توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485504
کیهان مطرح کرد: بیانیه تیلرسون و رد گم‌کنی «رابطین خوب آمریکا»
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۵
روزنامه کیهان نوشت:

رئیس گروهک نهضت آزادی می‌گوید سخنان وزیر خارجه آمریکا، مخاطبی در جناح اصلاح‌طلب ندارد.

ابراهیم یزدی در متنی نوشت: اظهارات اخیر وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا تصریح می‌کند «از عناصر داخلی در ایران که بتوانند به ما در انتقال صلح‌آمیز و کامل قدرت کمک کنند، پشتیبانی خواهیم کرد.»

مستند جدیدی در سیاست‌های مداخله‌جویانه دولت آمریکا در ایران است که در تعارض با حق تعیین سرنوشت ملت‌های مستقل جهان، اعتبار اسناد بین‌المللی و اصول مندرج در اعلامیه جهانی حقوق بشر قابل ارزیابی است.

وی می‌افزاید: اظهارات اخیر وزیر خارجه دولت ترامپ در میان گروه‌های سیاسی اصلاح‌طلب ایران جایی ندارد. زیرا تجربه تاریخی نشان می‌دهد که ایرانیان همواره نسبت به حفظ تمامیت ارضی و استقلال خویش توجه اساسی داشته و هیچ‌گونه پذیرشی نسبت به هر نوع تغییر که ریشه در خواست بیگانه داشته باشد، ندارند.

این موضع‌گیری در حالی است که مطابق اسناد لانه جاسوسی، برخی سران نهضت آزادی نظیر امیرانتظام و یزدی و...، با آمریکایی‌ها برای توقف حرکت توفنده انقلاب و بازگرداندن شرایط به وضعیت مطلوب آمریکا همکاری می‌کردند. برخی از اعضای این گروهک جزو «رابطین و دوستان خوب آمریکا» دسته‌بندی شده‌اند و در جریان جنگ تحمیلی صدام علیه ملت ایران نیز نقش ستون پنجم را ایفا می‌کردند و به ارعاب مردم می‌پرداختند.

این گروهک پدران معنوی سازمان منافقین محسوب می‌شوند. آنها بعدها با تغییر فاز، سعی کردند به طیفی از افراطیون مدعی اصلاحات نزدیک شوند. نتیجه این نزدیکی، سقوط برخی چپ‌های سابق و مدعی خط امام و تدارک آشوب‌های خیانت‌باری مانند تیرماه سال 78 و فتنه 8 ماهه سال 1388 است.

حضرت امام خمینی(ره) در پاسخ نامه وزیر کشور در سال 1366 تصریح کردند اگر این گروهک در دولت موقت بر سر کار می‌ماندند، سیلی‌ای می‌زدند که تا قرن‌ها اسلام و ایران سر بلند نمی‌کرد.
 
کلمات کلیدی : تیلرسون، کیهان، ابراهیم یزدی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.