نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509200
تداوم افزایش میزان صادرات ترکیه به قطر/ ایران جا ماند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۳
مجمع صادرکنندگان ترکیه اعلام کرد:میزان صادرات ترکیه به قطر طی 3 ماه گذشته نسبت به مدت مشابه آن در سال قبل با افزایش 84 درصدی به 165 میلیون دلار است.

به گزارش فارس،به نقل از ترکیه،براساس اعلام مجمع صادرکنندگان ترکیه٬ میزان صادرات ترکیه به قطر طی 3 ماه گذشته و پس از تحریم برخی از کشورهای حوزه خلیج، نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 84 درصد افزایش یافت و به 165 میلیون دلار رسید.

میزان صادرات ترکیه در ماه اوت به قطر 65 میلیون دلار بوده است که نسبت به ماه مشابه آن در سال گذشته 75 درصد افزایش داشته است.

حجم صادرات در دوره سه ماهه گذشته یعنی از ماه ژوئن تا اوت 2017 و از زمان آغاز تحریمها، به 165 میلیون دلار رسیده است که 84 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه در سال گذشته را نشان می دهد.

محصولات شیلات و دام، بزرگترین سهم صادرات ماه اوت را با 8.6 میلیون دلار به خود اختصاص دادند. در این بخش نیز تخم مرغ با صادرات 7 میلیون دلاری جایگاه نخست را به دست آورد.

افزایش صادرات ترکیه به قطر بر تعداد سفرهای مستقیم با کشتی به این کشور نیز تاثیر گذاشته است.

از سوی دیگر، ترکیه در نمایشگاه مواد غذایی و مصرف کننده دوحه طی 26 تا 29 ماه اکتبر شرکت خواهد کرد. مشارکت ترکیه در این نمایشگاه از سوی اتحادیه صادرکنندگان منطقه اژه برنامه ریزی شده است.

ایران و ترکیه از کشورهایی بودند که پی از تحریم‌ قطر برای تامین غذا و مایحتاج این کشور آمادگی خودشان را اعلام کردند. در این بین ترک‌ها گوی سبقت را از ایرانی‌ها ربوده و بازار این کشور را قبضه‌کرده‌اند.

ایران پس از تحریم‌های روسیه هم که بازار مناسبی در این کشور برای کالاهای وارداتی باز شد،‌نتوانست کاری از پیش ببرد. دلایل زیادی از سوی کارشناسان درباره این ناکامی مطرح شد که از جمله آنها قیمت تمام شده بالا، نبودن بسته‌بندی مناسب و در برخی موارد وجودباقیمانده سموم بیش از حد مجاز، نبود پروتکل‌های مورد نیاز بین دو کشور بود.
 
کلمات کلیدی : صادرات ،ترکیه ، قطر، ایران
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۱۶ ۱۲:۵۳:۰۵
مثل همیشه .. (4549680) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۶ ۱۳:۰۳:۰۰
برای اینکه محصولات کشاورزی ایرانی همگی سرطان زا هستند (4549688) (alef-11)
 
Switzerland
۱۳۹۶-۰۶-۱۶ ۱۳:۴۵:۱۷
ایران همیشه و همه جا جا مانده است، فرصت سوزی کار ما است (4549725) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۶ ۱۵:۱۶:۴۶
به نام یکتا
چه توقعی دارید. کشوری مثل ایران که دایم تو تحریم بوده و از طرفی در مشکلات اقتصادی و اجتماعی قوطه ور را با کشوری که هم رفیق دزد و هم شریک قافله دارید مقایسه می کنید. ترکیه رو اگه پول بديد سرخودش رو هم برات می آره
هم با هم با مصر هم با عربستان هم با اسرائیل داره می سازه و پول در مياره (4549807) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۶ ۱۷:۰۵:۰۷
واقعا چرا!!!؟ برنامه 1404 چی شد!! خوب پیش میره! یا به اهداف نرسید! (4549927) (alef-11)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۶ ۱۷:۰۷:۱۸
ایران همیشه جا مانده است! (4549929) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.