نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 463706
چرا ترامپ در برابر کشتار کودکان فوعه و کفریا سکوت کرد؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۶
ایندیپندنت در مطلبی به بررسی علل سکوت مجامع بین المللی در برابر کشتار بی رحمانه شهروندان و کودکان فوعه و کفریا پرداخت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ایندیپندنت در مطلبی نوشت: این اوج نفاق و دورویی است که مرگ برخی کودکان سوری برای مجامع بین المللی و سران غربی ناراحت کننده باشد و کشتار برخی دیگر بی اهمیت تلقی شود.

حدود دو هفته پیش تعدادی از کودکان سوری در حادثه شیمیایی ادلب جان خود را از دست دادند. این حادثه از سوی سران غربی به شدت محکوم شد و ترامپ به بهانه همین حادثه به سوریه حمله موشکی کرد. تمامی رسانه های خبری اخبار مرتبط با این حادثه را پوشش دادند و اقدام آمریکا در حمله موشکی به سوریه را تایید کردند. تمام سران غربی بشار اسد را مسئول این حادثه دانستند و خواستار برکناری هرچه سریع تر وی از قدرت شدند.
اما حادثه اخیر در فوعه و کفریا، که شمار بیشتری از شهروندان و کودکان سوری را قربانی کرد، با سکوت اسف‌بار مجامع بین المللی رو به رو شد. این درحالی است که تعداد قربانیان این حادثه به مراتب بیشتر از حادثه ادلب بود. دلیل این سکوت بی رحمانه چیست؟

در حادثه بمب‌گذاری انتحاری اخیر در حومه حلب 126 شهروند سوری، که بیش از 80 نفر آنها کودک بودند، به طور بی رحمانه ای کشته شدند؛ اما کاخ سفید در خصوص این حادثه، با این وجود که شمار کودکان کشته شده بیشتر از حادثه ادلب بود، هیچ واکنشی از خود نشان نداد. ترامپ حتی هیچ پیام توییتری برای ابراز تاسف خود از این حادثه منتشر نکرد. اتحادیه اروپا ساکت ماند و هیچ پیام تسلیتی برای این کودکان بی گناه فرستاده نشد.

آیا حادثه کشتار کودکان فوعه و کفریا به اندازه حادثه ادلب مهم نبود؟ آیا مرگ کودکان بی گناه سوری ارزش ابراز تاسف نداشت؟ برای این کودکان شیعه یک قطره اشک هم ریخته نشد. در حالی که به طور مشخص یکی از گروه های تروریستی که از سوی غرب تجهیز می شوند عامل این حمله بی رحمانه بودند. 

هیچ شکی در ظالمانه و عمدی بودن این حمله وجود ندارد. یک عامل انتحاری با یک خودروی حامل چیپس و بیسکویت به شیعیان سوری گرسنه، که از چنگال گروه های مخالف بشار اسد که از سوی آمریکا تجهیز می شوند فرار کرده بودند، نزدیک می شود و درست در زمانی که کودکان بی گناه جمع می شوند بمب منفجر می شود.

اما دیگر خبری از ابراز تاسفاتی از قبیل "کودکان کوچک زیبا" از سوی ترامپ وجود ندارد. آیا به این دلیل که این کودکان مظلوم شیعه بودند؟ یا به این دلیل که مجرمان این حادثه با کشورهای غربی رابطه نزدیکی داشتند؟ و شاید هم به این دلیل که آنها قربانیان قاتلی بودند که نباید مورد مواخذه و محکومیت قرار گیرد؟

اما آنچه برای سران غربی از اهمیت بالایی برخوردار است دستاویز قرار دادن حوادثی همچون حادثه ادلب برای محکوم کردن پی در پی حکومت بشار اسد همراه با اغراض سیاسی است؛ نه کشتار کودکان بی گناه سوری. اینکه چرا کودکان سوری شیعه در نظر غربی ها با کودکان سنی برابر نیستند و مرگ آنها بی اهمیت تلقی می شود نیز جای بسی تاسف و تامل دارد.
 
کلمات کلیدی : فوعه و کفریا ، کشتار کودکان شیعه ، ترامپ ، سکوت مجامع بین المللی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۲۰:۰۱:۴۴
خداوند ناظر و شاهد است و انشالله انتقام خواهد گرفت. (4267180) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.