توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 175904
جواز تحصيل دانشجويان عراقي در دانشگاه تهران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۵۴
دانشجویان عراقی از این پس می توانند در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران مستقر در کرج به تحصیلات تکمیلی خود ادامه دهند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، معاون امور بین الملل پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران مستقر در کرج گفت : به تازگی اعضای هیئت علمی دانشگاه بصره عراق از پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران در کرج بازدید کردند و در جریان این بازدید ، تفاهم نامه همکاری به امضاء رسید.

آقای باقر مجازی امیری افزود: به دنبال امضای این تفاهم نامه ، دانشجویان عراقی می توانند در رشته های کشاورزی و منابع طبیعی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل کنند. او گفت: براساس این تفاهم نامه به زودی ۱۲ دانشجوی عراقی مقطع تحصیلی دکتری در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران مشغول به تحصیل می شوند.

معاون امور بین الملل پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران گفت: در مرحله بعد نیز ۱۲ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های کشاورزی و منابع طبیعی از کشور عراق در این مرکز آموزش عالی پذیرفته خواهند شد.

آقای مجازی امیری افزود: طبق یکی از بندهای این تفاهم نامه ، قرار است عده ای از مدرسان دانشگاه بصره برای گذراندن دوره های تکنیکی کوتاه مدت سه تا چهار ماهه در کرج حضور یابند.
عضو هیئت علمی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران گفت: تبادل اطلاعات کتابخانه‌ای بین دو مرکز آموزش عالی ، برگزاری نشست علمی مشترک در سال آینده و معرفی اعضای هیئت علمی دو طرف برای پیوستن به هیئت تحریریه مجلات بین المللی از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.

اکنون سه هزار و ۶۰۰ دانشجو در این مرکز آموزش عالی مشغول به تحصیل هستند که ۲۰ دانشجو از کشورهای مختلف جهان در این دانشگاه پذیرفته شده اند. پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران مستقر در کرج بیش از یک قرن است که در بخش های کشاورزی و منابع طبیعی فعالیت می کند.
 
کلمات کلیدی : دانشجویان عراقی+تهران