نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 398204
زنی که برای انتقام شوهرش تانک خرید!
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۰
زمانی که نازی‌ها در سال ۱۹۴۱ وارد اتحاد جماهیر شوری شدند و یک افسر جوانِ ارتش سرخ را به قتل رساندند، هرگز انتظار ایجاد چنین خشم و غضبی را نداشتند.

به گزارش فرادید، زمانی که " ماریا اوکتابرسکایا" دو سال بعد خبر فوت همسرش را شنید، تصمیم گرفت پول و عمرش را صرف انتقام گرفتن برای مردی کند که عاشقش بود.

ماریا قبل از اینکه قاتلان شوهرش را منفجر و هزار تکه کند، در خانواده‌ای فقیر با ده فرزند در کیف، اوکراین متولد شد. او در بزرگ‌سالی به یک کمونیست سرسخت تبدیل شد و قبل از ازدواج با یک افسر ارتش شوروی در سال ۱۹۲۵، در کارخانه کنسرو و به‌عنوان اپراتور تلفن کار می‌کرد.

 زنی که برای انتقام شوهرش تانک خرید و نازی‌ها را کشت
آن زمان همانند بسیاری از زنان در اتحاد جماهیر شوروی، ماریا نیز پس از ازدواج با یک ارتشی، هرروز به امور نظامی علاقه‌مند‌تر می‌شد. قبل از وقوع جنگ جهانی دوم، او در شورای زنان نظامی فعالیت داشت و در آنجا پرستاری، استفاده از اسلحه و رانندگی آموخت. مهارت‌هایی که بعدها به دردش خورد.
زنی که برای انتقام شوهرش تانک خرید و نازی‌ها را کشت
پس از آغاز جنگ جهانی دوم، دو-سوم نیروهای رایش (نازی) به میهن ماریا یورش آوردند و قسمت زیادی از آن را نابود کردند. ماریا به همراه دیگر شهروندان شهر را تخلیه کردند، اما همسرش باید می‌ماند و مبارزه می‌کرد. درنهایت نیروهای آلمانی به کیف رسیدند و همسرش در نبرد کشته شد.
زنی که برای انتقام شوهرش تانک خرید و نازی‌ها را کشت
ازآنجاکه ماریا در سیبری بود، دو سال بعد از مرگ همسرش باخبر شد. گذر زمان تأثیر زیادی بر فروکش کردن خشمش نداشت. او به خواهرش نوشت: "گویی با آتش غسل تعمید شده‌ام... گاهی آن‌قدر خشمگینم که نمی‌توانم نفس بکشم." او برای انتقام نقشه کشید.
زنی که برای انتقام شوهرش تانک خرید و نازی‌ها را کشت
ماریا تصمیم گرفت که انتقام باید به دست خودش صورت گیرد. این زن بیوه در سیبری تمام دارایی‌هایش را فروخت و پس‌انداز تمام عمر خود را (50 هزار روبل) به ارتش سرخ داد تا برایش یک تانک بسازند. او در نامه‌ای که برای کسب اجازه به جوزف استالین نوشت از او خواست که نام این تانک T-34 را " همسر مبارز" بگذارد و اینکه خودش آن را تا خط مقدم ببرد. زنی که برای انتقام شوهرش تانک خرید و نازی‌ها را کشت
استالین با درخواست او موافقت کرد و این مبارز مشتاق به‌سرعت به یک دوره‌ی سه‌ماهه آموزشی اعزام شد. مافوق‌های او نسبت به این بیوه‌ی 38 ساله مشکوک بودند؛ اما او خیلی زود خود را اثبات کرد و به راننده و مکانیک بیست و ششمین گارد تیپ تانک تبدیل شد. زمانی که بسیاری از اعضای ارتش شوروی تصور می‌کردند " همسر مبارز" تنها یک شایعه است، ماریا تانکش را به میدان برد.
زنی که برای انتقام شوهرش تانک خرید و نازی‌ها را کشت
پس از اولین رویارویی با نازی‌ها، شک و تردید افسران شوروی درباره مهارت‌های مبارزه ماریا پایان یافت. در اولین نبرد، این تازه سرباز ده‌ها تن از سربازان نازی و سلاح‌های ضدتانک را از بین برد و اولین کسی بود که خطوط دفاعی آلمان را برهم زد. برای عملکرد قهرمانانه‌اش، به مقام گروهبان ارتقا یافت.
زنی که برای انتقام شوهرش تانک خرید و نازی‌ها را کشت
در نوامبر 1943 که یک تیم ضدتانک چرخ‌های تانکش را منفجر کرد، این بیوه کینه‌توز باری دیگر خود را نشان داد. به‌جای ماندن در اتاقک تانک، جانش را به خطر انداخت و بیرون پرید. هم‌رزم‌هایش او را پوشش دادند و ماریا توانست تانک را تعمیر کند و به داخل تانک برگردد. او دو بار دیگر در میدان نبرد این کار را کرد.
زنی که برای انتقام شوهرش تانک خرید و نازی‌ها را کشت
آخرین نبرد ماریا سال بعد اتفاق افتاد. این گروهبان شوروی واحدش را با چنان مهارتی به سمت خطوط نازی‌ها هدایت کرد که توانست قبل از انفجار چرخ‌های تانکش توسط دشمن، دو سنگر نازی‌ها را بر هم بزند. یک‌بار دیگر، ماریا امیدوار بود بتواند باری دیگر آن را تعمیر کند. همان‌طور که مشغول به کار بود، یک گلوله توپ آلمانی نزدیکش منفجر شد و فوراً او را به کما برد.

دو ماه بعد از آخرین مبارزه، گروهبان ماریا اوکتابرسکایا تسلیم زخم‌هایش شد و به همسرش پیوست. پنج ماه بعد، به او نشان قهرمان اتحاد جماهیر شوروی داده شد که بالاترین افتخاری بود که به اعضای ارتش در میدان نبرد اعطا می‌شد.
۱۳۹۶/۰۶/۰۲ ۲۲:۵۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۷ ۱۴:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۸ ۰۹:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۸ ۰۹:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۶ ۰۸:۴۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۴ ۱۵:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۳ ۱۶:۴۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۳ ۰۵:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۲ ۱۸:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۲ ۱۳:۵۰
 
 
کلمات کلیدی : اتحاد جماهیر شوروی ، آلمان نازی ، بیوه مبارز ، انتقام ، تانک
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۰۸:۳۷:۱۱
زن هم زنهاي قديم! (3960154) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.