توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 413008
هوای تهران تا ۲ روز آینده ناسالم برای همه رده‌های سنی
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۹
با توجه به تداوم سکون نسبی هوا تا روز دوشنبه هفته جاری، پیش‌بینی می‌شود در روزهای یکشنبه و دوشنبه این هفته‌، غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای تهران، کرج و اصفهان در حد ناسالم برای همه گروه‌ها باشد.

به گزارش فارس، تحلیل داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی بیانگر پایداری و سکون نسبی هوا در سه روز آینده به ویژه در روز یکشنبه است که پیامد آن افزایش میزان غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت به ویژه اصفهان، اراک، تهران، کرج و قزوین است.

‌گزارش ایستگاه‌های سنجش آلودگی شرکت کنترل کیفیت هوا، سازمان‌های هواشناسی و محیط زیست‌، از روز جمعه تا امروز روند افزایش چگالی آلاینده‌های جوی را نشان می‌دهند. با توجه به تداوم سکون نسبی هوا تا روز دوشنبه، پیش‌بینی می شود در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری، غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای تهران، کرج و اصفهان در حد ناسالم برای همه گروه‌ها باشد. در بعد از ظهر روز دوشنبه با افزایش نسبی سرعت باد، چگالی آلاینده‌های جوی در تهران و البرز اندکی کاهش خواهد یافت.     

توصیه می‌شود سالمندان، کودکان و بیماران تنفسی در این مدت از تردد غیرضروری و فعالیت در فضای آزاد اجتناب کنند، همچنین برای کاهش نسبی آلاینده‌ها به شهروندان عزیز‌ می‌شود برای تردد در شهر در حد امکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده ‌کنند.

آسمان تهران طی دو روز آینده صاف و غبارآلود پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 20 و 10 درجه خواهد بود.

روز آینده بندرعباس با بیشینه 33 درجه بالای صفر گرم‌ترین شهر کشور و شهرهای کرمان، شهرکرد و سنندج با کمینه دمای یک درجه زیر صفر سردترین شهر کشور خواهند بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز 22 مهرماه امسال 21.7 درصد بارش سال گذشته بوده است.
 
کلمات کلیدی : کیفیت هوا، تهران، شرایط ناسالم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.