نظر منتشر شده
۲۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 382021
«بینی‌های رو به بالا و فرهنگ رو به پایین»
محمد براتی، ۲۶ مرداد ۹۵
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۲
- ایران برای جراحی زیبایی بهترین در دنیاست.
- در تهران خیلی‌‌ها شبیه پورن استارها هستند.

این‌ دو جمله ماحصل سفر یکی از بازیگران انگلیسی فیلم‌های غیراخلاقی به ایران بود. سفری که بدون کمترین سر و صدایی آغاز شد و به پایان رسید و تا زمانی که خود او از این مسئله پرده برنداشته بود کسی از ماجرا خبردار نشد. شاید یکی از دلایلی که که این مسافرت خاص(!) آنچنان توجهات را به سمت خود جلب نکرد این بود که مردم و و رسانه‌ها درگیر مشاجره هنرمندان با هفته‌نامه‌ی «یالثارات» بودند. مشاجره‌ای که بر سر مساله حجاب و پوشش زنان شکل گرفته بود. این که در بحبوحه‌ی این جنجال بازیگری که ترویج کننده‌ی چیزی کاملاً خلاف حجب و حیاست، وارد کشور می‌شود ولی مدعیان اخلاق و سلبریتی‌های همه‌فن حریف کوچک‌ترین نگاهی به این مساله ندارند، جای تعجبی ندارد؟!

چرا زمانی که یکی از بی‌اخلاق‌ترین بازیگران سینمای غرب پس از حضور در تهران برای معرفی مردم شهر از توصیفاتی این چنینی استفاده می‌کند، در بین هنرمندان داخلی که با این جدیت نگران نوع نگاه به پوشش خود هستند، واکنشی برنمی‌انگیزد؟ مطمئناً بازیگران این موضوع را قبول دارند که آن‌ها به طور طبیعی همیشه در حال دیده شدن هستند و در جامعه الگوی رفتاری مردم قرار می‌گیرند. با این حال چرا تا به امروز کمترین تلاشی برای حفظ حیاء زن ایرانی انجام نداده‌اند؟ آیا هنرمندی که جایگاه خود را به عنوان سلبریتی شناخته است و روزانه در صفحات اجتماعی تصاویر تازه‌ای از فعالیتش یا حضورش در فلان جشن و محفل را به نمایش می‌گذارد، از خود پرسیده است که این تفکر «پروتزی» از کجا نشأت گرفته است؟

البته توقعی از این قشر نیست؛ اما سؤال اینجا است که چرا روشنفکران این شهر هنوز هم احساس نگرانی نمی‌کنند و اهمیتی به این مساله نشان نمی‌دهند که فرهنگ جاری در تهران، حاصل چه دیدگاه و روشی است. چرا در تهران، برخی افرادی به گونه ای رژه می‌روند و نمایش می دهند که بازیگر بد نام انگلیسی آنها را شبیه پورن استارها می داند؟ «پورن استار» یعنی چه کسانی؟! یعنی چه تیپ و مدل اشخاصی؟ چرا تهران تبدیل به «پایتخت جراحی زیبایی بینی جهان» شده است؟ چرا روزانه به تعداد پروتزی‌ها و کاراکترهای مصنوعی آن اضافه می‌شود؟ چرا بخشی از افراد این جامعه با تبعیت از الگوهای داخلی و خارجی، سعی در تغییر افراطی طبیعت خود و شبیه شدن به نامناسب‌ترین مدل‌ها دارند؟ قطعاً این دسته از زنان ایرانی می‌توانند الگویی داشته باشند که نتیجه‌ی آن این نباشد که پورن‌استارها در میان آن‌ها احساس غریبی نکنند!

در گیرودار جنگ با یالثارات برخی از معضلات ریشه‌ای این نبرد گُم و به حاشیه‌ی مسائل سیاسی کشانده شد. اما حضور این بازیگر انگلیسی و صحبت‌های او در صفحه اجتماعی‌اش هیچ بهانه‌ای برای سیاسی شدن نداشت با این حال واکنشی از سوی بازیگران دیده نشد. سلبریتی‌های ما تا به امروز کاری جدی برای حفظ آداب و اخلاق رفتاری یک زن ایرانی انجام نداده‌اند ولی برای حضور در چالش‌های مختلف مجازی همیشه پیش قدم بوده‌اند.

امیدواریم روزی برسد که هنرمندان به معنای واقعی «هنرمند» باشند و فقط تیتر یک نشریه به همکاران خود را در منافات با اخلاق و حیثیت ندانند و «پورن استار» خطاب کردن زنان هموطن‌شان را هم به مثابه‌ی توهین بشناسند و ساحت زن ایرانی را محترم بشمارند. ساحتی که عفت مادران، خواهران و دختران ما را در بر می‌گیرد.
 
کلمات کلیدی : پورن استار+عمل زیبایی+جراحی بینی+بدحجابی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۲:۵۰:۵۷
ایشون آمریکاییه. (3887348) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۳:۰۲:۱۰
ببینید که در بازار جراحی های زیبایی در ایران چه می گذرد که بازیگر فیلم های غیر اخلاقی خارجی برای عمل زیبایی بینی به ایران می آید. جز بیان تاسف چه کار دیگری می توان کرد؟ چرا به اینجا ریسده ایم؟ (3887379) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۳:۰۵:۴۴
در قدم اول، صدا و سیما و وزارت ارشاد باید هنرمندانی را که عمل زیبایی صورت انجام داده اند را بایکوت و از حضور آنها در جلوی قاب دوربین جلو گیری کنند. (3887387) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۳:۰۹:۰۶
وضعیت موجود نتیجه تسامح دستگاههای مسئول است. به عنوان راهکار، دولت باید برای انجام جراحی های زیبایی مالیاتهای سنگین هم برای پزشکان و هم برای متقاضیان وضع نماید. (3887391) (alef-3)
 
زارعي
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۳:۴۰:۵۶
ولنگاري فرهنگي نتيجه ولنگاري اقتصادي است (3887460) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۴:۰۲:۱۱
اینها فقط اسم هنرمند رو یدک میکشند فقط هنرشون در آرایش کردن و تیپ زدن و فلان مدل و برند رو پوشیدن میباشد و ادعای روشنفکریشون سر به فلک میزنه در واقع اینان خود از عوامل اصلی نشر بی حجابی و بی حیائی در جامعه میباشند.........لطفا منتشر کنید (3887496) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۴:۱۹:۱۴
به نظر من اون بازیگر انگلیسی خیلی هم بی راه نگفته والا هرروز یه قیافه و یه آرایش جدید مد میشه من که بعضیاشونو میبینم نه تنها به نظر زیبا نیستن حتی وحشتناک هم میشن . (3887530) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۴:۲۰:۴۴
متاسفانه فرهنگ برخی مردم این گونه است که میگویند : به ما چه ربط دارد که طرف چه میپوشد یا با پوشیدن ساپورت اندامش را در معرض نمایش قرار میدهد آنهم در مملکت اسلامی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

البته مفهوم این است که اتفاقا برای آنها مهم است که ملت چه میپوشند و هرچه لباس بدن نما تر باشد، این گروه بیشتر نگاه میکنند و در نتیجه تمایل ندارند که با بی حجابان برخورد شود آنهم برای لذتهای زودگذر جنسی و نگاه کردن به ساپورت و مانتوی جلو باز . (3887531) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۴:۴۶:۵۲
خدا خیرت بده این هنرپیشه که شما میگی نود و نه درصد جامعه اسمش هم نشنیدند الکی شلوغش میکنید که چی (3887573) (alef-3)
 
هما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۹:۱۲:۵۷
از کی تا حالا حرف یه بازیگر فیلم های غیراخلاقی سند شده که در شروع یادداشت دوتا جمله شو میذارید و در ادامه اونو بسط میدید و نهایتا به محکوم کردن هنرمندان میرسید؟ (3887989) (alef-11)
 
شاهد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۷ ۱۵:۱۷:۰۶
خوب عزیز من، معلومه که 99 درصد مردم این جامعه اسم این بازیگر رو نباید شنیده باشند. چون اون بازیگر فیلمهای غیراخلاقیه، توقع داشتی از تمام اطلاعاتش سر در بیان ملت
مثل اینکه ما مسلمونیما برادر (3889216) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۵:۱۰:۴۷
وقتی که مدام توی یک جامعه توسط دولت دخالت بشه انتظار نداشته باشید که جامعه بزرگ بشه و عقلانی تصمیم بگیره. (3887610) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۵:۵۲:۵۹
پول نفت، خرج چه ابتذالها و ولنگاریهایی میشود، واقعا حیف، بترسید از روزی که خداوند به علت کفران نعمت، عذاب خود را به سرتان نازل کند. (3887693) (alef-11)
 
میثم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۶:۲۷:۲۸
باز دوباره انگشت اتهام رفت به طرف در و دریوار.
اقا ،عزیز ، اوضاع این مملکت خرابه و دست یه روزنامه و دوتا سلبریتی نیست دست کسانیت که ادعای زمامداری برکشور را دارند ولی فکرشون تو جیبشونه !!!!! (3887741) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۶:۴۱:۲۴
این نتیجه فقر فرهنگی و عدم اعتماد به نفس جوونای ماست که فقط میخوان ظاهشون خوب باشه و جلب توجه کنند. واسه مردهای ایرانی باید متاسف بود که فقط زیبایی خانم هارو در نظر میگیرن نه فرهنگ و سواد و شعور رو
نتیجه هم همین میشه که خانما برای مورد تایید قرار گرفتن آقایون از فرق سر تا نوک پا رو عمل می کنند! (3887764) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۷:۰۲:۰۵
میشه ایران رو تبدیل به قطب جراحی زیبایی کرد, چرا از این بعد نگاه نکنیم, عین فرش و پسته سرامد میشیم (3887807) (alef-11)
 
سهیل
Estonia
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۷:۰۵:۱۳
آقا خب دماغامون بده. من دماغای انگلیسی هارو دیده بودم انگار تراشیدن از همون اول بیشترشونو. ولی مال ما خداییش بده. دلیل بعدی مخصوصا تو خانم ها اینه که بیشتر صورتشون بیرونه و اونا همش به صورت میرسن .....لطقا چاپ کنید تو رو خدا سانسور نکنید اینقدر (3887809) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۹:۰۳:۴۳
از قدیم گفته اند عقل که نباشد جان در عذاب است. (3887971) (alef-11)
 
میثم هستم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۹:۴۵:۳۰
همش از گور مشکلات اقتصادی و عدم ارضای آرزوهای جوانان این مرز و بوم بلند میشه
مشکلات اقتصادی همراه خودش مشکلات عمیق فرهنگی-اجتماعی هم داره
درود بر سایت الف که برخلاف همه سایت هایی که به فکر جناح بازی هستن این جور مباحث رو مطرح میکنه (3888048) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۷ ۰۷:۵۱:۴۸
جناب داریوش ارجمند سر پل صراط یقه ایشون رو خواهد گرفت! (3888504) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«بینی‌های رو به بالا و فرهنگ رو به پایین»