توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450800
گسترش همکاری‌های بانکی میان ایران و قزاقستان
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۴
باشگاه خبرنگاران نوشت: در سفر معاون ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به آستانه و در دیدار با وزیر سرمایه‌گذاری و توسعه جمهوری قزاقستان، بر گسترش همکاریهای بانکی میان دو کشور تأکید شد.

غلامعلی کامیاب، معاون ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ طی سفر به آستانه با قاسم بک وزیر سرمایه گذاری و توسعه جمهوری قزاقستان دیدار و در زمینه گسترش همکاری‌های بانکی گفت‌وگو کرد.

در این ملاقات، قاسم بک، ایران را شریک استراتژیک جمهوری قزاقستان خواند و بر رفع موانع در توسعه روابط میان دو کشور بویژه در بخش اقتصادی، تجاری و بانکی تأکید کرد.

کامیاب نیز که بنا به دعوت طرف قزاقی به آستانه سفر کرد بود، با اشاره به ایجاد راهکارهایی لازم برای گسترش روابط تجاری و نقل و انتقالات ارزی میان دو کشور، بر ضرورت توسعه همکاری های بانکی به‌ویژه تسویه حساب بانکی میان دو کشور با ارزهای ملی تأکید کرد.

طرفین توافق کردند پیشنهادات و راهکارهای موجود در زمینه گسترش همکاریهای بانکی در قالب کار گروهی متشکل از کارشناسان و مسئولین بانکی دو کشور دنبال شود.

در سفر اخیر رئیس جمهور کشورمان به آستانه در دی‌ماه ۱۳۹۵ ، رؤسای جمهور دو کشور بر رفع مسائل و مشکلات بانکی میان دو کشور تأکید کردند.
کلمات کلیدی : همکاری‌ بانکی + ایران و قزاقستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.