نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 440603
پاسخ دیوان محاسبات به مجلس؛ استرداد ۲۳ میلیارد تومان حقوق نجومی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۴
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، از پاسخ دیوان محاسبات به نامه این کمیسیون خبر داد و گفت: در این نامه اعلام شده که ۲۳ میلیارد تومان از حقوقهای نجومی ۳۹۷ نفر به بیت المال بازگشته است.

داوود محمدی در گفتگو با مهر، با اشاره به دو نامه ارسال شده از سوی کمیسیون اصل ۹۰ به دیوان محاسبات برای پیگیری سرانجام پرونده‌های مربوط به حقوق‌های نجومی، اظهار داشت: دیوان محاسبات اخیراً به نامه کمیسیون اصل ۹۰ پاسخ داده است.

وی افزود: در این نامه اعلام کرده‌اند که مجموع اضافه دریافتی‌ها به خزانه بازگشته است و متخلفان نیز به دادسرای دیوان محاسبات معرفی شده‌اند.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ادامه داد: بر اساس اعلام دیوان محاسبات، پرونده ۳۹۷ نفر که اضافه دریافتی داشته‌اند، بررسی شده و مبالغ غیرمتعارف دریافتی توسط آنان که حدود ۲۳ میلیارد تومان بوده است، به بیت‌المال بازگشته است.

محمدی خاطرنشان کرد: گروهی از این ۳۹۷ نفر نیز متخلف شناخته شده و به دادسرای دیوان محاسبات معرفی شده‌اند که مراحل قضایی را طی کنند؛ البته عدد آنها را الان نمی‌دانم.

وی در پاسخ به این سؤال که تکلیف کسانی که به دادسرای دیوان محاسبات معرفی نشده‌اند چه می‌شود، گفت: این مسئله در گزارش دیوان محاسبات نیامده و ما نیز همین را از آنها سؤال کرده‌ایم.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: گام بعدی ما تعیین تکلیف همه این افراد تا آخر است که پیگیری خواهیم کرد.
 
کلمات کلیدی : حقوق های نجومی، فیش حقوقی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۱ ۱۵:۳۶:۳۸
بااین پول حقوق بازنشستگاد همسان سازی کنید (4143428) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.