توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452708
پرسپولیس یک - استقلال خوزستان صفر
پایان خوش سال ۹۵ برای سرخپوشان با صدرنشینی قاطع
بخش ورزشی الف،19اسفند95
در نیمه دوم پرسپولیسی ها با در اختیار دادن مالکیت توپ به حریف، تحت فشار استقلال خوزستان قرار گرفته‌اند و البته فرصت مناسبی برای هجوم به دروازه در اختیار آنها نگذاشته‌اند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۵
به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس که اکنون موفق شده با اقتدار صدر جدول را از آن خود کرده و شانس اول قهرمانی در لیگ برتر در فصل شانزدهم محسوب شود، به دنبال قطعی کردن آن پیش از پایان فصل است. در این میان جدال با استقلال خوزستان به عنوان تیمی که مانع از قهرمانی این تیم در فصل گذشته شد می‌تواند جذابیت‌های فوق العاده ای در استادیوم آزادی پیش روی هواداران قرار دهد. آنها به دنبال جبران اتفاقات فصل گذشته هستند و شاگردان سیروس پورموسوی نیز بعد از عملکردی درخشان در لیگ قهرمانان به دنبال این هستند تا نمایش قابل قبولی برابر برترین تیم این فصل به جا بگذارند.

داور: بیژن حیدری – محمدرضا ابوالفضلی – علیرضا ایلدروم – محمدحسین ترابیان – ناظر: محمدجواد تقی پور

اخطار: آلویس نانگ(9) و فرشادسالاروند(34) و عقیل کعبی (50)از استقلال خوزستان و فرشاد احمدزاده(13) و سیدجلال حسینی(32) و محسن مسلمان(50) و حسین ماهینی (77) از پرسپولیس

پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، محمد انصاری، صادق محرمی،حسین ماهینی، کمال کامیابی نیا،محسن مسلمان(79 علی علیپور)، سروش رفیعی، فرشاد احمدزاده، وحید امیری(84 محسن ربیع خواه) و مهدی طارمی
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

استقلال خوزستان:

وحید شیخ ویسی، دانیال ماهینی، محمد طیبی، ابوالفضل علایی( 29 عقیل کعبی)، پیمان شیرزادی، فرشاد سالاروند، سجاد عاشوری، مهدی مومنی، آرش افشین، حسن بیت سعید، آلویز نانگ(68 حسین بهرامی)
سرمربی: سیروس پورموسوی

نکات ترکیب:
* علیرضا بیرانوند بعد از هفته‌ها این فرصت را خواهد داشت تا دومین کلین شیت پیاپی خود را انجام دهد.
* برانکو ایوانکوویچ بعد از هفته‌ها ترکیب کامل خود را بدون محروم و مصدوم در اختیار دارد.
* رامین رضاییان در این بازی نیز به دلیل تنبیه انضباطی از لیست سرخپوشان خط خورده است.
* وحید امیری، حسین ماهینی، محمد انصاری و کمال کامیابی نیا با پایان دوران محرومیت در ترکیب پرسپولیس قرار گرفته اند.
* مهدی طارمی که یکی از موثرترین عناصر تهاجمی پرسپولیس در هفته‌های اخیر با پاس گل، گلزنی و گرفتن پنالتی بوده، در این بازی نیز به دنبال کم کردن فاصله خود با ساسان انصاری است. 
* وحید شیخ ویسی در فصل گذشته نیمکت نشین بیرانوند در نفت تهران محسوب می‌شد و اکنون رقابت جالب توجهی در این بازی از سوی دو دروازه بان پیش بینی می شود.
* آرش افشین که در نیم فصل اول در ترکیب استقلال فرصت خودنمایی برابر پرسپولیس را به دست نیاورد، اکنون در ترکیب خوزستانی فرصت نمایش دلپذیر در استادیوم آزادی را خواهد شد.
* حسن بیت سعید تاکنون گلزن ترین بازیکن استقلال خوزستان به پرسپولیس محسوب می شود و اکنون به دنبال این است تا عملکرد خوب خود برابر استقلال تهران را برابر دیگر نماینده تهرانی لیگ به نمایش بگذارد.
* آلویس نانگ نیز دیگر مهاجم خطرناک استقلال خوزستان محسوب می شود که در این بازی می‌تواند محک خوبی برای مدافعان سختگیر پرسپولیس محسوب شود.

شرح گل:

پرسپولیس 1 استقلال خوزستان 0: (دقیقه 17، مهدی طارمی): ارسال دیدنی از سمت راست توسط فرشاد احمدزاده با ضربه سر مهدی طارمی با عبور از میان پای شیخ ویسی گل اول را برای پرسپولیس رقم زد.

شرح نیمه اول:

پرسپولیس و استقلال خوزستان به عنوان دو نماینده آسیایی لیگ برتر نوید دیداری جذاب را می دادند و اتفاقا پیش بینی ها درست در آمد و با سوت بیژن حیدری هر دو تیم با هدف باز کردن دروازه و بازی هجومی تماشاگران را بارها به وجد آوردند. وقتی طارمی اولین شانس گلزنی خود را از دست داد خیلی ها تصور کردند که او باز هم به دنبال ساختن روزی تلخ و شاید هم سخت برای آنها باشد اما مهاجم جنوبی و شماره 9 این تیم در دقیقه 16 موفق شد با پروازی بلند و از میان پاهای شیخ ویسی گل تیمش را به ثمر برساند. پرسپولیس اگر خوش شانس بود و داور خطای طیبی را به نشانه آوانتاژ با فرصتی مجدد به امیری همراه می کرد آنها می توانستند گل دوم خود را نیز به ثمر برساند اما بیژن حیدری با سوت و اعلام ضربه ایستگاهی امیری را ناکام در شادی گلش کرد و در نهایت نیز حملات نصفه و نیمه دوم تیم ثمری در پی نداشت تا این شاگردان برانکو باشند که با اندوخته یک گل راهی رختکن شوند.

دقایق حساس:

دقیقه 3: روی حرکت طارمی و امیری، مهاجم جنوبی با ضربه سر قصد داشت پاس تک به تک را برای امیری مهیا کند که شیخ ویسی با خروجی موفق مانع از فرصت گلزنی پرسپولیس شد.

دقیقه 6: ارسال از سمت چپ توسط محسن مسلمان با ضربه سر سروش رفیعی همراه شد که توپ با اختلاف زیاد راهی اوت شد.

دقیقه 9: توپگیری و پرس از هافبک های پرسپولیس و ارسال پاس از سوی مسلمان به شش قدم برای طارمی فرصت خوبی برای ضربه زدن در تعلل مدافعان استقلال خوزستان ایجاد کرد که باز هم شیخ ویسی ناجی تیمش شد و توپ را دفع کرد.

دقیقه 21: پرسپولیس بعد از ثبت گل دوم موفق شده بود در ضدحمله با دروازه بان حریف تک به تک شود و در حالی که طارمی توسط مدافع حریف متوقف شد، امیری دروازه را گشود اما داور به نشانه خطا در سود خود دمید و یک ضربه ایستگاهی نصیب سرخپوشان کرد که آنها در استفاده از آن ناکام ماندند.

دقیقه 35: موقعیت خوبی در ضد حمله نصیب مهدی طارمی شد که این بازیکن در حال حرکت به محوطه جریمه توسط سالاروند متوقف شد و داور بازیکن استقلال را با کارت زرد جریمه کرد.

دقیقه 37: حرکات تکنیکی و فوق العاده محمد انصاری پشت محوطه جریمه استقلال خوزستان در نهایت با خطای طیبی همراه شد و یک ضربه ایستگاهی نصیب پرسپولیس شد که سروش نتوانست از آن استفاده کند.

دقیقه 38: روی توپ برگشتی از کرنر، فرشاد احمدزاده ضربه ناقصی به توپ زد که با اختلاف راهی اوت شد.

دقیقه 41: محسن مسلمان طراحی یک حمله را برعهده گرفت و با پاسکاری های کوتاه خود را به پشت محوطه جریمه استقلال رساند اما ضربه آخر را بی دقت به بالای دروازه حریف زد.

دقیقه 43: ضربه ایستگاهی از منطفه ای مناسب برای استقلال خوزستان که بیت سعید به عنوان مامور این ضربه آن را به دیوار دفاعی پرسپولیس کوبید تا یک کرنر برای آبی پوشان شکل گیرد.

دقیقه 49: حرکت انفرادی فوق العاده از سوی محسن مسلمان و پاس دیدنی او به مهدی طارمی که نصیب شیخ ویسی شد و یک گل را از پرسپولیس دریغ کرد.

دقیقه 52: فرار وحید امیری روی پاس در عمق طارمی با خروج به موقع شیخ ویسی همراه شد اما ضربه دروازه بان استقلال خوزستان با برخورد به امیری نزدیک بود اشتباهی بزرگ از سوی دروازه بان آبی‌پوش رقم بزند که با خوش شانسی توپ مسیر اوت را در پیش گرفت.

دقیقه 54: روی خطای احمدزاده، پشت محوطه جریمه موقعیت خوبی نصیب استقلال خوزستان شد که این ضربه ایستگاهی توسط پیمان شیرزادیبا اختلافی کم به بیرون رفت.

دقیقه 56: در حالی که استقلالی ها معتقد به خطای احمدزاده در میانه میدان بودند، مسلمان تدارک یک ضدحمله را دید و فرصت خوبی نصیب طارمی کرد که ضربه این بازیکن توسط مدافع حریف بلوکه شد و یک کرنر برای پرسپولیس شکل گرفت.

دقیقه 60: فرار امیری به محوطه جریمه استقلال خوزستان با سد از سوی مدافع آبی پوش همراه شد و در حالی که پرسپولیسی ها اعتقاد به ضربه پنالتی داشتند، حیدری دستور به ادامه بازی داد.

دقیقه 68: ضدحمله طراحی شده از سوی طارمی با پاس مناسبی از سوی امیری همراه نشد تا یک کرنر برای پرسپولیس حاصل این حرکت باشد.

دقیقه 88: پاس پشت پای مهدی طارمی برای علی علیپور با ضربه فنی مهاجم شمالی سرخپوشان موقعیت خوبی شکل داد که توپ روی تور دروازه فرود آمد.

دقیقه 89: روی ارسال فرشاد احمدزاده، مهدی طارمی در آستانه دروازه خالی فرصت مناسبی داشت که نتوانست ضربه مناسبی به توپ بزند و از جلوی پایش رد شد.

دقیقه 89: تنها موقعیت جدی استقلال خوزستان می توانست سرمایه پرسپولیس را بر باد بدهد اما بیرانوند با کف دست ضربه مهدی زبیدی را راهی کرنر کرد.

بهترین بازیکن:

مهدی طارمی در این بازی علاوه بر گل سه امتیازی، توانست بارها دیگر حمله وران پرسپولیس را در موقعیت گلزنی قرار دهد و اگر خوش شانس بود بار دیگر نامش به عنوان پاسور هم برده می شد. با این حال آقای گل فصل گذشته که در این فصل کم فروغ تر از گذشته بود، موفق شد با درخشش فوق العاده در نیم فصل دوم به صدر جدول برسد و همچون تیمش امیدوار به کسب عنوان برتر در پایان فصل باشد. دوندگی های طارمی نیز باعث شده بود تا خط دفاعی استقلال خوزستان علیرغم عقب بودن نتیجه جرات پیش روی نداشته باشند و اینگونه طارمی روز خوب خود را تکمیل کرد.

اتفاق ویژه:

پرسپولیس با کسب 56 امتیاز به یک قدمی امتیاز فصل گذشته تیم قهرمان رسید اما همچنان سرخ‌ها موفق به نهایی کردن عنوان قهرمانی خود در پایان هفته بیست و چهارم نشده اند. کسب هفدهمین پیروزی رکورد شانزده پیروزی فصل گذشته آنها را هم پشت سر گذاشت تا آنها در برترین فصل تاریخ خود در لیگ برتر قرار داشته باشند. اتفاق دیگر هم می تواند به انتقام آنها از قهرمان فصل گذشته لیگ باشد که با تفاضل گل مانع از رسیدن آنها به قهرمانی شد.

حواشی:

 * پیش از آغاز بازی مراسمی برای تجلیل از خانواده شهدا در نظر گرفته شده بود و از حرکت سیدجلال حسینی و ماهینی کاپیتان های پرسپولیس که پیش از دیدارهای تیم خود با عکس شهدا وارد زمین می شدند تمجید شد.

* هواداران پرسپولیس در دقیقه 24 با تشویق هادی نوروزی، یاد و خاطره کاپیتان فقید خود را زنده نگه داشتند.

* هواداران پرسپولیس با روشن کردن چراغ موبایل های خود جلوه ای خاص به سکوها دادند و مورد توجه کارگردان تلویزیونی نیز قرار گرفت.
 
کلمات کلیدی : باشگاه پرسپولیس+باشگاه استقلال خوزستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.