توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486305
نشریه روسی: ترامپ قادر به لغو تحریم‌ها علیه روسیه نیست
تاریخ انتشار : شنبه ۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۱
هفته نامه روسی آرگومنتی ایفاکتی نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با وجود تمایل برای لغو تحریم های ضدروسی، ناتوان و در حال از دست دادن اختیارت خود در این زمینه است.

به گزارش ایرنا، آرگومنتی ایفاکتی در تازه ترین شماره خود افزوده است: کاخ سفید شرایط لغو مجازات های روسیه را اعلام کرده و به گفته معاون سخنگوی رئیس‌جمهوری آمریکا، تا زمانی که مسکو تعهدات مربوط به توقف بحران اوکراین را کامل اجرا نکند، مجازات ها ماندگار است.

در مقاله آمده است: این سخنان اندکی پس از تأیید لایحه تشدید مجازات های روسیه در سنای آمریکا بیان شد. سند از جمله مقرر می‌دارد، اشخاص حقوقی و حقیقی آمریکا حق ندارند با بانک‌های روسیه برای مدت طولانی‌تر از 14 روز معامله کنند و رئیس‌جمهوری آمریکا هم از حق رفع محدودیت‌ها محروم می‌شود.

نشریه روسی در باره اینکه تحریم های جدید تا چه حد برای مسکو دردآور خواهد بود به نقل از ورونیکا کراشنیننیکُوا رئیس انستیتوی مطالعات و ابتکارات سیاست خارجی روسیه، نوشته است که در این کشور در مورد ترامپ توهم وجود داشت. 

کارشناس روس ادامه داده است: اظهارنظر ترامپ در مورد امکان رفع مجازات های روسیه نیز نتیجه بی خبری از روند تصمیم گیری در آمریکا بود.

وی همچنین از بین موثرترین موارد در بسته جدید تحریم های ضدروسی آمریکا، به شدت یافتن محدودیت‌های مربوط به ساخت خطوط لوله انتقال گاز (از روسیه به اروپا) اشاره می‌کند.

از نگاه کراشنیننیکوا، مخالفان ترامپ او را در موقعیتی قرار داده‌اند که هر تصمیم گیری وی نامناسب خواهد بود و امکان رسیدن به لغو مجازات ها در شرایط کنونی (خودداری از بازپس دادن کریمه به اوکراین) برابر صفر است، هرچند تحریم های اروپایی می‌تواند رفع شود.

در پایان مقاله نشریه روسی نیز آمده است: دیدار روسای جمهوری روسیه و آمریکا در حالی برای آینده نزدیک (نیمه دوم تیرماه) در هامبورگ آلمان پیش بینی شده که تحریم های جدید ضدروسی، موج جدید تنش در روابط مسکو و واشنگتن ایجاد کرده است.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+تحریم روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.