نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 182825
اسرائیل براي حمله به جنوب لبنان آماده مي‌شود
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۴۶
شواهد نشان مي دهد رژيم صهيونيستي خود را براي حمله به جنوب لبنان آماده مي کند.

به گزارش پرس تي وي، از جنگ سي و سه روزه اسرائيل عليه لبنان در سال ۲۰۰۶ تا کنون جنوب لبنان تقريبا آرام بوده است اما تل آويو دوباره توجه خود را به شمال يعني به لبنان معطوف داشته است.

اسرائيل مدعي است تسليحات از سوريه به حزب الله لبنان منتقل مي شود که شامل موشکهاي ضد هوايي و ضد ناو است. در حاليکه بحران در سوريه ادامه دارد، گردانهاي نظامي اسرائيل که قبلا روي جبهه سوريه تمرکز داشتند، اکنون براي جنگ احتمالي با حزب الله در خاک لبنان آموزش مي بينند.

وليد سکريه از نمايندگان حزب الله در مجلس لبنان گفت اسرائيل ممکن است به سوريه بويژه به لشگر اصلي ارتش سوريه حمله کند اين کار مي تواند توازن قدرت را به نفع مخالفان تغيير دهد و سوريه را از دسترس مقاومت لبنان خارج کند. در چنين شرايطي حزب الله به اين جنگ خواهد پيوست و اسرائيليها از هم اکنون براي چنين سناريويي آماده مي شوند.

تحولات در منطقه نيز نشان دهنده حرکت اسرائيل به سمت جنگ با حزب الله است. علاوه بر اينکه پرواز جنگنده هاي اسرائيلي بيشتر شده است ، اسرائيل فعاليتهاي خود را در مرز جنوبي لبنان افزايش داده است. ارتش اسرائيل تمريناتي را در نواحي متصل به جنوب لبنان و مناطق اشغالي بلنديهاي جولان انجام مي دهد. اسرائيل همچنين جاده ها و مسيرهاي جديدي را در مرز لبنان ايجاد کرده است. کارشناسان معتقدند احداث اين مسيرها مي تواند برگرفته از درسهايي است که اسرائيل از جنگ ۲۰۰۶ گرفت.

علي شعيب روزنامه نگار لبناني که سالها تحولات در مرز جنوب لبنان را دنبال مي کند گفت اسرائيل جاده ها و مسيرهايي را در مناطق مرزي احداث مي کند که مي تواند به جنگ ژوئيه دوهزار و شش مرتبط باشد. در آن جنگ اسرائيليها نمي توانستند براي عبور خودروهاي نظامي خود مسيرهاي مناسبي پيدا کنند تا وارد لبنان شوند.

در عين حال مقامات اسرائيلي اذعان مي کنند اگر جنگ جديد درگيرد، هزينه هاي آن براي اسرائيل بسيار زياد خواهد بود. ژنرال آيزنبرگ رئيس فرماندهي جبهه داخلي اسرائيل که مسئوليت دفاع از کانونهاي جمعيتي را در اسرائيل بر عهده دارد، گفت حزب الله توان آن را دارد که پنج هزار موشک به تل آويو شليک کند. او تاکيد کرد اگر جنگي درگيرد، حزب الله مي تواند هر روز يک هزار موشک به شهرهاي اسرائيل شليک کند.
 
کلمات کلیدی : اسرائیل+جنوب لبنان
 
حسين
۱۳۹۲-۰۱-۱۰ ۱۶:۲۸:۱۱
با توجه تشكيل دولت جديد در اسرائل و سفر اوباما بعيد است كه اسرائل خود را درگير جنگ بي حاصل با حزب الله كند. به قول معروف آزموده را آزمودن خطاست. اسرائيل در حال حاضر در موضع عجيبي قرار دارد . مسئله سوريه از يك سو هم به سود اسرائيل هست و هم به ضرر آن . درگيري با حزب الله باعث قوي تر شدن موضع بشار اسد در منطقه خواهد شد. (1209597) (alef-10)
 
هم وطن
۱۳۹۲-۰۱-۱۰ ۱۷:۳۸:۳۰
هر وقت زمزمه ی نزدیک شدن امریکا و ایران به گوش می رسد چنین رفتارهای حیله گرانه ای را از طرف اسرائیل و برخی کشورهای عربی شاهد هستیم تا مسیر مذاکره منحرف شود. (1209664) (alef-7)
 
علی اکبر علیزاده بجنورد
۱۳۹۲-۰۱-۱۰ ۲۱:۱۷:۵۹
رژیم غاصب اسرائیل خود یقین دارد که اگر مرتلب چنین غلطی بشود و حتی یک تیر از روی خطا هم بسوی لبنان شلیک کند سرنوشت خود را به نفع حزب الله تعیین کرده و با موشک های حزب الله با خاک یکسان خواهد شد.
هر چند که بدون اینها هم در ترس و لرز بسر می برند و مسئولین این گروهک کوچک صهیونیستی هر شب از ترس به آغوش پدران به گور رفته شان پناه می برند.مرگ بر اسرائیل
درود بر حزب الله (1209847) (alef-7)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۱۱ ۰۱:۰۴:۰۰
در شرایط فعلی منطقه بعید است که چنین خباثتی بکنند اینکار به انشقاق بیشتر در میان مخالفین دولت سوریه و تقویت موضع دولت سوریه منجر خواهد شد. (1210004) (alef-7)