توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412702
هشدار ایرلند به اسرائیل
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۰دولت ایرلند به شدت رژیم صهیونیستی را از سوء استفاده از گذرنامه‌های این کشور برای ترور برخی شخصیت های فلسطینی و عرب برحذر داشت.

به گزارش ایسنا، این در حالی است که زئیو بوکر، سفیر رژیم صهیونیستی در دوبلین گفته بود که این رژیم هرگز تعهد نمی دهد که از گذرنامه های ایرلندی برای عناصر موساد استفاده نکند.

بوکر در گفتگو با یک رادیوی محلی ایرلندی گفته بود که من هیچ چیز را تضمین نمی کنم، من یک شخصیت دیپلمات هستم و در وزارت خارجه رژیم صهیونیستی مشغول به فعالیت هستم.

روزنامه عبری زبان یدیعوت احرونوت به نقل از امانوئل نحشون، سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در واکنش به این خبر تصریح کرد که وظیفه سفیر توسعه روابط سیاسی و دیپلماتیک با کشوری است که در آن خدمت می کند و هرگز مسائل امنیتی به وی مربوط نمی شود.

​​

به گزارش  مرکز اطلاع رسانی فلسطین، سازمان جاسوسی موساد قبلا نیز از گذرنامه ایرلندی برای ورود به دبی و ترور محمود مبحوح، از رهبران حماس در ژانویه سال 2010 استفاده کرده بود که این مساله جنجالی گسترده به دنبال داشت.

یکی از مسئولان سفارت رژیم صهیونیستی در آن زمان گفته بود که موساد از 6 گذرنامه جعلی استفاده کرده است که بر روی برخی از آن ها ارقام و اطلاعاتی واقعی نوشته شده بود و این مساله موجب شد تا سازمان‌های امنیتی ایرلندی با وضعیت بسیار سختی مواجه شوند.

دولت ایرلند نیز آن زمان اعلام کرد که یک شخصیت دیپلماتیک اسرائیلی را در واکنش به استفاده از گذرنامه این کشور برای ترور مبحوح اخراج خواهد کرد.

مایکل مارتین، وزیر خارجه ایرلند در بیانیه‌ای تاکید کرد که تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که سازمان های اطلاعاتی خارجی در این زمینه دست دارند و این قناعت وجود دارد که اسرائیل مسئول تمامی حوادثی است که رخ داده است.
 
کلمات کلیدی : سوء استفاده از گذرنامه‌+ترور+رژیم صهیونیستی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.