توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 400606
بدهی گندمکاران تا پایان مهرماه پرداخت می‌شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۶
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی گفت: در تلاش هستیم تا از مقدار ۱۴ هزار میلیارد تومان بدهی گندمکاران که فقط ۴ هزار میلیارد تومان باقی مانده است تا پایان مهرماه نیز این مقدار معوقه را پرداخت کنیم.

به گزارش تسنیم، خلیل آقایی ظهر امروز در آئین آغاز به کار ناوگان جدید مکانیزه در اردبیل اظهار داشت: با توجه به این امر که در سال گذشته رشد اقتصادی کشور 1 درصد بوده است طبق آمار و ارزیابی‌های دقیق بر ماهیت این موضوع تولیدات و ارتقای سطح بهره‌وری محصولات حوزه کشاورزی سهم 5.1 درصدی از این مقدار داشته است.

وی با اشاره به اینکه کشت پائیزه از اوایل مهرماه در تمامی نقاط و مزارع کشور آغاز شده است، افزود: ما در کشور نقاط زرخیز و با قابلیت بالا را داریم که یکی از این مناطق کشت و صنعت مغان است که با داشتن ظرفیت بالا برای تبدیل شدن به قطب اصلی تولیدات کشاورزی نیاز است تا مسئولان منطقه ای برای تحقق این امر بیش از پیش توجه داشته باشند.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی گفت: باتوجه به اینکه کشت و صنعت مغان قابلیت تبدیل شدن به قطب تولیدات کشاورزی را دارد این منطقه می‌تواند در رشد اقتصادی کشور نیز نقش‌آفرینی چشمگیری داشته باشد.

آقایی تصریح کرد: در سال 92 و قبل از آغاز به کار دولت یازدهم ما 5 هزار میلیون تن تولید محصول گندم داشتیم که به حمد خدا این آمار در سال 95 به 11 هزار و 500 میلیون تن ارتقا داشته است و تمامی این امور فقط از پس کاری خلاقانه و گروهی و تلاش زارعان داخلی بر می‌آمد.

وی بیان کرد: باتوجه به اتمام زمان برداشت گندم و انباشت بدهی‌های کشاورزان در تمامی نقاط کشور در تلاش هستیم تا از مقدار 14 هزار میلیارد تومان بدهی این قشر که فقط 4 هزار میلیارد تومان باقی مانده است تا پایان مهرماه نیز این مقدار معوقه را پرداخت کنیم که در این راستا کمک سازمان جهاد کشاورزی لازمه کار است.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: خوشبختانه تا به امروز تولیدات ادوات کشاورزی ما نیز روند رو به رشدی داشته است که هم اکنون به صراحت می‌توان گفت که تولید این ادوات علاوه بر مازاد نیاز داخلی می‌تواند به کشورها و استان‌های همجوار صادر شود که این مهم در رشد اقتصاد کشور نیز دخیل است.

آقایی گفت: در سال 92 طبق ارزیابی‌های انجام شده در مجموع انبارهای کشور 50 میلیون تن کود ذخیره داشتیم و خوشبختانه امسال این مقدار به حدنصاب خود رسیده است و ما می توانیم علاوه بر نیاز داخلی مقداری از این کود را به کشورهای متقاضی صادر کنیم.
 
کلمات کلیدی : بدهی گندمکاران + کشاورزی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.