نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 366803
رشد معاملات مسکن تهران در فصل بهار
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۱
در سه ماهه نخست سال ۹۵ تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران به ۳۶.۹ هزار واحد مسکونی بالغ شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵.۹ درصد افزایش نشان می دهد.

به گزارش تسنیم به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، تحولات بازار مسکن شهر تهران در خرداد ماه سال۱۳۹۵، که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شد.

بر اساس این گزارش متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران در خردادماه سال جاری ۴۲.۲ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب به میزان ۱.۲ و ۳.۵ درصد افزایش نشان می دهد.

در سه ماهه نخست سال ۹۵ نیز تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران به ۳۶.۹ هزار واحد مسکونی بالغ شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵.۹ درصد افزایش نشان می دهد. در این مدت متوسط قیمت یک مترمربع بنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران ۴۱.۶ میلیون ریال بوده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۲.۷ درصد افزایش نشان می دهد.
 
کلمات کلیدی : بازار مسکن ، قیمت مسکن ، مسکن
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۷ ۱۲:۴۱:۵۹
کاهش نرخ سود در راستای منافع دلال های مسکن بوده (3786444) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته