توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 282509
دستگیری قاتل فراری پس از ۷ سال
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۷
رئیس پلیس آگاهی البرز گفت: فردی که بر اساس یک سوءتفاهم اقدام به قتل فردی در یکی از شهرهای غربی کشور کرده و در مدت ۷ سال به صورت ناشناس و با اسامی مستعار در کرج زندگی می‌کرد از سوی ماموران پلیس آگاهی البرز شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس البرز، حمیدرضا گل صباحی گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده نیابت قضایی از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کرمانشاه در خصوص دستگیری یک نفر قاتل متواری بنام «ش» به پلیس آگاهی استان البرز پیگیری موضوع در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به محتویات پرونده و اظهارات شاکی و تحقیقات تکمیلی ماموران مشخص شد که مقتول به نام «ن» ۵۵ ساله در تاریخ ۲۱ شهریور ۸۷ هنگامی که عازم زادگاهش بود در بین راه مورد کمین چند نفر ناشناس قرار گرفته و با اصابت چند گلوله به قتل می‌رسد.

گل‌صباحی گفت: تحقیقات قضایی و پلیسی از همان زمان وقوع قتل در شهرستان مورد نظر آغاز اما با توجه به فرار متهم اصلی و ناپدید شدن همدستان وی روند دستگیری قاتل را وارد مراحل پیچیده‌ای کرد. به گفته این مسئول شناسایی و دستگیری قاتل متواری طی این سال‌ها در دستور کار تمام یگان‌های انتظامی و اطلاعاتی استان مورد نظر بود، اما با توجه به متواری بودن متهم، شناسایی و دستگیری قاتل را با مشکلاتی مواجه می‌کرد تا اینکه در سال ۹۰ با تلاش ماموران اطلاعاتی و قضایی کرمانشاه ردی از متهم در شهرستان کرج شناسایی شد.

وی افزود: بنابراین جهت بررسی موضوع و اطمینان از فرار قاتل به شهرستان کرج با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع پرونده نیابت قضایی از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کرمانشاه جهت پیگیری به پلیس آگاهی استان البرز ارجاع و در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم جنایی این پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز تصریح کرد: مراجعه به بانک‌های اطلاعاتی متهمان سابقه‌دار و انجام تحقیقات نامحسوس کارآگاهان اداره جرائم جنایی پلیس آگاهی نتیجه‌ای در خصوص به دست آمدن سرنخی از متهم حاصل نکرد تا اینکه یکی از بستگان متهم در یکی از مناطق کرج شناسایی و مشخص شد که فردی به نام «س- پ» با مشخصات ظاهری قاتل اما با اسامی مستعار در کرج زندگی می‌کند.

وی افزود: پس از شناسایی محل سکونت فرد مذکور در یک مجتمع مسکونی آپارتمانی، محل موصوف به مدت ۴۸ ساعت تحت مراقبت ماموران قرار گرفت تا اینکه متهم پس از محاصره کامل محل و انجام تدابیر امنیتی و انتظامی در نیمه‌های شب و طی یک اقدام غافلگیرانه دستگیر و در هنگام دستگیری به منظور رهایی از مجازات قانونی پیشنهاد رشوه به مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به ماموران را داد که با صحت عمل ماموران رشوه پیشنهادی رد و موضوع صورتجلسه شد.

گل‌صباحی بیان داشت: متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی در ابتدا منکر هرگونه جرمی شد اما در مواجه با دلایل و مدارک موجود به جرم خود مبنی بر قتل «ن» اعتراف کرده و در تشریح جزییات حادثه گفت: چندی پیش به دلیل ضرب و جرح پدرم توسط مقتول و به استناد سخنان پدرم، در پی یک انتقام جویی شخصی با تهیه اسلحه و کمین در مسیر عبور این فرد، با شلیک چند گلوله او را از پای درآورده و اقدام به فرار کردم اما بعدها مشخص شد که موضوع ضرب و شتم پدرم کار مقتول نبوده و فقط به عنوان پاپوشی برای انتقام جویی یک از اقوامم از نامبرده صورت گرفته است.

لازم به ذکر است که، متهم پس از ارتکاب جرم بلافاصله متواری و پس از آن به مدت ۷ سال به صورت مخفیانه در کوه‌های اطراف کرمانشاه، اراک، اسلامشهر، شهریار و سپس با نام‌های مستعار به صورت آزادانه به همراه خانواده‌اش در کرج زندگی می‌کرده است.
متهم جهت ادامه تحقیقات و ادامه روند قضایی پرونده به استان کرمانشاه منتقل شد.
 
کلمات کلیدی : قتل+ قاتل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.