نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 322621
چند درصد ایرانی ها اجاره نشین هستند؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۰
یک کارشناس مسکن با بیان این‌که یک سوم شهروندان کشور اجاره‌نشین هستند گفت: کشور با کسری ۱.۵ میلیون واحد مسکونی مواجه است که طی ۸ سال گذشته این کسری جبران نشد.

به گزارش ایسنا ایرج رهبر اظهار کرد: طبق برآوردی که در سال ۱۳۸۶ انجام شد ۱۶ میلیون مسکن در کشور وجود داشت در حالی که تعداد خانوارهای ایرانی ۱۷.۵ میلیون بود. با این حال طی سال‌های اخیر با همه‌ی تلاش‌هایی که بخصوص در بخش مسکن دولتی انجام شد این کسری جبران نشد.

وی افزود: مسکن مهر توانست تقریبا سالیانه ۴۰۰ هزار واحد را تامین کند و بخش خصوصی هم به طور میانگین ۴۰۰ هزار مسکن تولید کرد که تولید این مقدار تنها توانست جوابگوی ازدواج‌های ثبت شده سالیانه باشد، لذا می‌توان نتیجه گرفت که هنوز ۱.۵ میلیون از شهروندان با نداشتن سرپناه مواجه هستند. مضافا این‌که ۳۰ درصد جمعیت کشور در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند.

این کارشناس مسکن با بیان این‌که دو اقدام تولید و بازسازی مسکن باید به صورت توامان دنبال شود، گفت: بسیاری از خانواده‌ها به دلیل افزایش تعداد فرزندان نیاز به خرید خانه‌هایی با متراژهای بالاتر از آن‌چه که هم‌اکنون زندگی می‌کنند دارند که باید برای آنها نیز فکری شود.

به گفته رهبر از سال ۱۳۸۶ تا الان نیاز مسکن کشور پر نشده است. درست است که از وجود ۲۰ میلیارد دلار خانه خالی در کشور صحبت می‌شود اما باید گفت که اغلب این خانه‌ها در بالای شهر ساخته شده‌اند که توزیع آن متناسب با نیاز اقشار پایین جامعه نیست.

وی با بیان این‌که یک سوم از جمعیت کشور اجاره‌نشین هستند، گفت: بسیاری از کشورها برای جمعیت آینده‌شان پیش‌بینی می‌کنند تا به مشکل نخورند. ما هم اگر قصد داریم شرایط رفاهی آینده خوبی برای شهروندان فراهم کنیم باید از هم‌اکنون به فکر باشیم.
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۶ ۱۳:۲۱:۳۵
لطفا دولت مسکن مهر های نیمه تمام را حداقل تکمیل کند. (3447492) (alef-11)
 
علي
۱۳۹۴-۱۰-۱۶ ۱۷:۰۰:۰۲
به خدا وندي خدا اگر بانﮐ ها و مديران ارشد زره اي به فﮐر مردم باشند جزاينﮐه اين بافت هاي فرسوده روهم ميخواند مفت مفت از دستمان بگيرند (3448307) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.