.
حالا سئوال اينجاست كه آقاي احمدي نژاد چگونه دامن دولت خود را از اختلاص 3000 ميلياردي منزه ميداند . بر كسي پوشيده نبود كه خدامراد احمدي از نزديك ترين افراد به احمدي نژاد و محرابيان در دفتر فرهنگي دانشكده عمران بود . (1178711) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۱:۴۵:۰۹
من هم از زمان دانشگاه یادمه علاوه بر این موارد، عضویت در بسیج رو هم برای رسیدن به اهداف خودش انتخاب کرده بود و عضو فعال بسیج دانشگاه بود.
یکی از ایرادهای شخصیتی این فرد، جاه طلبی و قدرت طلبی بود و به همین خاطر هیچ وقت قانع به درآمدش نبود و را ترقی اش از مسیر کارشناسی نبود. (1178828) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۶:۲۱:۱۸
فعلا كه ضرر نكرده. چند تا عفو بهش ميخوره و وقتي مياد بيرون ميلياردر هست با اين دارايي هاي مشهودي كه تو دادگاه گفته شده. جرمش كجا محكوميتش كجا؟ اگه اينجوري توبيخ ميكنند خيلي ها ..... (1179741) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۱:۵۰:۵۹
البته تقاضای نماینده دادستان برآورده نشد و خدامراد توانست با لفاظی توی دادگاه از تخفیف برخوردار بشه. 10 سال حبس مجازات کمی است.
یک نکته رو هم ننوشتین که تو خونش شمش طلا هم پیدا کرده بودن. (1178842) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۳:۲۲:۱۷
ده سال تازه اگر بهش عفو نخوره ، من که فکر کنم آخر با دو تا عفو و چهار تا تبصره دوسال نشه که از زندون بیرون بیاد ! (1179115) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۴:۵۰:۰۹
كاش الف بررسي مي كرد در زمان دولت آقاي عدالت گستر!!! چند نفر از علم و صنعت وارد دولت شده اند و در حال حاضر چه منصبي دارند؟ (1179488) (alef-13)
 
ایوب
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۰۰:۱۶:۲۹
همشون هم از نوابغ بودن از استاداش که افتیضاح شدن تا شاگرداش که اینجوری شدن، بعضیاشونم که اونجوری شدن! (1181231) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۰۰:۱۶:۲۷
برادر جان به این میگن طی کردن مدارج طرقی!

برو سابقه خیلی از این مدیرن مغرور رو ببین: اکثرا با همین خرابکاری ها شروع کردند! (1181230) (alef-13)
 
ناجی
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۰۱:۱۷:۳۰
لازم است ایشان را از مدیر کلی در سازمان بنادر و دریانوردی رصد می کردید.شاید نشستن پای صحبت های دکتر طاهری مدیر عامل درست و سالم و سابق سازمان بنادر به موضوع کمک کند.به اعتقاد بنده به جای مه آفرید باید این یقه سفیدها را اعدام کرد.اینها هستند که باعث اشاعه فساد و تباهی می شوند.از این جور آدمها در نظام اداری بی در و پیکر مملکت تا دلتان بخواهد وجود دارند.ای کاش قانون از کجا آورده اید در کشور اجرا می شد تا می دیدید دسته دسته از این جور آدمها گرفتار می شدند.راستی چرا قانونی تصویب نمی شود که کلیه حسابهای بانکی این آدمها و زن و بچه و پدر و مادرشان کنترل شود(همه ی حسابها از جاری و پس انداز )باور کنید من کارمند دولت می شناسم که نزدیک 5 میلیارد تومان موجودی در حسابهای مختلف خانوادگی خود انباشته است.باور کنید بنده از سبکی حکم خدامراد تعجب کردم.انفصال موقت به معاون وزیر مجرم؟!!! (1181359) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۱:۳۶:۰۱
ای بابا پس کی دوباره بیاد بشه معاون وزیر و به ریش ماها بخنده !!!!! (1182200) (alef-10)
 
شهاب
United States
۱۳۹۱-۱۲-۲۱ ۰۶:۰۵:۲۸
سال ٧٥ يه سخنران با موضوع فلسفي دعوت كرده بوديم دانشگاه و به در و ديوار هم اعلاميه زده بوديم كه صبح روز سخنراني ديديم اين آقا و نوچه هاشون به اسم بسيج دانشجويي همه اعلاميه ها رو از ديوارها كندند و فشار پشت فشار كه از يك سخنراني ساده جلوگيري كنند !
تندروهايي مثل اين آقا همين الان هم اگه فرصت پيدا كنند ماهي رو خوب از آب مي گيرند .
خدا خودش به اين مردم رحم كنه ... (1184442) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۰:۴۷:۴۲
مردم در وضعیت اقتصادی و روحی روانی خوبی نیستند ، هر روز هم اخبار فساد گسترده در هر بخشی منتشر میشه ، امیدوارم مسئولین تجدید نظر کنن تو شعارهاشون چون فقط شعارها اعصاب مردم رو بهم میریزه ، یک زمانی عقل یه دانش آموز 14 ساله لازم بود برای فهمیدن خیلی چیز ها الان فقط چشم لازمه ، امیدوارم مسئولین مملکت (چیز دیگه ای نمی نویسم چون منعکس نمی کنید مطمئناً) بدونن چه فضائی بوجود آورده اند که هر جا رو کنکاش می کنن فساد بوضوح قابل مشاهده هست. تو تمام شاخص های جهانی (شما بگین صهیونیستی و استکباری تا دلتون خنک بشه) ما در انتخای جدول هستیم قبل از 2-3 تا کشوری که هنوز قبیله ای زندگی می کنند. اقرار به اشتباه چیزیه که وجود نداره تو این مملکت (1178713) (alef-13)
 
جعفریان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۱:۲۲:۳۶
با اعدام افرادی مانند مه آفرید خسروی مخالفم، زیرا مدیریت فاسد و ناسالم آنها را چنین بار آورده است. اما به نظرم امثال این خدامراد مذکور را باید 30 سال در زندان نگه داشت و دو برابر رشوه دریافتی را از آنها گرفت و به فقرا و نیازمندان داد. (1178752) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۱:۲۳:۰۹
فسادی اتفاق افتاده چه ربطی به دولت دارد!؟ در دنیا 5 تا جنگ هم اتفاق افتاده! چه ربطی به دولت دارد؟! (1178754) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۱:۵۲:۳۶
این جمله مربوط به رئیس دولته توی آخرین نطق تلویزیونی که فساد رو مجزا از دولت می دونست. (1178850) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۳:۰۸:۴۰
آیا دولت خداست (نعوذ بالله) که همه خدمات را مربوط به او بدانیم و همه بدی ها را منصوب به دیگران ! ربطش به دولت این است که اینها همه منصوبین دولت بودند و همه مورد حمایت و همه باید تحت نظارت می بودند. من نمی دانم شما کدام ربط را قبول دارید. اگر اینها ربط نیست پس شمر هم به یزید ربطی نداشت . (1179059) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۲۱:۵۹:۴۳
اقا عصبانی نشو. منم حرف شما رازدم. به علامت تعجب جلوی جملات دقت کن. خواستم یکبار این جملات قصار رئیس دولت را زیر مدرک ربط فساد با دولت درج کنم که الف لطف کرد و درج کرد. (1180888) (alef-10)
 
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۳:۲۲:۴۷
منفی دادم گویا شما کنایه زدید باید مثبت میدادم (1179117) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۹:۲۰:۴۴
در جامعه گرانی است؟ به دولت چه ربطی دارد؟
در جامعه فقر است؟ به دولت چه ربطی دارد؟
در جامعه هزار نارسایی است؟ به دولت چه ربطی دارد؟
نیمه پر لیوان را ببینید. (1180466) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۰۴:۴۵:۴۲
سيستم اداره ي كشور تنها دست دولت نيست مثلا اين قرارگاه خاتم الانبيا با اين اسم مقدسي كه روي خودش گذاشته ايا وابسته به دولته زير نظر دولته وچكار ميكنه حسابرسي دارد ووو (1181469) (alef-13)
 
مهدي
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۱:۲۶:۲۷
گاهي باخودم فكر مي كنم اگر اين دولت با شعاري غير ازمبارزه بامفاسد اقتصادي وارد مي شد الان وضعمان چطوربود؟! (1178761) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۱:۲۶:۴۷
کاش دستگاه عدالت نظام اسلامی همه رشوه دهندگان و گیرندگان در هر سمت و لباس و موقعیت شنا سائی و انها را محاکمه و اجرای عدالت میکرد..از اقا زادها گرفته تا یک کارمند معمولی از همه مسولین گرفته تا یک مدیر معمولی و میانی همه و همه را که خطا میکردند رسیدگی میکرد انوقت سیستم سالم میشد تممی سرمایگذاران خصوصی را هم زیر ذزبین میگرفت و چنانچه رشوه میدادند انها را سلب امتیاز میکرد و مانع سرمایه گذاریشان میشد تا فساد در این مملکت رخت بر کند.. (1178764) (alef-13)
 
موسی
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۲۳:۰۷:۳۰
رویاییه نه زمینی بگو عزیز ! (1181045) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۱:۵۲:۳۷
دوست عزيز مشكل اينجاست كه كساني كه قرار است ناظر باشند هم خودشان كم كم رشوه بگير مي شوند! (1182258) (alef-13)
 
fatemeh
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۱:۳۰:۳۹
پاک ترین دولت تاریخ ایران! به به! (1178782) (alef-13)
 
امید
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۲:۱۶:۱۷
بلکه مردمی ترین دولت!!!
حالا آدم می فهمه وقتی مردم خود جوش عکس رئیس جمهور چاپ می کنند و براش تبلیغ می کنند منظور چه مردمی هستند!!!
و خیای چیزای دیگه!!! (1178907) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۹:۰۴:۲۱
پاکترین دولت کهکشان راه شیری ! (1180412) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۰۸:۰۳:۳۰
نه پاکترین دولت تاریخ بشریت از قبل از خلقت انسان تا ......... لحضه ظهور
تازه بعدش هم معلوم نیست
یکدفعه دیدید یک جورای دیگه ای شد بعدش (1181590) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۱:۳۴:۴۳
من دادگاه های اقای کرباسچی را خوب به یاد دارم ، نمیدانم این اقایان قوه قضاییه هر مساله ای را یک جوری به اصلاح طلبان نسبت میدهند در ضمن در آن دادگاه هیچگاه متقاعد نشدم که کرباسچی خلافی انجام داده و نحوه مدیریتش به گونه ای بوده شما به ان گیر داده بودید نه چیز دیگری ؟ (1178797) (alef-13)
 
ناجی
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۰۱:۲۳:۲۱
کاملاً درست است.برخود با کرباسچی کاملاً سیاسی بود و همه هم دیدند که ته دادگاه او چیزی که دندان گیر باشد در نیامد.کل ماجرای کرباسچی به این ختم شد که تکه زمینی از دارائی شهرداری را با قیمتی کمتر به شرداران مناطق برای ساخت مسکن داده است.اگر غیر از این بود بفرمائید؟من در آن زمان از ب بسم ا... تا ت تمت دادگاه او را دنبال کردم.شک ندارم که ماجرای دادگاه کرباسچی کاملاً سیاسی بود نه اقتصادی.کسی نتوانست به او اتهام ارتشاء یا حرام خواری بزند چون اساساً این کاره نبود ولی پرونده جماعت دولت پاک تا دلتان بخواهد مشعشع است. (1181363) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۱:۴۱:۰۶
حرفهای نماینده دادستان دل مرا شاد کرد. خدا حفظش کند و امثال او را زیاد نماید:"اگر آن جانباز است و جهاد دارد پس این آقایان چکاره هستند؟!" (1178818) (alef-13)
 
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۱:۴۷:۵۲
مهم بستری ایست که اجازه رشد میکربها را میدهد. ویروس همیشه هست ولی یک بدن ضعیف با مقاومت پایین است که اجازه رشد و نمو میکربها را میدهد. ضعف نهادهای مردمی مستقل و مطبوعات مستقل و نهادهای دور از نظارت و امنیتی بودن فضا و خودی و غیر خودی کردن مردم و .... این بستر را میسازد. بنده هیچ ایرادی به این شخص نمیگیرم که خود ویروسی است رشد یافته در فضای مناسب. (1178835) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۳:۱۰:۵۷
وقتی کسی بیمار می شود مشکل از سیستم ایمنی او نیز هست و شاید خودش نیز در عدم رعایت بهداشت مقصر باشد اما این دلیل نمی شود ما میکروبها را به حال خودشان رها کنیم. نخست باید جلوی رشد میکروبها گرفته شده و از میان بروند و هم زمان هم بهداشت رعایت شود. فساد یک مفهوم ذهنی است اما مفسد است که وجود دارد. وجود این افراد با خود فساد را زنده نگه می دارد. (1179070) (alef-13)
 
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۶:۲۲:۵۰
دقیقا". ارزش پول ملی و تورم و رشد اقتصادی شاخصهای هستند که مثل دما سنج تب بیمار را نشان میدهد. مسوولین ما درجه تب را میبینند و میگویند درجه خراب است حتما". روش تلقین و هیپنوتیزم را بجای درمان استفاده میکنند. میگویید نه؟ به صدا و سیما توجه کنید!! (1179745) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۳:۱۴:۳۹
وقتی چشم مردم که مطبوعاتند را کور می کنید و بازوان سیاسی مردم که مجلس و اجزاب هستند را له می کنید همین می شود. هشت سال همه خفه شوند تا آقا کارش را بکند بعد می فهمیم کارش اینطوری بوده. برادر چرا می گذاری به اینجا برسه که آبرو تشیع و شهدا را به تاراج بدید. والله به خدا تا نگذارید انتقاد بشود همین بساط است. تازه اینها به دلیل این فاش شد که احمدی باید برود وگرنه از این فسادها بزرگتر را نادیده می گرفتید (1179087) (alef-13)
 
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۶:۱۳:۲۲
به قول بومارشه روزنامه نگار معروف فرانسوی: «تا آزادی انتقاد در کار نباشد، ستایش ارزنده ای نیز نمی‌تواند وجود داشته باشد.» همین جمله بیش از یکصد سال است که به صورت شعار در سرلوحه‌ی روزنامه‌ی فیگاروی فرانسه به چاپ می‌رسد. (1179715) (alef-13)
 
نکته سنج
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۷:۴۴:۰۶
گناه مسئولانی که دانسته یا ندانسته برای فساد فضا سازی میکنند، کمتر از اینان نیست! (1180090) (alef-13)
 
Aziz
Canada
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۱:۵۵:۳۴
ديد جي كفت با دستور وزارت اطلاعات مديران را عوض مي كرده
اااااا اخه اين يعني جي؟ پس شايسته سالاري كشكه اطلاعات سالاري اصله
الف جوون مادرت بذار بندازيم بالا حق كفتيم (1178859) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۱:۵۸:۵۰
زمانی که در دفتر فرهنگی دانشگاه بود . به دانشجویانی که پیراهن آستین کوتاه می پوشیدند گیر میداد حالا......... (1178868) (alef-13)
 
مجتبي بيگلر
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۲:۰۴:۵۲
خب كه چي مثلا" ؟
اين بابا يه غلطي كرده !
چرا از اصل كاريا چيزي نميگيد و هنوزم با اسم مستعار ك ، ر ، ه ، خ ، ر، معرفي ميكنيد !
اگه امثال اونا رو محاكمه مي كرديد يا به قول خودتون درست محاكمه ميكرديد الان اين مومن هاي مسجد نديده از اين غلطا نميكردن . (1178885) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۲:۲۰:۳۶
"نقش آقای غضنفری را در راه یابی من به هیأت رییسه اتاق ایران نباید نادیده گرفت که ایشان من را به عنوان نماینده وزارت صنایع و معادن در اتاق معرفی کردند."
اين جمله يعني چه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1178921) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۳:۰۴:۰۶
تو رو خدا يه دونه از اينها دوران اقاي خاتمي رخ داد ؟؟؟ مرد باشيد و منتشر كنيد (1179042) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۵:۱۳:۵۷
آره زمان خاتمی هم رخ داد یکشو من اطلاع دارم چون پدرم اونجا کار میکرد شرکت آونگان بود شرکتی که سال 81-82 بیش از صد میلیارد دارایی داشت به هشت میلیارد فروخته شد اون هم 4 میلیارد نقد 4 میلیارد اقساطی بعد که طرف خرید اول سهام از بورس اورد بیرون بعد تمام کارگرها اخراج کرد بعد تمام سرمایه و دارایی ها چه تو تهران چه تو گمرک ها چه تو اراک فروخت با پولش 8 تا کارخانه ایجاد کرد.... شما ها فکر میکنید آقای دولت خاتمی خیلی شریف و عدالت محور بود... نه داداش از این خیال پردازیها نکن (1179563) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۰۸:۰۷:۴۴
بهتر از دولت عدالت محور تو بود
اینهایی که الان میشنوی و داره میترکوندت تازه قطره ای از یک اقیانوس قلط و کثافت کاریهاییه که توی دولت عدالت محورتون موجوده
همش داد از اشتباههای دولت خاتمی کردید حالا به حمد خداوند صد برابرش سرتون اومد
الف بزار تا بخونه و حرف زیادی نزنه (1181599) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۳:۰۵:۲۰
فقط منوانم بگم اقای احمدی نزاد پاکترین دولت واسه توه نباد فکر کنی دولت خاتمی !اگه یدونم از وزیراش یک ملیون دزدی میکردد حتما الان مرتد بود (1179046) (alef-13)
 
علي اكبري
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۳:۱۷:۲۴
بسمه تعالي
اگر قاضي يا داددستان محترم به اين نتيجه رسيده است كه فسادهاي اقتصادي مهمتر و مخرب تر از فساد هاي جنسي است. كه حرف درستي هم هست. واين نتيجه گيري مميمون ،مبارك و قدمي مهم در كشور است.
اما هشدار هشدار كه فساد هاي سياسي از فساد اقتصادي هم مهمتر و ريشه اي تر است. اكثر اين فساد هاي اقتصادي در اين دولت را اگر ريشه يابي كنيد از نصب افرادي جيره خوار بي كفايت و متملق نشائت گرفته است كه فساد سياسي است. من روايات آنرا حفظ نيستم. ولي برداشتم از نهج البلاغه اين است.
اما انجام محاكمات سياسي هم بدون هيات منصفه خود يك فساد سياسي است.
اگر قوه قضاييه مي خواهد از اين فسادها رهائي يابد بايد با فساد سياسي هم مبارزه كرد.
متاسفانه همچنانكه وقتي شما مبارزه را از فساد جنسي به فساد اقتصادي تبديل مي كنيد محكومان شما بجاي جوانان و بي كاران در خيابان، مديران و روسائ و حتي معاونين وزير مي شوند. و در نتيجه كارتان دشوار تر مي گردد. اگر مبارزه با فساد سياسي را آغاز كنيد درگيري شما با افراد و گروهها و باند هاي بسيار مهمتر از اين معاون وزير خواهد بود. طبعا و به همين علت نيز كارتان بسيار سختراست. چنانكه بعيد است شما توان و قدرت اين كار را داشته باشيد. چون در آن صورت شايد بايد خودتان را نيز محاكمه كنيد.
آقاي ... معاون رئيس جمهور كنوني يك كارمند ساده در يكي از مراكز سازماني در مشهد بود . او به علت آنكه مدرك كارشناسي اش قلابي و ساير حرفهايش هم دروغ بود بوسيله گزينش اخراج شد. اين فرد بعد راننده يك قاضي شد اين شارلاتان از طريق ارتباتي كه بعنوان راننده داشت در اين دولت مدارج ترقي را با سرعت ديتا در اينترنت طي و به معاونت رئيس جمهوري دوره اصول گرايان رسيد.
فكر مي كنيد اين فساد ريشه اي تر باشد يا يك ميليارد رشوه؟ يا حتي اختلاس 30 هزار ميلياردي؟
اين نوع عزل و نصبها است كه از آن فساد هاي اقتصادي ريشه مي گيرد.
از آن رو است كه امام مي گويد حفظ نظام از اوجب واجبات است. يعني حفظ نظام اسلامي. قطعا منظور امام حفظ نظام اسلامي است نه حفظ حكومت و يا نظام شكلي آن. آيا با اين فسادهاي سياسي نيست كه نظام اسلامي را از بين مي بريم؟ وگرنه منافقين كه نمي توانند نظام اسلامي را از بين ببرند، هر چند كه حكومت را شكست نظامي دهند كه آنرا هم نمي توانند.
اگر دنبال حفط نظام (اسلامي) هستيم بايد با فساد سياسي كه ريشه همه فسادها است مبارزه كنيم. و اگر دنبال حفظ حكومت و يا قدرت خود هستيم مطلبي ديگر است. (1179099) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۲۵ ۰۱:۵۹:۲۵
مرسی مطلب خوبی بود (1192953) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۳:۱۹:۵۱
لطفا اين نظر را درج كنيد

يكي از بزرگترين رنجهايي كه در چند سال اخير گريبانگير اين مملكت گرديده است توزيع ناعادلانه ثروت و مغفول ماندن از قشر نخبه جامعه است امروزه حدود 90 درصد از ثروتمندان كشور را افراد بي سواد و يا كم سواد تشكيل مي دهند كه نه به دليل كارافريني و توليد به ثروت دست پيدا كرده باشند بلكه عمدتا به دليل دلال بازي و استفاده از موقعيت اقتصاد ناسالم به اين ثروت دست يافته اند. از طرف ديگر اهميت بيش از اندازه به پول و ثروت در طي چند سال اخير باعث گرديده است خيلي از افراد جامعه به هرقيمتي و به هر روشي به دنبال ثروت اندوزي باشند به همين دليل شاهد افول شديد اخلاقيات در بسياري از زمينه ها هستيم. اهميت به پول آنقدر توسعه يافته كه حتي در زمان مرگ و خاكسپاري هم نقش برجسته اي پيدا كرده است. يك فرد متدين ، عالم و خدمتگذار اما فقير بايستي در بخشهاي خاكي و بدون امكانات بهشت زهرا به خاك سپرده شود ولي يك فرد بي دين ، نزول خوار و بدون هر گونه خدمتي به اين مرز و بوم اما پولدار ، در بهترين نقطه .
به نظر شما اگر مراسم اين دو نفر در يك روز باشد فرزندان فرد عالم و متدين و خدمتگذار از فرداي آن روز به چه سمت و سويي خواهند رفت. (1179106) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۰۵:۱۵:۱۲
نماینده دادستان گفت: درست نیست که ما با این گونه مجرمان نرم برخورد کنیم و از کنار یقه سفید‌ها و دانه‌درشت‌ها آرام رد شویم

اين حرف دادستان را با طلا بنويسيد وبر در دادگستري اويزان كنيد (1181476) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۳:۲۴:۱۴
این 900میلیون توی این اختلاس بوده باید دید در بقیه جاها چقدر بالا کشیده (1179120) (alef-13)
 
م.آشنا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۳:۲۶:۳۵
این آقا خیلی از نیروهاش رو در سازمان های تابعه ی ایمیدرو چیده که هر روز بالاتر هم میرن مثل شرکت ملی ف... (1179128) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۴:۱۴:۵۵
دقیقا". مثلا" در برگزاری مزایده های فروش سنگ آهن که معمولا" آقایی که در انگلستان زندگی میکنه و چندین شرکت هم در ایران داره برنده مناقصه میشد!؟ (1179353) (alef-10)
 
ر . مقاوم
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۵:۴۲:۱۳
بله افراد زیادی در زمان تصدی معاونت وزیری این آقا پله ها رو توی ایمیدرو و شرکت ملی فولاد مثل آقای ب.ص و شرکت شهرک های صنعتی تهران مثل آقای ن دو تا یکی طی کردن ...... هنوز هم دارم دولپی خون ملت رو میمکن و روز به روز بر عرض بدنشون که پر از گوشت حرامه افزوده میشه ... (1179637) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۳:۲۶:۵۸
این آقا در زمان دانشجویی به همدانشگاهیهایش بعنوان یکی از افراد انجمن اسلامی چه گیرهایی که نمیداد چه جانمازی آب می کشید ؟!!!!!! (1179131) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۳:۳۵:۱۶
لطفا ارتباط عالی این شخص با آقای ع.س.م از اتاق بازرگانی اهواز را نیز بررسی کنید! سرنخ های جالبی گیرتان خواهد آمد!البته اگر اراده ای برای مبارزه با فساد باشد.باید عرض کنم که جریان انحرافی بسیاری از پول های خود را از اتاق های بازرگانی و اعضای آن به دست می آورد (1179160) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۳:۴۰:۱۱
عزیزان این آدمهای اینجوری اصلا تقصیر ندارن تقصیر مهره های اصلی هستند که اینها را بزرگ میکنند و پست میدهند حتما این ها با هم یک قول و قرارهایی داشته اند حالا این گرفتار شده و نرخش این بوده چرا بلاتری ها که همین الان با معاملات نفتی بین المللی که شرکتهای خارجی درست کرده اند و خودشان خریدار هستند و بعد به خریداران اصلی می فروشند خبری نیست و در پول سیاه هم دست دارند و .... حتما اینها هم باید بررسی گردد وقتی رهبری میفرماید مبارزه با مفاسد اقتصادی این مربوط به همه میشود از شخص دوم کشور میشود تا پایین و این مفاسد در سایر حوزه ها هم بایستی مبارزه شود در حوزه فرهنگی و در حوزه اداری کشور و....اگر واقعا ما مدعی نظام جمهوری اسلامی هستیم . \ (1179181) (alef-10)
 
گیج
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۳:۴۵:۴۷
فقط هیچی.درد.درد و درد فقط درد (1179212) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۳:۴۷:۰۷
حالا حالاه مونده گند اين دولت در بياد (1179220) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۳:۴۷:۵۲
لطمات و صدماتی که این افراد به مملکت و حکومت وارد کرده اند ، هیچ کشور خارجی نمی تونه انجام بده.
به نظرم هر یک از دولتیان و حکومتیان ( از جمله برادران قاچاقچی خودمان ) که تخلفشان محرز گردد، باید به شدیدترین وجه با آنها برخورد شود. هر چند همین دادگاه را هم صرفا سیاسی می دانم و فقط برای گوشمالی احمدی نژاد تشکیل شده . (1179226) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۳:۵۲:۲۹
کجای کارید برادر من؟ افراد فرصت طلب تا عمق سیستم نفوذ کرده اند و چنان بلایی بر سر سیستم آورده اند که تا دهها سال دیگر هم اثرات مخربش قابل جبران نیست. وقتی ظاهربینی اوج گرفت، بی تقوایان ظهور می یابند و آن می کنند که نباید. همه این بدبختی ها یک ریشه بیشتر ندارد: ظاهر بینی مسئولین بالاتر و در نتیجه نفوذ فرصت طلبان که می توانند خودشان را به هر رنگی درآورند و نهایتاً آبروی یک سیستم را بر باد دهند. اشکال در ظاهر بینی بالاتری ها و چاکرصفتی و فرصت طلبی زیردستی هاست. به نظرم قوه قضاییه بهتر است به جای اعدام این و آن، از فردا هیئتی را مأمور شناسایی فرصت طلبان و سپس اخراج محترمانه آنان نماید. چاره کار همین است. (1179253) (alef-10)
 
سيد ابراهيم كراماتي
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۳:۵۷:۴۲
محكوم فوق جايي در اظهاراتش مي گويد :« ...۶۲ مدیر را با نظر دستگاه‌های امنیتی جابجا کرده و نیروهای انقلابی را به جای آنها قرار دادم.» همين نكته را بايد توجه كرد؛ كه اگر حرف ايشان راست باشد و دستگاههاي امنيتي خواهان جابجايي 62 مدير شده باشند ؛ چرا اين دستگاهها از بررسي وضعيت آقاي مرادي خودداري كرده اند؟ اين تقصير كمي نيست. آيا دستگاههاي امنيتي زير فشار و ارعاب از انجام وظيفه خودداري كرده اند؟ يا اينكه درجه غفلت در ميان ايشان بالاست؟ علت هرچه باشد ؛ انتظار مردم از دستگاههاي امنيتي بيش از هر نهاد ديگر است.
پيشنهاد: الف - دستگاههاي امنيتي در رويه و شيوه خود بازنگري جدي كنند و گذشته را جبران نمايند كه صرف تصور تقصيرات ايشان مخل امنيت رواني جامعه هست.
ب - فعلا و عجالتا آن تعداد نيروي انقلابي منصوب جناب معاون را رصد كنند و ببينند چه كساني هستند ؛ شايد آنها نيز به خاموشي و خوشي در حال خوردن مي باشند؟ (1179284) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۴:۰۶:۳۰
این باز خوانی یک محاکمه است.


خیلی از امثال این اقا هستند که به مراتب فسادهای بزرگتری را بعنوان مسئولین سازمانهای اقتصاد عمومی مرتکب هستند و لکن محاکمه و نظارتی در کار نبوده و نیست تا به محکمه کارشان کشیده شود . بعبارتی فساد کرده و می کند و از صحنه می گریزند و به ریش من وتو و مردم بینو.ا و رات قامت کشور مان می خندند.

ایمیدرو و همزادش ایدرو سالهاست که مدیرانشان از هر فرقه و تبار سیاسی ازادانه هر چه خواسته اند کرده و با فارغ بال رفته اند . این بیچاره گیر افتا دولکن بقیه رهیدند.

راه سختی هم نیست نشانه دادن و راه سختی نیست ممیزی و فهمیدن.

تنها کافی است برای ثبت وضبط یک فقره از فساد بزرگتر که مرتکب شده اند از بورس اوراق بهادار پزسیده شود که از زمان تشکیل بورس چگونه مدیران ایدرو و ایمید رو و خانواده درجه اول آنها با استفاده از تصمیمات خویش بعنوان امنای ملت در محامع عمومی این دو سازمان بزرگ هر هفته مرتبا و مکرر به تالار بورس سفارش خرید و فروش سهام شرکتهای دولتی زیز مجموعه های خود را بنام خویش , همس و فرزندان خود داده اند.

تعداد این مدیران در شانزده سال اخیر از یک صد تن تجاوز نمی کند . اطلاعات هم کهبه لطف نطام الکترونیکی و مکانیزه است شگفتی است چرا کسی اصلا به فکر و به اقدامش نمی اندیشد و این غارتگران بیت المال و این مفسده کنندگان که به بد بیاری و بد شانسی این آقای معاون وزیر نبوده اند براحتی فساد را راحت الحلقوم نوش جان نموده اند. و به ریش می خندند .

حالا الف جان نبش قبر یک محاکمه را نکن اگر مردی زندگی مدیران فسادی را پیگیرانه در دست بگیر که آزادانه نچرخند و کارشان به محکمه کشیده شود . الحمدالله انقدر دم فساد مدیران ناصالح بیرون است که با کمترین همتی بخشهای بزرگی آز ان بمراتب در ابعادی وسیعتر از فساد 3000 میلیاردی بیرون خواهد افتاد.

همتی باید و توکلی
داده اند (1179320) (alef-13)
 
حزب الله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۴:۰۷:۱۰
با سلام.
از اين اتفاقات بايد عبرت گرفت و از خداوند درخواست كنيم تا عاقبت به خير شويم.سنت الهي بر اين قرار دارد كه اين دنيا دار مكافات عمل است. (1179321) (alef-10)
 
واحدمرکزي خبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۴:۰۷:۵۰
من خبرنگارم روزي با دوربين رفتم در همايش شهرکهاي صنعتي به رياست اقاي خدامراد احمدي . بعد از جلسه مصاحبه کرد پايان مصاحبه به من گفت اسم مرا براي زير نويس همان مهندس احمدي بنويسيد و خدا مراد را ننويسيد (1179323) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۲۵ ۰۲:۰۲:۲۲
خوب که چی؟ این هم شد اتهام؟ (1192955) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۴:۰۹:۱۸
بايد با متهمان يقه سفيد كه در جايگاه هاي دولتي هستند برخورد شديد وغير قابل اغماضي كرد. (1179327) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۴:۱۵:۲۷
به نظر من بعد از انقلاب یه جو بدی به وجود آمد(من خودم از نسل روستایی وکشاورزان هستم ودر روستا متولد شدم) و آن شعار پابرهنگان و...بود.در حالی که معنیش بد برداشت شدکه هر کی روستایی وپابرهنه است آدم درست حسابی وپاکیه وباید بهش منصب وموقعیت مجانی داد اینه که یه عده نوکیسه نومقام که پر عقده هستن به جون جامعه میوفتن.خدا مراد هم یکیشونه که بدون طی کردن پله پله مراحل ترقی وبدون داشتن لیاقت وشایستگی به معاونت وزیر میرسه وظرفیتش رو نداشته... (1179355) (alef-6)
 
ایرانی
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۴:۲۰:۴۴
تعجب میکنم کمک به مستمندان وفقرا دیگه چه بهانه ای است که آقایان وامثالهم پول میگیرن از شرکتها تحت این عنوان بابا مستمندان بخدا به کمک شماها نیازی ندارن من خودم 7 سالم بود بابام فوت کرد با کارگری وبدبختی درس خوندم ومدرک لیسانس مکانیک خوندم والان توی یکی از شرکتهای تابعه ایمیدرو هزار ویک کار فنی میکنم و800 هزار تومان حقوق میگیرم و چند تا مشاور داریم که هر کدام دوبرابر من میگیرن همشون هم الحمدالله بازنشسته وبی سواد تا دلت بخواد فقط ماهی چند روز میان ومستمری رو میگیرن از این چیزا واز کارا وایثارگری وبسیجی واستخدام روحانی تو ایمیدرو باب شده در پناه وسایه اینا هزار جور .... خدا رحم کنه مقصر خدامراد نیست مقصر فرهنگ جامعه است مقصر اونائی هستن که ارزشها وضد ارزشها رو تعریف میکنن - شایسته سالاری کو کجاست خوب حرف بزن خوب تملق بگو هر طرف باد میاد باد بده میشی مدیر . مدیر هم نشی میشی مشاور بالاخره بهت میرسونن حالا اگه خودت نتونستی فامیلات رو میارن یه پروژه براش تعریف میکنن ودستت رو میگیرن اخه مگه همه شرکتها کمیته امدادن که میخوان به مستمندان کمک کنن مستمندان این پولای حرام رو نمی خورن -به قول یارو شما جیب مارو نزنین کمک نمی خوادکنید (1179373) (alef-6)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۵:۵۰:۱۴
چگونه و با كدام بند قانوني و مجوز سازمان گسترش و يا سازمانها و شركتهاي مشابه مجوز دارند كه به مستمندان كمك كنند؟
بنده يكي از مديران سازمان گسترش هستم كه عضو هيات مديره يك شركتي بودم كه قانونا هم خصوصي شده بود و قانونا هم ديوان محاسبات حق دخالت نداشت.
( شركت تكنيكان)
بنا به گزارش مدير عامل و مدير حراست 300 هزار تومان پول تنخواه آبدارچي را در سرقت مسلحانه در ساعت اداري و در حال خدمت و در بانك دولتي از آبدارچي به سرقت رفت. ما در هيات مديره مصوب كرديم كه آبدار چي بي گناه بوده و لذا شركت از او خسارت نگيرد.
در زماني كه رئيس ديوان محاسبات همين به اصطلاح دكتر؟ رحيم.. بود ما را محكوم كردند و همراه 5 برابر جريمه از ما گرفتند. كه چرا پول بيت المال را بخشيده ايم. (1179657) (alef-13)
 
همشهری خدامراد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۴:۲۷:۴۱
من همشهری ایشون هستم و از تیم فاسد اقتصادی که در شهرمون توسط همین آقا درست شده خبر دارم ولی به خاطر حفظ اخلاق اسلامی چیزی نمی گم فقط از نماینده دادستان تشکر ویزه می کنم که جوابشو به نحو احسن داده یعنی این آقا چونکه 2 روز جبهه بوده باید میلیونی دزدی کنه!!!! (1179400) (alef-6)
 
امير (جانباز)
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۰۸:۳۲:۳۲
كجا جبهه بوده برادر من ؟متولد 1353 در شروع جنگ 6 سال داشته و در پايان جنگ 14 سال!!! چرا همه خودشونو به جنگ و جبهه مي چسبونن؟ (1181661) (alef-13)
 
بي زبان
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۴:۲۷:۵۱
حرفم نمي ياد فقط حالم بهم ميخوره . از اين همه پليدي آخر براي كي ؟ كجا ميبريد ؟ ما كه لقمه حلال هزار پيچ توگلومون ميخوره واي بحال حرومش..... (1179401) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۴:۳۷:۴۰
متأسفانه در اين دادگاه هم سياسي كاري شد . آقاي ابوالفضل گلزاري متهم رديف 10به دليل اعتراف بر عليه جريان انحرافي و شخص رحيم مشائي كلي تخفيف گرفت و تنها به 3 سال حبس بدون رد اموال محكوم شد ، ظاهرا مبالغ رشوه اي كه به ايشان پرداخت شد را به حساب پاداش گذاشتند .در حالي احكام تهمتن رديف هاي بعد از ايشان به مراتب سخت تر بود . همچنين محمرضا شهيدي تبار تنها به 2 سال حبس و باز پرداخت 1ميليارد و 420 ميليون تومان محكوم شد اگر پولهايي را كه آن موقع به عنوان رشوه دريافت كرده صرف خريد ملك كرده باشد با فروش نصف آن ملك مي تواتد علاوه بر مبلغ مذكور جريمه متعلقه نيز پرداخت نمايد ضمنا ايشان با قرار وثيقه آزاد است . (1179431) (alef-6)
 
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۴:۳۹:۲۳
900 میلیون در زمان رشوه ارزشش خیلی کمتر از زمان برگردندان ان ارزش داشته و عملا تشویقی است به دریافت رشوه ودر صورت لو رفتن فقط مبلغ اسمی به بیت المال و بماند تخریب هزاران زیر ساخت اقتصادی و اعتماد مردم باید از این مقامات مسول مصادره اموال شود تا ترس از ان درسی باشد برای مقامات خودباخته (1179442) (alef-6)
 
نکته سنج
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۷:۵۷:۱۴
جرایم مانند مهریه باید به نرخ روز اخذ شود. (1180156) (alef-13)
 
منصور علمی
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۴:۳۹:۲۴
بهتر است کسانی که این افراد را از گذشته ( مثلا دوران دانشجوئی یا دبیرستان ... ) می شناسند بعضی خاطرات خود را بگویند تا هم باعث تحلیل درست علت یابی فساد گردد و هم ریشه های اخلاقی و تربیتی آنان روشن شود .
همین اقا از خانواده ای متدین همسر برده است . تحلیل زندگی این افراد باعث میشود که خانواده های اصیل و متدین فریب ظاهر افراد را نخورند و سرنوشت دخترشان را با این افراد گره نزنند و بی ابروئی این افراد به حیثیت آنان لطمه نزند (1179443) (alef-6)
 
دلسوز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۴:۴۲:۳۸
بر خلاف اظهارات اين مرد خلافكار ، آنچه از شرايط مسئوليت ايشان در سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي قابل ذكر است همه غرور و خودبيني ، رابطه بازي و سياسي كاري و زد و بند با اين آن و تغيير مديران و واگذاري زمين براي تقويت رابطه ها و دريافت امتيازات بود و تبديل يك مجموعه تخصصي و تاثير گذار به مجموعه اي سياسي و امنيتي كه متاسفانه همچنان با حضور نيروهاي ايشان اين جريان ادامه دارد واقعا براي كشور بايستي تاسف خورد!!! (1179461) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۴:۴۵:۳۳
من بارها با بعضي شركت هاي دولتي تماس گرفتم .بسيار متاسفم كه بگم تا پيشنهاد پرداخت كميسيون بهشون داده نشه ، حاضر به هيچ همكاري نيستند.

حالا به نظر شما جرم كدوم بيشتره؟ (1179474) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۵:۰۶:۳۷
متهم گفت: روز اولی که مرا گرفتند و از من بازجویی کرد و درباره مبلغ دقیق پول‌های واریز شده از من پرس‌وجو کرد اما من از آنجایی که واقعاً از آن اطلاعی نداشتم سرهم گفتم شاید ۶۰۰ شاید هم ۹۰۰ میلیون تومان در حالی که یک ریال از این پول‌ها هم در زندگی من وارد نشد.متهم با گلایه از دادگاه گفت: متأسفانه یک اتفاقی در کشور افتاده و جرمی واقع شده اما همه جمع شدند و قصد دارند افراد بی‌گناه را در این جرم شریک کنند.!!!!! ............. مردک دزدیهاشو میکنه رشوهاشو میگیره بعد اظهار بی اطلاعی میکنه این هم آدم تو این مملکت چرا اونا نگرفتن (1179541) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۵:۰۹:۰۴
این آدم باید اعدام می شد (1179548) (alef-10)
 
امير
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۵:۴۳:۳۷
اينقدر راحت از اعدام حرف نزنيد. من اين آقا را از دانشگاه علم و صنعت مي شناختم و بايد مجازات شود بخصوص براي اينكه جانماز آب مي كشيدند و به دخترهاي مردم قبل از دوم خرداد در كميته به اصطلاح امر به معروف دانشگاه گيرهاي عجيب و غريب مي دادند. بايد آبروي اين افراد برده شود و به مجازات قانوني برسند ولي نه اعدام ... مجازات بايد با جرم متناسب باشد و انقدر در پي خون ريزي نباشيم كه ريشه همه اين مشكلات در جاهاي بالاتري است. (1179643) (alef-13)
 
مجيد
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۵:۱۸:۵۸
بحث 3000 ميليارد تومنه، 900 ميليون چيزي نيست كه، من هنوزم فك ميكنم دونه درشت ها نيستن. در ضمن آفرين به آقاي فراهاني (1179578) (alef-10)
 
احسان
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۵:۱۹:۵۹
من که سهم خودمو حلال میکنم وحتی خانواده هم..نوش جانت معاون وزیر و.... (1179585) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۵:۳۱:۰۹
خداییش حق مه آفرید خسروی نیست اعدام بشه... این ادم واقعا زرنگه... از آدمای زرنگ خوشم میاد... اونایی رو باید اعدام کرد که این آقا تونسته بخرتشون... میدونین که کیا رو میگم؟؟خوبه. (1179615) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۵:۴۸:۲۲
همین آدم در شب عید بسیاری از کارکنان شرهرکهای صنعتی رو اخراج کرد و همه می گفتند روزی به جزای این کارش خواد رسید....و یکسال بعد.... (1179652) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۵:۵۲:۳۴
اقای غضنفری از این معاون ها بازم داره یکی ع ق و دیگری ر معاون داخلی سند دارم (1179666) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۵:۵۷:۰۲
900 میلیون رشوه فقط 10 سال زندان این عدالت هست

بعد دو جوان بخاطر 120 هزار تومان دو هفته ای اعدام

باور کنید به خدا آخرتی هست به خدا هست


این حدیث از پیامبر هست

در قیامت اینقدر خداوند بر قاضی سخت میگیرد که قاضی آرزو می کند کاش بین دو نفر که سر یک هسته خرمای با هم جدل داشتند قضاوت نمیکردند

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : از رشوه گرفتن دورى كنيد كه آن كفر محض است و رشوه گير بوى بهشت را استشمام نمى كند .

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : خدا لعنت كند رشوه دهنده و رشوه گيرنده و واسطه بين آن دو را

واقعا این عدالت علی است و این اسلام هست (1179674) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۰۵:۲۳:۰۸
شما فكر ميكنيد اين جور افراد كه در ظاهر خيلي هم خودشان را حزب الهي نشان ميدهند كوچكترين ايمان ويا اعتقادي دارند اين ها قصدشان لطمه زدن به دين وايمان مردمند (1181479) (alef-13)
 
اردكاني
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۶:۰۷:۴۹
من در دانشگاه علم و صنعت درس خوانده ام.تحصيل من همزمان با اين آقا است.البته13 سال ازايشان بزرگتر هستم.وقتي ايشان دانشجو بود من -14-13 سال سابقه كار داشتم.و الان با 30 سال كار در سمت مهندسي و يك عمر صرفه جويي يل آپارتمان دارم.اگر سابقه تحصيلي اين آقا را بررسي كنيد ميبينيد كه نمراتش هم ناپلئوني گرفته.واقعا براي ايشان متاسفم كه اينقدر براي ما جانماز آب ميكشيد و حالا ميبينيم دستش با گرگها تو جيب مردم بوده است.دادگاه محترم بهتر است باند اين آقايان كه حداقل دهها نفر هستند را مورد بررسي قرار دهند.بيشترشان فاغ التحصيلان سالهاي 1373 تا 1380 آن دانشگاه هستند. (1179698) (alef-13)
 
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۶:۴۱:۵۶
آقا احتیاج داشته خوب (1179807) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۶:۴۳:۱۶
پول داروهاي پدر و مادر سكته‌اي و ديابتي رو به زور دارم درميارم
بعد اين آقا بين 600 يا 900 ميليون شك داره

خدا لعنت كنه هر چي خائن و رياكار و دروغگو رو (1179816) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۸:۲۸:۵۱
آمین به حق امیرالمومنین ع (1180307) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۹:۳۶:۳۳
با اینهمه آدم که توی این اختلاس دست داشتن که به هر کدومشون صد میلیون تومن هم نمیرسه؟ اینا دیگه کی بودن بابا بازم دم مرتضی رفیق دوست و ناصر جون درد نکنه آبرو داری کردن. (1180519) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۰۸:۳۰:۱۹
يعني دادگاه نظام اسلامي اشتباه مي كند وحكم مي دهد انوقت دزد ها مارا از اخرت مي ترسانند خيلي جالبه اينم تو اين 8 سال مد شد (1181653) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۷:۴۳:۱۶
خدامراد تنها مرد صنعت دولت احمدي نژاد بود هركس با آقاي خدامراد كار كرده مي دانند ايشان بي گناه مي باشد فقط و فقط اين را مي دانم روز قيامتي همك هست از خدا بترسيد كه اين جور نظر مي دهيد (1180088) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۸:۰۴:۱۴
پیشنهاد می کنم هرچه سریعتر در دانشگاه علم و صنعت را گل بگیرند. معلوم نیست توش چه خبره که هر دم از باغش بری می رسه. (1180195) (alef-13)
 
حسين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۵:۰۳:۰۳
متاسفانه حضور چند نفر از منفورترين شخصيتهاي دانشگاه در بدنه دولت و اينگونه فسادها نام و آبروي علم وصنعت را نيز خراب كرده است و گرنه دانشگاه مكان مقدسي است. (1182957) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۲۲:۰۳:۴۶
اقای رییس جمهور با همه این توصیفات بالا که از دولت خدمتگزار شذ باز هم شعار بهار بهار سر میدهی ..رو که نیست سنگیبای قزوین است!!! (1183960) (alef-13)
 
امید
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۲۲:۲۰:۱۴
خوب تمام دادگاه برای این اقا خ -ا تشکیل و برگزار شد برای حدود یک میلیارد... 299 هزار میلیارد دیگه چی .دست کی مانده ؟پس آنهایی هم که به دادگاه احضار نشده اند بازخواست کنید!! (1183993) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۸:۰۴:۳۵
حرفی بزنی میان میگیرن میبرنت کهریزک
اما باید گفت
من از اقایان خواهش میکنم فکر نکنن گفتن حقیقت در مورد کسانی که حمایت کردن و حالا همون اقایان در حال چپاول بیت المال هستن تف سربالا حساب میشه .بلکه صداقت حساب میشه (1180198) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۸:۲۰:۳۶
فعلا که آقای پورمحمدی گفته خاوری خودش رو به یه مبلغ ناچیز فروخته فکر کنم یه مدت دیگه که بگذره بهش مدال افتخار و لیاقت هم اعطا کنن (1180277) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۸:۲۶:۲۴
بنام خدا

تا انجا كه بنده اطلاع دارم متأ سفانه يك صدم از مبالغ رشوه أخذ شده توسط اين اقا اعتراف را كرده اند فقط از محل همين پرونده (1180302) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۸:۲۷:۲۵
من روی تخته سیاه دانشگاه علم و صنعت شعر حافظ نوشتم این آقای خ ا من را یک هفته از دانشگاه معلق کرد. (1180304) (alef-13)
 
آبادانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۹:۰۳:۰۴
دادگاه کرباسچی با اینکه همزمان بود با جام جهانی اما پخش مستقیم می شد از رادیو و تلویزیون اما دادگاه این حضرات حتی برای حضور خبرنگاران روزنامه ها هم محدود هست.یعنی قوه قوانین هم سیاسی اعمال می شود؟! (1180408) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۰۹:۴۶:۰۷
سلام اقای توکلی با اشکار شدن این همه فساد در دولت اولا چرا کسانی که ادعای مدیریت جهان اسلام را دارند نه تنها به گوشه قبایشان نمیخورد ادعای پیشرفت جهانی و الگوی جهانی دارند بیداری اسلامی از همین چیزها نشات میگیرد!
سخنی دیگر این است که اقایان لاریجانی در قضائیه و مقننه چکار میکنند چرا هیچ انتقاد کوچکی هم در باره آنها نمیشود بخصوص آن برادر مدافع حقوق بشر که بویی از انسانیت نبرده و با سخنان مشمئز کننده از انسان صحبت میکند. (1181846) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۹:۴۰:۲۹
مسعود

از ایشان که گذشت و به هر حال ضایع شد ولی کسانی را که ایشان منصوب کرده چه که همچنان ادامه دارند و خائن به خون شهدا هستند. یکی از این افراد رئیس فعلی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی فعلی است. ایشان با اصرار از وزبر خواست که او را به جای خودش در آن سازمان بگذارد و هم اکنون هم هست و بنا بر اطلاعات واصله آن سازمان را دارد بین دوستان و آشنایانش خیرات می کند. فردی با لیسانس ادبیات پیام نور و حقوق مزایای ماهانه بالای 14 میلیون تومان. این فرد را سالیان زیادی است که من دورادور می شناسم در خواب هم نمی دید که مدیریت یک مرغداری دولتی را هم به او بدهند چه رسد سازمانی به آن عظمت. حتما ایشان هم باندی شماست که چیزی دز باره اش نمی نویسید. (1180531) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۲۰:۰۹:۰۳
900 میلیون رشوه فقط 10 سال زندان این عدالت هست

بعد دو جوان بخاطر 120 هزار تومان دو هفته ای اعدام

باور کنید به خدا آخرتی هست به خدا هست


این حدیث از پیامبر هست

در قیامت اینقدر خداوند بر قاضی سخت میگیرد که قاضی آرزو می کند کاش بین دو نفر که سر یک هسته خرمای با هم جدل داشتند قضاوت نمیکردند

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : از رشوه گرفتن دورى كنيد كه آن كفر محض است و رشوه گير بوى بهشت را استشمام نمى كند .

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : خدا لعنت كند رشوه دهنده و رشوه گيرنده و واسطه بين آن دو را

واقعا این عدالت علی است و این اسلام هست (1180612) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۲۰:۵۵:۰۲
يك نصحيت دارم به اقاي معاون دادستان كه احتمالا خود ايشان بايد هم سن اين اقاي معاون وزير باشند ظاهرا ايشان از اسم بردن شهردار اسبق كه ميتواند توسط ايشان مورد شكايت نيز قرار بكيرد در دادگاه خواسته تاثير كلامشان را بر دادگاه بالا ببرند كه اين از عدالت به دور است دوم اين كه هيچ چيز مطلق نيست و ناممكن شايد شرايط طوري شود كه حتي جاي تو با اين اقاي معاون عوض شود (1180724) (alef-13)
 
رسول
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۲۱:۵۲:۲۴
یکی کار چاق کنه 10سال براش می برن یکی هم یه شب بازداشت میشه! !!!!! (1180858) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۲۱:۵۴:۱۹
محال رئیسی دزد نباشد ولی زیر دستان او دزد باشتد (1180869) (alef-10)
 
هادی
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۲۱:۵۹:۳۴
این آقا می خواست نماینده ایذه در مجلس شود ولی درگیر پرونده بود. همه جای شهر ایذه را از خدماتی که کرده بود!!! با بنرهای گران قیمت پر کرده بود. واقعا فرد بسیار نان به نرخ روز خوری است. (1180884) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۱:۴۵:۲۳
این هم یمی از خیانتهای این آقا بود
کلی وام به فامیلهاش و ...داد (1182233) (alef-10)
 
حمید مدقان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۲۲:۰۰:۲۵
من در چند جلسه ایشان را دیده ام. از آقای خدامراد احمدی می پرسم هامش چند نامه نماینده مجلس در معرفی نزدیکانشان برای استخدام امضا و توصیه کرده اید؟
این آقا لیاقت اداره نهضت سواد آموزی هم نداشت. واقعا آقای غضنفری چه توانایی از ایشون دیده بود. در ضمن در زمان مدیرکل حوزه وزارتی آقای محرابیان به ریش محرابیان و دولت می خندید که مثلا توانسته چند نیروی اصلاح طلب را به عنوان مدیر و مشاور در بانک صنعت و معدن بکار گیرد. جز باند بازی و رفاقت و اختلاس چه از این آدمهای فرصت طلب برآید؟ (1180890) (alef-13)
 
هادی
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۲۲:۰۴:۳۸
به نظرم باید یک شعبه از دادگاه مفاسد اقتصادی را در دانشگاه علم و صنعت بزنند. (1180897) (alef-10)
 
حسين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۵:۱۱:۰۱
لعنت بر چنين آدمهايي كه نام علم و صنعت را هم آلوده كرده اند. بنده نيز فارغ التحصيل همين دانشگاه هستم و همزمان با ايشان تحصيل ميكردم. اكنون كارمند ساده يك شركت خصوصي هستم و شكر خدا لقمه ناني در ميآورم. (1182981) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۲۲:۲۲:۴۰
دوست و همكار سابق ايشان جناب مهندس تقلبي م . ن مدير عامل سابق شركت شهركهاي صنعتي تهران و مدير فعلي صنعت چرم كشور نيز به كارهاي مشابه ايشان مشغول بوده و ثروت نامشروعي از اين طريق بدست آورده است و بعد از خود ميراث مديريت را به وابستگان معاون قبلي وزير اقتصاد ك .ز سپرده است ... (1180938) (alef-13)
 
بازنشسته
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۲۲:۳۱:۴۶
بیش از25سال درجمهوری اسلامی مدیردولتی بودم حالاهم مستاجرم یک الف بچه خواسته یکشبه ره صدساله بره لعنت خدابه کسانی که چنین زمینه هایی رافراهم کرده اندوامثال مارانابود،فساددرهمه نهادهاوسازمان های مستقلبیدادمیکند،پرونده هایی که بنابه مصالح ویادعواهای جناحی گشوده می شودچیزی ازفاجعه کم نمیکنداقایان مجلس نشینان به تکلیف قانونیتان عمل کنیدقوه قضا؟؟ (1180958) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۲۲:۳۸:۰۹
در یک وزارزت خانه بزرگ در امدی کشور اگر کارمندی به رشوه گیری رییس مربوطه کمک نکند بیرونش می کنند یعنی تنها راه پول در اوردن در وزارتخانه مذکوز همکاری با گرو ه های مافیایی رشوه گیرنده است انها حتی از خرید میلیونی رشوه طلب می کتتذ تا خرید های چند میلیاردی هر قرارداد بین 20 تا 50 درصد مبلغ قرارداد رشوه است چه خرید و چه اجرای یک پروزه جزو رشوه است و واقعا انگار همه وزارتخانه در گیر این موضوع هستند مثل دانه های تسبیح به پیوسته هستند نمی با اشکالات شرعی کارکردن در چنین محیط هایی چه باید کرد در کشور الان نه ناظر داریم نه بازرس انهم اگر بعضی جاها گیر می دهند فقط سیاسی است و اعتقادب نیست (1180972) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۲۲:۴۱:۳۴
فساد در کشور همه گیر شده نه ناظری است و نه بازرس چند قلم دستگیری هم سیاسی است وگرنه کسی اعتقادی به رواج فساد در وزارتخانه ندارد (1180979) (alef-10)
 
جهانيان
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۲۲:۴۵:۱۸
خدامراد احمدي با همدستي هم ولايتي هاي وزارت صنايع در شركت شهركهاي صنعتي استان تهران جاي امني براي متخلفين و جاعلين بوجود آورده و منسوبين به آنها به چپاول بيت المال مشغول هستند (1180990) (alef-13)
 
ali
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۲۳:۱۲:۵۷
وای بر ما اگر این بنده خدا را بخاطر دعواهای سیاسی محکوم کرده باشیم .
اتهامات آقای نماینده دادستان که در بازدید از منزل ایشان 80 سکه طلا و 400 گرم شمش و پنج عدد ساعت گرانقیمت دارند اگر به عنوان سند جرم مطرح است بایستی بیش از دوسوم مدیران کشور را بازداشت کرد . ولی آیا دستگاه قضا با همه اینگونه برخورد خواهد کرد .
اگر قبل از انتصاب ایشان به عنوان یک مدیر دولتی دارائی ایشان توسط دستگاه بازرسی کشور ثبت و ضپط می شد و اکنون می دیدیم که ایشان ثروتی خارج از اندازه بدست آورده اند می توانستیم از ایشان توضیح بخواهیم که از کجا آورده است .
اگر قرار باشد اینگونه افراد را مجرم بدانیم لابد باید چند میلیون نفری که حساب دارائی آنها بیش از این آقا است همه را محکوم به ده سال حبس نمائیم . من فرمانداری را می شناسم که در دوره اصلاحات به این پست رسید و نیم دوره هم در مجلس بود . به جرات می توان گفت خدامراد احمدی را توی جیبش می گذارد اما راست راست توی خیابان راه می رود و هیچ مشکلی هم ندارد .
من می دانم که مشاغل وی طوری نبود که این همه ثروت به چنگ آورد اما به هر شکل این ثروت را بدست آورده اما چگونه فقط خدا می داند ! (1181054) (alef-13)
 
ناجی
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۴:۵۹:۴۵
این هم از آن حرفاست.آخر 70 سکه و 5 شمش طلا پیش یک بچه چوپان چه می کند؟مگر این آدم ارثیه تاجر بازار را صاحب شده که این گونه می گوئید؟جهت استحضار همه یمردم ،خانواده محترم ایشان از جمله پدر و برادران،کماکان به شغل شریف چوپانی مشغولند. (1182941) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۲۳:۱۳:۱۲
بنظرم از هرجهت كه فكر ميكنم چه اختلاسها
چه سياست خارجي
چه وضع اقتصادي مردم
چه جنگو جدال مسولان
چه عدم شركت مردم در انتخابات
چه بي ديني رشد يافته بين مردم
چه حورد شدن انسانيت بين مردم
چه ...
به پايان نزديك ميشويد
زحمت كشيديد ولي درست عمل نكرديد
اميدوارم چنين اتفاقي نيافتد نه بخاطر شما بلكه بخاطر مردم (1181056) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۲۳:۱۳:۵۵
متاسفانه نتوانستیم به وصیت امام راحل عمل کنیم که فرمود : چه من باشم ویا نباشم نگذارید این انقلاب دست نامحرمان و نا اهلان بیافتد. (1181059) (alef-10)
 
رسول
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۲۳:۳۶:۳۷
ازاین خدا مراد داده ها زیادند با این افتابه دزدها نباید کاری داشته باشند. (1181134) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۲۳:۴۵:۴۹
آقاشماالان هم اگربه اين اداره سربزنيدمعاونين محترم رازيرنظر بگيريدمتوجه اموال وكارخانجاتشون ميشويد فقطبصيرت ميخواد خداوكيلي خوب اداره اي است پرپول نهصدميليون چيه گرفتيدمارا (1181164) (alef-13)
 
امینام
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۰۰:۲۱:۵۲
ﺗﺎﺭﯾﺦ ﺩﺭ ﺧﺼﻮﺹ ﺍﯾﻦ ﺑﺮﻫﻪ ﺍﺯ ﺯﻣﺎﻥ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺳﯿﺎﻩ ﻭﺑﺪ ﻗﻀﺎﻭﺕ میکنه (1181243) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۰۰:۲۷:۵۸
خیلی نکته جالبی گفته؛ موقعی که گروه ملی فولاد دولتی بوده سالی یک و نیم میلیارد صرف امور خیریه میکرده....
پس یه سری هم به اون موقع یزنید ببینید منظورشون ازخیریه های اون موقع جیب کدوم مدیران بوده... (1181263) (alef-13)
 
میهن
United Kingdom
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۰۱:۳۸:۴۹
بله،خدمتی که احمدی نژاد به این مملکت کرده ، جلوی خیلی از رانت خواری های آقازاده ها رو گرفته، و دوستانش را جایگزین کرده. (1181381) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۰۶:۴۹:۵۶
من دوستی دارم هم سن و سال این آقا فوق لیسانس بود و هیات علمی دانشگاه آزاد. بنده خدا به خاطر تدریس خصوصی (و به قول بعضی ها ساعتی 50000 تومن گرفتن) برای 7 جلسه اخراج شد و الان 6 سال است بیکار است و این آقای کثیف که از امثالش بسیارند به اینگونه باید روزگار بگذرانند. به خدا خسته شده ایم از این همه دورویی (بهتر است بگوییم هزار رویی) (1181498) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۰۷:۱۴:۴۴
مردم ما هم مثل مردم جين بايد خودش با كمك شبكه هاى اجتماعى عليه فساد دولت و دولتمردان عليه رانتخوارى عليه رشوه خوارى كسترده سيستم در تمام شءون و كليه امور خارج از جريان عادى مبارزه اى گسترده شروع كنند (1181512) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۲۱ ۰۸:۵۷:۱۸
اونوقت برادران گمنام و سربازان امام زمان دقیقا چکار کنند؟ پلیس برای چی هست؟ قوه قضاییه نمادین میباشد؟ (1184600) (alef-13)
 
روشنايي
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۰۷:۱۹:۵۹
خواهشمندم در مورد پاك ترين دولت تاريخ ايران ودولتمردانش اينقدر جوسازي نكنيد همش نهصد ميليون خورده فعلا مهم ترين چيز تو اين مملكت كه بحث روزه رجعت اقاي چاوزه نه دزدي امثال خدا مراد احمدي يافلاك اين مردم بدبخت (1181515) (alef-13)
 
اميد به خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۰۸:۲۹:۰۷
قانون و بگير و ببند فقط براي مردم عادي سخت اجرا مي شود ،هميشه گلوي اين طبقه از مردم فشرده مي شه،فقط كافي است يك كار و مشكل اداري داشته باشي، آن وقت از كرده و تقاضاي به حقت پشيمان مي شوي... (1181648) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۰۸:۴۰:۴۶
تو خوزستان بیشتر همشهریهای این آقا به تقلب و اختلاس شهره هستند
یکیشون هم رییس بانک صادرات شعبه گروه ملی که شکر خدا قراره اعدام بشه
از نظر تدین هم جایگاهی بین مردم ندارند (1181681) (alef-13)
 
خواهریک شهید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۰۸:۴۷:۳۵
حیف خون برادر شهیدم حیف خون شهدای دیگر که رفتند که این مملکت پر از آدمهای شریف بشه اما بجاش مدیران نالایق وفاسد سرکار اومدن وفاسدتر از خودشونوهم سرکار آوردند من فقط از روسای دولت گله دارم که هیچ وقت این آدمهارا بررسی دقیق نکردند وبهشون پست دادند نمونه این آقا تو دانشگاههای شهر ما ( ارومیه ) خیلی زیادند اما چه فایده که با هزار نوع چاپلوسی وریاکاری هرطوری هست خودشون رانگه میدارند و مثل خودشان راهم معاون میکنند و دودشم میره توچش مردم و کشور از رهبر بزگوار خواهشمندیم فرمان صریحی برای پاکسازی بی سرو صدای بعضی مدیران صادر فرمایند تا خون شهدای ما پامال نشود چون شهدا رفتند که اینها نباشند باتشکر (1181696) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۰۹:۰۹:۴۹
به نظر من جنگ عامل بدبختی کشور بو د علاوه بر وارد کردن میلیاردها دلار خسارت ،هنوز هم ترکش های جنگ وجود دارد شما اگر دقت کنید و بررسی کنید اکثر اختلاث های بزرگ و دزدیهای کلان را کسانی انجام داذه اند که چند مدتی در جنگ خدمت کرده اندچون کسی چهار روز توجنگ بوده وبسیجی دیگر نیاز تحقیق و تفحص ندارد نامبرده بدون هیچ شکی بهشتی است و اختیار دیگران را هم دارد و همین می شود که می بینید اکثر دزدها را که می گیرند به خدماتشان در انقلاب اشاره می کنند. (1181754) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۲۱ ۰۸:۵۴:۲۳
احسنت درود برشرفت ماهرچه میکشیم از دست این ادمهایی هست که لیاقت شهادت نداشتند (1184595) (alef-13)
 
dark
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۰۹:۳۱:۲۸
اين كدام عدالت است كه آفتابه دزد را در ملائ عام انگشت و دست زده شود.واين آقا را كه فقط يكي از دزديهايش به اندازه صدها برابر آفتابه دزد است فقط 10 سال كه پس از افتادن آب از آسياب بدون سروصدا آزاد ميشه .چه خونهايي كه دراين ممللكت ريخته شد تا امثال احمدي به سر كار آيند براي چپاول. (1181818) (alef-13)
 
گمنام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۰۹:۳۶:۵۹
با سلام
يكي از دوستان بنده كه از متدينين و بسيجي هاي بي ادعاست توسط همين آقا (تا روي كار آمد) بركنار شد.موضوع از اين قرار بود كه دوست بنده ايشان را در همايش تشريفاتي مديران كل كشور نصيحت كرده بود .بعد ازجلسه هنوز به دفتر كارش نرسيده بود بركنار شده بود.اين آقا بعدها در جلسه اي به فردي گفته بود بدليل اينكه فلاني مرا نصيحت كرد بركنارش كردم.
دوست بنده از مخالفان جدي دزدان بيت المال و از مبارزان جدي با مفسدان است.حالا خودتان قضاوت فرماييد عمكرد اين فرد را كه چه كساني را بركنار كرده؟
آيا جز اينست كه هركس را كه احساس ميكرده مانعي در برابر فساد او خواهد بود بركنار كرده است؟
ديگر اينكه كساني كه او را كمك به اين امر كرده اند نيز در جرم او شريك بايد دانست (1181832) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۰:۳۰:۲۹
گر در رشوه خواری مسئولان یک وزراتخانه کمک کار نباشید اخراجتان می کنند گناه این جرم بر عهده دولت و ناظرین است که کشور از لحاظ انضباط مالی ولنگار شده و الان هم است (1181968) (alef-13)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۰:۳۱:۳۳
باید یک تصفیه وتسویه حسابی از مدیران استانی و زیردست این ملعون خاین راه بیفته .بخدا قصد تخریب ندارم ولی میگن یک مدیر در کردستان نصب کرده 30 میلیون با نماینده وقت و هم مرام خودش شیرینی انتصاب گرفتن. (1181974) (alef-13)
 
م. رمضان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۰:۵۳:۰۱
این از عجایب و غرایب روزگار ماست که دولتی که از همه فاسد تر است با پررویی و بی شرمی خودش را بیشتر از دیگران مدعی پاکی و عدالت میداند (عدالت به فتح حرف ع ) !!! (1182056) (alef-13)
 
منجزی
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۱:۱۳:۳۵
با سلام انسان وقتی با اینگونه برخوردهای آقای فراهانی و حکم قاضی برخورد میکند از اینکه عدالت دارد محقق میشود لذت میبرد اما آیا مشکل همین یکنفر معاون وزیر بوده ؟ آیا این شخص تنها یقه سفید و دانه درشتی بوده که در این پرونده نقش داشته ؟ آیا خاوری همه ی کارهایش انفرادی بوده و فرارش تنها یک مسامحه بوده ؟! ما تا زمانیکه سیستمایمان را درست نکنیم خدامراد احمدی ها باز هم خواهند آمد و در تله گیر خواهند کرد و برخی هم مانند خاوری ها از تله خواهند جست و تنها علامتهای سوال بزرگتر میشوند . این برخوردها بدون در نظر گرفتن علیت ها و روابط علت و معلولی مانند کار شهرداری ست در مبارزه با موش ها که هرچقدر هم تله و دام بگذارد فقط بخشی از موشها را گیر می اندازد ، شهرداری باید کانالها و نهر ها را بگونه ای پاک و تمیز کند و نگه دارد که امکان زندگی موشها در این کانالها از بین برود . با آرزوی موفقیت (1182134) (alef-13)
 
رستم
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۲:۲۰:۰۵
بابا مرحبا به این دولت پاک آیا دولتهای قبلی همین قدر فساد داشتند ما ندیدیم یا این دولت در این راستا رتبه دار است در واقع آقای غضنفری با این آقا با هم باید مجازات شوند چرا که این معاون را ایشان آنطور کرده است . (1182379) (alef-13)
 
ح-ف
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۴:۲۹:۴۹
این از عجایب و غرایب روزگار ماست که دولتی که از همه فاسد تر است با پررویی و بی شرمی خودش را بیشتر از دیگران مدعی پاکی و عدالت میداند.در مورد پاك ترين دولت تاريخ ايران ودولتمردانش اينقدر جوسازي نكنيد همش نهصد ميليون خورده فعلا مهم ترين چيز تو اين مملكت كه بحث روزه رجعت اقاي چاوزه نه دزدي امثال خدا مراد احمدي.حیف خون شهدای دیگر که رفتند که این مملکت پر از آدمهای شریف بشه اما بجاش مدیران نالایق وفاسد سرکار اومدن وفاسدتر از خودشونوهم سرکار آوردند من فقط از روسای دولت گله دارم که هیچ وقت این آدمهارا بررسی دقیق نکردند وبهشون پست دادند.اين عدالت است كه آفتابه دزد را در ملائ عام انگشت و دست زده شود.واين آقا را كه فقط يكي از دزديهايش به اندازه صدها برابر آفتابه دزد است فقط 10 سال كه پس از افتادن آب از آسياب بدون سروصدا آزاد ميشه .چه خونهايي كه دراين ممللكت ريخته شد تا امثال احمدي به سر كار آيند براي چپاول. (1182847) (alef-13)
 
سرصحرا
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۴:۵۳:۱۶
هوالحق
بنده از شهرستان ایذه هستم.همسایه همان حسینیه ای که مهندس احمدی پولشو کمک کرده.اگر شما راست می گویید و این آقا رشوه گرفته برای خودش پس حدود هشتصد میلیونی که صرف خرید این زمینه و احداث حسینیه شده رو کی داده؟ (1182919) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۵:۵۲:۳۶
نمیدونید دوستان این بابا توی لیزینگ ایران خودرو چه کار کردند.... (1183128) (alef-13)
 
غضنفر
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۷:۴۰:۰۳
اهاااااااااای!
من با این شواهد تجربی به یک فرضیه جدید رسیدم:
1- اگه آدم مومن گزینش شده نماز شب خون و... را مدیر سیستم غیر شفافی کنی که نظارتی بر آن نباشد یا مدیر خراب میشه یا سیستم یا هر دو
2- اگه حتی یک آدم لائیک را مدیر یک سیستم شفاف خوب کنترل شده کنی، احتمال اینکه مدیر، سیستم یا هر دو خراب شوند کمتر از حالت 1 است.
ضمن احترام به عمق گزینشی که در سیستم اداری ما اعمال می شود متأسفانه باید بگم بجای سخت گیری روی گزینش و واگذاری ا کنترلها به درجه اعتقاد و وجدان افراد که آن هم نسبی ارزیابی می شود؛ بهتر است انرژی معطوف به کنترلهای سیستمی و شفافیت مالی و اداری شود. (1183391) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۸:۲۲:۱۰
آخه ... طفلی خدا مراااااااد ... حالا انقدر نزنینش این که چیزی نبرده ! فقظ یک سه هزارم پول دزدی شده گیرش اومده!!! (1183478) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۹:۰۲:۴۱
این فرد کسی است که هم دانشگاهیانش تعریف می کردند که درجریان یک همایش علمی در دانشگاه علم و صنعت با حمله به یک استاد که کراوات داشت و مثل قلاده کراواتش را می کشید ,همایش را بهم زد .بدبختی عصر امروز ایران پلکان درست کردن برای چنین افرادی است.اگردرآن روزی که این فرد چنین رفتار زننده ای انجام داده بود تنبیه می شدهیچوقت نمیتوانست درجایگاهی قرار بگیرد که این چنین بیت المال را میل کند!حرف زیاداست برای گفتن ...... (1183547) (alef-13)
 
مصطفی
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۲۰:۳۵:۰۸
نوچه های خدا مراد احمدی در شهرکهای صنعتی استان تهران قبل وبعد را بررسی کنید به نتایج خوبی می رسید الان هم سر کار مشغولند ازفامیل ها دوستان خصوصی سازی قبلی می باشند... (1183738) (alef-13)
 
کیوان
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۲۰:۴۰:۴۳
در پاک ترین دولت ؟ !!!! (1183750) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۲۰:۵۵:۲۶
متاسفانه هرجا سر می زنی و کاری داری فساد و بی بندو باری به اوج خود رسیده نمی دانم حضرت کی می آید تا از شر این همه فساد رها بشیم (1183788) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۲۲:۱۳:۴۹
هنوز اون لات منشانه حرف زدن و تسبح بلندش یادمه
خیلی نامرد آنچنان به زمین خورده که نمی تونه هیچ وقت بلند شه
خدا رو شکر (1183979) (alef-13)
 
فرزند جانباز
۱۳۹۱-۱۲-۲۱ ۰۱:۳۰:۰۵
برو بابا، نمي دونم چرا هر كي گند مي زنه تو اين مملكت واسه فرار از ما خانواده شهيد و جانباز مايه ميزاره، باباي من جانباز 70% از اين پولها كه گير تو و امثال تو اومده بدستش نرسيده، الانم بعد 25سال بازنشسته شده از آموزش پرورش هنوز دازه با اين وضعش واسه اينكه خرج زندگيشو در بياره داره تو مدرسه خصوصي تدريس مي كنه منم با 27 سال سن ليسانس برق قدرت دارم بعد 2 سال مجاني كار كردن تو شركتهاي مختلف الان دارم تو يه شركت خصوصي سگدو ميزنم واسه يه لقمه نون در بيارم، تا به حال هيچ خيري هم از اين بنياد ايثارگران به ما نرسيده ... داستان ما غم انگيزه ، شديم چوب دو سر نجس
خواهشا اين آقا رو بگين اسم اون 1500 فرزتد شهيد رو بياره كه برده سر كار بعد تعداد اون نفراتي كه با پارتي بازي و فقط واسه اينكه بچه اين مسئول و آن مسئول بوده برده سر كار هم بگه... متاسفانه آمار دروغ دادن تو اين مملكت عادي شده
الف تو هم نون به نرخ روز خوري مي دونم چاپ نمي كني... نزديك انتخابات شده دارين از دادگاههاي مختلف گزارش تحليلي ميدين ... حناي شما ديگه رنگي نداره (1184368) (alef-13)
 
ابوصالح دهقانی
۱۳۹۱-۱۲-۲۱ ۰۹:۰۵:۱۳
ایمیدرو سالانه ۳۰۰ میلیارد تومان به نیازمندان و مجموعه‌هایی که نیازمند کمک هستند می‌دهد. ایمیدرو چه ربطی به نیازمندان و فقرا دارد؟ مگه مسئول این کار کمیته هامداد و بهزیستی نیست؟ این نیازمندان کیا هستند؟ چطور شناسایی میشن؟؟؟؟؟؟؟ (1184616) (alef-13)
 
مجتبی الهی
۱۳۹۱-۱۲-۲۱ ۱۴:۳۷:۱۷
جالبه تعدادی از مدیران خوزستان به وی لقب فرزند زاگرس داده بودند خدا میداند چندتای دیگر از این افراد درمجموعه مدیریتی هستند که هنوز. ، (1185382) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۲۱ ۱۵:۲۷:۰۵
تا مدیران منصوب این آقا عزل نشوند ره به جایی نبرده ایم !!

ضمنا برخی نمایندگان هم حامی این آقا بوده اند (1185509) (alef-13)
 
برهان
۱۳۹۱-۱۲-۲۱ ۱۶:۱۸:۲۵
سلام دوستان با نگاه به پرونده


سلام دوستان بانگاهی به پرونده این افراد پی میبریم دلسوزان وعاشقان نظام یا درکنج خانه هایخود با درد ورنج ترکشهای جنگ روزگار می گذرانند ویا با حیله مکاران ومزوران به ناچار کوشه نشین شده اند حال وروز ما مصداق این شعراست که چو بیشه تهی گردداز نره شیر درایند انجا شغالان چوشیر (1185637) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۲۱ ۱۹:۲۲:۲۳
اگراین کارها در این دولت نمی شد احمدی نژادمعجزه هزاره سوم نمی شد (1186064) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۱-۱۲-۲۱ ۲۲:۳۸:۴۲
سلام .فقط اعدام فقط اعدام !!!حیف که افرادی مثل این خدامراد احمدی از اسم شهدا و ایثارگران برای خود سپری ساخته اند و توجیهی برای فرار از دزدی هایشان .من جانبازی را میشناسم که نیمه شعبان گذشته به دیار باقی شتافت .علی رغم اینکه هنوز برای خودش سرپناهی نداشت و مسافر کشی می کرد سه تا بچه داره که هنوز علی رغم سن بالایشان نتوانستند که ازدواج کنند چرا !؟به خاطر نداری !داستان از اینجا جالبتره ،دختر کوچکش سرطان گرفته و دوسال با این بیماری دست و پنجه نرم کرده الان یک مقدار بهتر شده همین الان نیاز به تامین دارو داره ولی خواهرش باید بره کار کنه و خرج داروی خواهر کوچکش کنه !تازه این خدابیامرز حافظ کل قرآن هم بوده .حالا یه سوال فرق ادمی مثل خدامراد احمدی با این مردبزرگ چیه ؟قضاوت با خوانندگان این کامنت ! (1186419) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۱-۱۲-۲۲ ۱۸:۰۲:۱۹
اگر بخواهند عدالت در دادگاه حاکم باشد باید سود پول رشوه هم که در این مدت دست او بوده ازو بگیرند.. (1188323) (alef-3)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۲۳ ۱۰:۰۸:۴۰
سلام - من در 1372 در دانشگاه علم و صنعت درس می خواندم و ایشان هم همزمان در دانشکده عمران همین دانشگاه بود. در دانشگاه خیلی ادای اسلام بازی در میاورد. به اعلب دانشجویانی که یه ذره لباس تمیز می پوشیدند گیر می داد.. کاری ندارم . به واسطه هم اطاقی ام که با ایشان دوست بود با من هم سلام و علیکی داشت. بعد از تحصیل من در یک پژوهشکده تحقیقاتی مشغول شدم و دیگر از ایشان خبری نداشتم تا سال 1384 ایشان را در یکی از مطب های جنوب شهر، که محل زندگی من بود، دیدم. از وضعیت کاری من پرسید و گفت حقوقت چقدره، من هم که فکر می کردم حقوقم خیلی زیاده، با خوشحالی گفتم، خوبه ماهی بین 800 هزار تا یک ملیون تومان می گیرم . خیلی تعجب کرد و من فکر کردم از زیادی حقوقم تعجب کرده! ولی گفت که خیلی دارن در حقت ظلم می کنند؟! من همچین وا رفتم که نگو و نپرس. گفتم مگر خودت چقدر می گیری، گفت وضع من فرق داره چون پست مدیریتی در ... دارم، حقوقم بالای 6 ملیون در ماه است. ولی باز هم به تو خیلی کم میدن.
به هر حال الان 15 سال از زمان استخدام من گذشته با مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران و کارشناسی از علم و صنعت، حقوق من کماکان بین یک ملیون تا یک ملیون چهار صد هزار تومان در نوسان است! منزل کوچکی در جنوب شهر داشتم و البته به دلیل اینکه برای یک ارگان دولتی کار کردم ولی پولم را ندادند ، دچار مشکل شدم و خانه مذکور ار به 64 ملیون فروختم و پس از تسویه قرض هایم، 44 ملیون باقی مانده که داده ام رهن کامل یک خانه یک خوابه و با دو تا بچه نشسته ایم
تا ببینیم کی می رسد که حق و حقوق ما نیز به دستمان برسد (1189492) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.