نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450701
شیوه تلفیقی جدید برای درمان سرطان مغز
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۵
محققان به تازگی شیوه جدیدی را برای درمان سرطان مغز شناسایی کرده اند.

به گزارش مهر، گروهی از محققان دانشگاه سینسیناتی ایالت کنتیکت آمریکا شیوه جدیدی را به عنوان درمان شخصی شده سرطان خون و مغز شناسایی کرده اند.

به گفته این محققان، در این روش ترکیبی از درمان‌ها برای درمان سرطان‌های که با فقدان پروتئینی به نام PTEN مرتبط هستند استفاده می شود. PTEN یکی از موانع رشد تومورهای مختلف بوده و مانع از رشد و تکثیر سلول‌های موردنیاز بدن می‌شود و بدین ترتیب رشد سریع سلول‌ها را متوقف کرده و مانع از تشکیل توده‌های سرطانی می‌شود.

در آزمایش‌های اولیه‌ این روش درمان آزمایشی بر روی سلول‌های سرطانی انسانی و مدل‌های توموری، محققان توانستند نشان دهند که توقف تولید و عملکرد پروتئینی به نام S۶K۱ می‌تواند سلول‌های گلیوبلاستوم که در اثر فقدان PTEN تولیدشده‌اند را نابود کند. گلیوبلاستوم تهاجمی‌ترین نوع سرطان مغز به شمار می‌رود که درمان آن با روش‌های رایج متمرکز بر تومور هدف، بسیار دشوار است.

محققان با تحلیل واکنشS۶K۱  دریافتند در کنار S۶K۱ هدف‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توان با اثرگذاری روی آنها فرآیند نابودی سلول‌های سرطانی تولیدشده ناشی از فقدان PTEN آغاز شود.

محققان با دستیابی به این اطلاعات گروه دارویی تازه‌ای را تولید کردند. این روش درمان ترکیبی، رویکردی کاملاً تازه در درمان‌ سرطان بوده و در صورت تایید این روش در آینده، داروهایی تولید خواهد شد که بر سرطان‌های نظیر سرطان مغز و خون تاثیر می گذارند.
 
کلمات کلیدی : درمان سرطان + سرطان مغز
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۴:۵۶:۴۱
اللهم اشف کل مریض (4184373) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.